Jump to content

Ekologický krok SONY


huhla
 Share

Recommended Posts

Společnost Sony údajně reagovala na kritiku, která se na ní snáší kvůli spotřebě energie u PS3. Její třetí generace, která se do oběhu dostane o letošní prázdniny, si tak má vyžádat o 10% až 20% méně elektřiny než její předchůdci. Konzole se bude nadále sestávat z 65nm procesoru Cell a stejně tak 65nm RSX grafického čipu. Jediná změna se dotkne chlazení, kde v současnosti používané měděné heatpipe trubice nahradí jemné hliníkové žebrování.

Přeloženo do čísel - z nynější spotřeby 135W bychom se měli dostat na hodnoty 100W - 120W. Původní konzole s 90nm procesorem Cell si říkala dokonce o 180W. Uvidíme jak si povede (snad ještě tento rok) 45nm verze Playstation 3, která by si podle odhadů měla říkat o 40% méně energie než 65nm generace. S jejím příchodem bychom se možná mohli dočkat i celkového zmenšení "case" konzole, ale nechme se překvapit, s čím Sony přijde. Už jen avizované snížení energetické spotřeby je více než chvályhodné.

Zdroj: TG Daily

Překlad: pctuning.tyden.cz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Elektřiny. Sony se chystá už během konce letošního roku vypustit na trh třetí verzi své herní konzole PlayStation 3. Nová verze PS3 nabídne o 10-20% nižší spotřebu elektřiny než současné verze. Hlavní změnou bude zmenšení grafické čipu NVIDIA RSX na 65nm, po vzoru hlavního čipu Cell. Zároveň se chystá Sony zavést nový způsob chlazení pomocí malých hliníkových plátků. Je otázkou, zda se zároveň dočkáme také úpravy zevnějšku konzole, která je v současné verzi poměrně objemná. Další zmenšování na nás potom čeká při přechodu Cellu na 45nm výrobní proces, podle Sony by měl takový Cell žrát až o 40% méně než 65nm verze. Pak by nějaké zmenšování skutečně přicházelo v úvahu. Tato další verze PS3 ale zřejmě nepřijde dříve než v druhé polovině příštího roku. Sony zároveň uvede ještě letos už čtvrtou verzi konzole předchozí generace PlayStation 2. PS2 je oproti PS3 asi čtyřikrát levnější, a tedy určena především pro rostoucí rozvojové trhy jako třeba Indie nebo východní Evropa.

marek_2080: presunuto z duplicitniho topicu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy