Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

digitální kody drazší než placky.


lostkojot

Recommended Posts

Celkem mě udivuje jak může být digitální kod dražší než dvd v obchodě, na kterém má už zisk i prodejce.

Příští měsíc si budu kupovat dying light ,když bych si ho stáhl jako kod tak zaplatím 1800kč. když si ho koupím jako placku, (kterou můžu po protočení eventuelně ještě prodat) vyjde kolem 1400 kč.

Chápu že hry na xbox i ps4 budou vždy dražší než na PC. Ale tak předražené kody to je fakt síla :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bude asi dáno konkurencí. MS nemá konkurenta co se distribuce digitálních her týče v tom ohledu, že si nemůžeš zapnout Xbox a koupit hru přímo z dashboardu přes nějakou aplikaci. Takže když si někdo chce koupit hru touto cestou, nemá jinou možnost, než přes MS. Zatímco když kupuješ placku, obchodů je hodně, konkurují si mezi sebou, každý chce prodat co nejvíc a cena jde dolů. Já digitální hry už nekupuju, protože je většinou po dohrání prodávám. Nechávám si jenom limitované a sběratelské edice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to kvuli motivaci prodejců kdyby MS prodával hry levně neměl by žádnej eshop chuť nakupovat a skladovat od něj hry když by věděl že to radši každý koupí digitálně a celý trh by tak vlastně zamrzl. Dokud je zájem ze strany eshopů a prodejen o toto podnikání tak nebude možné digitálně kupovat hry levněji než krabicové. Navíc daleko víc her se prodá krabicově než digitálně. Ale digitální trh víc a víc ukrajuje z toho pomyslného koláče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, ahoj,

také mě zajímá pár věcí ohledně digitální a krabicové platformy.

1) Cena

2) Instalace a hraní

3) Licence a prodej

1) Cena je jasná. Z hodně větší části, možná skoro v každém případě je placka levnější.

2) Jak probíhá hraní z placky? Digitál je mi asi jasný. Mám kód, hru na svym účtě a už jen sosám a pak hraju. Je potřeba placka jak při instalaci, tak i při hraní? Nebo se nakopíruje celý obsah a není už potřeba mít nic v

mechanice? Pokud ano, jaké jsou časové rozdíly načítání her v porovnání HDD (digitál) vs MECHANIKA (placka).

3) Když koupím digitál, tak se mi pak kód hry spáruje s účtem, čili asi není možné pak hru dále prodat. Nebo ano? U placky je to asi jasné. Ta žádný kód nemá a když mě omrzí a nebo nebaví, prostě hru pošlu dál do světa nebo se pletu?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Disk je potřeba na instalaci i hraní což je logický jinak by jsi to mohl nainstalovat a jít disk prodat, u načítání to bude +- stejný. A digitálka se prodat nedá.

No jo, to mi vůbec nedošlo a přitom je to tak jasný. Tak to jsem teď trošku za vola, ale nevadí.

A chrčí nějak brutálně ta mechanika, když načítá? Nebo obecně, když se točí? Pokud vyloženě nějak nechrčí nebo není hlučná, tak nevidím jediný důvod, proč kupovat digitál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, to mi vůbec nedošlo a přitom je to tak jasný. Tak to jsem teď trošku za vola, ale nevadí.

A chrčí nějak brutálně ta mechanika, když načítá? Nebo obecně, když se točí? Pokud vyloženě nějak nechrčí nebo není hlučná, tak nevidím jediný důvod, proč kupovat digitál.

Kód je dobrej např. když máš chuť si náhle něco zahrát a tak než ti přijde krabice tak to určitě neni tentýž den. Hru na marketplace sosneš a jedeš. Taky je zde sdílení her s kámošem takže když hra stojí ke stažení třeba 1200kč tak dáte každej 6kil a máte hru. Bazar na X1 jsou i rok starý hry za 500-700kč takže domluvit se s někám na nákupu 50% na 50% je docela výhodný. Občas taky koupíš kód za výhodnou cenu v akci ve výprodeji nebo někdo vymění za něco. Je toho všude mraky. Další prozatimní nevýhoda krabicovek je ta, že v ČR je bazarovej trh zatím docela malej a udělat dobrou výměnu dohraný hry a nebo jí slušně prodat taky neni jen tak. Já např. včera koupil nový COD kód za 700kč. Díky tomu má kámoš hru zdarma protože spolu sdílíme účty. Příště něco veme třeba zase on. Další důvod je taky ten, že hodně her vůbec nevyjde krabicově :) zkrátka neni to tak jednoznačný jak se vždycky může zdát :)

ps: AC UNITY jsem koupil na Ebay za 550kč v době kdy tady jela krabicovka za 1500kč. PES 2015 staženej za 1000kč v době kdy PES tady nikdo neměl a krabice stála kolem 1500kč. Né vždy je to nevýhodný :)

Upraveno uživatelem Bad.Mr.Frosty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak o tom sdílení jsem třeba úplně nevěděl. Něco jsem o tom ted četl,ale zřejmě pak oba nemůžete hrát tu samou hru ve stejnou dobu,ne? Chápu teda,ze to sdilite meziuctove,takže on se na tebe nemusí přihlásit na svým X1,ale asi si spolu nezahrajete forzu v MP,když ji koupi jen jeden z vas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak o tom sdílení jsem třeba úplně nevěděl. Něco jsem o tom ted četl,ale zřejmě pak oba nemůžete hrát tu samou hru ve stejnou dobu,ne? Chápu teda,ze to sdilite meziuctove,takže on se na tebe nemusí přihlásit na svým X1,ale asi si spolu nezahrajete forzu v MP,když ji koupi jen jeden z vas?

Někde je tady topic s návodem je to nastavení MYXBOX můžeme hrát oba dva stejnou hru najednou i multák :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde je tady topic s návodem je to nastavení MYXBOX můžeme hrát oba dva stejnou hru najednou i multák :)

Už jsem to našel, ale nevěděl jsem, že to vůbec existuje.

Kdyby to taky někdo hledal, tak odkaz zde Sdílení her.

Jen mi to přijde nějaký moc složitý a asi to úplně nechápu :D musel bych to asi vidět naživo a pak by mi to dávalo smysl. Tak či tak, budu stejnak digitál kupovat pouze v případě, když bude levnější a nebo když na krabicovku hra zatím nebude dostupná. I tak děkuju za pomoc ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu