Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Final Fantasy XIII a Versus XIII


tekken90

Recommended Posts

  • Odpovědi 199
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Asi jses sam.Ja nevim jestli koupit po letech mi dorazila domu origo FF7 a musim rict ze sem ji nikdy nikdy nedohral....ja vim trapas.Skoncil sem u toho zabavniho parku muze mi nekdo rict jak sem byl daleko od konce?Jinak kdyztak napis nejaky blizsi nazor na XIII at vim jestli koupit nebo radsi se vrhnout na tu 7icku.

Řeknu to takhle... FF XIII už není to starý FF jak ho známe. Je to něco novýho. Ale to se musí prostě zkusit. Jinak první dojmy z hraní si můžeš přečíst např. zde http://www.konzolista.cz/blog/324/final-fantasy-xiii--prvni-dojmy_335.html

(jde spíše o přehled toho, co je v FF XIII nového)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po asi 5ti hodinach hrani pisu toto:

Dojmy - mapy jsou sice linearni, ale cekal sem to daleko horsi (pod dojmem vsemoznych "recenzi", kde na to hazeli spinu". Spousta map je delana tak, ze je tam co prozkoukavat a neni to jen rovna nudle. Hodne se tam zataci, menite smery apod., takze clovek nema pocit, ze ste v "tunelu", jak se casto nekde psalo. takze v tomhle me to prijemne prekvapilo

pribeh (zcela bez spoileru) - zatim se to rozjizdi, ze zacatku vas hra hodi primo do stredu deni, bez nejakeho vysvetlovani a vse pochopite pozdeji. porad sem na absolutnim zacatku pribehu, ale libi se mi to moc zatim

souboje - wow! sou napinave, rychle, mate porad co delat (sledovat hp, situaci, menit rozlozeni party).. rozhodne hodne dobre!

system vyvoje postav - crystarium system je podobny hodne jako sphere grid (ale daleko hezci) a celkove je prehledny + cloveka bavi ty postavy vylepsovat

je tam obri mnozstvi cutscen, coz ja miluju <3 bossove sou supr, 3x sem jednoho nedal, nez sem prisel na taktiku (coz je +)

minusy? zatim o zadnym nevim. snad jen, ze ze zacatku mi prisly souboje trochu chaos, ale clovek se pak zorientuje a uz je to ok :))

uvidime, co prinesou dalsi hodiny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si to přivez domů a musím říct pecka zatim, chytlo mě to a jediný co mě přinutilo to ve 12h vypnout je že sem musel rano vstavat do prace jinach bych u toho sedel jeste tedka :)

Systém soubojů je trošičku akčnější, ale naprosto mě vyhovuje zatim sem ani jednou neumřel.

Grafika nemá chybu a cut-videa jsou naprosto filmový a geniální.

Zatim sem moc spokojen .........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja sem hral FF jen 9 a 10 sice se mi nepovedl ani jeden dil dohrat, ale strasne me to bavilo nadherna herni serie =) pro me je to urcite must buy !

jinak vy co uz to mate : jsou tam takovy ty zluty ptaci ? chochobo nebo jak se to menuje =d

Jo jsou ^^ Jde videt i na trailerech ^^ Navic je tam i jeden jako maskot.

btw: jak nepovedl ani jeden dohrat? xD kdyz te hra bavi tak dohraju ne ^^ neflakej to :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar vím ,že je to asi blbost ,ale chci se zeptat já jako nikdy nehrající žádný díl fina fantasy bych si chtěl koupit tuto hru ,ale nevím jestli to má cenu když sem nehrál ani jeden díl této serie.

Protože si tato hra nejspíš zakládá na příběhu a když už sem vinechal tolik dílů má to cenu hrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar vím ,že je to asi blbost ,ale chci se zeptat já jako nikdy nehrající žádný díl fina fantasy bych si chtěl koupit tuto hru ,ale nevím jestli to má cenu když sem nehrál ani jeden díl této serie.

Protože si tato hra nejspíš zakládá na příběhu a když už sem vinechal tolik dílů má to cenu hrát.

Tak to se nemusíš vůbec bát, díly na sebe nenavazujou každá hra Final Fantasy je originál, stejně jako 13 díl, takže není problém ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mna je toto prekvapenie roka a pefektna JRPG (narozdiel od WKC, co bolo trosku sklamanie) .. inak chyba mi do platiny upgrejdnut asi 5 zbrani a mam to uplne vsetko!

inak natocil som dve YT videa na farmenie

a
kvalita trosku slabsia, bo sa mi nechcelo stelovat kameru :dozey: enjoy!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mel bych par otazek:

1) zda se mi nebo po vstoupeni do Gran Pulsu silene naroste obtiznost? / nebo jsem takova socka?

2) jak se nejvic nahrabe Gil?

3) proc zbrane ktere dostavam se absolutne neadaji srovnat s temi zakladnimi ktere jsou asi 4x silnejsi (i presto ze je upgraduju) jedine v cem jsou asi lepsi je ze maji nejakou tu schopnost navic....

4) proc mi prijde ze summoni jsou dost slabi? Az na Odina...

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1, musis si vyberat seberovnych protivnikov.. ono je to robene tak, aby si tam mal co robit aj na vyssom leveli (co je super).. najdi si toho na "koho mas" a na nom leveluj a potom skus silnejsieho protivnika..

2, najlesi je ten na mojojich videach.. z toho pada Platinum ingot, ktory sa predava za 150k gil.. potom gold nuget za 60k gil, ktory najdes aj s chocobom..

3, tomuto moc nerozumiem.. pokial mas tier 1 zbran na max, je silnejsia ako tier 2 zbran bez upgrejdu.. to treba zase upgrejdnut. no a skilly na zbraniach sa naucis pouzivat neskor a najdes ich hodnotnejsie ako raw dmg.. hlavne quick stager atd. bez toho niektore missie z kamenou ani neurobis.

4, vsetci su rovnako silny,, len sa ich zase musis naucit pouzivat (osobne ich nepouzivam) ale musis ho "podporovat" co znamena, ze ked utoci castuj kuzla (slow,deprotect atd) a bude to rast ta stupnica bodov ktore ked na nho nasadnes mozes pominat.. plus sumonuj ked je enemy v staggery pre vacsi dmg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

jj ma treba jak ma KILLaMH SYN na fang a lighting cimz vlastne nahradis Hope a Sazh ale kazdej jak chce podle svyhyho...moznosti je proste hromada :) jinak ta drahost je jen ze zacatku. Je to az spis v 12. a hlavne v 13. kapitole kdy se znova vratis na grand pulse aby sis moh dodelat zbyly cieth misse...ale nicmene kdyz trochu zafarmis tak se da uz neco pootvirat pri prvni navsteve grand pulsu kdyz si otevres maly cactuary...ja je davam s lighting.sazh,fang kolem 1min 30sec a davaj 5000 CP coz se da.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
tak jsem zacal hrat FFXIII. Po prvních 7hod. super .... jen jsem neprisel na to jak mam zvedat uroven zbrane. Porad tam mam 0/xy exp. Nebo je to tam pristupne az pozdeji ? A druhy dotaz... herni doba teto hry je ... ? diky

Ano ono je to možné až později v průběhu hraní, sice nevím jak až daleko jsi, ale měl by si na to brzo narazit. Pak to najdeš na samém místě, kde si ukládáš hru, budeš tam mít novou možnost upgrade. Nevím jestli jsem tě dobře pochopil, jinak to upgraduješ tak, že aplikuješ na to ty věci které získáváš po cestě nebo za souboje v té nabídce upgrade. Délka hry - četl jsem jednu recenzi na s-p.cz že to projel za nákých 63h cca...takže kolem 60hodin by to mělo mít určitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

upg se ti otevre nak v 6 kapitole a to zes to prodasl neni zas tak hrozny...upg je az na posledni chapter a kdyz chces farmit pri druhy navsteve grand pulsu a ziskak trofej za nasbirani tear lvl 3 zbrani pro kazdej char a na to sou farm metody v CH13 jinak ja jsem ted v CH 12 a vse na lvl 1 a v pohode bez problemu jinak 63 hodin je fakt ze proste hrnes dopredu kdyz budes farmit tak na 80 hodin cistyho casu se da dostat v klidu uplne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm tak to hraju a sem na tom vrakovišti nebo co to je a musim rict, ze to pekne zkazily mnohem horsi nez FFX 9 nebo 10, nepusobi to na me tak dojemne jako tyhly dva a hlavne ten soubojovej system hruza stala se z toho bezducha klikacka kde akorat mackate jedno tlacitko a sledujete nudne souboj zadny pekny animace v souboji jak v FF X :( hodne sem se tesil a proto asi zklamání roku ! !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm tak to hraju a sem na tom vrakovišti nebo co to je a musim rict, ze to pekne zkazily mnohem horsi nez FFX 9 nebo 10, nepusobi to na me tak dojemne jako tyhly dva a hlavne ten soubojovej system hruza stala se z toho bezducha klikacka kde akorat mackate jedno tlacitko a sledujete nudne souboj zadny pekny animace v souboji jak v FF X :( hodne sem se tesil a proto asi zklamání roku ! !

No jo jak říkáš sám, si teprve u toho vrakoviště na začátku v podstatě, tzn, že nemáš ještě ani jednoho eidona, souboje rozhodně nejsou jen o bezduchém mačkání, to jsi asi nejspíše vůbec nepochopil systém soubojů, protože zdejší souboje jsou o strategii na prvním místě!!! Víš možná až narazíš na nepřátele, kteří budou mít 1 milion životů a více, nebo prostě těžší nepřátele možná poznáš, že hra není jen o mačkání, ale souboje ti dají tak zabrat, že nebudeš vědět co dělat dříve to ti zaručuju :) Ty jsi v podstatě pořád ve fázi nějakého tutoriálu, kde si jen osvojuješ celý systém... ;) Žádné pěkné animace tak to jsi mě tedy pobavil :D Ale na druhou stranu chápu každému se líbit nemusí, já třeba např. považuju FF X za nejhorší díl vůbec to je paradox co? Jinak FF 13 nepavažuju za nej díl, tím je pro mě FF 8, ale rozhodně je to excelentní hra :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo jak říkáš sám, si teprve u toho vrakoviště na začátku v podstatě, tzn, že nemáš ještě ani jednoho eidona, souboje rozhodně nejsou jen o bezduchém mačkání, to jsi asi nejspíše vůbec nepochopil systém soubojů, protože zdejší souboje jsou o strategii na prvním místě!!! Víš možná až narazíš na nepřátele, kteří budou mít 1 milion životů a více, nebo prostě těžší nepřátele možná poznáš, že hra není jen o mačkání, ale souboje ti dají tak zabrat, že nebudeš vědět co dělat dříve to ti zaručuju :) Ty jsi v podstatě pořád ve fázi nějakého tutoriálu, kde si jen osvojuješ celý systém... ;) Žádné pěkné animace tak to jsi mě tedy pobavil :D Ale na druhou stranu chápu každému se líbit nemusí, já třeba např. považuju FF X za nejhorší díl vůbec to je paradox co? Jinak FF 13 nepavažuju za nej díl, tím je pro mě FF 8, ale rozhodně je to excelentní hra :)

musim se priklonit k Pennywise protoze vrakoviste je snad CH5 nebo 6 a to se ti teprve nedavno otevrel Paradigm shift, coz sice verim ze kdyz mas v teamu 2 postavy a kazda z nich ma 2-3 povolani tak neni moc co kombinovat a taktizovat to samy s abilitama...poradne to zacina az v CH10 kdy se ti otevre moznost Battle team kde si uz skladas svuj 3clenej team podle svyho uvazeni se vsim sudy a animace sou podle me skveli hlavne kdyz je to realtime takze moc casu neni na cirkusovy cisla kdyz se ti s HASTE nabyje ATB gauge za 3 sec ale je to tvuj nazor takze s respektem to beru ze kazdymu se libi neco jinyho ale pro me treba rozhodne hra u ktery nelituju ze sem ji poridil za full price z obchodu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale v něčem pravdu má. Hodně soubojů záleží na nastavení paradigmat, pokud máte špatné, máte docela problém. A ty se samozřejmě nastavují před soubojem. V samotném souboji zase tak moc možností není. A beztak vám AI nastaví vše sama, když máte protívníka prozkoumaného (a že máte). Ta fce "Auto Battle" tam určitě není náhodou. Prostě strategii jsem řešil spíš před bojem, než v něm, tam už to bylo opravdu jen o určité šabloně, podle které jste jeli a jeli.

Nestěžuju si, že by byla XIII jen o mačkání jednoho tlačítka, to byly víceméně všechny FF, ale je fakt, že se celá hra (a souboje obvzlášť) posunula, řekněme, ke značnému zjednodušení.

Vylepšování poředmětů ale bylo divné. Mě tedy víc vyhovuje klasický systém "Koupíme to v obchodě/otevřeme bednu/padne to z potvory", ideálně okořeněný bazarem (FFTA, FFXII). Hlavně když ve finále člověk zjistí, že vylepšovat ani nemusí, protože se hra dá pohodlně dohrát i bez vylepšování. Občas to bylo i na škodu (5* mise, ehh).

Ale celkově jsem si hru užil, to je také pravda. Jen by to chtělo trohcu propracovat herní mechanismy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu