Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Křesťanství


Han3

Recommended Posts

Moucha: Ten student musí bejt geniální... :) tohle všechno vymyslet z vlastní hlavy věhem tak krátký chvíle :D

No, vlastně bych tu měl ještě něco. Tedy... jak se vlastně křesťanství dokázalo rozšířit tak, že oblblo celou Evropu a Ameriku? Proč se právě křesťanství počátkem středověku zavádělo jako jednotné náboženství?

Inu, bylo to jednoduše politicky a hospodářsky výhodné. Podle křesťanství totiž bůh rozdělil lidi mezi ty, kteří budou pracovat (řemeslníci, zemědělci apod.), na ty, kteří jej budou uctívat a blahořečit (církevní papalášové) a ty, kdož mají vládnout (vždyť to vlastně dobře známe, aniž bychom si to uvědomovali - např. ,,My, Karel IV., z Boží vůle králem českým, markrabětem moravským, vévodou slezským, vévodou dolnolužickým..."). Zavedením křesťanství jako ,,jediné pravé víry" se nikdo ani nesnažil ohrozit vládu nějakého panovníka - i kdyby jen pro to, že by tím porušoval ,,přirozený řád světa, stanovený Bohem" (viz výše), což se samozřejmě přísně trestalo.

Dalšími důvody pak mohlo být to, že se tím zabránilo šarvátkám v zemi kvůli odlišné víře. Nesmíme opominout ani to, že společná víra podpořila morálku armády, zejména to můžeme pozorovat v křižáckých válkách (zfanatisovaný člověk z boje tolik neutíká a vrhne se klidně i do marné bitvy - stále to vidíme i dnes, a to na teroristech).

Křesťanství tedy bylo jen nástrojem upevňování totalitní moci ve středověku, dnes je pouhým přežitkem z těcho dob a nemyslím, že se v moderním světě udrží příliš dlouho. A i já rovněž doufám, že skončí co nejdříve - pro lidstvo to bude veliká úleva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 161
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

NABOŽENSTVÍ RESPEKTUJU ale vše s mírou nemělo by se to přehanět at se lidi řídí podle bible či koranu nebo něčeho jineho ale at se nevraždí kvuli toho že nějaka ženska pojmenuje plyšaka muhamed takhle se muze jmenovat každej a nikdo s tím nemuže nic dělat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem se zeptal křesťanů, proč v to věří, dostal jsem ve většině takovou odpověď - "věřím, protože chci"

co si pod tím mám představit, má to něco společného se sugerací, nebo je to odpověď s odůvodněním? (s jistým 'odůvodněním' asi ano, ale víte jak to myslím...)

co si o tom myslíte?

http://rapidshare.com/files/187785936/krestanstvi.doc.html

http://uloz.to/1206549/krestanstvi.doc

v2.8

ENJOY :love:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás je mnoho lidí strašně pyšných na svůj ateismus (bezvěrectví, neznabožství...), ale ve většině světa je toto naprosto nepřijatelné. Třeba muslimové nebo hinduisté jsou ochotni respektovat že je člověk jiného vyznání, ale že je bez víry prostě nechápou. Myslím si že každý by měl věřit v něco vyššího.

Komouši věřili aspoň vtoho vycpaného panáka v mauzoleu na Rudým náměstí:cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si že každý by měl věřit v něco vyššího.

tak s tím zásadně nesouhlasím, ale záleží jak to myslíš...

lidé se tímhle nechávali od nepaměti zmanipulovávat...tak proč věřit nadále a nechávat se ovlivňovat s výtvory vlastní/cizí fantasie :roll:

je zbytečný věřit v něco, co ti nic nepřináší, je to naprosto zbytečný

promiň, ale musel jsem na to zareagovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem ateista... jo a Han spracoval si to celkem slušně THX

jojo bratře můj :)

chci se zeptat těch věřících....

1) Proč/kdy jste v to začli věřit ? (naučili vás to rodiče (vsugerované)?)

2) Jaké v tom vidíte výhody ?

3) Věříte opravdu v Boha, nebo to berete jako něco symbolického a víte že Bůh není a i tak v to prostě věříte ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, když mi bylo 17-náct, byl jsem taky radikální. Ale jak je to v tom filmu Dědictví: Paní doktorko, věříte vy v Boha ? Ne nevěřím, nechápu jak může někdo věřit. Vždyť nejsou důkazy, nikdo ho nikdy neviděl ! Šak vašu pi** sem taky neviděl - a věřím že ju máte :D

....ty ateisto :cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, když mi bylo 17-náct, byl jsem taky radikální. Ale jak je to v tom filmu Dědictví: Paní doktorko, věříte vy v Boha ? Ne nevěřím, nechápu jak může někdo věřit. Vždyť nejsou důkazy, nikdo ho nikdy neviděl ! Šak vašu pi** sem taky neviděl - a věřím že ju máte :D

....ty ateisto :cheesygrin:

:lol: dobrý, ale to je jaksi prokázaný, že ženská pipku má :D

V kolika letech si se tohle naučil? Co tě k tomu přimělo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, já nejsem nějaký bigotní katolík, ale prostě - věřím. A svým způsobem obdivuju lidi kteří mají velmi pevnou víru. Třeba jehovisti, kteří jsou ochotní chodit po barákách nabízet Bibli, odmítat transfuze. Nemusíme to chápat, ale je na tom cosi silného a to nemluvím o mudžáhedínech kteří jsou schopní se omotat semtexem a odpálit se někde mezi lidma. To je síla víry ! Jasně, můžeš oponovat že to jsou negramotní, zblblí jedinci, ale ti chlápci z 11.září byli velmi vzdělaní vysokoškoláci a ty letadla vědomě řídili. Nechápu. Je to prostě síla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice nejsem verici ale respektuju verici ale jen ty normalni ne ty co to prehani tak ze delaji jakesy hromadne sebevrazdy to sou podle me blazni a ne normalni lidi ze si nenechaji dat transfuzi to je jejich boj oni kvuli tomu umrou ne ja kdyby si zivota vazily coz verim ze vazi ale asi ne natolik ze kvuli takove blbosti umrou nebo nechaji umrit napriklad vlastni dite tak to pro me neni normalni clovek kdyby to bylo moje dite tak bych se ho snazil snad zachranit za kazdou cenu i kdyz bych mel umrit snad ja a ne ho nechat umrit kvuli blbemu nabozenstvi nekteri sou takovy fanatici az mi to vadi kdyz mi nekdo rekne ze veri v boha tak je to podle me normalni clovek a vubec mi nevadi kdyz mi nekdo rekne ze chodi kazdou nedeli do kostela tak mi nevadi ale kdyz mi nekdo rekne ze by nechal umrit vlastni dite kvuli nabozenstvi tak bych mu asi nejradsi vrazil pesti protoze toto podle me uz normalni neni rikejte si co chcete ale na tohle mam svuj nazor a menit ho nebudu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani jedno omezovani neni pravda v tom slohu pravda.

A jo kdyz vytahnete stary zakon tak se nedivim ze take kraviny pisete ve slovencine je to Stara zmluva a Nova zmluva to znamena ze Jezis prisel na Zem aby starou smlouvu zmenil a hodne veci zrusil.Prectete si novy zakon to je neco uplne jineho ne Stary.

Jo, a nepřicestoval náhodou Ježíš raketoplánem? On je z Merkuru viď ;) :lol: :roll:

jedinej kdo píše kraviny seš ty :lol: demence tohleto :lol:

Eridan: na to že je ti 15 tak toho docela dost víš :thumbup:

-------------------------

znovu moje otázka....

Když jsem se zeptal křesťanů, proč v to věří, dostal jsem ve většině takovou odpověď - "věřím, protože chci"

co si pod tím mám představit, má to něco společného se sugerací, nebo je to odpověď s odůvodněním? (s jistým 'odůvodněním' asi ano, ale víte jak to myslím...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počet obětí katolického křesťanství během celé její existence se odhaduje na 50 miliónů (což je samozřejmě velmi hrubý odhad, podle mě jich bylo ještě více). To zahrnuje všechny upálené ,,kacíře" a křížové války. A kdokoli, kdo se k této víře hlásí, se nevyhnutelně hlásí rovněž i k všem jejím masakrům a souhlasí s nimi (mluvím o katolících, jiné církve mají na svědomí zase jiná zvěrstva). Můžeme to přirovnat k teroristickým organisacím - každý, kdo je jejich členem, přijímá i jejich historii a musí s ní souhlasit. Omluvila se alespoň někdy církev za upálení mistra Jana Husa? Za 6 křížových výprav vedených na české země? Za 300 let pobělohorského útlaku, násilné katolisaci a pronásledování české intelektuální elity?

Nikdy. A kdo by se snad spokojil s prostou omluvou? Tedy - podle mě nelze být skutečným Čechem i katolíkem zároveň. To je neslučitelné.

Většina katolíků si ovšem tyto skutečnosti neuvědomuje, a když ano, raději se tváří, jako by k tomu nikdy nedošlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...

nemůžu hlasovat..nejsem věřící, do kostela nechodím, křesťany nerespektuju protože jsou mi úplně ukradený a tak je nemůžu ani nenávidět:D v Boha nevěřim ale zas nemůžu na 100 procent vyloučit jeho existenci protože možný je všechno a jestli si dobře pamatuju tak mrtvej jsem ještě nebyl takže to nemůžu s jistotou odepřít :D přesto z 98% jsem přesvědčenej, že po smrti není žádnej ráj, peklo, znovuzrození ani vožíračky s bohem někde na obláčku ale jen neexistující prázdný nic v nekonečným ničem kde neexistuje čas ani prostor a proto nevidim důvod proč se strachovat ze smrti a přistoupit k tomu abych si vymejval mozek nesmyslama v domění, že se tím něco změní:D Každopádně bibly jsem nikdy nečetl tak nevim co všechno k tomu lidi vede ale to co nechápu jsou ty nesmysly ohledně pekla a hříchů..jestli to dobře chápu tak podle nich za zabíjení budu hříšník a budu se smažit v pekle což mi příjde jako kravina vzhledem k tomu, že člověk je zvíře jako každý jiný jen na vyšší úrovni a většina zvířat je předurčena k zabíjení takže kdyby bylo něco jako peklo tak by tam muselo skončit prakticky skoro všechno:D a další píčovina kterou nechápu je očišťování se od hříchů..kdyby nějakej bůh stvořitel existoval tak by musel dopředu vědět jakej život ten jeho výtvor povede..tak proč by se teda měl zpovídat ze svejch hříchů za něco k čemu byl záměrně vytvořen a předurčen?:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už krizujete katolíky, tak by nebylo od věci podívat se hříchy ostatních křesťanských církví ( můžete zahrnout i zbývající náboženství knihy). Zejména o Křízových válkách a upalování kolují nějaké divné mýty.

A taky bych se podíval na současnost, která je důležitější než minulost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu