Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Otázka pro IT odborníky....


white

Recommended Posts

Dobrej, dnes mi přijel technik z UPC nainstalovat internet 10Mb/s...

Nainstaloval modem, vše proběhlo v pořádku.

Dal jsem mu svůj router aby ho připojil k modemu a aby byl všude wi-fi, signál...

Jenže!

Na jeho počítači signál úplně v pohodě chytil, připojil se na danou stanici bez menšího problému, ale u mého PC to nic nenašlo.

Hledal a upravoval nastavení dobrejch dvacet minut, ale na nic nepřišel...

Prostě můj počítač nenašel připojení (přitom router ležel hned vedle)...

Nevíte někdo co s tím? Čím to je? Jejich sítí, ani routerem to není, on se připojil... Buď to bude mým počítačem, ale v čem? Když jsem používal router já, tak fungoval (O2) a nyní, jak tam mám UPC tak nic... nechápu, nevíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak kdyz mas ten router hned vedle tak proc to nepripojis kabelem ? pokud mas notes tak to chapu ze chces wifi ale neni o nem zminka :) ale tak snad pokud mas router hned vedle pc tak bych to udelal pres kabel normalne :)

Taky to tak mám, ale spíš potřebuju wi-fi jsem na intru tak nemůžu bejt u někoho v pokoji celej den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Nekdy je to i tim ze ses moc blizko .

Ale to si nemyslim .

Spis bych mrkl jestli mas v routeru nastavenou dobrou normu Wi-Fi 802.11g .

A nebo taky zkus prepnout na jiny kanal , pokud mas automatic tak zkus jiny co je tam na vyber .

Taky bych zkusil nejakou externi aplikaci na prijimani wifi , u meho notebooku HP jsem mel problem s pripojenim k routeru , nechtelo mi to priradit ip z dhcp servru .

Nainstaloval jsem ze stranek HP broadcom utilitu pro prijimani wifi signalu a uz to jelo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekdy je to i tim ze ses moc blizko .

Ale to si nemyslim .

Spis bych mrkl jestli mas v routeru nastavenou dobrou normu Wi-Fi 802.11g .

A nebo taky zkus prepnout na jiny kanal , pokud mas automatic tak zkus jiny co je tam na vyber .

Taky bych zkusil nejakou externi aplikaci na prijimani wifi , u meho notebooku HP jsem mel problem s pripojenim k routeru , nechtelo mi to priradit ip z dhcp servru .

Nainstaloval jsem ze stranek HP broadcom utilitu pro prijimani wifi signalu a uz to jelo :D

Co to je za utilitu? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Spatne spatne.

Napis, co mas za notes, nebo jeste lepe, co je tam za WiFi kartu, dost to pomuze.

Je dost mozne, ze ten tvuj notes podporuje prave JEN 802.11b a na routeru nemas nastavene 802.11b/g, ale jen 802.11g a tudiz to nenajdes. Dalsi dost velka moznost je, ze je to nastaveno na nejaky 13. kanal, ktery uz nejake WiFi nechytaji. Dalsi moznost je spatne ovladace -> reinstalovat a dalsi moznost, ze mas nastavene sifrovani WPA2, ktere dost starsich karet nepodporuje (to spis ale ne, protoze by to minimalne naslo signal).

Tim, ze ses blizko to urcite neni - romeno, vetsi hovadinu jsem s prominutim neslysel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spatne spatne.

Napis, co mas za notes, nebo jeste lepe, co je tam za WiFi kartu, dost to pomuze.

Je dost mozne, ze ten tvuj notes podporuje prave JEN 802.11b a na routeru nemas nastavene 802.11b/g, ale jen 802.11g a tudiz to nenajdes. Dalsi dost velka moznost je, ze je to nastaveno na nejaky 13. kanal, ktery uz nejake WiFi nechytaji. Dalsi moznost je spatne ovladace -> reinstalovat a dalsi moznost, ze mas nastavene sifrovani WPA2, ktere dost starsich karet nepodporuje (to spis ale ne, protoze by to minimalne naslo signal).

Tim, ze ses blizko to urcite neni - romeno, vetsi hovadinu jsem s prominutim neslysel :D

No... V tomhle se vůbec nevyznám :D ale je to HP Pavilion dv2945se

Poradíte mi někdo tedy? Router je nastaven na 802.11b/g.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Tim, ze ses blizko to urcite neni - romeno, vetsi hovadinu jsem s prominutim neslysel :D

Jo sorry no trochu sem to nafoukl no :D Ale muze se stat , ze kdyz si moc blizko routeru treba s psp tak ti to ukaze conection timeout , ale signal to najde.

Poradíte mi někdo tedy? Router je nastaven na 802.11b/g.

A zkousel si nejakou utilitu teda pro hledani wifi signalu ?

Ja nasel jeste tuhle :

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-40647-1&lc=en&dlc=en&cc=us&os=228&product=447440

Tak zkus :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo sorry no trochu sem to nafoukl no :D Ale muze se stat , ze kdyz si moc blizko routeru treba s psp tak ti to ukaze conection timeout , ale signal to najde.

A zkousel si nejakou utilitu teda pro hledani wifi signalu ?

Ja nasel jeste tuhle :

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-40647-1&lc=en&dlc=en&cc=us&os=228&product=447440

Tak zkus :D

Díky, zkusím a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu