Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Final Fantasy XIII a Versus XIII


tekken90

Recommended Posts

Cau lidi mam takovjech par dotazu na zkusenejsi hrace :)

1) Právě sem porazil Barthandeluse na konci Chapter 9 (dalo me to zabrat), ale do budoucna dá se hrát FFXIII i po dohrání story line?

2) nepamatujete se v jaký části se dostanu ke zbrani pro Lightning - Lionheart

3) a zajímalo by me to jak je to s vylepsovanim tech zbrani sem na konci 9. kapitoly a mam snad lvl zbrani 3 prijde me to takovy nedulezity .........

dikes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 199
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Určitě zkoumej všechny nové potvory. Pokud znáš jejich slabosti, AI postav se přizpůsobí a používá skilly, které na postavu platí.

Eidolony jsou používal snad pouze při rýžování peněz na Adamantoise. Jde to s nimi rychleji, ale nutné to není. Jinak jsou vlastně zbyteční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím myslíte prozkoumat librou asi že? Ono když stisknete R1 tak tam jsou všude otazníky a až když na ně ony kouzla vytáhnete tak pak teprve se to začne objevovat....Jinak já když jsem tedka v grandpulse připadám si na nic jak už zde jeden kolega zminoval, každý boj je pro mně tvrdá bitva, kterou dokážu vyhrát někdy až na po páté hrůza :( Jinak neupravovat zbraně taky někdo říká. No já nejsem uplně daleko mám nahráno 30hodin, ale třeba Lightning jsem díky upravě zbraní zvýšil sílu o 100, a to vím moc dobře, že kdyby neudělal pár přehmatů, tak klidně to mohlo být i o 200 a to už je pořádná pomoc bych řekl...

Eidoloni zvláštně zbyteční? Si fakt mezi vámi připadám divně :) Eidolon mi nezčetněkrát zachránil život...nechápu jak to bez nich můžete hrát, navíc se připavit o takovou krásu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovšem, buď Librou, nebo pomocí Librascope. Librascope má výhod, že rovnou projede všechny potvory v boji.

Zbraně: ano, o 100. A pomocí Crystaria dostaneš 2000. Asi tak. Je lepší si trochu zafajtit a posílit se takhle, než složitě shánět peníze.

Eidolon: zachránil život? Jak? Že všechny vyléčil? To zvládne i Renew a je to rychlejší a o něco levnější. A zase tak krásní nejsou, hlavně u Shivy a Brinhildra jsem spíš zvracel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovšem, buď Librou, nebo pomocí Librascope. Librascope má výhod, že rovnou projede všechny potvory v boji.

Zbraně: ano, o 100. A pomocí Crystaria dostaneš 2000. Asi tak. Je lepší si trochu zafajtit a posílit se takhle, než složitě shánět peníze.

Eidolon: zachránil život? Jak? Že všechny vyléčil? To zvládne i Renew a je to rychlejší a o něco levnější. A zase tak krásní nejsou, hlavně u Shivy a Brinhildra jsem spíš zvracel.

Jo to máš pravdu pomocí Crystaria, sice nejsem v tak pokročilé fázi jak říkáš 2000, ale na Crystarium potřebuješ CP points zato při upgradu jen uplatníš ty blbůstky co dostáváš v boji, jestli jsme se dobře pochopili :) No ti Eidoloni, to máme opačný názor, já si je naopak dost užívám :)

Jinak u toho librascope, to jsem teda nevěděl, to je určitě výhodné. Dále ještě....nevíš jak získám nebo jak si zpřístupním ty výhody před bojem? Jaksi sem je vyprázdnil a nic nemám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy ve 12. kapitole se dostaneš k obchodu, kde se Shroudy prodávají. Jsou ale dost drahé, tak pozor.

Ještě zbraně: nikdy jsem ale neřekl, že upravovat nemůžeš. Jen se to IMO nějak nevyplatí. jasně, když máš pár předmětů, tak je tam vraž, proč ne, co nakonec s nimi, ale když si představím, jakou dobu jsem strávil na želvách kvůli penězům a co jsem z toho dostal (jo, jasně, achievement, ale to jsem někde jinde), tak bych brečel. Právě, že v boji se to moc neukáže. Klidně se vsadím, že i kdyby jsi zbraně upgradované neměl, dokázal by jsi potvory porážet také. Mnohem důležitější je správná taktika, správné použití boostů, deboostů, breakování, apod.

Eidoloni: hodně mě rozesmálo, když mi namaxovaný Bahamut dal na breaknutého protivníka (asi 500%) něco kolem 500k DMG. Jo, super, ale Fang dá jednou ranou kolem 280k. A těch ran má šest. Tolik k jejich síle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy ve 12. kapitole se dostaneš k obchodu, kde se Shroudy prodávají. Jsou ale dost drahé, tak pozor...............

Jo jasně to souhlasím, nikdy jsem za to peníze neutrácel, to určitě ne, vždy jsem jen využíval to co mám u sebe, co jsem dostal za boj...Jen žasnu nad tím jak ty třeba říkáš že Fand má tak obrovskou sílu...Já jsem ve stádiu kdy, mám v Crystariu věci jako HP + 100, strenght + 20 a jsem rád...Třeba momentálně je u mě nejsilnější Lightning po 30 hodinách hraní...síla na 440 a magic nákých 270....HP 1700. Nevím nevím, když to tak poslouchám co mi napíšeš, mám pocit, že někde se u mě stala chyba asi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale nestala. Takhle fungují vlastně všechny FF. To, co získáš po obyčejném projetí hrou se dost liší od výsledku, co dostaneš po namaxování. Třeba Lightning má maximální staty: STR 1700, MAG 1700, HP 20.000.

A to je ten problém. Nejsilnější zbraň Light (statově) je Organics (píšu jen Tier 1, pro přehlednost), ta má 750/750 (STR/MAG). Tu ale používat určitě nebudeš, protože příšerně zpomaluje ATB. Další je Hauteclaire (711/711), ale ta má zas fci Stagger Lock (postava s touhle zbraní nedokáže protivníka breaknout). U jedné postavy to jde, u více už moc ne. A takhle můžu pokračovat dál. Nakonec zjistíš, že nejlepší zbraně pro Light jsou buď Lionheart (508/508), nebo spíš Axis Blade (315/315) A to při faktu, když máš 1700 STR z Crystaria, není zas tak moc. Proto je pak celkem jedno, jestli upravené, nebo ne.

K tomu si připočítej, že když si hraješ s takovými staty, tak už jdeš po nepovinných boses. A tam už chceš taky 5* (další achievement). A čím mášě silnější zbraň, tím se ti zkracuje čas na boj. Ne nadarmo jsem šel na misi 64 s Tier 2 zbraněmi (speciální schopnost se v T2 o něco zlepší), ale bez upgradu dalšího. A stejně jsem ho dal za 5 minut, Target Time byl kolem 20 minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale nestala. Takhle fungují vlastně všechny FF. To, co získáš po obyčejném projetí hrou se dost liší od výsledku, co dostaneš po namaxování. Třeba Lightning má maximální staty: STR 1700, MAG 1700, HP 20.000

Ještě něco mě zajímá, když už jsi tady :) v grand pulsu jsem narazil na náké mise. Anglicky moc neumím, o co tam vlastně jde nevíš? A když hru projedu, budu je moci pak dodatečně ještě udělat? A za co je nejlépe utratit peníze? Příjdou mi docela zbytečné...snad krom nákup phoenix downů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty mise jsou potvory navíc, které porážet nemusíš. Jen pro dobry pocit a achievement. Když hru projedeš, budeš moci pokračovat dál, je to i lepší, otevře se ti 10. stupeň Crystaria. Penize budeš nakonec utrácet za upgrady, o tom žádná.

wooow koukám kolik toho víš, teda musím přiznat, že jsem se toho teda dost dozvěděl, a vůbec...Konečně aspoň vím, co je to ten Stragger Lock :) Jenže stejně sakra já ani nevím co je ten TIER už jsem to tu nesčetněkrát slyšel, ale pořád mě nenapdá co to vlastně je, a ty čísla v závorkách co si napsal to je jakýsi MAX co můžou mít ty zbraně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to takhle: ty si v obchodě koupíš pouze zálladní zbraň (Tier 1). Tu začneš upgradovat a jí stoupá level. Toho jsi si asi všimnul. Po čase se zbraň dostane na sboje maximum. Teď ji můžeš "promenit" na Tier 2 zbraň. A tu zase budeš upgradovat, až dosáhne maxima. Teď tuhle zbraň proměníš na Tier 3, a zase leveluješ. Když dosáhneš maxima, už končíš, jsi na vrcholu.

Každá postava má 8 "setů" zbraní. Zbraně nevznikají náhodně, jsou pevně určené. Takže z Axis Blade (T1) vznikne Enkindler (T2) a Omega Weapon (T3). A aby se to pletlo víc, každá T3 zbraň pro postavu se jmenuje stejně, ale má staty závislé na setu, ze které vznikla. Takže Omega Weapon z Axis Blade má 315/315 staty a svoji schopnost, ale Omega Weapon třeba ze zbraně Organics má staty 750/750 a schopnost Organicsu.

Tímto poděkujme Square-Enixu za tento skvělý zmatek. Fakt by nešlo pojmenovat každou zbraň jinak. :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, to ve skutečnosti Stagger. Jen tomu říkám Break, ani moc nevím proč, ale "Stagger" se mi vůbec nelíbí.

break=stagger nebo treba na jinejch forech pojmenovani povolani treba COMmando=ATCker je zapricinenej z ustalenejch fan prekladu z o 3 mesice drive vydanou japonskou verzi...break je nejblizsi anglickej preklad to jak se ten stav nazival v japonstine a SQUARE enix se to rozhodl offic prelozit jako "stagger".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak dohráno, ve smyslu hlavního příběhu. Potřeboval bych k tomu nějaké vysvětlení proč to dopadlo tak jak to dopadlo ( ta angličtina ve hře mi přišla celkem těžká)

Tohle bylo moje první FF které jsem hrál, nevěděl jsem co čekat ale chtěl jsem to zkusit. Měl jsem chvílema pocit, že to už hrát nebudu a zabalím to. Pak jsem se k tomu vrátil a nelituju. Podle mě tato hra není pro každého, člověk musí mít trpělivost. Postavy mají hloubku, ale některé jejich dialogy byly hloupé :) Po dohrání hlavní dějové linie můžu hrát dál a plnit další mise, atd. Nicméně k tomu už se asi neodhodlám. Tedy jestli tam není ještě jiné překvapení. (?)

Grafika, hudba to je tady něco co jsem v jiné hře zatím nezažil. Vidím, že PS3 toho zvládne hodně.

Moje hodnocení : 8/10

edit: můj odehraný čas : 54h17min

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Jistě bylo menším šokem, když Square Enix oznámil Xbox 360 verzi hry Final Fantasy XIII. Během tohoto oznámení jsme se ale dočkali i potvrzení toho, že druhá připravovaná hra Final Fantasy Versus XIII zůstává pořád exkluzivní pro Playstation 3. To ale zřejmě nebude trvat moc dlouho. Alespoň se tak vyjádřil investorům Yoichi Wada, šéf Square Enixu. V současnosti sice Square Enix pracuje pouze na Playstation 3 verzi a je pro ně tato verze primární, jako u Final Fantasy XIII, ale Wada nevyloučil pozdější port těsně před vydáním. Budeme si muset počkat na E3. Tam se dozvíme více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu