Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Skype na Xbox One + kinekt = špatný obraz?


TatkaSoptik

Recommended Posts

Ahoj,

snažím se Xbox One využít naplno a přijít mu na chuť. Nedávno jsem zkoušel Skype, kde mi Kinekt nabídl širokoúhlý záběr kamery. O proti tabletu nebo notebooku se tak v obýváku do záběru vlezeme všichni. Jenže ouha, kvalita video obrazu je hrůzná. Situace je taková: Volaného na obrazovce vidím krásně (jak ve SNAPu, tak i ve Full Src.) a slyším ho krásně. Hovor se ani jednou nezakuckal. Volaný (PC) mě vidí z kostiček, jaké lze jen stěží popsat. Raději přidám otisk jeho obrazovky z PC jak mě vidí.

Napadlo mě, hned po přenosu vzít do ruky notebook a hovor zopakovat. Vše OK. PC proti PC nemělo problém - krásný obraz. V době přenosu jsme nikdo nic nestahovali ani neaktualizovali. Na Speedtest.net jsem opakovaně naměřil upload okolo 10 mb/s a ping 9 až 13 ms.

Máte s tím nějakou zkušenost? Skype přes Kinekt jsem zkoušel kvůli širokoúhle kameře, což mi přišlo fajn.

BTW: Ano, ten starý páprda s bílou hlavou uprostřed jsem já :cheesygrin:

post-78402-14687194213089_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

A jak vidíš sám sebe na vlastní TV, když tě kinect zabírá? Taky rozmazaně?

Bez ohledu na to, že mezi dvěma PC vám to funguje dobře, vyzkoušej skype z Xboxu ještě s někým jiným na druhém konci. Pokud to bude stále stejné, zkus projít znovu kalibrací kinectu.

Podle té fotky (kde jediné co svítí jsou ty tvoje vlasy :cheesygrin: ) to taky vypadá, že v místnosti není dostatečné osvětlení. Zkus více osvětlit místnost (roztažením závěsů/žaluziíí, případně přisvícením), to dělá taky hodně.

Xbox máš připojený k internetu kabelem anebo bezdrátově?

P.S. Předpokládám, že zamaštěné senzory a průhledy kamer kinectu od klobásy, kterou jsi povečeřel, můžeme vyloučit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Add 1) Na TV se vidím ostře jako břitva. Kinekt při hrách funguje skvěle. Žádný náznak špatné kvality.

Add 2) Vyzkouším ještě s někým jiným. Nenapadlo mě to. Díky za myšlenku :-/

Add 3) V místnosti bylo právě docela ostré slunko. Proto se clona na kameře Kinektu asi trošku stáhla. Hovor jsme uskutečňovali za slunného odpoledne. Záclony byly odtažené. (Procházejí prací údržbou :)

Add 4) Kabelem. Jedině kabelem. Kabel ničím nenahradíš ;) Doma mám gybitovou síť a routuju na Turrisu. Pravda, Turris může mít své mouchy, ale hádám, že takhle by se neprojevovaly.

Add PS: Nemám. Opravdu ne. Klobásy miluju, kinekt s nimi však nečistím :-D

Upraveno uživatelem TatkaSoptik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu