Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Ako si opravit Disc Read Error na svojej PS2 FAT.


Zekeasakura

Recommended Posts

Ako opravit Disc Read Error

Kupil som si PS2 od jedneho nemenovaneho typka (nebojte sa neni z fora) . Bola to jedna z najstarsich verzii : 30004 . Na starsich PS2 FAT sa casto objavuje chyba pri nacitani DVD,CD alebo cokolvek ineho teda "disc read error" na niekolko dalsich pokusov to niekedy ide niekedy nie. Nasiel som si na nete sposoby ako to opravit . Tak som to spravil a cuduj sa svete PS2 fici jak nova. Cesku ani slovensku verziu tohoto navodu som nenasiel tak som sa ju rozhodol napisat :

Co budeme potrebovat

Alpu (tu dezinfekciu)

Tycinku do usi (to s cim si cistite usi :) )

Centrofixu

Srobovaky

Nozik

1. Rozobranie PS2

Dame dole predok DVD mechaniky (to kde je logo Playstation PS2) treba to vypacit nozikom alebo niecim ostrym. Je dost mozne ze sa vam ulomi to co drzi ten predok ale sekundove lepidlo to spravi :) . Otocime PS2 naopak a vysparame vsetky tie kocky (ci gumene alebo umele) pod nimi najdeme srobiky. Zapametajte si ake srobiky kde boli a hlavne ich nestratte. Dame dole tu zarucnu nalepku , otocime PS2 na normalnu stranu a velmi opatrne dame dole horny kryt. Netahajte ho nasilu lebo k doske su od krytu pripojene tlacitka na otvaranie mechaniky atd. Dlzka akurat staci aby ste si vrchny kryt polozili vedla PS2. Takze PS2 mame otvorenu co teraz ?

9

10

2. Mala ocista

Ked ste PS2 este nemali otvorenu je mozne ze tam bude vela prachu. Vyfukajte to (hlavne nie vysavacom :) )

3. Otvorenie DVD mechaniky

V pravej hornej casti PS2 vidite DVD mechaniku. Dajte dole vrchny kryt (nic tazke)

4. Precistenie lasera

Mali by ste videt laser. Zoberte tycinku na usi, namocte trochu do alpy a 30 sekund jemne pretierajte laser.

5. To najdolezitejsie

Dostavame sa k tomu najdolezitejsiemu a to ku kalibracii lasera. Chyba Disc Read Error sa pise kvoli vyske (alebo nizke) lasera od DVD. Takze otvorenu PS2 pripojime do elektriky (pozor na vodive veci aby to neskratovalo) . Teraz otvorime mechaniku (normalne tlacidlom) Ked je mechanika otvorena PS2 surovo vypojime od elektriky. Mechanika zostane otvorena a nam sa odhalia vnutornosti mechaniky. Nad laserom vidime biele kolecko a pri jeho lavej casti bud maly zahnuty pliesok alebo dalsie male koliesko. S KOLECKOM NEHYBTE. Teraz si zoberieme centrofixu a vyznacime si zubok na bielom kolecku ktory sa dotyka vystupku pliesku alebo maleho kolecka. Teraz zo najdolezitejsie : potocime koleckom o 1-2 zubky v smere hodinovych ruciciek. Teraz zase zavreme mechaniku (PS2 nezatvarame) pripojime k TV a do elektriky. Zapneme PS2 a vyskusame DVD, potom audio CD, potom CD ktore je zospodu Fialove . ked to vsetko ide : gratulujem !! :) PS2 je opravena. Ked to nejde , zase otvorte mechaniku a bielym koleckom pohnite o dalsi zubok v smere hodinovych ruciciek. A skusat skusat skusat. Ked to nepojde ani po priblizne 4 zubkoch tak skuste proti smeru hodinovych ruciciek od vasej znacky o dva zubky. A skusat, skusat, skusat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nad laserom mas dve kolecka ? tak na pravom si vyznac kde sa dotyka laveho a pravym toc v smere hodinovych ruciciek o dva zubky. Sry ale PS2 s dvomi koleckam nad laserom som doma este nemal :D Iba pliesok-->kolecko :) Viem to len teoreticky. Keby si mohol spravit foto tak ho sem hod a rad poradim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potrebuju vedet jestli s tim jednim koleckem (u tebe) posunujes cely laser nahoru nebo jenom jednu stranu...stema mima dvouma koleckama ten laser muzu zvednout, zvednout pravou či levou stranu vic nebo min.... (: ma bejt ten laser bejt vodorovně? nebo mirně naklopen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když jsem ještě míval PSX2.

Tak jsem měl ten samý problém příšerně poruchové ještě to mělo chip na Shit

I originálky to nějak nebralo.

Tak jsem to raději střelil v bazáči.

Ako každá hra co mi ze začátku fungovala tak mi poměsíci už nešla a když jsem jí zkoušel v pc tak se ukázalo že disk je prázdný jako by ty data s DVD byla smazána vůbec nechápu jak se to mohlo stát spíše kazová PS2.

Než na hraní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky az tak moc skoro necakajte kedze az tak sa mi do rozoberania PS2 nechce znova ist :D Ale v pondelok mi dojde chip tak vtedy by som to mohol rovno nafotit :)

potrebuju vedet jestli s tim jednim koleckem (u tebe) posunujes cely laser nahoru nebo jenom jednu stranu...stema mima dvouma koleckama ten laser muzu zvednout, zvednout pravou či levou stranu vic nebo min.... (: ma bejt ten laser bejt vodorovně? nebo mirně naklopen

Sry ale nepozoroval som ci sa naklana na jednu stranu alebo cely :) Ale kazdopadne by sa to malo tocit len tym pravym hornym bielym koleckom. Nehyb nim moc lebo by sa mohlo dat moc vysoko a dotykat sa DVD = pohroma. takze max tie 3-4 zubky Ja som dal o dve a fici to jak hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nieje kalibracia laseru ale iba naklonenie luca voci mediu a je to ucinne len na DVD ak vam necita DVD tak to moze pomoct ale istejsie je postelovat aj trimer na paskovom vodici laseru

nikde sem trimer nenasel...jeste se juknu

edit:

Uz sem ho nasel a rovnou dva :D .... ten nvm jestli ten prvni nebo ten druhej, jestli zvisit nebo snizit ohmyckou hodnotu :D sem lamer xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 8 months later...
cau lidi potrebuju pomoct rozebral sem ps3 mechaniku a neumim ji dat zpet kdyz ji slozim tak se neotvira a kdyz tam zasunuju ty dvirka laser se nenahyba a treba zustane furt dole prosim poradte

to je tak když necháte blbce něco dělat :) nic proti, ale proč se .....ser.... do něčeho o čem víš ..... :) doporučuju to svěřit odborníkům a věřit, že ti to daj dokupy :D když ne máš ponaučení za pár tisíc :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 years later...
  • 4 years later...
  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu