Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pokec na téma: Netbooky


Tommzs

Recommended Posts

Píšu ročníkovou práci o netboocích, takže se o nich hodně dovídám, ale také toho už hodně vím. Své poznatky jsem začal psát na svůj BLOG. Chci totiž získat názory ostatních na informace, které vypisuji. Tento thread může být místem, na které mi můžete psát připomínky, nebo se mě můžete na cokoliv ohledně netbooků ptát.

Stále platí nabídka 1000-2000pts za logo k mému blogu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za informaci, ale myslím že tam nebude nic co bych nevěděl. Navíc nejvíce informací najdu na internetu. Jak o historii tak o novinkách:). Tady chci ale poradit těm co chtějí něco vědět, či si přečíst nějaké Vaše názory na tohle téma.

Nikoho tohle téma nezaujalo? Nikdo nemá v plánu si netbook zakoupit? Napište mi o tom:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma cenu si kupovat mininotebook? A jaky je nejlepsi (velkakapacita HDD, CPU, atd...) tak do 10 000 kc?

Co treba tenhle mininotebook jaky je?: http://www.alza.cz/acer-aspire-one-d106285.htm

Záleží na tom, jestli ho potřebuješ. Pokud si jako bussinesman nosíš denně do práce velký notebook, myslím že netbook určitě nepotřebuješ. Pokud máš počítaš v práci(stolní) a chceš si občas vzít práci(Word, Excel, PowerPoint) domů, netbook se vyplatí. Stejně tak i pro studenty.

Velikost HDD, CPU apod se u jednotlivých modelů moc nelyší viz. Co je to netbook?

Osobně preferuji značku Asus a jejich model EEE PC 1000, který má úhlopříčku 10". Avšak podle odezvy i netbooky od Aceru jsou kvalitní, takže koupi tohoto netbooku mohu jen doporučit, pouze mě zarazila udávaná výdrž, která má být pouze 3 hodiny, což je oproti jiným netbookům málo. Je podle mě zbytečnost zatím kupovat netbook s SSD diskem, protože jejich kapacita je zatím nízko a cena vysoko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

To teda vubec nesouhlasim. Ja bych jako nejkvalitnejsi videl lenovo ideapad s10,mel jsem tu cest si ho osahat a je super. Lenovo vzdycky delalo nejkvalitnejsi notasy,i kdyz dizajn je trochu usedly.. Proste maly odolny kvadr,navic s expresscard slotem. Pred casem jsem byl v usa a prodaval se tam v prepoctu za 7600kc. Jo a proti asusu 1000 ma o neco mensi rozmery.

Ten asus 1000 je sice pekny,ale tlacitka touchpadu jsou otresne,tvrde a blbe umistene,a touchpad je zas moc citlivy a vubec cely je spatne umisteny-pri psani textu do nej casto tuknete palcem a jste jinde ani nevite jak. A ze se kryt notasu porad zatapava,to je problem vsech lesklych povrchu.

Co do ergonomie se mi zamlouva ten netbook od hp-perfektni klavesnice-na netboocich jedina opravdova Klavesnice,super displej a kovova konstrukce,jen ty visty ne e e.

A davat tam nejake stazene xp,na to jsem uz stary,chci legalni system.

Ty ostatni jsou na jedno brdo-msi wind,acer one-design libivy,ale nicim nevyniknou,nicim neurazi,proste sede mysi :)

jestli ssd nebo hdd-urcite hdd,to je snad nejaka blba kanada,mit 16gb pro data,ne?

Vydrz u acer one je 3h s 3clankovou baterkou,to je normalni,s 6clankovou da 5-6h,jako jine netbooky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapce to co si tu vypustil je neuveritelna hovadina

lenovo je kvalitni znacka to souhlasim

netbook ma taky good ale s porovnanim s 1000h je lehce pozadu:D

nevim co je pro tebe vyhoda ze je o trochu mensi akorat mas mensi klavesnici,coz stoji za prd.

navic asus ma jako jedn z mala notebooku tlacitka tak jak maji bejt pod touchpadem

tvrde vubec nejsou

citlivost touchpadu lze nastavit

navic vydrz skoro pul dne

lenovo je v cesku navic dost drahe.

jak rikas o Hp zadna slava sice se do nich uz davaji iNtel atomy a winxp

ale to je tak vse

maji nekvalitni telo ktere vypada opravdu skvele ale zahrejva se jako prase

tak 75 stupnu po hodinovem behu

povazuju ho za nejnepovedenejsi netbook ale ciste jenom muj nazor

acer aspire one mam a je povedeny 160 GB za 8000 za 9500 i s 6-ti clankovou aterkou coz je jeste o 500 levnejsi nez 1000H jinak uz 1000h nema nic navic

doporucuju tedy

Acer aspire one a150 i d150 (d150 je super)

Asus 1000h do jinyho bych prachy neinvestoval bych musel bejt blbej ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapce to co si tu vypustil je neuveritelna hovadina

lenovo je kvalitni znacka to souhlasim

netbook ma taky good ale s porovnanim s 1000h je lehce pozadu:D

nevim co je pro tebe vyhoda ze je o trochu mensi akorat mas mensi klavesnici,coz stoji za prd.

navic asus ma jako jedn z mala notebooku tlacitka tak jak maji bejt pod touchpadem

tvrde vubec nejsou

citlivost touchpadu lze nastavit

navic vydrz skoro pul dne

lenovo je v cesku navic dost drahe.

jak rikas o Hp zadna slava sice se do nich uz davaji iNtel atomy a winxp

ale to je tak vse

maji nekvalitni telo ktere vypada opravdu skvele ale zahrejva se jako prase

tak 75 stupnu po hodinovem behu

povazuju ho za nejnepovedenejsi netbook ale ciste jenom muj nazor

acer aspire one mam a je povedeny 160 GB za 8000 za 9500 i s 6-ti clankovou aterkou coz je jeste o 500 levnejsi nez 1000H jinak uz 1000h nema nic navic

doporucuju tedy

Acer aspire one a150 i d150 (d150 je super)

Asus 1000h do jinyho bych prachy neinvestoval bych musel bejt blbej ;)

tak počkat počkat, rozeberme to po bodech:

1. S tím chlapcem jsi mě pobavil :cheesygrin::cheesygrin::cheesygrin: mohl bych být tvůj otec, kdybych tě měl v 15 :cheesygrin: ale v poho

2. Chceš mi říct, že tenhle asus:

http://www.laptopmag.com/review/laptops/asus-eee-pc-100h.aspx

má tlačítka touchpadu, jak mají být???? Umístěním možná jo, ale co se týče praktického použití jsou úplně a naprosto na hovno, jsou strašně tvrdé a příliš blízko okraje! Já jsem ten asus používal měsíc a půl intenzivně každý den, nevím jak ty, vycházíš ze své zkušenosti, nebo z toho, co čteš na netu? Citlivost touchpadu se možná dá nastavit, ale ten touchpad prostě není vůbec zapuštěný do těla, ani o milimetr, takže při psaní mailů na jsem na něho (a nejen já, i ostatní, co mi z něho psali maily) pořád omylem ťukal. Na klávesnici různých počítačů píšu už 20 let, tak snad nejsem lopata, co neumí psát a motá prsty po touchpadu 8)

3. Ano, Lenovo je u nás drahé. Poděkuj zlodějům, kteří ho tady prodávají. Já se tím nechci chlubit, ale právě v tu dobu, co jsem používal ten asus, jsem jezdil po USA a tam stálo lenovo s10 kolem 360 dolarů - koncová cena, a acer aspire one stál 350 doláčů. Tam nebylo co řešit.. nemám tedy na mysli, když uvažuješ o koupi lenova u nás, kde to ti zloději předraží o 5000kč.

4. Jestli jsi teda měl v ruce asus 1000h i Lenovo ideapad s10, musíš uznat, že lenovo je sice menší (podle mě znatelně), ale klávesnici mají oba stejné, a oba úplně na prd 8) ano, i ten asus 1000H. Jediná dobrá klávesnice je u HP. Opravdu, pokud jsi ty noťasy neviděl ve stejnou chvíli vedle sebe a nezkoušel, jak se na kterém píše, tak netvrď, že lenovo má menší klávesnici. Nemá.

5. Kdo co vydrží půl dne? Asus má tuším 7h na šestičlánkovou baterku, nebudeme se hádat o nějakou tu hodinu, je to čtvrt dne a skoro tolik vydrží kdejaký jiný netbook se šestičlánkovou baterkou. Snad tam asus nesype nějaké zázračné koření.

6. http://hp-compaq.katalognotebooku.cz/notebook/hp-mini-note-2133-ff009aa/

ano, je to nějaký míň výkonný model s VIA procesorem, nebudu pátrat po jiných odkazech na modely s atomem, ale všimni si: displej 1280x768, ne žádných 1024x600 - a při dlouhé práci to je sakra rozdíl. Tělo z kovu, jestli se přehřívá, po tom jsem nepátral, nevím. Opět: mluvíš z vlastní zkušenosti? Klávesnice špičková, provedení noťasu z kovu, krása. Ale možná máš pravdu. Každopádně, nejméně povedený netbook? NEKVALITNÍ TĚLO??? A to jako proč???

7. V čem že je lenovo s10 pozadu za asus 1000H? V tom, že má expresscard slot?

8. Tvůj oblíbený Acer aspire ONE - šedá myš. Levný. Acer. Snad vydrží déle, než většina notebooků od Aceru. Dva acery jsem měl, oba šly do kytek. Ale možná máš lepší zkušenost.

Fuj, to jsem se rozepsal. Už nemám čas, jinak bych projel net a naservíroval ti tady toho víc. Ale prosím tě, nepiš mi už, že jsem vypustil neuvěřitelnou hovadinu a nevěř úplně všemu, co se píše na netu. Některé věci se musí zkoušet i v reálném životě - rukama, zkušeností, praxí... nakonec i ty netbooky :wohow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohuzel jsem mel ces si ho vyzkouset,no uprime jesem mel k dispizici tu starsi verzi asi 2133 s VIA

ale pochybuji ze vyrobce vymenil sasi

mel jsem ho cca mesic

je pravda ze Atom to CPU tak nazahreje no ale pece se urcite vice nez asus apod...

uplne miluju kdyz mi nedo napise ze jsem to cetl nekde na webu.....

ne ja nejsem jako ti ubozaci co i prectou recenze a mysli ze vi vsechno

mám s nima zkusenost,tvrdily ze hp mn 2133 je nejvykonejsi Mini Notebook :P

nebudu se o tom bavim rikam ze ma HP peknej vzhled na teplote nezalezi dokud to nejsou 85 stupnu

jinak pro ty co mysli ze je to levnej smejd(acer aspire one)

zase tak levna ta 160 GB verze na vanoce nebyla ale na lenovo to porad nema......

EDIT:jeste k tem tlacitku,mne by nevadily i kdyby byly na nejmin pristupnym miste

pravy tlacitko ja nikdy nepouzivam na oznaceni apod veci pozivam jenom touchpad jenom obcas zmacku to pravy ale taky ne moc casto :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu