Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

R4 a microSDHC


Derak

Otázka

Tak jsem zkusil dat do R4 8GB microSDHC kartu a samozrejme to nefunguje. Podle oficialnich stranek R4 umi 4GB microSD. Chci se zeptat, ma to nekdo odzkoueny s 4GB nebo 8GB kartou a pokud to nekomu z vas funguje, muzete napsat jaka konkretni karta (myslim vyrobce) to je a jak jste to zprovoznili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Mas na R4DS nejnovejsi firmware? Aktualne mi nejde oficialni stranka R4DS, tak se nemuzu podivat, co tam k tomu pisou, ale Placek tady na foru psal, ze od nejakeho fw R4DS SDHC karty podporuje, tak tam hod nejaktualnejsi a zkus to. Pripadne jeste zkontroluj jestli je micro SD karta naformatovana na FAT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Me web R4 funguje normalne pisou tam tohle:

Q: How many files can I have on the R4?

A: R4 Adapter supports 128MB~4GB TF(MicroSD) card , 4GB=32Gbit

Jedinej problem je, ze cokoliv nad 2GB neni MicroSD ale MicroSDHC. Co se tyce formatovani, cokoliv nad 2GB nemuze byt FAT protoze limit pro FAT (neboli FAT16) je prave 2GB, takze cokoliv vetsiho musi nutne byt FAT32 - ovsem R4 pokud vim bez problemu podporuje FAT16 i FAT32.

Jinak firmware mam nejnovejsi, tj. 1.18 a stejne to nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

S tím FATem jsem se sekl, omlouvam se. Každopádně existují i 4 GB MicroSD karty (nejsou SDHC) - je prý strašný problém je sehnat, jsou dost drahý, ale existují. Takže to na těch stránkách bude znamenat asi právě tohle.

Ještě jedna věc: časem bych od tebe rád tu 8 GB SDHC koupil:) Tak pokud ji budeš chtít prodat, napiš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
S tím FATem jsem se sekl, omlouvam se. Každopádně existují i 4 GB MicroSD karty (nejsou SDHC) - je prý strašný problém je sehnat, jsou dost drahý, ale existují. Takže to na těch stránkách bude znamenat asi právě tohle.

Ještě jedna věc: časem bych od tebe rád tu 8 GB SDHC koupil:) Tak pokud ji budeš chtít prodat, napiš.

No tak pokud to nerozchodim (o cemz silne pochybuju), tak bych asi i prodal.

Jinak 4GB ne SDHC karty nema na strankach ani Kingston, ani Sandisk, ani A-Data, ani Lexar, ani Emtec. Sice jsem na par zahranicnich forech taky na informace o takovych kartach, ale na zadnem e-shopu na ktere tam byly odkazy nic takoveho nebylo - jen SDHC verze. Kdybys vedel kde je sehnat, tak bych byl vdecny za nejakou informaci. Osobne ale pochybuju, ze vubec existuji, myslim ze je to dane hardwarovou konstrukci karty, neco jako MS a MS Pro kde byla hranice na 128MB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Pokud chceš SDHC, vsadil bych na M3Real. Jinak strana R4DS nechce fachčit. :D A R4DS nepodporuje SDHC, je to hw stejné jako M3DS simply co mám já a to SDHC URČO nepodporuje.
Ale R4 podporuje karty SDHC.(4GB)Ale klasické a ne micro.
No tak pokud to nerozchodim (o cemz silne pochybuju), tak bych asi i prodal.

Jinak 4GB ne SDHC karty nema na strankach ani Kingston, ani Sandisk, ani A-Data, ani Lexar, ani Emtec. Sice jsem na par zahranicnich forech taky na informace o takovych kartach, ale na zadnem e-shopu na ktere tam byly odkazy nic takoveho nebylo - jen SDHC verze. Kdybys vedel kde je sehnat, tak bych byl vdecny za nejakou informaci. Osobne ale pochybuju, ze vubec existuji, myslim ze je to dane hardwarovou konstrukci karty, neco jako MS a MS Pro kde byla hranice na 128MB.

Hm...karty větší než 4 GB jsou jen verze SDHC.Jiné neexistují.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak že jakej je finální verdikt? Funguje ta 4GB SDHC na R4 REVOLUTION???? Mě to píše akorát LOADING a to jsem si stáhnuj firmware 1.21 ??????? Fakt nevim..Někdo totiž říká že to jde s novým firmwarem a někdo že to nejde vůbec.... Poraďte mi už někdo prosím.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jak uz jsem tady jednou psal:

1.) Sám vývojový tým R4 prohlásil, že nikdy nebudou podporovat SDHC karty.

2.) FW 1.21 pro R4DS neexistuje. Poslední legitimní verze je a už navždy bude 1.18. To, co jsi stáhnul je pravděpodobně FW ze stránky R4SDHC.com, ale to není ta samá karta. Jedná se o kopii původní R4 karty, která s ní ovšem nemá vůbec nic společného - mimochodem, vyrabí ji ta samá firma co kartu N5DS, která je známá tím, že může spálit pojistku v NDS. Mimochodem, uz i v CR se tyhle karty objevily takze bych si na ne daval bacha. Jestli opravdu umi SDHC nebo ne nevim a rozhodne za ni nehodlam vyhazovat penize a zjistovat jestli je to tak. Doporucuji spis koupit neco kvalitnejsiho a spolehliveho - budto NDSTT nebo CycloDS Evolution (sice trochu drazsi, ale asi nejlepsi soucasna karta pro NDS). Mam oboji a oboji funguje perfektne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu