Jump to content

Games Convention Lipsko 2008


tekken90

Recommended Posts

doba konání: 20.8. - 24.8. 2008

ofic. stránka: http://www.gc-germany.com/index.php?page=64&params

největší lákadla:- je to blízko :)

- Sony by mělo ohlásit 12 velkých událostí, her atd týkajících se PS

- přijede Hideo Kojima (ano ten co vytvořil fantastickou sérii MGS)

jestli tam někdo pojede nechcete mi sehnat podpis ? :(

Link to comment
Share on other sites

Informace a obrázky s Game Convention 2008

Dnes se objevili na internetu nové informace o GC 2008 v Lispsku. Tento rok se objeví na GC EA, Sony, Turtle a dokonce i Toshiba. Počet lidí, který navštíví GC bude téměř 200 tisíc. Game Convention startuje 21.8.

  • Microsoft - zřejmě víc přiblíží a bližší poodhalí na E3 ohlásené novinky, hlavně Dashboard, Avatari a předvede podzimní tituly, kde se zaměří na casual tituly jako Lips, You Are in the Movies a Gears of War 2 si určitě nájde svoje místo. Naděje na předvedení motion ovladače sme stratili už na E3 a vzhledem na to, že Microsoft už má podzim přeplněnou, nečakáme ho ani teď.
  • Nintendo - očekávame předvedení her s MotionPlus ovladačem. Žádné větší překvapení nepředpokládáme, jestli Nintendo něco větší skrývá, nechá si to na svoji domácí Tokyo Game show v říjnu.
  • Sony - vzhledem na minimální ohlásení na E3 můžeme očekávat více zajímavostí, kde se minimálne objasní exkluzivita Heavy Rain, měl by přijít i nový Singstar a možná i ďalší novinky. Zaměrávat se bude na předvádení svojich killer titulů Little Big Planet a Killzone 2. Možná uvidíme ďalší záběry z God of War 3.

Obrázky s chystané Game Convention, zbytek zde.

Link to comment
Share on other sites

  • Microsoft - zřejmě víc přiblíží a bližší poodhalí na E3 ohlásené novinky, hlavně Dashboard....

No a možná se chystám, stejně nevím co dělat s časem, tak se aspoň pobavim a třeba bude něco k download u nintenda.. kdo ví

Link to comment
Share on other sites

Sims 3 príde už začiatkom roka (PC)

EA práve na svojej press konferencií na Game Convention prezradila dátum vydania Sims 3 a ten je stanovený na február 2009. Fanúšikovia série sa teda už môžu tešiť na ďalšiu niekoľko rokov sa vyvíjajúcu hru. Myslim, že môžeme zhodnotiť, že žiadna iná herná série nadostáva k jednému hlavnému titulu toľko expanzií, rozšírení a rôznych updatov.

Sims 3 bude hneď pri vydaní dostupné aj digitálne a rovnako aj jej ďalšie expanzie budú jednoducho stiahnuteľné digitálne.

======================================

Nová rasa pre Dawn of War 2 (PC)

Asi každý priaznivec stratégií so záujmom sleduje vývoj Warhammer 40K: Dawn of War II. Hra bude bežať na Essence 2.0 engine a práve jeho možnosti vraj tvorcom umožnili zapojiť do hry ďalšiu rasu. Bytosti zvané tyranids sú diametrálne odlišné od ostatných a spôsob ich boja vyžaduje inú taktiku a prináša celkom nový zážitok z hry. Jedná sa o cudzopasné kreatúry s ostrými zubami a čepeľami,. ktoré hryzú, sekajú ale útočia aj na diaľku svojimi biologickými zbraňami. Sú pod kontrolou entity Hive Mind a vyskytujú sa medzi nimi aj gigantické jedince Carnifixes a Hive Tyrants.

Relic na novej rase, pripomínajúcej Zergov zo Starcraftu, pracuje už bezmála rok a vraj hráči budú s výsledkom nadmieru spokojní. Či to bude naozaj tak, uvidíme koncom marca 2009, kedy sa má hra dostať na trh.

======================================

EA dostane Take Two? (Global)

Vyzerá, že nakoniec EA má nádej na prebratie Take Two. Termín ukončenia pokusov EA o odkúpenie Take Two síce v pondelok oficiálne vypršal a firma sa už tento rok nebude pokúšať o odkúpenie, ale stalo sa niečo zaujímavé a nečakane dostali pozvánku od Take Two na prerokovanie ďalších strategických alternatív.

Zrejme obe firmy vidia príležitosť ale Take Two z toho chce takticky vyťažiť čo najviac peňazí. EA sa však už chce plne sústrediť na jesennú sezónu a ďalšie jednania odkladá na budúci rok.

Mimochodom o Take Two sa pred časom zaujímal aj Microsoft a Ubisoft, ale zhodnotili, že v tej firme je jednoducho povedané bordel a obe jednania ustali.

======================================

Stav PC herného biznisu zhrnutý

PC Herná Aliancia takticky vynechala konzolové E3 a zhodnotila stav PC hier pred viac PC orientovanou GameConvention a zhodnotenie znie veľmi pozitívne. Hlavne v ohľade na rozrastajúci sa online trh.

Podľa Aliancie reportu PC hry zarobili 10.7 miliardy dolárov v roku 2007 s predajom z digitálnej distribúcie blížiacej sa k 2 miliardam s in-game reklamou, ktorá vyniesla 800 miliónov dolárov. Online PC hry priniesli 4.8 miliardy, čo je takmer dvojnásobok PC retail predaja.

Aliancia zhodnotila, že dnešní PC zákazníci žijú online a to hlavne v Ázii odkiaľ prišla takmer polovica tržieb. Tržby budú vraj ďalej rásť ako sa vývojári výraznejšie pustia do online priestoru a ako sa bude ďalej rýchly internet rozrastať v domácnostiach.

Report ďalej tvrdí, že s pribudnutím nových biznis modelov PC s prehľadom ostalo vedúcou platformou pre hry, nie len používaním, ale aj tržbami. Najfascinujúcejšie na PC hraní je jeho schopnosť pritiahnuť rozmanité osadenstvo, ako demograficky, tak geograficky.

======================================

Video - GC: Shadow Harvest (PC, Xbox 360) - zde

Video - GC: Resident Evil 5 - zde

======================================

Vždy to nejaktuálnější, od kámoše - redaktora z Lipska :)

Link to comment
Share on other sites

INVEX nejde s E3 nebo snad dokonce GC vubec srovnavat

zaprve INVEX je zameren na technologie a je predevsim pro firmy a na hry je tam jen jeden mrnavej pavilon, hry sou zde pouze okrajove

zadruhe INVEX je skoro ciste ceska zalezitost

zatimco GC je jen a jen o hrach a hlavne je to svetova udalost cislo jedna

---------------------------------

no a co se tice toho vysilani - tak na to ze to ma zacit za 2 hodiny tak na to ani na gamespot ani nigde jinde nevidim zadnej odkaz

Link to comment
Share on other sites

Sony na své konferenci v průběhu Games Convention v Lipsku oznámilo novou verzi PSP. Podle všeho byly nedávno zveřejněné obrázky pravdivé, jelikož nová verze opravdu vypadá téměř stejně jako PSP 2000 (Slim).

Nové funkce oproti Slimu:

Zabudovaný mikrofón pro lepší využívání aplikací Go Messenger a Skype.

Nový displej s vetším množstvím zobrazovaných barev a trošku vyřešeným problémem při používání PSP venku na světle.

Začátek prodeje je v Evropě plánován na 15.Října za 199EUR.

Cenu SLIM verze to srazí na 169EUR.

No, moc se SONY neukázalo, lepší by bylo pořádné PSP 2

Origo zpráva: http://psp.ign.com/articles/900/900521p1.html

Link to comment
Share on other sites

tady je screen noveho PSP :)

GC: Sony press konferencia

Sony press konferencia na GameConvention práve začala, takže si ideme zhrnúť čo všetko prinesú. Vraj majú ponúknuť 12 nových ohlásení. Konferenciu bloguje IGN a aj Eurogamer.

- Začali sériou trailerov na hry pre PS3, PSP a PSN.

- Ohlásili PSP 3000, novú verziu PSP, ktorá bude mať vylepšený displej a zabudovaný mikrofón určený hlavne na kominukáciu cez Skype. Nové PSP vyjde 15. októbra za 199 eur bundlované jednou z 8 hier. Samostatné PSP bude za 169 eur vraj na "limitovaný čas".

- Odprezentovali svoje MMO hry - Agency, DC Univerze a Free Realms

- Pripomenuli, že v piatok sa začne predávať 80GB PS3 verzia za 399 eur

- Limitovaná 160GB verzia PS3 bude stáť 449 Euro, bude mať priložený Uncharted, Pain a Dualshock 3.

- PlayTV bude spustené 19. septembra.

- LittleBitPlanet vyjde 29. oktobra aj s podporou trofejí

- Sony ohlásilo miniklávesnicu k ovládaču niečo ako má Xbox360 len pripojiteľnú zhora ovládača.

- Ohlásili hudobnú službu pre 23 PAL teritórii so streamingom zadarmo. Streaming bude spustenú začiatkom roka 2009, koncom roka 2009 sťahovanie.

- Nový update Singstaru umožní importovať tracky z PS2 verzie hry

- V titule EyePet sa budete o svoje zvieratko starať pomocou kamery.

- Heavy Rain ponúkne emocionálny príbeh založený na vašich rozhodnutiach. Hra sa objaví koncom roka 2009 exkluzívne pre PS3.

- SingStar Turkish Party exkluzívny titul pre Nemecko

Link to comment
Share on other sites

EyePet v záberoch (PS3)

EyePet sa včera predstavil na press konferencií Sony a ukázal nového tamagotchiho, len tentoraz virtuálneho v televízore s použitím kamery. Hra určená hlavne deťom im umožní chovať si vlastné zvieratko pripomínajúceho mončičaka, hladkať ho, hrať sa s ním a aj si s ním kresliť. Dokáže totiž nakresliť a vystrihnúť z papiera to čo mu predkreslíte.

Obrázky zde

Zápisky z Lipska vol. 1

Keďže program našej mini výpravy v Lipsku je nabitý až tak, že junker každé 3 minúty z nervozity a strachu z omeškaných termínov chodí znečisťovať ovzdušie Lipska cigaretovými exhalátmi, k našim uceleným dojmom z noviniek sa dostanete trochu neskôr. Napriek tomu si neodpustíme aspoň krátky súhrn toho, čo sme v konkrétny deň videli a čo nás zaujalo. Takže poďme na to:

je2ry: Dnes ráno sme spolu s našim kameramanom absolvovali relatívne dlhú návštevu v Take2. Dámy a páni z rôznych vývojových štúdií nám za zatvorenými dvermi postupne ukázali strieľačku Borderlands, tohtoročný basketbal a hokej, MMORPG Champions Online a Bioshock pre PS3. Športy vyzerajú fajn, Borderlands bude zaujímavý, Champions Online nás nijak mimoriadne neoslovil a strohá prezentácia Bioshocku nám ukázala jednu challenge miestnosť, o ktorej už niečo v dennom spravodajstve písal blade.

Potom sme sa presunuli do stánku SEGA, kde nám šéfovia Creative Assembly predviedli jeden z vojnových stretov v Empire: Total War. Táto stratégia bola napriek tomu, že nie som extrémnym fanúšikom tohto žánru, asi tým najlepším, čo sme dnes mali možnosť vidieť. Viac sa dozviete v pripravovanom preview. Samozrejme som neobišiel ani stánky a kiosky s najväčšími prichádzajúcimi bombami. A čo všetko sa mi dostalo do rúk? Od FarCry 2, cez Crysis Warhead, nový Tomb Rider, Killzone 2, Resistance 2, Mirror's Edge až po Need for Speed. Výstavná plocha je naozaj obrovská a k niektorým stánkom sme sa vôbec nestihli prepracovať. Zajtra nás čaká ťažký boj, pretože okrem novinárov sa do areálu GC dostane už aj verejnosť.

Spacejunker: ja som sa dnes bol pozrieť na prezentáciách SEGA, 1C, CD PRojekt, dtp. Priamo na pľaci som si vyskúšal Shaun White Snowboarding, NFS, Little Big Planet, James Bond (veľmi dobré!), Wheelman (veľmi zlé!), Brothers in Arms a ďalšie veci. Obrovským prekvapením bude Alpha Protocol, čo je v podstate Mass Effect v modernom prostredí a lá Call of Duty 4. Potom sme sa ešte spolu s je2rym zúčastnili tlačovky Sony, kde na mňa najviac zapôsobil EyePet a nová verzia konzoly PS3. V piatok ma okrem iného čaká osobná návšteva Quantic Dreams a pokec na tému Heavy Rain.

Obrázky zde

===============================================

Niko má rád Windowsy (PC,Xbox 360)

GTA IV, platforma PC, November 2008. Tri pojmy, tri dogmy, tri fakty. Konieckoncov, čakali sme to všetci. Vždy keď sa na konzolovom trhu objavilo nove GTA, po niekoľkých mesiacoch značne upgradované putovalo na osobné počítače, kde zaznamenalo ešte väčšie oslavné ódy, než v prípade pôvodných platforiem. A vyzerá to tak, že nijak inak to nebude ani v prípade GTAčka IV.

V rámci Games Convention uzavretá prezentačka už totižto stihla naznačiť, na čo sa tento november môžeme veselo tešiť. Tak samozrejme okrem vylepšeného technického spracovania (rozlíšenie až 2560X1600, nulové doskakovanie textúr, ich vysoká detailnosť a pod.) to bude aj patrične upgradovaný multiplayer (prítomnosť rozličných filtrov a pod.) či novinka v podobe replayov, umožňujúcich zaznamenať posledných 30 sekúnd vášho besnenia a tie následne v editore upraviť do požadovanej podoby. Hovorí sa aj o lepších textúrach, ale na prvých obrázkoch ich veľmi nevidieť na druhej strane, oproti konzolovým verziám je obraz perfektne ostrý a v pozadí nerozmazaný.

Čo sa týka herného obsahu ako takého, opäť sa dočkáme Nikovho splneného Amerického sna so všetkými udalosťami ktoré mu predchádzali a tak ak ste ešte náhodou nestihli pozametať vchod Jimmim Pegorinom (ups, spoiler), v Novembri na to dostanete príležitosť. No a pre majiteľov Xbox 360 verzie máme taktiež dobrú správu, nakoľko je prídavná epizóda plne vo vývoji a dočkať by sme sa jej mali do konca tohto roka. Nie je ten život kriminálnika krásny?

Obrázky zde

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy