Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Monitor+PS3


Revan_

Otázka

Možná trošku naštvu mody..vím, že se tady někde už něco podobného řešilo, ale je tady tolik topiců s podobnou problematikou, že bych stejně nevěděl kam to postnout..Jde o to, že pořád hraju na CRT televizi a rád bych měl z PS her větší požitek, než ten, že kvůli tak nízkemu rozlišní na staré televizi téměř nepřečtu zadání mise/ pořadí v závodní hře. Dlouhou dobu sem uvažoval nad tím, jakou že si koupím LCD televizi. Nedávno sem se ale někde dočetl, že k PS3 postačí daleko lacinější varianta a to LCD monitor, který bych mimochodem taky potřeboval. Proto se chci zeptat, zda-li je rozdíl v kvalitě zobrazení na LCD televizi a LCD monitoru tak veliký, že se mi spíš vyplatí koupit si nějakou dražší LCD televizi. A pokud není tak veliky..jaký monitor by ste mi doporučili. Za LCD monitor jsem ochotný dát do 10 tisíc korun. A zároven bych ho používal i jako televizi. Mám malý pokoj, takže maximálně do uhlopříčky 26" předem děkuji a omlouvám se moderátorům za zbytečné mrhání místem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 53
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

kvalita obrazu LCD TV a monitoru je stejná..přece jen je to stejná technologie ;) ...takže jedinej rozdíl je ve velikosti úhlopříčky ;)

doporučuju nějaký Samsung 22"-24" s TV tunerem, HDMI výstup

já osobně mám Samsung 225mw a jsem maximálně spokojen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ha..sedím tady celý večer a čekám, až se konečně někdo ozve..Naštěstí sem se dočkal. 24", možná26" by pro mne bylo optimální, v zhledem k tomu ze sedím od monitoru asi 1.5 metru. V podstatě jsem chtěl jen slyšet (číst), že koupí LCD monitoru neprohloupím a hry neztratí na kráse oproti nějaké slabši 82CM LCD televizi v hodnotě okolo 15 tisíc. Taky ještě maličkost..22" monitor nejspíš nezvládne rozlišení tak vysoké, aby se dal považovat za FullHD monitor, že..ale na druhou stranu u 22"-26" monitoru asi mezi FullHD a HDReady nebude v kvalitě obrazu žádný rozdíl...nemám pravdu?

Takže hledal sem na internetu a našel sem toto http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=W2207H&SearchType=1&SearchSubmit=1

co si o tom myslíte, případná kritika je vítána

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zítra mi přijde kabel Hdmi na Dvi, jsem zvědavej jakej to bude rozdíl.

Teď mám ps3 připojenou k LCD monitoru přes TV kartu a je to hrozný, snad se to zlepší ale, přece jenom má můj monitor rozlišení 1280x1024.Doufám že se to nadetekuje nějak.

Dám pak vědět.

Jinak mám už dlouho dilema jestli Full HD, nebo HD Ready.

Brácha má 82 cm HD Ready a hry z PS3 na tom vypadají úžasně, nejsem si jistej ale jestli na stejný úhlopříčce v plným rozlišení Full HD to bude vypadat jinak, nebo jestli půjde poznat rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Takže hledal sem na internetu a našel sem toto http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=W2207H&SearchType=1&SearchSubmit=1

co si o tom myslíte, případná kritika je vítána

určitě by stačil ;)

Zítra mi přijde kabel Hdmi na Dvi, jsem zvědavej jakej to bude rozdíl.

Teď mám ps3 připojenou k LCD monitoru přes TV kartu a je to hrozný, snad se to zlepší ale, přece jenom má můj monitor rozlišení 1280x1024.Doufám že se to nadetekuje nějak.

Dám pak vědět.

Jinak mám už dlouho dilema jestli Full HD, nebo HD Ready.

Brácha má 82 cm HD Ready a hry z PS3 na tom vypadají úžasně, nejsem si jistej ale jestli na stejný úhlopříčce v plným rozlišení Full HD to bude vypadat jinak, nebo jestli půjde poznat rozdíl.

záleží jaký rozlišení ta HD ready TV má ... ale rozdíl tam určitě bude

No určitě dej vědět...i když nejlepší by bylo, kdyby někde bylo foto/video porovnání kvality obrazu na staré televizi a na LCD monitoru/televizi...nevíte někdo o něčem?:cheesygrin:

v tom je rozdíl opravdu obrovský...CRT TV rozlišení 720*576 , FullHD 1920*1080...rozdíl ve kvalitě je obrovskej to mi věř..taky sem přesedlal z CRT na HD ready (1650*1080 22" monitor) a je to obrovskej rozdíl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Paráda..tak těd už jen počkat do výplaty..zatím mám ještě pořád čas na to abych se rozhodl mezi 22" a 24" i když připlácet 3 tisíce za pět centimetrů je podle mě blbost

EDIT: mimochodem..jak je to vlastně s tím kontrastním poměrem..je moc důležitý, popřípadě jaká hodnota je optimální

Tak sem nakonec našel HDxSD porovnání v praxi :) http://www.gamespot.com/pages/forums/show_msgs.php?topic_id=25189398&page=0

Doufám jen, že barvy u toho nového monitoru nebudou tak vybledlé, jako u toho starého :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Čus, taky uvažuju o koupi monitoru k PS3. Chci se ale vejít do nějakejch 10 tisíc Kč :-) Momentálně hraju na mý starý TV, kde to mam propojený přes scart a to rozlišení je opravdu bídný. Měl sem možnost to zkusit na velký plazmě samsung ve Full HD a opravdu rozdíl byl hodně znát. Z finančních důvodů chci jít do LCD Monitoru (22 palců) s rozlišením 1680x1050.. Ale chtěl sem se zeptat jesi se dá vůbec poznat rozdíl mezi Full HD 1920x1080 a 1680x1050 ? (Bohužel sem měl možnost na vlastní oči vidět ty dva největší extremy CRT TV a Full HD) Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
L4DIK: fullhd ti na 1680x1050 monitoru pojede jen softwarove, fyzicky budes mit na monitoru porad tech 1680x1050.. fullhd se bude prepocitavat do nizsiho rozliseni monitoru (downscale)

minulej tejden jsem koupil tenhle a nemam si na co stezovat :D

A má ten monitor nějákej přepínaš mezi DVI, HDMI atd. (asi musí ale radši se zeptám)

Zvuk máš vedenej přez AV?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Doporučil bych místo monitoru - LCD-TV Samsung 2032MW Cena s DPH: 5 949,- Kč

Luk: přešel jsem z normál TV na LCD asi nebudu takovej fajnšmekr jako ty, mám sice větší úhlopříčku se stejným kontrastem a jsem spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ok, díky. Přesně tohle sem potřeboval vědět. Velká LCD TV nebo Plazma nepřipadá v úvahu. Zajímal mě jen ten rozdíl na monitorech co sou 22 nebo 24 palců. Mam vybraný dva. Ten Samsung, co se tu už zmiňoval http://www.alza.cz/20-palcove-lcd-samsung-2032mw-cerna-leskla-black-glossy-d80114.htm nebo HP http://www.alza.cz/lcd-panel-hp-pavilion-w2207h-d82399.htm

Kdyžtak uvítam nějaký další návrhy ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

nesmysl je ze rikate ze na maly uhlopricce neni poznat FullHD a HD Ready, je to poznat. Je to logicky, ze kdyz na stejny plose bude vic pixelu tak obraz bude jemnejsi ... neni to takovej skok jak z crt na hd ready ae je to poznat, ikkdyz her ve fullhd je stejne malo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Já mam Samsung SyncMaster 206BW

* Chybí sice HDMI, ale HDMI - DVI neomezuje kvalitu, zvuk bych stejně vedl přes AV...

* 3000:1 je dost slušné, i když dnes bych šel do vyšších čísel

* 1680 * 1050 jsem kupoval v době, kdy jsem netušil co to je HD, takže lituju, že nemam FHD

* 2 ms je bezkonkurenční odezva

* TV tuner není - pro mě zbytečnost

* 20", mě jde hlavně o rozlišení - na úhlopříčku kladu nárok u LCD TV do obýváku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

tak nakonec sem se rozhodl pro 24" a rozhoduju se mezi těmito monitory

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000HD4 a

http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=BenQ+V2400W&SearchType=1&SearchSubmit=1

EDIT: pokud víte o lepší variantě do 10 tisíc, sem s ní. Mám ještě tři týdny na rozmyšlenou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
tak nakonec sem se rozhodl pro 24" a rozhoduju se mezi těmito monitory

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000HD4 a

http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=BenQ+V2400W&SearchType=1&SearchSubmit=1

EDIT: pokud víte o lepší variantě do 10 tisíc, sem s ní. Mám ještě tři týdny na rozmyšlenou

Rozhodně ten první ... A navíc má vestavěné repráky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak sem si konečně koupil ten monitor, konkrétně Samsung SM2493HM a zatím jsem velice spokojen. Snad až na jednu drobnost..podle výrobce by měl podporovat i 1080p, ale když chci na PS3 nastavit toto rozlišení, tak to nejde..pouze 1080i. Propojené to mám HDMI kabelem..nevíte někdo co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu