Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Nová verze Nintenda DS


Guest Anonymous

Recommended Posts

Ahoj, já jakožto majitel PSP Slim a NDS Lite jsem z DSi trochu zklamaný. Jsem rád, že bude mít konečně slot na SD karty a přehrávač hudby, blbý jen jen to, že neumí mp3 ale jen aac a že DSi pořád neumí přehrávat videa. Dalším pozitivním "šokem" byl pro mne 3Mpx foťák - to je něco a také vga kamerka s pohybovým senzorem - Wario ware na DSi (speciální verze, nekompatibilní s DS lite) vypadá ůžasně. Přibude i internetový prohlížeč zadara, to je taky supr. Ale jedna věc mi vadí - PROČ TOMU DALI JEŠTĚ VĚTŠÍ DISPLAY, KDYŽ TO MÁ POŘÁD STEJNÝ ROZLIŠENÍ? TO BUDE RASTR JEŠTĚ HRUBŠÍ A GRAFIKA JEŠTĚ HORŠÍ! Inu na PSP to pořád nemá, i když ho zase DSi válcuje v počtu her a zábavy. Teď porovnání PSP 3000 s DSi

PSP 3000

procesor: 333 Mhz

ram: 64 MB

gpu: integrovaná 2 MB paměti

lcd: TFT 4,1" 480x272 16mil. barev

DSi

procesor: 2x 133 Mhz

ram: 4 MB

gpu: integrovaná 256 Kb paměti

lcd: 2x TFT 3,25" 256x192 256tis. barev

Jak vidíte, PSP pořád DSi hardwarově válcuje. Na přehrávání hudbum, sledování filmů a internet je lepší psp. Na zábavu DSi. S hrami je to složité, kdo chce grafiku, jděte do PSP, kdo chce větší výběr her a zábavné ovládání volí DSi. Zajímavé to ovšem bude s příchodem PSP 4000 (konec 2009), PSP2 a nových her jako God of war 3, GTA: San Andreas a Grand turismo mobile.

Nová verze Nintenda DS je tu. Nové nintendo DS s označením "i" dorazí do Evropy začátkem dubna. A že je, na co se těšit - krásný desing, ještě menší a lehčí než lite, nová verze firmware, dvě vga kamerky, pohybové ovládání, větší displaye a mnomé další dělají z nového DSi velmi zajímavou konzoli.

Teď několik informací. DSi nebude mít slot na GBA, bohužel. Naoplátku ale přibude slot na SD karty a s tím podpora přehrávání hudby, k čemuž slouží propracovaný přehrávač s ruznými zvukovými efekty a vizualizací! Bohužel nepřehraje mp3, ale jen aac/mp4 soubory. Videopřehrávače jsme se nedočkali. S přehráváním hudby jsou spjaté i stereoreproduktory, které mají kvalitnější zvuk než tomu bylo u DS lite. Mezi další novinky patří dvě VGA kamerky, původně se sice mluvilo o tom, že jedna bude mít rozlišení 3Mpx, ale čeká nás jen 0,3Mpx. Hlavní specialitou je právě druhá kamerka, která bude společně s pohybovým senzorem sloužit jako interaktivní ovládání pro unikátní herní tituly speciálně určené pro DSi (například nový Wario Ware). Samozřejmě můžeme s DSi fotit a fotky si potom upravit velmi rozmanitým editorem, tímpádem je logické, že nové DS potřebuje nový operační systém, ten bude možno podobně jako u psp aktualizovat po internetu. Dále se dočkáme nového online portálu určeného speciálně pro DSi s eshopem DSi Ware. Další příjemnou zprávou je to, že už při zakoupení dostanente kód pro stáhnutí internetového prohlížeče na DS (od Opery) zdarma. Nové DSi se také dočkalo zvětšení dislpayů (o 0,25") rozlišení ale zůstalo stejné takže musíme počítat s hrubějším rastrem.

HW Parametry:

procesor: 2x 133 Mhz AMR11

ram: 4 MB

gpu: integrovaná 256 Kb paměti

lcd: 2x TFT 3,25" 256x192 256tis. barev

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=igSqjnPxlOc

Wario Ware gameplay:

http://www.youtube.com/watch?v=vY2SJHbGgcs&feature=channel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 107
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Do verze FW 1.4 nepotrebujes zadnou specialni flashkartu. Staci napr. AK2i, R4i atd (proste neco, co podporuje i NDSi)

Pokud ma NDSi v zakladu FW 1.4 a vyssi, tak musis mit flashkartu FIXnutou, jinak ji NDSi blokuje, nezobrazuje a je ti na nic. Nevim, ktere karty maji fix, ale napr. AK2i jde ofixovat (tim jsem si jist) - je k tomu ale potreba bud JAKEKOLI NDS ci NDS LITE, nebo NDSi ale s FW mensim nez je 1.4

A na foru to tu je ... mrkni sem http://console-forum.net/showthread.php?t=65098

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu