Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pokec na téma: NOTEBOOKy


white

Recommended Posts

Ten HP je vážně pěknej... Akorát za ty prachy se mi u Vaia líbí víc ta 3GB RAM, jinak co myslíš že je tam lepšího oproti VAIU kromě 250GB HDD?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 884
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Ja bych vybiral notas podle graficke karty.. Procak,ram,disk,vsechno jde vymenit,ale grafarna nee. Na psani,net,icq,skype staci cokoliv s wifi,takovy stroj si sezenu za pet sest tisic jety v super stavu,nemusim vyhodit 20k kc za supervykonny znackovy notebook,co ma gforce 8400gs,ktera neutahne skoro zadnou hru poradne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám notebook od konce roku 2006. Konkrétně Packard Bell Mit-Sable-C (1,46 GHz, 512MB RAM, 80 GB HDD). Když jsem si ho vybíral, tak u mě rozhodovala cena, touchpad, vzhled a možná i RAM/HDD. Já jsem NB potřeboval (a stále potřebuji) spíše na filmy atd., když jsem někde na cestách. Představa, že ho budu nosit do školy a dělat si do něj poznámky, byla sice pěkná, ale drtivá většina profesorek by mi NB ve škole nepovolila...

Tenhle mám:

f_packardm_7f6b3af.jpg

Když jsem byl naposledy v EW, viděl jsem tam takový hnědý notebook (pravděpodobě HP), který se mi líbil, ale už si nepamatuji model. Ale další NB přijde na řadu, až se se stávajícím něco stane...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam tohle

http://notebook.cz/clanky/predstaveni-notebook/2004/Acer-TravelMate-2100/

celkem shit ale mam ho jen na internet muziku a filmy coz mi bohate staci.

v roce 2005 to stalo 30 000,- ted mi rikaj ze za to nedostanu ani 3000,-

pochybuju ze kazdy rok sla cena o 10 000,-. dlou :dozey:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam tohle

http://notebook.cz/clanky/predstaveni-notebook/2004/Acer-TravelMate-2100/

celkem shit ale mam ho jen na internet muziku a filmy coz mi bohate staci.

v roce 2005 to stalo 30 000,- ted mi rikaj ze za to nedostanu ani 3000,-

pochybuju ze kazdy rok sla cena o 10 000,-. dlou :dozey:

Tak to si pis ze sla. Muj notebook byl kupovany pred rokem a pul za 29000,ja ho koupil za 11000 ... Proto nejsem priznivec drahych stroju-to ty prachy radsi prochlastam,nez se uzirat,ze jsem mesic pracoval zadarmo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažuju o hernim notasovy jenže ty jsou od 40k vejš alen tenhle se mně celkem zamlouvá co na něj řikáte http://www.alza.cz/acer-aspire-6920g-6a4g25mn-d92281.htm

Acer NIKDY jeden kluk s nasi tridy si koupil acera ted v zari a jsem zvedavej jak bude vypadat po pul roce vybirej bud HP asus apod. ale rozhodne NE acer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mé otázky jsou, máte NTB?

Ano, zatim 2.

Jaký máte?

Fujitsu Siemens Lifebook S Series - S5582 a Dell D600

S5582.jpgdell_d600_front_1.jpg

Jaký by jste chtěli?

Co nejlehci, nejtizsi, ktery by vydrzel co nejdele. Muselo by se jednat o Fujitsu Siemens/Dell/IBM

Jste spokojení?

S Lifebookem urcite, 6 let perfektne slouzi, jen ta baterie uz odchazi a nova je drazsi nez novy notes. Ten Dell ted nemam u sebe, takze jeste nemohu reportovat.

Využijete ho tak jak jste očekávali?

Ten Fujitsu Siemens vyuzivam na max, u Dell nevim, zda ho dam sestre, zda si ho necham a dam ji FSC, ci zda ho prodam.

Jakou značku preferujete?

Fujitsu Siemens, Dell, IBM

Čemu dáváte u NTB předost? (Výkon, výdrž, monitor, design, ovládání)

Kvalita, vydrz, mobilita

Preferujete touchpad, ci trackpoint?

Zatim jednoznacne touchpad.

Cena notebooku.

Lifebook za 3000Kc s brasnou, port replikatorem, auto-nabijeckou i norm. nabijeckou, DVD-ROMkou, externi disketovka na USB a na spesl port pro FSC.

Ten Dell za 3500Kc ($192).

Kde jste je koupili?

Lifebook ziskan diky rodicum, jako vyrazeny notes z prace.

Dell na eBayi, myslim si, ze za tu cenu celkem vyhra ;)

Parametry?

Fujitsu Siemens S5582 - P III 800MHz | 256 MB RAM | 16GB SSD (+ ext 120GB) | DVD-ROM | touchpad | Gentoo | Siemens security panel

Dell D600 Pentium 1,5GHz | 512MB RAM | 30GB HDD | CD-RW/DVD-ROM | touchpad + trackpoint | zatim Windows XP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

razziel, kdyby si radši použil edit a nepsal zbytečnej další přízpěvek viď ? :roll:

jinak mám AssCER (jak ho trefně nazval Píver), inu, našlapaný je pěkně, nicméně poruchovost je zřejmá (dvě reklamace, budu posílat na třetí, mluví za vše) ..

čímž nechci říct, že by byl ACER nějaký shit, jak ho tu někteří nazývají, ACERů jsem měl víc, až tento je bohužel poruchový no :(

Dnes už bych asi pořídil MacBooka, nebo nějaký jiný malý notebook, například i to Sony Vaio ..

Asus se mi dnes zdá strašně profláklá značka (to jí neubírá na kvalitě), ale má ho holt každý ;)

a u notebooku preferuju Vzhled a hlavně výdrž, k čemu ti je našláplý notebook, když se ti po dvou hodinách práce vybije ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muj soucasny NTB:

thum_964748c400ec6bfce.jpg

Acer Aspire 9513WSMi

Intel Core Duo T2400 (1.83 GHz, 667Mhz FSB, 2MB L2 Cache)

17" WXGA+ 1440x990 CrystalBrite LCD Dual Lamp

NVIDIA GeForce Go 7900GS 512MB

120GB 5400 SATA Toshiba HDD

2GB DDR2 RAM

WiFi, BT, DVD-RV

4x USB, 1x FireWire, HDMI, DVI

baterie: cca 1-2,5 h

hmotnost: 4kg

recenze

Ted to budou skoro 2 roky co ho mam. Kupoval jsem ho jako nahradu za PC s moznosti prenaseni (do prace, na lanky apd). Chtel jsem neco, na cem si pripadne budu moci zahrat i nejakou novesi hru. Co se pomeru HW/cena tyce byl Acer bezkonkurencni. Jelikoz v praci meli kolegove nejake Acery a stiznost nebyla, tak jsem ignoroval ruzna varovani a koupil ho.

No problemy a hlavne uz od zacatku s tim byly hrozne. 3x servis, 1x vymena. Napr jedna z uvedenych zavad: "kovani/mrizka touchpadu" - notebook se vrati z servisu a je to tam furt. OK nakonec jsem to prezil a nechal si ho (za tu cenu v te dobe nic lepsiho nebylo).

problemy co jsem mel/mam:

Vadny pixel - kupodivu Acer vymenil (mozna kvuli cene NTB)

Kolem displaye se vytvorily nabledle hrany (asi nekvalitnim vikem). - 1x zavada v servise - opraveno - po case se to objevilo zas

Taky ma ponekud hlucnejsi mechaniku. - 2x zavada v servise - udajne je to normalni...

Kovani kolem klavesnice - ohle od vyroby - 1x servis

Kovani touchpadu - nekvalitne zabudovane - melo tendenci vycnivat nad povrch - 2x v servise...

Ne uplne pevne uchycena baterie - mohla by tam byt pevneji

OEM Win XP predinstalovany - uvital bych kopii driveru a OS na CD/DVD nez si tvorit vlastni, ale to je uz skoro standard vsechvyrobcu

OEM Win XP predinstalovany - u par apliakci, her jsem zaznamenal zvlastni potize oproti jine verzi XP co mam na PC

Dodavany SW jako Acer Empowering a par dalsich = neuveritelna brzda PC hlavne pri startu win - co jde odinstalovat jinak vyhazet z "Po spusteni" a zakazat sluzby v msconfig. Nabiha 2x-3x rychleji!

Odlepuji se nozicky... uz nekolikrat prilepovane

Praskle viko/pant !!! - jen otviranim / zaviranim - 1x autorizovany servis (prave jsem to objednal) - do Acer servisu ani nema snad smysl zkouset (neuznali by)

Servis - Opakovane zavady, dlouha doba oprav

dobre zkusenosti:

Vykon - pomerne slusny a este nejakou dobu poslouzi

Display - az na ty bile hrany super

HW - s HW jsem zatim nezaznamenal zadne problemy, rovnez klavesnice a vsechna tlacitka a sloty funguji (uvidime co za rok)

Servis - Odvezou si to hned a rychle (PPL)

Kazdopadne, Acer bych znovu momentalne nekoupil. Nemam v nem duveru a vicemene se projevilo to, pred cim jsem byl varovan. Ne moc kvalitni konstrukce a servis.

Jelikoz je to docela macek a skoncil jsem u toho, ze ho casto nosim do prace (vic nez jsem cekal), tak to neni nic super. A pokud neni po ruce auto, tak tahat to MHD je zazitek. Rovnez v terenu, kdy je potreba nekde neco pripojit/vyzkouset, zabira docela dost mista a je treba nekam polozit.

Takze momentalne uvazuju o mensim a mobilnejsim kousku. Priorita jiz nejsou hry, ale krom mobility a vydrze potrebuji NTB, ktery zvladne i narocnejsi encody (anime maniak :lol:). Zatim mam vyhlidlej Sony VGN-Z11XN/B. Na videa/filmy vypada jak stvoreny. Jeste budu muset nejak otestovat par narocnejsich encodu a jestli pujdou, tak kupuju. Oproti Aceru ma slabsi grafiku, ale zas vykonejsi procesor(bude pro encody setezejni) i pamet.

Navic je to Sony :D (Sonymaniac) a holt nejak ozelim, ze Sony trochu ceny premrstuje.

Dnes hafo prodejcu nabizi nakupy na splatky a casto i bez navyseni. Je preci jen rozdil hned polozit na stul 20,30,40,50.000 nebo dat 10x 2.000 :D

V blizke dobe asi poridim:

thum_964748c405add89ff.jpg

Sony VGN-Z11XN/B

Intel Core 2 Duo P8600 (2,4Ghz, 1066 Mhz, 3MB ASC)

13,1" WXGA++ 1600x900 X-Black LCD (super rozliseni na wide screen! zadne cerne pruhy! presne 16:9)

NVIDIA GeForce 9300M GS 256MB (az 1500MB sdilene nebo moznost prepnout na integrovanou kartu a setrit baterii)

320GB HDD

4GB DDR3 RAM

WiFi, BT, DVD-RW (skoda, ze nema Blue Ray - jine sestavy serie Z v zahranici maj moznost Blue Ray, ale u nas je to v nedohlednu)

baterie: 4-6h

hmotnost: 1,5kg

recenze

Vadou na krase mi u nej jsou snad jen 2 USB porty. Jelikoz mam hafo USB disku a tocim mezi nima soubory o 106 :cheesygrin: Ale to asi vyresi USB hub.

Dalsi vec, co me stve, jsou krytky. Hlavne ta na LAN bude otravna...

Clovek, aby si delal WiFi :lol: Zas ma N draft takze super +

HDMI beru jako velke +

Rozlozeni konektoru neni uplne nej... a cena taky :lol: Doufam, ze za ty prachy neco vydrzi.

Jinak znacky:

Sony, Dell, Toshiba na hry mozna Alienware (horsi dostupnost)

Primhouril bych oko u HP a IBM (ty se mi posledni dobou moc nelibi :lol:. Nejvic me asi dostal znamej, co si ted objednal Lenovo. Nakonec chudak musel s trackpointem, protoze shodny NTB s touchpadem by ho prisel o 5... nebo snad i 10.000 vic. Uz nevim jak to presne o kolik, ale prislo mi to zabavne :lol:)

Uplne nej je pokud je u NTB moznost konfigurace.

A dobre je si predem ujasnit, k cemu budete NTB pouzivat. Pripadne vybirat neco co vykonem poslouzi aspon ty 2-3 roky.

-----------------------------------------------------------------------

mam tohle

http://notebook.cz/clanky/predstaveni-notebook/2004/Acer-TravelMate-2100/

celkem shit ale mam ho jen na internet muziku a filmy coz mi bohate staci.

v roce 2005 to stalo 30 000,- ted mi rikaj ze za to nedostanu ani 3000,-

pochybuju ze kazdy rok sla cena o 10 000,-. dlou :dozey:

Hehe ceny NTB, jako skoro vseho HW, jdou dolu doslova bleskove. Ja kupoval NTB za 55.000,- a za zhruba 6 mesicu byl na 30.000,-. Je to sileny, ale je to tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam tohle

http://notebook.cz/clanky/predstaveni-notebook/2004/Acer-TravelMate-2100/

celkem shit ale mam ho jen na internet muziku a filmy coz mi bohate staci.

v roce 2005 to stalo 30 000,- ted mi rikaj ze za to nedostanu ani 3000,-

pochybuju ze kazdy rok sla cena o 10 000,-. dlou :dozey:

Sla, muj lifebook pred 6ti lety, kdyz byl novy, stal 70 000 Kc (kdo neveri, necht se podiva na recenze.. ).. Nyni uz bych ho neprodal ani za 3000 (kdyz jsem ho za 3000 kupoval nekdy pred rokem, tzn. byl "teprve" 5let stary)..

.. a to je to kvalitni FSC, u Aceru jede ta cena 2x rychleji :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Benq joybook R56 T7100 , 1GB RAM , 120GB HDD , G8400Gs , výdrž 2 hodiny , je to plasťák ale koupil sem ho za 8k novej před půl rokem , funguje zatím bez problémů , ale bylo peklo sehnat všechny ovladače , protože výrobce dodává jen ovladače k vistám .

příště si rozhodně koupím něco s větší výdrží .

vysněnej ntb : IBM X300 :love:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. nebo 4.

hoši poradte...neumim se rozhodnout...

bud mužu mit tento notebook:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=57659

a x360 premium k tomu

a nebo jen tento ntb:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58698

tak co mám dělat :D ?

Vážně těžký... Xbox, spuer věc ale NTB zase potřebuješ lepší, aby dýl vydržel ale zase jak napsal folty.hans důležitější je pro něj vzhled a výdrž, na co mít našlapanej NTB když ti po dvou hodinách spadne na baterku. Já bych šel do 1. (asi!).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu