Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Nový PC - rady


Gh0sT-1nF

Recommended Posts

Ahoj ...

Chci si postavit HTPC doma mám:

  • Zákl. desku MSI 945P NEO5
  • Procesor Intel Core 2 Duo E4500 2,2GHz.

Potřebuju k tomu sehnat:

  • RAMky DDRII do 667MHz (nwm jestli mužu dát 800MHz do 667MHz sběrnice)
  • Grafiku na videa v HD a občasný hraní do PCI-Ex16 (HD 4650 x HD 4670)
  • Zdroj co by stačil na tu mašinku :)
  • HDD SATAII

Mám omezený finance max 4.500,-

Díky za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Refresh ::::

cau..hele hlavne si zjisti na tu grafiku jaky mas rozhrani...jestli 1.0 1.0a 1.1 nebo 2.0(myslim tim PCI-E x16)aby ti tam ta grafika sla...takze bych spis volil nejakou ati HD...ty maj skoro vsechnu podporu 1.0..ale neni to pravidlem...muze i nemusi jit....

jinak RAM budou asi DDR2 a ty sou levny i 2gb...zdroj aspon 400W znackovej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nějak extra zase výkonný komponenty bych tam nedával.Kvůli spotřebě a teplu,aby se ti to třeba neusmažilo.Hlavně u stavby HTPC koukej,jak máš provětranou skříň...Jinak ti doporučuju hd 4670 s malou spotřebou,zvládne video v pohodě v 720p ,ale nevim jak v 1080p to jsem nezkoušel.Ta grafika hlavně málo topí a žere.Takže asi tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau..hele hlavne si zjisti na tu grafiku jaky mas rozhrani...jestli 1.0 1.0a 1.1 nebo 2.0(myslim tim PCI-E x16)aby ti tam ta grafika sla...takze bych spis volil nejakou ati HD...ty maj skoro vsechnu podporu 1.0..ale neni to pravidlem...muze i nemusi jit....

jinak RAM budou asi DDR2 a ty sou levny i 2gb...zdroj aspon 400W znackovej..

Rozhraní je 1.0a, DDR2 a to mám vybraný Kingstone 2GB nebo GeIL 2GB,

Zdroj asi Fortron Blue Storm II 400W ...

No nějak extra zase výkonný komponenty bych tam nedával.Kvůli spotřebě a teplu,aby se ti to třeba neusmažilo.Hlavně u stavby HTPC koukej,jak máš provětranou skříň...Jinak ti doporučuju hd 4670 s malou spotřebou,zvládne video v pohodě v 720p ,ale nevim jak v 1080p to jsem nezkoušel.Ta grafika hlavně málo topí a žere.Takže asi tak...

Nic extra ani nepotřebuju. Hl. abych se věšel do ceny a bylo by to co nejlepší na přehrávání filmů v HD a občas si zahrát nějaký RTS nebo FPS ...

O HD 4670 sem přemýšlel ve verzi Ultimate od Sapphire je chlazená pasivně takže naprosto tichá i za dobrou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhraní je 1.0a, DDR2 a to mám vybraný Kingstone 2GB nebo GeIL 2GB,

Zdroj asi Fortron Blue Storm II 400W ...

Nic extra ani nepotřebuju. Hl. abych se věšel do ceny a bylo by to co nejlepší na přehrávání filmů v HD a občas si zahrát nějaký RTS nebo FPS ...

O HD 4670 sem přemýšlel ve verzi Ultimate od Sapphire je chlazená pasivně takže naprosto tichá i za dobrou cenu.

jo tak na 1.0a by mela jit skoro 100% jinak tu Ultimate HD4670 bych si nekupoval za tu cenu...kdyz lepsi HD 4670 stoji min napr tahle:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60043

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo tak na 1.0a by mela jit skoro 100% jinak tu Ultimate HD4670 bych si nekupoval za tu cenu...kdyz lepsi HD 4670 stoji min napr tahle:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60043

No myslim že bude lepší pasivně chlazená karta a to nejen kvůli hluku, ale i teplu http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62416

Tu co si postoval je lepší jen v taktech a propustnosti pamětí ASUS = 2008MHz; 32GB/s oproti SAPPHIRE = 1746MHz; 27,9GB/s a nějakej 60,- navíc mě nerozhodí :)

Jak sem psal chci HTPC a na multimedia (hl.hudba a filmy). Hry na tom budu hrát jen občasně na to mám Xbox360 :)

Sháním nějakej levnější case - skoušel sem "case" od starýho videa, ale nevešla se tam zákl. deska (ATX) :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak grafiku vemu nejspíš HD 4650 nebo HD 4670, ale potřebuju k tomu nějakej zdroj kolik by stačilo na tuhle sestavu ? Mám doma ještě 400W Eurocase (je to shit, ale aspoň něco). Ještě otázka nacpu do 667MHz sběrnice ramky co maj 800MHz - mám za to že jo, ale radši se zeptám.

Díkky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak grafiku vemu nejspíš HD 4650 nebo HD 4670, ale potřebuju k tomu nějakej zdroj kolik by stačilo na tuhle sestavu ? Mám doma ještě 400W Eurocase (je to shit, ale aspoň něco). Ještě otázka nacpu do 667MHz sběrnice ramky co maj 800MHz - mám za to že jo, ale radši se zeptám.

Díkky

s tema ramka moc nevim...ale myslim ze jo..ale budou pracovat jenom na tech 667...jinak ted sem si koupil taky HD 4650 ddr2..a zatim pohoda...gta iv si zahraju a crysis mam 25-30 fps a vsechno na high....jinak mam zdroj midcase 350W a jede to dobre...jinak jasny ze 4670 je lepsi..ale staci i 4650 pac stejne nejaky novy hry co budou nerozjedes o moc lip ani na jedny...ale kdyz uz tak tu 4670 s ddr4(pokud se da jeste sehnat)

jinak by sis mohl sehnat 4650 s ddr3..ale tu uz bohuzel nikde nemaj..coz je skoda...(proto mam jenom tu s ddr2)

btw ale kdyz mas na hry xbox taky ti uplne staci ta 4650...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tema ramka moc nevim...ale myslim ze jo..ale budou pracovat jenom na tech 667...jinak ted sem si koupil taky HD 4650 ddr2..a zatim pohoda...gta iv si zahraju a crysis mam 25-30 fps a vsechno na high....jinak mam zdroj midcase 350W a jede to dobre...jinak jasny ze 4670 je lepsi..ale staci i 4650 pac stejne nejaky novy hry co budou nerozjedes o moc lip ani na jedny...ale kdyz uz tak tu 4670 s ddr4(pokud se da jeste sehnat)

jinak by sis mohl sehnat 4650 s ddr3..ale tu uz bohuzel nikde nemaj..coz je skoda...(proto mam jenom tu s ddr2)

btw ale kdyz mas na hry xbox taky ti uplne staci ta 4650...

Taky myslim že pojedou jen na těch 667MHz.

Právě kvůli Crysis si chci pořídit novej PC a kvůli hrám co nevyšli na Xbox. Hlavně ale na Multimédia.

Vybral sem pěknej case pro ATX desky a za velmi dobrou cenu :)

http://proddb.abacus.cz/abacus/products.nsf/44F7527A4D09A4CEC12573FD004EBE2D/$file/velky.jpg

...

EDIT: RAMky sem koupil 800MHz ... tedkon jen grafiku a je to komplet diky za rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu