Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Koupit XONE nebo PS4 ?


Recommended Posts

ja hlavne nechapu co porad vychvalujou na nějaký propojenosti viz příklad vejš..

když budu v parku, tak tam mnohem raši budu vocucávat holku, nebo se kochat přírodou, nebo prostě odpočívat a nebudu prolejzat aktivity přátel..

tuna sociálních funkcí je super, ale neni nad to jít ven s kámošema něco dělat, zkoumat, blbnout, a ne mít 1000 friends a ptát se kdo pude ven a stejně nikdo nepude..

zachvíli bude chodit kazdej clen domacnosti s tabletem a posilat druhymu vzkazy zpravy a fotky, místo toho aby zili v reálu..

ale zas třeba jak budeš čučet do windowsího tabletu propojenyho s windowsim xkem a pc, tak drcneš do nějaký fajne slečny co dělá něco podobnýho a budeš mít novou známost :D ale ta pravděpodobnost neni moc vysoká..

lidi co maj mrkvošrotí telefony moc neznám a kdo má tak věšinou moc happy neni.. dokud to bylo windows mobile bylo to celkem fajn.. ale ted je z toho nedomrdlej iphone..

co bude to bude, od dx12 si nic extra neslibuju.. na externi disk ma ps4 odpoved v uzivatelsky vymenitelnym internim .. ono je to fakt dost ve stylu někdo rád bloncky někdo rád zrzky.. :)

Upraveno uživatelem aaischa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 328
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

No popsal jsi důvody přesně, ale v této době patří až na vyjímky výlučně k mobilním zařízením , kde kvůli rozměrům není možné udělat interní. Já osobně bych svou Televizi ani zesilovač a spoustu dalších zařízení co mám doma s externím zdrojem nechtěl. Co se týče zvýšeného zahřívání s použitím interního zdroje, toto je fakt a jediný důvod proč Xbox One je tišší než PS4, stinnou stránkou tohoto řešení je dvakrát vyšší spotřeba při vypnutém stavu. Pokud si propočítáte kolik hodin máte zařízení vypnuté se spotřebou stejnou jako já svítím v kuchyni i chodbě zároveň, možná vám to trochu zkazí pocit dobře odvedené práce pod pokličkou MS.

PS. Jsem šťastný že PS4 nefunguje na Windows OS, Japonec dobře věděl že FreeBSD má daleko větší potenciál pro konzoli (neříkám pro vše), ale hold dokázali by jste si představit že by Microsoft Xbox jel na linuxech, to bych řekl že peklo zamrzlo.

Máš prosím čísla k té spotřebě, to mě zajímá.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při 16 hodinách ve standby rozdíl 250Kč za rok to bych asi neřešil.. .

No kdyby to bylo jediné takové zařízení, tak OK, taky to řešit nebudu, ale jsem "tak trochu" technicky založený člověk a mám do televizního stolku připojeno 12 zařízení. Kdyby každé žralo při standby 18W, tak je to 216W a pokud jsi to správně propočítal, tak pokud bude vše vyplé, tudíž bez užitku tak mě to bude stát 3000 za nic, což platím za pojistku na Auto :-) A to jsem ještě udělal výpočetní chybu protože různé zařízení používám i méně často, tudíž částka za nic bude ještě daleko vyšší a bylo by i na pojistku na motorku.

Popravdě mě konstrukce i prozatímní výsledky Xbox One mrzí, protože nabubřelá Sony si zas bude myslet že je nej a bude se podle toho chovat. Není nad vyvážené konkurenční prostředí. Stačí se podívat na ceny OS na stolní PC/Notebooky. Microsoft je na nich v takovém nepoměru že nemá důvod chovat se nějak vstřícně. A pro ty kteří vidí jako dobrou vůli že MS bude nabízet Windows 10 PRVNÍ ROK ZDARMA pro předchozí legální vlastníky 7 a 8, tak věřte, že důvod je jen ten aby vyrýžovali ještě daleko více peněz napříč všemi divizemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je vcelku rozumné, taky to tak mám u některých věcí. Ale třeba NAS, PS4, Yamaha receiver nevypínám z důvodu právě toho že ten standby mód má nějaký smysl a bohužel se občas při vypínání takovýchto věcí má tendenci Firmware poškodit, což jsem nejednou v mé praxi viděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pro ty kteří vidí jako dobrou vůli že MS bude nabízet Windows 10 PRVNÍ ROK ZDARMA pro předchozí legální vlastníky 7 a 8, tak věřte, že důvod je jen ten aby vyrýžovali ještě daleko více peněz napříč všemi divizemi.

Mně se líbí, jak každý dokáže informace překroutit podle toho, jak se mu to hodí :-) Nikde nepadla informace, že Windows 10 bude první rok zdarma, ale, a to je zásadní, že během prvního roku, bude upgrade z Win 7 a 8.1 na W10 zdarma. Takže buď upgraduješ během prvního roku od uvedení WIN 10 a nebudeš platit za tuto verzi během dalších let nic dalšího, nebo upgraduješ až po tom prvním roce a tam už platit budeš. Zatím jen MS neřekl kolik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k porovnání konstrukcí těchto dvou zařízení, myslím že každý technicky založený člověk si udělá názor sám:

http://diit.cz/clanek/rozborka-playstation-4-v-podani-sony#gallery

http://www.zive.cz/clanky/xbox-one-technologicky-rozbor-noveho-hardwaru/sc-3-a-168957/default.aspx

Nevím jestli to tu někde bylo ale našel jsem tenhle článek, kde mě hodně překvapila jedna zásadní věc v PS4 je RAM rychlá GDDR5 a XboxONE dnes standardní- levná DDR3:

http://www.techradar.com/news/gaming/consoles/ps4-vs-xbox-720-which-is-better-1127315

Osobně mám pocit Microsoft dostává slovu a snaží se dělá z něj multimediální zařízení, což mě osobně nevyhovuje. Přehrát filmy,fotky a hudbu po síti nebo z flešky můžu pomocí samotné televize, která samotná žere méně než konzole. Kupme si do něj televizní tuner a můžeme koukat i na televizi, nasypáme kávu a rozmele jí a udělá z toho expresso :-) Já mám rád konzole právě proto že jsou jen na hraní a vše je tomu účelně podřízeno, na ostatní mohu použít TV,Tablet,NB,Receiver, co si budu přát.

PS zajímalo by mě kdo na tom krom her používá ty super funkce. Respektive jaké a proč.

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem dlouho vybiral jestli PS4 nebo X1, nakonec jsem (pro klid v rodine :)) koupil Xko a to z duvodu, aby konzoli vyuzila i manzelka a pripadne navstevy - tzn. blbnuti u kinectu, coz by me vubec nezajimalo pokud bych mel konzoli a obyvak jen pro sebe, v tom pripade bych volil PS4, jak pise Mojmir taky me osobne u konzole nezajima jestli umi prehrat to ci ono, protoze na tom doma k tomu urceny zarizeni a kdyz zapinam konzoli tak proto, ze chci hrat. Skoda, ze Sony ma tu kameru zatim vicemene jen na ozdobu :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu