Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

LCD vs. Plazma


Miroslav Humeš

Otázka

  • Odpovědi 85
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Na hraní co se týče PS3 je lepší plazma, co se týče LCD tak mě osobně z něj bolí

do půl hodiny oči takže si myslím že plazma nemá tak agresivní obraz, vím že to není jen můj postřeh ale i např. pracovníků OK elektrospotřebiče kde jsme se o tom bavili a probírali to, samozřejmě když plazmu na PS3 tak jednoznačně Full HD, člověk ale musí počítat s tím že to bude stát poměrně ranec :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

LCD jsou k nicemu jelikoz se na tv nemuzes koukat treba z boku. Mam plazmu za 30 000, podporuje hdmi a nemuzu si na ni stezovat. A mimochodem plazma zere vic energie nez lcd jen v pripade, ze se na obrazovce vyskytuje hodne bile barvy. LCD se rozhodne nevyplati a kupovat si ji jen kvuli uspore energie je blbosr, chci totiz videt jak nekdo pari vic jak 8hod. kazdej den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
LCD jsou k nicemu jelikoz se na tv nemuzes koukat treba z boku. Mam plazmu za 30 000, podporuje hdmi a nemuzu si na ni stezovat. A mimochodem plazma zere vic energie nez lcd jen v pripade, ze se na obrazovce vyskytuje hodne bile barvy. LCD se rozhodne nevyplati a kupovat si ji jen kvuli uspore energie je blbosr, chci totiz videt jak nekdo pari vic jak 8hod. kazdej den.

nez napises takovou hovadinu mohl by sis o tom neco zjistit nebo radsi nepsat vubec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

imho k tomu ze se plazma vypaluje - vypaluje se to jen u starsich generaci plazmy, u nove(10. generace) se to jiz neprojevuje( obraz kolem loga se obcas !!neznatelne!! pohne), ale tato nova generace je u nas znatelne drazsi nez ty stare a taky to ma 1080p misto 720p(resp. 1080i)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
imho k tomu ze se plazma vypaluje - vypaluje se to jen u starsich generaci plazmy, u nove(10. generace) se to jiz neprojevuje( obraz kolem loga se obcas !!neznatelne!! pohne), ale tato nova generace je u nas znatelne drazsi nez ty stare a taky to ma 1080p misto 720p(resp. 1080i)

Nicmene i u teto generace v manualu pred vypalovanim bodu varuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Plazma má nízkou životnost. Už po dvou letech je patrné vyblednutí barev. Není se co divit, když má v obrazovce stlačený plyn. A ten má tendeci se vstřebávat. A také je prej dost horká.

LCD má horší podání Černé barvy. Také je potřeba odlišit matný typ od lesklého (crystalbright).

Tyto informace mohou být zastaralé, protože se vyráběj stále nové generace typů s novými vlastnostmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
to saddako: a u LCD varuji zase pred DP a stuck pixely :) si proste nevyberes...

To mas sice pravdu, ale v dnesni dobe ti na spatny pixely udelaji reklamaci (vetsinou). Na vypalenou plazmu vsak ne...

On ma kazdy typ neco do sebe, ale to jak sli plazmy cenove dolu o necem asi mluvi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tohle téma jsem se rozhodl zřídit proto, že tady každý v souvislosti s PS3kou mluví o LCD panelech a nikdo o plazmových. Je to dáno hlavně tím, že v ČR existuje ještě pořád moře mýtů a nesmyslů, které šíří hlavně prodejci v elektrech... Vím že s tím, co teď napíšu tady spousta lidí nebude souhlasit, hlavně proto, že budou hájit tu svou LCD telku, ale prostě to je fakt...

1. OBRAZ

a. Kvalita obecně

Je nesmysl, že na LCD bude obraz stejně kvalitní jako na plazmě!!! Na plazmě bude mnohem lepší. Je to dáno konstrukcí jednotlivých panelů. U plazmy obraz dělají elektrické výboje, které v jistém plynném prostředí "vyrábějí" plazmu a ta pak vytváří světlo, které je promítáno na barevné (RGB a nich se mixuje výsledná barva) "pixely". Z toho plyne, že tyto výboje jdou libovolně ovlivňovat a případně i zastavit. LCD je naproti tomu konstruován tak, že pozadí panelu neustále svítí, jen ho překrývají jednotlivé pixely. Z toho vyplývá, že např černá není na LCD nikdy černá, je to jen podsvícený pixel, černé barvy, tudíž "skoročerná".

b. Doba odezvy

Další faktor ve prospěch plazmy je ten, že plazma narozdíl od LCD nemá prakticky žádnou dobu odezvy (0,001ms :) ). Kdežto LCD ji mají nemalou (nenechte se mýlit deklarovanou ideální odezvou 5ms, ve skutečnosti je to totiž mnohem více, klidně i 30ms...) a to při hře prostě vidíte... A kdo ne, tak je slepý :)

c. "backlight bleeding"...

Kdo neví, co to je ať si zapne svou LCD telku a dá tam černou obrazovku... Pokud bude mít štěstí, tak neuvidí to, co většina lidí... Světlou korónu po stranách displeje, čili prosvěcování podvicovacích lamp po stranách obrazu.

d. Death pixely...

Ne zas tak velký problém, protože death pixely moc vidět nejdou. Má je hodně lidí a ani o tom neví... Komu se chce mezi skoro milionem (u Full HD 2 miliony) pixelů hledat jeden dva mrtvé, když je při sledování telky nemá šanci vidět a akorát ho tam budou štvát :) Nicméně plazmy nic takového logicky mít nemůžou.

e. Slavné "vypalování obrazu".

Když jsem obcházel jednotlivé obchody a ptal se prodejců, jakou mi doporučí telku na PS3, všichni mi jednoznačně doporučili LCD s tím, že pokud to mám na hry, nemám přemýšlet, pokud nechci mít na telce navždy vypálené skóré, nebo tachometr... Když jsem se ptal, jaká je doba, potřebná pro vypálení obrazu začaly se jejich názory velmi různit. Někdo říkal, že tak deset hodin pro nevratné změny, někdo půl hodiny pro vratné a 3 hodiny pro nevratné... Skutečnost je ale někde úplně jinde. Výrobci plazmových panelů (alespoň ti značkoví) už samozřejmě ve svých technologiích pokročili o velký kus dál, něž byli například před čtyřmi pěti lety a je logické, že nebudou chtít zákazníkům servírovat nějaké "polotovary". Ano, je pravda, že hrozba vypálení obrazu u plazem pořád hrozí, ale prosím, čtěte dál... Osobně jsem mluvil s technikem pobočky Panasonicu (montujou tam plazmy) a ptal jsem se jak to s tím vypalováním je. Řekl mi, že u současných panelů je reálná hrozba vypálení obrazu až po nějakých třiceti čtyřiceti hodinách a i potom nebude vypálený obraz téměř patrný... Uznejte sami, kdo bude mít den a půl zaplou telku se stejným obrazem... maximálně někdo, kdo ji používá k reklamním účelům a tak samozřejmě zvolí LCD, protože mu na kvalitě obrazu nesejde... Sám jsem nechal statický obraz (pauznuté NHL09) na telce asi 4 hodiny a rozhodně jsem po příjezdu z města nezaznamenal stopy po vypáleném obrazu...

f. Nerovnoměrné podsvícení..

Taky ne moc velký problém, ale přesto ho uvedu. LCD panely jsou technologicky, jak je uvedeno výše, soubory pixelů podsvěcované lampami, či jiným druhem světelného zdroje. Tyto "lampy" povětšinou nedokáží podsvítit celý displej rovnoměrně, většinou je střed více osvětlen, než kraje, tudíž dochází ke světlostním nekorekcím u výsledného obrazu. Plazma svítí ve všech částech stejně...

2. SPOTŘEBA

Další mýtus, kteý mi byl prodejci neustále vtloukán do hlavy byl ten, že plazma má nesrovnatelně větší spotřebu, než LCD... Schválně si zkuste porovnat příkony současných LCD televizí a plazem... Jsou tam minimální rozdíly a pokud vezmeme v potaz fakt, že udávaný příkon je příkon maximální a fakt, že plazma, narozdíl od LCD dokáže elektrickou energii šetřit tím, že k zobrazení tmavého "pixelu" spotřebuje méně energie, než u světlého (to LCD logicky neumí), nehraje při nerozhodnosti, zda LCD, nebo plazma, spotřeba žádnou roli.

3. PRODEJCI

V žádném případě nedejte na rady prodejců v Electro Worldech a podobných obchodech... Uvědomte si, že tito lidé jsou tam od toho, aby věc prodali, a to pokud možno s co největším ziskem, nikoli aby vám pomohli ke spokojenosti... Jak již vyplývá z toho, co jsem napsal, nejsou zaprvé prodejci absolutně seznámeni se stavem současné technologie a zadruhé vám stejně budou říkat to, co je pro ně výhodnější. Je jasné, že vám raději doporučí LCD od LG, než plazmu od Pioneerra, protože na LGně mají mnohem větší marži, než na Pioneeru... Není na tom nic divného ani nijak strašného. Prostě oni se snaží hodně získat, vy se zas snažte mít svou hlavu...

4. ZNAČKY

Asi jste pochopili, že nejsem zrovna příznivec značky LG. Ano, je to pravda a tato negace vůči této korejské značce má svá opodstatnění. Od LG jsem měl DVD přehrávač (rozhodně mě kvalitou a výbavou nepřesvědčil), vypalovačku (nepřečetla po sobě DVD :) ) a před dvěmi lety i LCD telku... (Po 14 dnech odešel zdroj, má x death pixelů atd...). Plazmu jsem si koupil od Panasonica proto, že Panasonic je prostě japonec a to jak kvalitou provedení, tak spolehlivostí... Nebudu vás o ničem přesvědčovat, ale fakt je, že pokud jde o telky, tak Panasonic, Pioneer, ale i Samsung, jsou prostě sázka na jistotu. Nekloním se k Sony, a to jednak na základě svých zkušeností, kdy mi v minulosti odešla obrazovka u dvou CRT televizorů, ale také na základě dlouholeté zkušenosti mého bratra, který děla v autorizovaném servise Sony a říká, že ve srovnání s jinýma značkama je sony, co se týče televizorů hodně vzadu.

5. ZÁVĚR

Tento článek jsem sepsal na záklasě svých vlastních zkušeností a je mi jasné, že se mnou hodně lidí nebude souhlasit, jen chci podotknout, že většina těchto bude z řad vlastníků LCD... :) Pokud jsem někomu pomohl s výběrem TV, budiž tento fakt připsán ke smyslům tohoto článku. Za svými názory si stojím a prosím, aby v diskuzích k tomuto tématu nepadaly žádné urážlivé a pubescentní názory.... Odpovídám jen na vážné dotazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Výborně. Ještě ještě bys mohl vytvořit referát na téma český jazyk a pravopis... :)

kdyby byl zajem tak sem nahodim muj referat LCD vs. plazma, kterej sice uz neni prilis aktualni (cca 1/2 - 1 rok stary), ale osvetli zakladni rozdili mezi LCD a plazmou

Plazmy mají predpokládanou dobu svícení 60 - 100 tisíc hodin, než dosáhnou polovičníhp svitu... A horká teda určitě není :cheesygrin::cheesygrin::cheesygrin:

Plazma má nízkou životnost. Už po dvou letech je patrné vyblednutí barev. Není se co divit, když má v obrazovce stlačený plyn. A ten má tendeci se vstřebávat. A také je prej dost horká.

LCD má horší podání Černé barvy. Také je potřeba odlišit matný typ od lesklého (crystalbright).

Tyto informace mohou být zastaralé, protože se vyráběj stále nové generace typů s novými vlastnostmi.

marek_2080: pouzivej edit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu