Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Co to znamená ? :)


Nil3E

Otázka

Jelikož se s tímhle schledávám prvně :lol:

Narazil jsem na jednu zvláštnost,procházel jsem dnes ve škole ovládací panely na svém NETBOOKU,a spustil jsem detaily o systemu,zobrazilo se tedy toto,že aktuální takt procesoru je .. 1.60GhZ..to je v pořádku

jdv1231753579u.JPG

Kdyz jsem se ale poté dival později aktuální takt se měnil na 750Hmz,1.5Ghz..ale nikdy nepřekročí 1.60Ghz prostě se automaticky podtaktovává :D nevím co stím a neusále se různě mění podle zatěže nebo ja nevim co.

Chtěl jsem se zeptat,je toto nějaký problém,nebo je to automatické aby se co nejvíce šetřila baterie ? Jen se ptám abych si ho neodrovnal nový NETBOOK.Thx za každou odpoved :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

vetsina notebooku a acer (ten co mam ja ) to tak mel taky. kdyz jedes na 220 tak ma vysoky nebo maximalni vykon. pri prechodu na baterie klesne cpu a casto i podsviceni.

kazdopadne to muzes presnastavait v profilech v empowering technology - profiles.

taky kdyz kliknes na ikonku baterky/napajeni u hodinek tak by melo jit menit bud profil nebo jednotlive podsviceni, cpu rychlost a pripadne aktivovat deaktivovat ruzna zarizeni, abys nemusel menit celej profil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

to sameje i u asusu kdyz si na nabijecce tak je vsechno na max vykon i podsviceni a podobne kdyz si na baterce tak to poklesne kvuli setreni baterie aby vydrzela co nejdyl a jen to podle potreby samo zvysuje nebo snizuje vykon procesoru podle potreby :) ale jak tu psaly jde to prednastavit procesor zas tolik baterii nezere jako napriklad graficka karta ta bych rekl je docela dost velky zrout baterky ale zase sem slysel ze nejvetsi zrout je wifi nevim nejsem si jisty ale slysel sem to :) a kdyz das vsechno dohromady podtaktuje se ti procesor a podtaktuje se taky graficky chip tak mas hned o dost vetsi vydrz baterie nez normalne a kdyz vypnes jeste wifi tak ti vydrzi snad mozna dvakrat vic nez normalne kdyz budes mit podtaktovanou grafiku a procesor a vyplne wifi a BT atd atd tak se ti urcite vydrz baterie bych rekl i zdovjnasobi nejsem si jistej ale tak teoreticky je to mozny :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu