Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

jak se mam zachovat?


Han3

Recommended Posts

cawes all, mam otazku

... moji rodice se rozvedli a tak bydlim s matkou (strasne naladova, bratrovi a me furt nadava za neco co nemuzeme...apod.) a jezdim za otcem (dobrej clovek, muzu si delat co chci (do urcite miry), nenadava, v poho clovek)

jezdim na vikendy za otcem ale matka mi to v 70% nechce dovolovat, dneska mi dokonce rekla ze jestli tam pojedu tak at si sbalim kufry a at me tu nikdy nevidi...

jak se mam zachovat? ona me chce doma z tehle duvodu - chce abych se vylezel z nemoci (...ale do skoly to chodit muzu a jeste k tomu si me "nemoci" vsimla az tedka kdyz sem chtel jet k otci), dale chce abych za ni makal na zahrade (na jeji "obrovsky zahrade"), rika to hlavne kvuli blbe nalade...

za otcem chci jet toze se zbavim tech jejich nalad a jsou carodejnice(svatek:)), tady u matky zadny kamose nemam ale u otce naky mam a je tam sranda...tady u matky mi pouze me a memu bratrovi nadavaj za neco co jsme nekdy ani neudelali

nechci tu videt zadny kecy jako nas to nezajima apod. (diky:))

jak byste se zachovali vy? jeli byste k otci?

doma jsem kazdy vsedni den a jezdim tam jen na vikendy...proc nemuzu s otcem travit vice casu?... do 19:00 budu uz cekat na vlaku, jen me zajimaji vase nazory...:)

edit: zda se mi tohle jako extrem tak potrebuji radu odbornika...co ji mam rict na ty jeji kecy ze tam nemam jezdit? proc se tam nemuizu z nemoci vylezet a doma jo? proc tam nemuzu jet? kdyz doma jsem porad? apod :)

edit 2 : muze me vykopnout z baraku (je mi 16)? nevlastni otec by to asi nedovolil, i kdyz taky nevim, nekdy leze matce do prdele az je to strasny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matka te v tomhle nijak nemuze omezovat.. Pripadne - muzes to vyvrcholit na soudni narizeni, pak te odeberou do matky a budes trvale u otce, pripadne bude navrhnute jine reseni..

Nema pravo ti nijak omezovat styk s otcem.

Ja bych to asi resil nasledovne.. Nejdrive bych ji slusne rekl co a jak, pak bych na ni ostre vyjel.. Pote bych to oznamil otcovi, pokud by se ani po tomto nic nedelo, zacal bych to resit se socialkou, ktera by se postarala spol. s dalsimi st. organy o dalsi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muj otec matku drive zmlatil (nedivim se tomu!!!) a byl za to u soudu, s otcem o tom promluvim, on vi jaka je... odjedu a vyjednam... ale snad me neserve za to ze jsme odjel a matka o tom "nevi"

poradte prosim... matka na me prej zavola fizly kdyz "utecu" z domova k otci..muze je na tohle zavolat kdyz vi co se stalo? muzu to pak pouzit proti ni kdyz doopravdy vedela kde jsem ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muj otec matku drive zmlatil (nedivim se tomu!!!) a byl za to u soudu, s otcem o tom promluvim, on vi jaka je... odjedu a vyjednam... ale snad me neserve za to ze jsme odjel a matka o tom "nevi"

poradte prosim... matka na me prej zavola fizly kdyz "utecu" z domova k otci..muze je na tohle zavolat kdyz vi co se stalo? muzu to pak pouzit proti ni kdyz doopravdy vedela kde jsem ? :D

Keby aj na teba fizlov zavolala tak spravodlivost je na tvojej strane kedze ta obmedzovala ist za tatkom :) Len chod. Aj ked ich zavola tak pohoda :) Povies ze ta drzi doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dokonce rekla ze jestli tam pojedu tak at si sbalim kufry a at me tu nikdy nevidi... //////

...sbal si kufry a vypadni...kdyz ti to sama nabidla a ty ji nemas rad...snad si chlap ne.?? ji servi co si vubec mysli ze dela...hlavne nebud mekej...chlapy neustupujou...(pokud nejsi nakej sampon..)....ale tohle udelej jen v pripade ze ji fakt nemas rad....a kdyby si byl uz vazne hodne nasranej a chtel bys to sirit nekam dal tak ji posli jednu mezi kukadla...to ji probere...samozrejme nic proti tvy matce nemam....jeste bys ji moh rict tenhle citat pekne s oci do oci:

Nikdo se me neptal jestli se chci narodit,tak mi nikdo nebude rikat jak mam zit.!!! ....mozna ale jednu koupis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hej hochu ted posledni dobou resim podobny problem...nasi se taky rozvadeji bo otec chlastal a este ji podvadel no bydlim s matkou a ona taky naladicky kdesi cosi....nekolikrat mi rekla ze mam jit za nim predminulou noc sem nespal doma pak se mi omlouvala...problem se stehovanim za otcem je takovy ze prave nevim jestli by do toho on sel....otce potkavam jen doma kdyz si prijede pro veci...ale zacnu jednat...s otcem by to bylo v klidu skoro neni doma bo jezdi do prahy do jobu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...pokud máš bydliště napsané u matky i u otce, tak můžeš bydlet, kde chceš... a pokud tě matka opravdu sere (způsobem, že jí nemáš rád ani jako svojí "matku [zajímavě řečeno :D ]), tak si normálně zajdi na sociálku a buď si něco připrav a suverénně jim to pověz a nebo dělej "zaprdlýho" kluka a ptej se třebas - může mi matka zakazovat styk s otcem? atd atd, na sociálce si na to posvítí : ) ->-> i když já mám zápis na sociálce za to, že jsem doslova "hrál v noci na počítači" (v jedné herně s povolením rodičů) : D

gl/hf, doma mám něco podobného, ale s tím, že otec je vůl a nenechám si srát na hlavu (no a taky už se mě bojí praštit)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale samozrejme zalezi na rozhodnuti soudu, pokud tveho otce vyhodnotili jako "nebezpecneho", tak je mozne ze z hlediska pravniho u neho bydlet nemuzes, ze te soud odkazal matce..

ale to nic nemeni na tom, ze ti nema nic prikazovat :D nebo zakazovat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Administrators
muj otec matku drive zmlatil (nedivim se tomu!!!) a byl za to u soudu, s otcem o tom promluvim, on vi jaka je... odjedu a vyjednam... ale snad me neserve za to ze jsme odjel a matka o tom "nevi"

Co tak se na to podivat z jineho uhlu?

Jestli ji mlatil tak se ji nedivim, snazi se te jen chranit.

ad (nedivim se tomu!!!): Pokud to myslis vazne tak je mi te lito.

Jinak (viz mlaceni) si byl urcite sveren do pece matky, takze ta te do urcite miry omezovat muze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to "nedivim se tomu!!!" znamenalo to ze kdyz se rodice rozvadeli (bylo mi asi 6, moc si toho nepamatuji) tak otec ji zmlatil za to ze me nechtela k nemu pustit! a fakt ze dodnes nevim s kym byla tenkrat tehotna protoze kdyz ji zmlatil tak uz mela novyho chlapa (muj nevlastni otec(nebo jak se to menuje:))) tak nevim ci je bratr, jestli nevlastniho nebo myho pravyho otce...

dalsi: matka se nejak nenapadne styka s jednim "fesakem" (prej je v podnajmu nebo co :)) kdyz otec neni doma... proste svine no, jako fakt ze mi vadi ze ji jeste nevlastni otec leze do prdele a dava ji prachy (tenkrat prej: "das mi naky drobny? jo tady mas 2 tisice"...omg)

kdyz prijdu domu tak matka vyklada jak venku pracovala s lopatou :) a jak je to narocny hlidat 2-letyho kluka (bracha)(pritom celej den lita po baraku (bratr) a nehlida ho!) a jak tam uklizi, pritom VSECHNY TY VECI DELAM JA! a blafe o tom ze ja doma delam hovno a ze me za to vykopne, obed udela tak jednou do tydne, jeste k tomu polovinu toho nakoupi (kupovany knedliky apod.(nevadi mi to, zvykl jsem si :))) a nekdy ji dokonce nevlastni otec to jidlo priveze koupeny a na nas se vysere!...

kdyz se ukaze ze mam v necem naprostou pravdu tak mi rodice zacnou vykladat jak sem ubohej, jakej sem kreten, curak apod. co si o tom mam myslet? na bratra sou taky takovi (i kdyz o trochu min) ale dostava solidni zahul, ale ve vetsine si za to muze sam ale i kdyby tak rodice na nej nemaji bejt takovi ne?! jako to ze mi rodice takhle nadavaj to je fakt moc...

PS: nojo, vztahovacnost je Hanova vlastnost...jsem po matce, ta taky porad keca jen o sobe, nemuzu za to :lol:

edit: to sem se rozkecal :)

edit2: prosim nechte si naky ty pripominky jako treba "co je nam po tom?" nebo "nas to nezajima bez to vykladat nekomu jinymu"... ja tu taky kazdeho vyslechl a pomohl mu, zadna kritika ;) dik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 weeks later...

jak jsem řekl, opakovalo se to

tentokrát jsem řekl že pojedu k otci...po týdnu...

matka s tím samozřejmě nesouhlasila a nevlastni otec rekl že se do toho míchat nebude ale klidně mě odveze pokud to matka dovolí. Nevlastní otec také řekl že mě nijak mlátit nebude pokud dojde k něčemu mezi matkou a mnou.

řekl jsem jí že už teda jedu...zase řekla že nikam nepojedu...

podíval jsem se tedy kdy mi pojede vlak - ve 21:00...

do té doby jsem pařil Monster Hunter Freedom 2 (šel jsem na Diablose :)) a pak jsem vyšel na vlak. Připravil jsem si PS3 a bágl s hrama (ten ze specialni edice GTAIV :-)) a dal před dveře. Chtěl jsem zrovna otevřít ale matka tam přišla, zamknula a postavila se před dveře a ríkala že nikam nepojedu.

V tu chvíli jsem jí v klidu řekl že chci jet za tátou a ona řekla že jsem tam byl minulý týden, odpověděl jsem že to nevadí, je to moje rozhodnutí kdy tam pojedu...chtěl jsem došáhnout na kliku ale matka mě odstrčila, řekl jsem co do mě strkáš, nic jsem ti neudělal. takhle podobně se to opakovalo asi 5* a pak do mě začala mlátit, v tu chvíli jsem litoval toho že jsem u sebe neměl ten šroubovák kterej jsem měl na tyhle situace připravený v pokoji na stole. Také mi řekla že je soudně rozhodnuto že za ním můžu jezdit 1* do 2 týdnů. řekl jsem jí ať mi ten papír kde je to napsáno ukáže ale usmála se mi do obličeje a řekla že se musí dívat na seriál. (takže kecala, nedivím se tomu, lže nám každou chvíli)

Chtěl bych se zeptat co může být pravdy na tom že za otcem můžu jezdit 1* do dvou týdnů? Zdá se mi to jako nehorázná blbost a otec mi pak zavolal jestli přijedu a řekl jsem mu že ne, zeptal jsem se ho také jestli soud rozhodl o tom že za ním musím jezdit 1 za dva týdny, řekl mi že to není pravda. pak jsme ukončili rozhovor...

Opět se ptám jak by jste na tohle reagovali vy?

Po hodině přišla do mého pokoje a říkala jak jsem línej, a že s ničím nepomůžu - pravda je taková že jedinej kdo je línej z naší rodiny je ona. Všechny problémy začínají od ní (její nálady!) Já jsem několikrát naprosto ukázkově uklidil špajz, kuchyn a pokoj...(tohle je asi nejlepší příklad ze všech ohledně uklízení)

ŠPAJZ - BRATR A OTEC JELI NAKUPOVAT...DO ŠPAJZU NAHÁZELI VŠECHNO CO KOUPILI, NEHLEDĚ NA TO ŽE JSEM TO TAM ŠPIČKOVĚ UKLIDIL, TAKŽE TAM BL NAPROSTEJ BORDEL!!!

KUCHYŇ - UKLIZENO JAK NIKDY V ŽIVOTĚ, VYFOTIL JSEM SI TO TAM A PAK JEŠTĚ VEČER (TO UŽ TAM BYL BORDEL!!!) ALE ZA TEN BORDEL TAM MŮŽE Z 90% MATKA!

V POKOJI S POCITACEM JSEM UKLIDIL TAKY ŠPIČKOVĚ, V TEN DEN JSEM ODJEL K TÁTOVI, O DVA DNY POZDEJI JSEM SE VRATIL A BYL TAM NESKUTECNEJ BORDEL!

Ale můj názor je takový - i kdybych byl línej jak ona říká tak by se k nám takhle neměla chovat ne?

Všechny nás kritizuje před ostatníma, jak otce tak bratry i mě

Nevadilo by mi ani to že je líná ona, ale to jak o mě říká že jsem línej, prej neumim uklízet (OMG!!!), já lidem rád pomáhám (dělám web pro lidi ze kterýho nic nemam, pomáhám s psp (první měsíc takového pomáhání po icq zabíralo aspoň hodinu denně (navigace lídí, pomoc s pandorou apod.))! Řeknu vám lidi, já doma bordel nedělám, jedinou věc za kterou bych se mohl odsoudit je to že talíře, hrníčky apod. dávám do dřezu a ne do myčky. Fakt že doma po sobě nenechávám bordel, všechno si po sobe uklízim! to myslim smrtelně vážně!

Je mi jasné že tohle většinu lidí nezajímá... ale otázku to má...a v ostatních diskuzích to je ;)

berte to jako topic člověka který o tom potřebuje mluvit, něco jako psychologická poradna ;)

Je pravda že si mě tady matka kupuje (skříně a 19 tisíc...drahý oblečení(nesnášim to!)), mě se to nelíbí, chci bejt s tátou, tam jsem vyrůstal, sice bez internetu, počítače...ale je to tam prostě old-school

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš to jednoduché, mám 9let starého syna a moje bejvalá mě naštěstí nedělá žadné prodlémy.

Ovše v mém dětství to bylo stejné jako u tebe.

Zakon hovoří otom že když dosáhneš věku 15let a tvůj otec zažadá o neomezený přístup k tobě stím ,že ty musíš souhlasit dobrovolně, tak to soud potvrdí, to platí pouze v případě , že soud předtím vydal rozhodnutí jak často smíš otce navštěvovat.

Dále můžeš sám přes sosiálku donutit matku k tomu ,aby tě nesměla omezovat v osobní svobodě, ale POZOR - pokud dojde sociálka k tomu že jsi doma omezován můžeš taky skončit na přechodnou dobu v děckém nebo podobném ústavu ,než se to vyřeší soudně mezi matkou a otcem ohledně tvého opatrovnictví, nejedná se o svěření jsi starší 15let.

A teď co ti můžu doporučit.

řekni matce že se ti nelibí její chování a jestli tě nepřestane omezovat a šikanovat, že zavolaš na linku důvěry, aby ti řekli jak se máš správně zachovat. Také jí řekni že nechceš nic jiného než jet za otcem který ja na tebe hodný což ona není a že ona tě svým chováním ztrácí a že jestli takhle hodlá pokračovat, že tě ztratí úplně. Vždy před odjezdem se telefonicky domluv s tátou natom že přijedeš. mámě to se oznam slovy, že otec tě bude čekat že jste domluveni. Pokud bude máma zase vyvádět za každou cenu odejdi za otcem - mámě nesmíš ublížit, pokud tobě ubliží viditelně, můžeš si vybrat zda to necháš být a nebo spolu s otcem se necháš někde u doktora ošetřit ,kde pravdivě nahlaš co se stalo. A poslední věc, pokud mámě fizicky ubližíš bude to ta nejhorší věc kterou v životě můžeš udělat. pořád pamatuj nato že nasilí nic neřeší.

Udělal jsem to stejně ve svém mladém věku a máma již po třetí, když jsem odjížděl nedělala žadné problémy.

Tak si to nech projít hlavou a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proste ji ignoruj na ty jeji kecy udelej otravenej xich prestan pracovat v domacnosti a na zahrade a ona uvidi jakej to je rozdil. bud furt venku s kamosema a domu chod v 8-10 pak se uc nebo par ps3 bo psp a di spat a vubec s ni nemluv. to delam ja i kdyz nemam rozvedeny rodice otce vidim jen o vikendu protoze pres tejden chodi v prace v 6 a vraci se treba ve 2 v noci , takze sem doma s matkou , zavru se do pokoje pustim ps3 a parim pak du spat a do skoly a pak zase znova. u me to funguje perfektne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu