Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Počítač se nespustí


Exoduser

Recommended Posts

Nazdar pánové, mám problém. Byl jsem na netu a nachvíly jsem odešel. Když jsem se vrátil tak byl komp zamrzlej...nereagovala myš, klávesnice, nic. Tak jsem ho vypnul a znovu zapnul (PC) a už ani nenaběhlo. Vůbec nic. Ani písmeno...Počítač se sice zapne (větráky fungujou, atd.) ale nic se neobjeví na obrazovce (monitor hlásí no signal). Zvukovka asi taky nejede (žádnej uvítací tón do Win.). Teď ještě k tomu přibylo to, že když PC zapnu, tak se po 10. sekundách samovolně vypne...Vůbec nechápu proč se to takhle zbláznilo...vůbec nic jsem na tom kompu nedělal! Nemáte někdo ponětí co se mohlo stát!?? Předem díky za jakoukoliv radu:cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus ho vysat , jestli nejsou zanesene vetraky ....

Taky zkus mrknout do biosu (pri zapinani kompu mackej klavesu "delete")

Podivej se jestli ti zakladovka v pohode detekuje vsechen HW ...

Větráky sice byly zanešený, ale ty už jsem vyčistil. Jsou jako nový.Ale dělá to stejně. A do biosu se nedostanu, jelikož jak jsem psal mi vůbec nezačne bootovat PC...nemůže tam bejt třeba tepelná pojistka?? (ale tak zas čekal jsem asi 15. minut a stejně se to nerozeběhlo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

romeno :pokud mu nenaskoci nic

tak se asi tezko dostane do biosu

tipuji ze ti vyhorela graficka karta

po vyhoreni graficke karty se stane tohle(vlastni zkusenost)

dej to n reklamaci a daj ti tam novou...

pokud to neni kartou samo ti to opravi....

Taky mě to napadlo, ale zas větrák se na ní točí a stejně by i odpálená měla propouštět signál, ne!? Navíc nefunguje ten zvuk (nepřehraje to tu melodii při startu windows), tak si myslim že spíš odešla deska...ale teda vůbec to nechápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

může to bejt cokoliv ...

od vadnejch RAMek, přes zdroj po odpálenou desku.

Musíš na to jít vylučovací metodou, všechno, co tam neni potřeba (tuner, zvukovka,hdd,mechaniky,...) vytáhni a nech tam třeba jen jednu ramku, procak, grafiku.

Všechno vypoj a zase zapoj, atd. prostě zkoušet .. vyměnit zdroj, grafiku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

může to bejt cokoliv ...

od vadnejch RAMek, přes zdroj po odpálenou desku.

Musíš na to jít vylučovací metodou, všechno, co tam neni potřeba (tuner, zvukovka,hdd,mechaniky,...) vytáhni a nech tam třeba jen jednu ramku, procak, grafiku.

Všechno vypoj a zase zapoj, atd. prostě zkoušet .. vyměnit zdroj, grafiku

vylučovací metodou se v tomhle případě úplně nemusí jít - když je takhle fatální závada nějakého hw, tak deska po zapnutí pípá a podle toho poznáš, co z toho je opravdu v prdeli. Například odpálenou grafiku to detekuje celkem spolehlivě... stačí mrknout do manuálu.

nepřehodil jsi náhodou nějaký kabel naopak? Takhle přesně se mi kdysi chovalo pc, když jsem zapojil naopak ide kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi zkusil jsem vse co jste mi poradily, ale nic....vypadlyho tam nic neni a spatne zapojenyho uz vubec ne...PC jelo predtim rok bez jedinyho problemu...musi bejt odpalena deska...i kdyz to ve vnitr vypada ze jede vse vporadku. Vetraky se tocej, hdd taky reaguje, to samy DVD mechanika...vypada to proste jen jakobych nemel zapojeny kabely k repru a monitoru, coz je samozrejme blbost....Ale teda myslel jsem ze veci se odpalujou kdyz jim clovek dava zahul a ne kdyz brouzdam po internetu....:((((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

vem si svou grafiku, cpu ramky a vyzkousej to v kamosove kompe hezky jedno po druhym ;)

podle me by to mozna mohla byt grafika

to ze ti nezni uvitaci ton windows je celkem logicky, jestli tam nemas gpu tak se nedostanes ani k biosu, natoz tak bootovaci sekvenci :D

pokud cpu, gpu a i ram pojedou tak je to asi prkenici

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu