Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Pomoooc!! Asi brick :(


Guest ascent

Otázka

Cuzz lidi, potrebuji help! ruzne sem menil firmwary a moc mi to neslo(porad sem upgradoval a downgradoval), ruzne sem to kombinoval s programky pak asi po ctyrech dnech sem spustil potrebny downgrade. Instalace zacala a nebylo jak ji ukoncit-napsalo to to ze neco nejde prepsat a dokonceno 0%. Nechal sem to pres noc a rano tam bylo porad 0%. Tak sem to resetoval (ptze to jinak neslo vypnout) a pak uz sem to nezapnul. Kdyz to zapnu, tak sviti zelena kontrolka asi 20 vterin a pak se psp vypne :( . Poradte mi PLZZZZ kdokoliv co s tim, resp. nejlevnejsi reseni opravy, nebo neco na ten zbusob... Diky mooC!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 85
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0
Guest PAINkillerCZE

to bude asi buhozel brick...ale je to tvoje vina jak popisujes : ruzne sem menil firmwary a moc mi to neslo(porad sem upgradoval a downgradoval), ruzne sem to kombinoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Lidi a kolik to tak bude stat? btw nemam zarucak... :(

Tak to je ideálka, dělat s PSP blbiny, když nemáš záručák. :roll:

Kdybys ho měl, tak je docela pravděpodobné, že to vyreklamuješ, ale takhle máš prostě cihlu (brick). Kdosi kdesi psal, že oprava bricku přijde na 5.000,-, ale asi bych si zavolal do SONY.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

...vsak je tady kopa srozumitelnejch navodu, tak proc takovy vylomeniny...

...a kdyz je nejhur, tak se zeptam(ikdyz uz po 150ty)...

...nevim co bys jim rikal, kdybys zavolal do sony :( , ale kdyz to das opravit, tak by ti meli odhadnout cenu, od ktery se ta finalni castka nesmi nijak moc lisit(je tam naka tolerance..nevim 30%)..

...to uz mozna najit lidi, co vykupujou "bricky na pokusy"..moh bys dostat nakou tu ticku...a pak trochu doplatis na bazarovy PSPcko..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Hm, tak já bych to viděl buď na novou základovku (cena asi jako nové PSP), nebo modchip - cena cca 3000,- Kč. Jeden uživatel tady na fóru ho i montuje, akorát je ze Slovenska - nick má Sting.

mrkni sem http://psp.games4you.cz/viewtopic.php?t=5305&highlight=

Jinak taky jsem nějak nepobral, proč děláš takový koniny bez záručáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
A co kdyz si koupi MOD CHIP to mu nepomuze?

Ale nekdo na foru tady opravoval bricky

...muj odhad....kdyz koupis modchip a zaplatis i za instalaci(a to jeste neni zaruka ze se to jeste vic nepose... :) ), tak za to das stejne jako za bazarovy PSP...

...a navic za prodej bricku bys moh tak 1000-1500 dostat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

...muj odhad....kdyz koupis modchip a zaplatis i za instalaci(a to jeste neni zaruka ze se to jeste vic nepose... :) ), tak za to das stejne jako za bazarovy PSP...

...a navic za prodej bricku bys moh tak 1000-1500 dostat...

Jasný, cenově to zas taková výhoda není a riziko tam je taky, ale na druhou stranu, s mod chipem bude mít potom velkou výhodu v tom, že bude moct využívat dva FW - jeden oficiální nejnovější, a druhý na ISO, HB apod.. Prostě investovat bude muset tak jako tak, už jen záleží na něm, jakým směrem se vydá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Instalace zacala a nebylo jak ji ukoncit-napsalo to to ze neco nejde prepsat a dokonceno 0%

to je divny, pri spusteni downgradeovaci homebrew by nemely byt pouzivany zadne soubory z flash0...

podobny pripad jsem zazil jenom pri instalovani mp3prx modulu do fm2.71SE-B, kdy po naflashovani nebylo mozne modul odebrat, protoze byl pouzivan...

vypada to teda, ze to nebyl zrovna osvedceny downgrader a jestli funguje tim zpusobem, ze nejprve smaze celou flash0 (mimo pouzivaneho souboru) a pak zacne kopirovat novy firmware(v tvym pripade nakopiroval 0%) mas skutecne z psp bohuzel doslova tezitko :(

a jestli nemas zaruku, opravdu neporadim, jak to vyresit... v Cechach ti to v sony neopravi, protoze to neumi :roll:

muzu ti jedine doporucit obednat si mod chip podle chlapku tady z fora za cca 3000, pomoci ktereho si muzes obnovit pamet flash0 z pameti mod chipu a pokud by se ti dobudoucna podaril zase nejaky brick, nemusis se tim uz nikdy znepokojovat :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

...muj odhad....kdyz koupis modchip a zaplatis i za instalaci(a to jeste neni zaruka ze se to jeste vic nepose... :) ), tak za to das stejne jako za bazarovy PSP...

...a navic za prodej bricku bys moh tak 1000-1500 dostat...

Jasný, cenově to zas taková výhoda není a riziko tam je taky, ale na druhou stranu, s mod chipem bude mít potom velkou výhodu v tom, že bude moct využívat dva FW - jeden oficiální nejnovější, a druhý na ISO, HB apod.. Prostě investovat bude muset tak jako tak, už jen záleží na něm, jakým směrem se vydá.

..ta investice a tvoje vysvetleni ma smysl pokud neni PSP brickly...on po instalaci modchipu bude moct vyuzivat pouze jeden FW(pokud vubec to PSP prezije).... :wink:

..takze za priblizne stejnou cenu stejnej vysledek ( s tim, ze modchip je docela riziko)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

...muj odhad....kdyz koupis modchip a zaplatis i za instalaci(a to jeste neni zaruka ze se to jeste vic nepose... :) ), tak za to das stejne jako za bazarovy PSP...

...a navic za prodej bricku bys moh tak 1000-1500 dostat...

Jasný, cenově to zas taková výhoda není a riziko tam je taky, ale na druhou stranu, s mod chipem bude mít potom velkou výhodu v tom, že bude moct využívat dva FW - jeden oficiální nejnovější, a druhý na ISO, HB apod.. Prostě investovat bude muset tak jako tak, už jen záleží na něm, jakým směrem se vydá.

..ta investice a tvoje vysvetleni ma smysl pokud neni PSP brickly...on po instalaci modchipu bude moct vyuzivat pouze jeden FW(pokud vubec to PSP prezije).... :wink:

..takze za priblizne stejnou cenu stejnej vysledek ( s tim, ze modchip je docela riziko)

hlavni ucel mod chipu je to, ze se daji vyuzivat dve pameti, a puvodni pamet psp by melo byt mozne obnovit z pameti mod chipu... takze to v podstae rekl dobre...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
[]

...muj odhad....kdyz koupis modchip a zaplatis i za instalaci(a to jeste neni zaruka ze se to jeste vic nepose... :) ), tak za to das stejne jako za bazarovy PSP...

...a navic za prodej bricku bys moh tak 1000-1500 dostat...

Jasný, cenově to zas taková výhoda není a riziko tam je taky, ale na druhou stranu, s mod chipem bude mít potom velkou výhodu v tom, že bude moct využívat dva FW - jeden oficiální nejnovější, a druhý na ISO, HB apod.. Prostě investovat bude muset tak jako tak, už jen záleží na něm, jakým směrem se vydá.

..ta investice a tvoje vysvetleni ma smysl pokud neni PSP brickly...on po instalaci modchipu bude moct vyuzivat pouze jeden FW(pokud vubec to PSP prezije).... :wink:

..takze za priblizne stejnou cenu stejnej vysledek ( s tim, ze modchip je docela riziko)

hlavni ucel mod chipu je to, ze se daji vyuzivat dve pameti, a puvodni pamet psp by melo byt mozne obnovit z pameti mod chipu... takze to v podstae rekl dobre...

..pokud je to takhle, tak beru zpet co sem placnul :)

..o modchip sem se podrobne nezajimal..mylsle sem, ze to pouze umozni spouste PSP bud z jednoho, ci z druheho "chipu"...o vzajemne mozne "oprave" sem netusil...

..pokud je toto mozne, tak by teoreticky slo nainstalovat modchip - preflashnout brick (tim by to PSP zase fachalo) a pak modchip opet dat pryc a prodat :)

..ale to se mi nak nezda..pokud by sla obnovit puvodni pamet pomoci modchipu, tak by uz nekdo sestrojil nakou preflashovaci dokovaci stanici, ktera by opravila brick bez nutnosti titerne instalace modchipu.... :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
[]

...muj odhad....kdyz koupis modchip a zaplatis i za instalaci(a to jeste neni zaruka ze se to jeste vic nepose... :) ), tak za to das stejne jako za bazarovy PSP...

...a navic za prodej bricku bys moh tak 1000-1500 dostat...

Jasný, cenově to zas taková výhoda není a riziko tam je taky, ale na druhou stranu, s mod chipem bude mít potom velkou výhodu v tom, že bude moct využívat dva FW - jeden oficiální nejnovější, a druhý na ISO, HB apod.. Prostě investovat bude muset tak jako tak, už jen záleží na něm, jakým směrem se vydá.

..ta investice a tvoje vysvetleni ma smysl pokud neni PSP brickly...on po instalaci modchipu bude moct vyuzivat pouze jeden FW(pokud vubec to PSP prezije).... :wink:

..takze za priblizne stejnou cenu stejnej vysledek ( s tim, ze modchip je docela riziko)

hlavni ucel mod chipu je to, ze se daji vyuzivat dve pameti, a puvodni pamet psp by melo byt mozne obnovit z pameti mod chipu... takze to v podstae rekl dobre...

Přesně tak jsem to myslel. Právě kvůli možnosti obnovit i původní flash paměť je mod chip výhodnej jen v případě bricku, pokud mám funkční PSP s FW umožňujícím využívat ISO a HB, nevidím jediný důvod k jeho instalaci :wink: . Navíc tím, že už brick má, nic neriskuje, teda kromě těch cca 1000,- Kč, který možná někde za něj dostane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

..ale to se mi nak nezda..pokud by sla obnovit puvodni pamet pomoci modchipu, tak by uz nekdo sestrojil nakou preflashovaci dokovaci stanici, ktera by opravila brick bez nutnosti titerne instalace modchipu.... :roll:

Nojo, jenže taková stanice je Ti podle mě na dvě věci, pokud nemáš přímý přístup do flash paměti - což přes USB kabel nemáš, protože zřejmě není jednoduchý napsat ovladač, kterej by tohle umožnil. A právě mod chip nejspíš bude mít nějakým způsobem tuhle funkci implementovanou - je to podle mě HW záležitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

..ale to se mi nak nezda..pokud by sla obnovit puvodni pamet pomoci modchipu, tak by uz nekdo sestrojil nakou preflashovaci dokovaci stanici, ktera by opravila brick bez nutnosti titerne instalace modchipu.... :roll:

Nojo, jenže taková stanice je Ti podle mě na dvě věci, pokud nemáš přímý přístup do flash paměti - což přes USB kabel nemáš, protože zřejmě není jednoduchý napsat ovladač, kterej by tohle umožnil. A právě mod chip nejspíš bude mít nějakým způsobem tuhle funkci implementovanou - je to podle mě HW záležitost.

...mel sem namysli neco ve stylu, ze se vezme rozebrany PSP a ta zakladni deska(kam se normalne letuje modchip) by se prilozila do "dokovaci stanice" a pevne zajistila, proste, aby se obeslo to zdlouhave letovani a nemusel se kupovat modchip, kdyz po oprave je "nevyuzity"...

...a navic by na tom sli opravovat PSPcka jak na bezicim pase...asi sci-fi :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

...mel sem namysli neco ve stylu, ze se vezme rozebrany PSP a ta zakladni deska(kam se normalne letuje modchip) by se prilozila do "dokovaci stanice" a pevne zajistila, proste, aby se obeslo to zdlouhave letovani a nemusel se kupovat modchip, kdyz po oprave je "nevyuzity"...

...a navic by na tom sli opravovat PSPcka jak na bezicim pase...asi sci-fi :lol:

Aha, tak to mě fakt netrklo (jestli jsem Tě teda správně pochopil, myslel jsi prostě vyrobit zařízení, který by mělo pevně udělaný kontakty tam, kam se montuje chip). To máš recht, ale když jsem viděl, kam všude se to musí letovat, tak to asi bude fakt sci-fi :D . No ikdyž... Nevrhnem se na to? :lol: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

...mel sem namysli neco ve stylu, ze se vezme rozebrany PSP a ta zakladni deska(kam se normalne letuje modchip) by se prilozila do "dokovaci stanice" a pevne zajistila, proste, aby se obeslo to zdlouhave letovani a nemusel se kupovat modchip, kdyz po oprave je "nevyuzity"...

...a navic by na tom sli opravovat PSPcka jak na bezicim pase...asi sci-fi :lol:

Aha, tak to mě fakt netrklo (jestli jsem Tě teda správně pochopil, myslel jsi prostě vyrobit zařízení, který by mělo pevně udělaný kontakty tam, kam se montuje chip). To máš recht, ale když jsem viděl, kam všude se to musí letovat, tak to asi bude fakt sci-fi :D . No ikdyž... Nevrhnem se na to? :lol: .

takovy zarizeni by bylo docela prihodne pojmenovat 'ODSONYOVAC' :D

...jinak by me fakt zajimalo, jak psp flashuje samotna SONY, ze to tajemstvi nezdeli ani svym pracovnikum v ČR a v jinych zemich?... asi pres irko, ale jak?...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

ODSONYOVAC - :D :D .

No těžko říct, jak to dělá samotná SONY. Ale přes infra... no nevím, to taky přece potřebuje SW obsluhu. Ikdyž je možný, že si tam SONY schovala "pár" obvůdků, který infra "probudí" k životu i při mrtvém PSP a otevře jim přístup do flash. Ale... no už se tady zase dostáváme drobátko někam jinam :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu