Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Mac OS X pro PC (Hackintosh; osx86)


Anonymous_

Recommended Posts

Zdravím, pohybuje se v téhle problematice stále někdo? Zkusil jsem snad všechny verze a buď "Still waiting for root device" nebo se dostanu do instalace a po instalaci a restartu zase "System config file '/com.apple.boot.S/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist' not found"..HW mám takový:

Processor: AMD Athlon 64 3000+ (socket 939)

Graphic card: nVidia GeForce 7600 GT

Motherboard: ASUS A8N5X (nForce4 chipset)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
  • Odpovědi 136
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

O Mac OS X moc nevím, tak se ptám jak je to s podporou programů popřípadě některých her o proti Win 7, abych ho nenainstalovat a pak by mi tam nešel skoro žádný program. Na google jsem moc těch stránek nenašel, takže toho moc nevím. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak u programu je nejlepsi hledat alternativy, popr. nejake programy, zname z Win jsou i ve verzi pro Mac. Na hry Mac neni dobry. Jako jdou na nem emulovane nebo ve virtualnim PC, ale ztraci se tim zbytecne vykon. Takze pokud HODNE hrajes, tak Mac neni dobra volba. Pokud hrajes obcas, tak ti doporucim dualboot s Windows, at si ty hry uzijes, kdyz uz budes hrat. A nejake hry jsou i nativne pro Mac, ale i tak jsou vetsinou vykonostne pozadu, nez kdybys je spustil primo na Win...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Hackintosh jsem osobne zkousel na nekolika PC a rozhodne to neni dobre a spolehlive reseni. OS byl velmi nestabilni a vetsina programu padala nebo dokonce shazovala cely OS do "sede smrti". Takze zaverem: ANO, OS X se da naspendlit na PC, ale moc dobre to teda nefunguje. Pokud zachovate naprosto stejny HW jako maji urcite MAC sestavy, tak se da dosahnout pomerne slusneho vysledku, ale moc velka vyhra to neni. Samotne MACky jsou v soucasnosti uz pomerne cenove dostupne, takze to nestoji za to drbani :-) Jinak OS X jsou vyborne co se HW a stability tyce, vhodne pedevsim pro praci 2D a 3D grafiky, na hrani urcite nee :-) Jedine reseni je pak mit na MACku dva OS, OS X a Windows, ale dle meho nazoru je to prasacke reseni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hackintosh jsem osobne zkousel na nekolika PC a rozhodne to neni dobre a spolehlive reseni. OS byl velmi nestabilni a vetsina programu padala nebo dokonce shazovala cely OS do "sede smrti". Takze zaverem: ANO, OS X se da naspendlit na PC, ale moc dobre to teda nefunguje. Pokud zachovate naprosto stejny HW jako maji urcite MAC sestavy, tak se da dosahnout pomerne slusneho vysledku, ale moc velka vyhra to neni. Samotne MACky jsou v soucasnosti uz pomerne cenove dostupne, takze to nestoji za to drbani :-) Jinak OS X jsou vyborne co se HW a stability tyce, vhodne pedevsim pro praci 2D a 3D grafiky, na hrani urcite nee :-) Jedine reseni je pak mit na MACku dva OS, OS X a Windows, ale dle meho nazoru je to prasacke reseni...

Spatne hodnotit globalne za ostatni :)

Ja jsem zkousel 10.5 na Dellu D600 a na desce s Atomem 1,6 GHz a stabilita byla v pohode. A pak jsem normalne pul roku pouzival 10.4 na IBM T40... Takze s tebou rozhodne nesouhlasim. Zalezi jake mas drivery, jake mas distro - co mas za kernel atd. Ja jsem to evidentne vychytal a ty ne ;)

Jinak doporucuju hackintosh na vyzkouseni a pokud nekomu vyhovuje, tak doporucuji koupit MacBook nebo iMac - ostatne tak jsem to udelal i ja :)

A mit na Macu dualboot s Windowsem pres bootcamp je samozrejmost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že hackintosh jde udělat stabilní, ale chce to nějakou práci. Mě to taky fungovalo dobře, ale pro mě to bylo nepoužitelné ze dvou důvodů (1. nejde 3D a za 2. nefunguje Intel speedstep).

Anonymous_ ty používáš na macbooku bootcamp? Podle mě to teda není samozřejmost a to jakože dělám i na win :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...
Samozřejmě, že hackintosh jde udělat stabilní, ale chce to nějakou práci. Mě to taky fungovalo dobře, ale pro mě to bylo nepoužitelné ze dvou důvodů (1. nejde 3D a za 2. nefunguje Intel speedstep).

Anonymous_ ty používáš na macbooku bootcamp? Podle mě to teda není samozřejmost a to jakože dělám i na win :D

Pouzivam... Ale pravda - pouzivam ho jen na hry. Takze pokud nekdo nema duvod hrat hry na macbooku (hry nehraje; ma vykonejsi masinu; ma konzoli), tak pak asi bootcamp treba neni - pak staci VirtualBox.

mohu to udělat, že si udělám sektor a ten si naformátuju na mac v gparted jestli tam je ta možnost? nebo musím mít samostanej disk fyzickej?

abych mohl mít win a mac

Muzes to tak udelat. Pro Hackintosh nepotrebujes samostatny fyzicky disk. Normalne jsem mel na notebooku osx86 a Win XP (na jednom disku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na macbooku hraju jenom nějaký odreagovačky a asi si tam dam ten Portal co byl na steamu zdarma jinak nic velkýho tam nehraju. Na co že je potřeba ten VirtualBox? :D Jako já fakt nemam potřebu tam tahat něco z win spíš bych potřeboval naopak tahat z macu na win :D Když už jsme u toho neni na tohle lepší Parallels? Je sice placený, ale u win umožňuje režim coherence a to je podle mě hodně užitečný pro někoho kdo chce pracovat v obou systémech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na macbooku hraju jenom nějaký odreagovačky a asi si tam dam ten Portal co byl na steamu zdarma jinak nic velkýho tam nehraju. Na co že je potřeba ten VirtualBox? :D Jako já fakt nemam potřebu tam tahat něco z win spíš bych potřeboval naopak tahat z macu na win :D Když už jsme u toho neni na tohle lepší Parallels? Je sice placený, ale u win umožňuje režim coherence a to je podle mě hodně užitečný pro někoho kdo chce pracovat v obou systémech.

Treba priklad. Potreboval jsem prevest safelinking linky na normalni. Na Mac zadna takova utilita neni. Na Win jsou asi 2 - co jsem vygooglil. Jsou to nejaky bastly, co potrebujou .NET framework 4, takze Wine si neskrtne. Takze byly dve moznosti. Bud jsem si mohl naprogramovat vlastni utilitu pro Mac a zabit minimalne hodinu casu, kterou jsem mohl stravit lepe (cas jsou penize), anebo to spustit ve VirtualBoxu a problem vyresen.

Dalsi priklad. Existuje jakasi evropska sablona zivotopisu. Necekane je v .doc. V OpenOffice je to totalne rozhozene - ale svete div se - pod Office for Mac je to take rozhozene... Co jsem tedy mohl delat? Bud stravit minimalne hodinu nudnyma upravama one sablony, aby fungovala i na Macu, anebo jsem mohl spustit VirtualBox, kde mam nainstalovane Office a otevrit si to tam...

Anebo jsem si udelal programek, ktery mne zkousel (vypsal otazku a ja musel odpovedet). K tomu jsem chtel udelat hlasovou syntezu (aby mi to otazky cetlo a tim se mi to lepe dostalo do hlavy) - jak tohle udelat na Macu? No asi si udelat vlastni hlasovou syntezu (protoze ta v OS X je jen pro EN), anebo nainstalovat jiz hotovy programek s CZ hlasovou syntezou do virtualboxu a problem vyresen...

Nebo potrebuju otestovat, jestli muj vytvor (webove stranky) jedou dobre i v IE...

A takhle bych mohl pokracovat - k tomu vsemu pouzivam VirtualBox. Pokud ty ho nepotrebujes, tak holt nepouzivas pocitac dostatecne, jinak by jsi se bez toho proste neobesel. To, ze je Windows majoritni OS je (bohuzel) znat (viz pripady vyse) a v praxi se mu nevyhnes... Takze pokud opravdu na pocitaci pracujes a opravdu ho pouzivas a treba se tim i zivis (mam na mysli IT - pokud na nem "jen" kreslis nebo delas hudbu, tak VB asi opravdu nepotrebujes nutne... ale i tak by se mozna nasly pripady, nevim...), tak ver, ze VB musi byt nedilnou soucasti OS X.

Parallels rozhodne lepsi neni. Libi se mi, jak jsi i ty zmanipulovan a automaticky koukas na placene programy v predstave, ze jsou automaticky lepsi :) Rezim koherence samozrejme perfektne umi i VirtualBox. VB umi i 2D/3D HW akceleraci. Umi i sdileni souboru mezi OS X a systemem ve VB. Umi ruzne sitovky, umi sdilet USB port... Jinak receno, umi vse, co chci a je uzasne, ze je zdarma. Pri kazdem pouziti jsem nadsen z toho, ze tak skvely program je free ;)

dík, jo a ještě ty download linky jsou aktuální nebo jsou už nějaký novější verze LION atd?

Linky uz aktualni spis nejsou. Urcite jsou novejsi verze. Snow leo nebo tebou zmineny Lion treba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Acer Aspire 3690 (2007), 1,8ghz 1 jádro, 1,5gb rám, 256mb integrovaná gma 950 :) takže základ pro dnešní pc na internet, videa, filmy, hudbu... Zrovna teď jsem si zase nainstaloval maca (na pc mě stačí win7, tak abych měl na ntb změnu) no a vše funguje tak jak má, akorád 10.5.5 nepodporuje češtinu co tak vím :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
:bash::cheesygrin:Prosím jak nainstalovat iATKOSv7 na Acer TravelMate 244FXC? (mám tu už mac os x 10.4.11 tygr). Když dam upravit instalaci a upravim jí tak se buď restartovává nebo je tam jabko načítá se ale nic se neděje.

Prosím o pomoc.Děkuji.

Nejspíše to bude tím že nevybíráš správné ovladače, jsi si jistý že vybíráš správné? Díval jsi se na internet zda někde není postup instalace na tvůj ntb?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě tady je ten háček.Právě nevim jaké. ovladače.A na internetu nicnení

Takhle, iAtkosv7 rozhodně neinstaluj, já sám mám na výkonějším ntb iAtkosv5 a jede stabilně (10.5.5, popř. s updatem na 5.8), takže by bylo vhodné si sehnat starší distribuci. K ovladačům, bude vhodné si vypsat kompletní hw tvého pc, poté je začít vybírat. Zde například je nějakej travelmate, zkus a uvidíš :) http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=143713

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu