Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

vybiram notas na vanoce do 17k


kuba741

Otázka

Recommended Posts

  • 0

MSI jsou nejporuchovější a nejméně kvalitní NTB co se týče zpracování a sasi, přehřívají se a jsou hlučné a velmi slabé na baterku ( hlavně díky nadimenzovanému HW). To samozřejmě neplatí u drahých modelů, tam jsou všechny značky dobré. Ale v low-endu není podle mého a většiny odborníku horší značky, jelikož MSI cpe výkonný HW do nekvalitních sasi, ale lidi vidí jen parametry CPU,GPU,RAM ale to podstatné pro NTB je nezajímá.To je jako kdyby jsi narval motor z octavie do škodověnky. Nic proti MSI nemám a nechápu tvojí podrážděnou osobní reakci, prostě MSI je poslední značka v low-endu,kterou bych doporučil a jestli jsi vlastníkem MSI a vychvaluješ jí, tak ti vtom nebráním. Každý rozumný si pročte při výběru odborné fora a udělá si obrázek sám ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
MSI jsou nejporuchovější a nejméně kvalitní NTB co se týče zpracování a sasi, přehřívají se a jsou hlučné a velmi slabé na baterku ( hlavně díky nadimenzovanému HW). To samozřejmě neplatí u drahých modelů, tam jsou všechny značky dobré. Ale v low-endu není podle mého a většiny odborníku horší značky, jelikož MSI cpe výkonný HW do nekvalitních sasi, ale lidi vidí jen parametry CPU,GPU,RAM ale to podstatné pro NTB je nezajímá.To je jako kdyby jsi narval motor z octavie do škodověnky. Nic proti MSI nemám a nechápu tvojí podrážděnou osobní reakci, prostě MSI je poslední značka v low-endu,kterou bych doporučil a jestli jsi vlastníkem MSI a vychvaluješ jí, tak ti vtom nebráním. Každý rozumný si pročte při výběru odborné fora a udělá si obrázek sám ;)

nevim kde jsi přišel k tomu že jsem podrážděně osobně reagoval...zeptal jsem se odkud si k tomuhle přišel...a to jsem se pořád nějak nedozvěděl. MSI nejporuchovější ntb? slabě na baterku? pochybuju. provozní doba při který mi jede ntb bez baterky je hdoně velká. neřeknu ted přesně čas, ale rozhodně neni slabá na baterku. stejně tak mohu tvrdit že tvůj názor je osobní a ukvapenej. zajímalo by mě kde jsi k těmhle faktům přišel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
MSI jsou nejporuchovější a nejméně kvalitní NTB co se týče zpracování a sasi, přehřívají se a jsou hlučné a velmi slabé na baterku ( hlavně díky nadimenzovanému HW). To samozřejmě neplatí u drahých modelů, tam jsou všechny značky dobré. Ale v low-endu není podle mého a většiny odborníku horší značky, jelikož MSI cpe výkonný HW do nekvalitních sasi, ale lidi vidí jen parametry CPU,GPU,RAM ale to podstatné pro NTB je nezajímá.To je jako kdyby jsi narval motor z octavie do škodověnky. Nic proti MSI nemám a nechápu tvojí podrážděnou osobní reakci, prostě MSI je poslední značka v low-endu,kterou bych doporučil a jestli jsi vlastníkem MSI a vychvaluješ jí, tak ti vtom nebráním. Každý rozumný si pročte při výběru odborné fora a udělá si obrázek sám ;)

Ano, s baterkou souhlasím, ale k výkonu se mi to zdá normální... Jestli mi časem něco začne hučet nebo přehřívat opravdu jen uvidím zatim mi půl roku šlape bez problému... A k té kvalitě zdá se mi jako hodně dobře zpracovaný z větší části oděný v hliníku nic nevrže nic se nevykolébává prostě zatim je vše ok... A ještě nechápu to tvoje nejporuchovější.. Musím říct, že tomu opravdu nevěřím... HP se mi zdá je na tom zrovna mnohem hůř....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

mě se hp nejen zdá ale i je. měl jsem pod rukou nespočet hp ale i acerů a sou to vážně největší shity jak řikal any. věřim mu že se mu to za cestu k němu rozpadlo tolik....to přehřívání je taky podle toho jak se k tomu chováš. když ho máš položenej na dece,t akse nediv. ucpe se ti větráček, začně tim pádem strašně hučet, mín chladit, víc topit a tm pádem ti z notebooku bude vycházet jen horkej vzduch, kterej ti bude pod monitorem tavit plast, taqkže se bude ohejbat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
mě se hp nejen zdá ale i je. měl jsem pod rukou nespočet hp ale i acerů a sou to vážně největší shity jak řikal any. věřim mu že se mu to za cestu k němu rozpadlo tolik....to přehřívání je taky podle toho jak se k tomu chováš. když ho máš položenej na dece,t akse nediv. ucpe se ti větráček, začně tim pádem strašně hučet, mín chladit, víc topit a tm pádem ti z notebooku bude vycházet jen horkej vzduch, kterej ti bude pod monitorem tavit plast, taqkže se bude ohejbat.

Ale to je ono, myslíš, že když jsem si koupil notebook s takovým výkonem, že ho budu někde zacpávat ?? Taky k tomu je tam tlačítko na usporu atd... Horní panel je u mého NTB docela vymakaný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No mám Tam turbo Mod Lehce to přetaktuje... A to už se mi zdá divný co to mele za voloviny proč by tam dávali tlačítko na přetatktování kdyby se to přehřívalo....

A ještě výběr dalších Modu jako je promítání, hraní, uspora, film atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ja jsem si na HPcko musel poridit pridavny vetrak pod to. Protoze i na normalni desce se zahrival jako prase a nekdy i se i sam vypnul. tedka je to v pohode ale i pri nejmensi cinnosti se zahriva strasne. (IM + opera) coz je teda fakt ostuda...

Tak to mě začne hřát až asi po půl hodiňe hraní GTA4 jinak normálně se vubec nezahřívá..... Nevím jestli se to časem změní možná..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak to mě začne hřát až asi po půl hodiňe hraní GTA4 jinak normálně se vubec nezahřívá..... Nevím jestli se to časem změní možná..

Me tohle delalo i hned po koupi... proste ksunt... dalsi notebook vidim na FS/sony/asus. Na designu si docela zakladam, proto thinkpad jako ne moc hezky notebook u me asi upada(nechapu proc ten design aspon trosku nevylepsi. vypada to jako notebook z 20. stol.)

//Anonymous_: mi se thinkpad libi :D Thinkpady maji sve standarty a zachovavaji si konzervativni design.. podnikatelsky design, zadne kriklave blazniviny xD Ale hlavne je ten design praktickej.. Vsechno ma nejakej duvod :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Příjde mi, že tady mícháte jabka z hruškama. Jeden tady piše, že jeho má kovové panty a HP nemá kovového nic, nehledě na to, že si nedokážu představit, jak může někdo urvat pant. Všechny ntb co jsem měl v ruce měly panty zpracované velmi dobře, (až na asus od bývalky, ten už po měsíci málem vyskočil) Musí se srovnávat ntb stejné ceny. Srovnávat MSI za 20k s HP za 11 je trošku mimo ne? Jak tu někdo srovnával notasy s minulostí, to taky moc nechápu a řict, že se značky zhoršily.Kdysi byly průměrné ntb HP,Thinkpad atd. čistě manažerské a nebo je vlastnila hrsktka vyvolených, stály 3x-4x více než stojí teďka vámi srovnávané ntb, proto bylo u zpracování úplně někde jinde, dneska je má ntb skoro "spotřební zboží". Tyto značky mají stále takové elitní ntb, ale ty jsou cenou úplně někde jinde, ale segment levných ntb je obrovský a tyto značky ho nenechají jen tak ladem. Další tady zmiňoval Toshibu.Ta má vyšší řady taky naprosto špičkové. Nedá se srovnávat značka jako celek, jak to tady děláte, ale vždy konkretní serie za danou cenu. Měl jsem taky dost NTB v rukou a musím říct, že se poslední roky trh hodně vyrovnává, hlavně kdysi katastrofalní Acery, jsou překvapivě dobré. Takto diskutovat nejde, jelikož každý tu druhému cpe tu jeho značku. Ještě ktomu MSI. Ty jejich herní levné ntb, mají HW jako o třetinu dražší kvalitní ntb, to taky o něčem svědčí. Je jasné že MSI, je oproti některým značkám prakticky noname, proto může být cena o něco lepší, ale takto ? Mluvím o tzv. herních MSI, pokud jsou klasické integrovanou kartou, tak většina problému odpadá...To že si někdo koupí ntb a ležímu na stole, to je kapitola sama pro sebe... Názor na MSI mám hlavně z fora notebook.cz, kde ji všichni odborníci kritizují a taky celková zkušenost se značkou MSI, přijde mi že dělají všechno takové low, až na elitní modely, ale přinávám, že každý může mít jiné zkušenosti. Jestli jsem tady urazil MSIáky, tak se omlouvám, k takovým věcem se tady raději nebudu vyjadřovat, jelikož to jsou podobné flamy jak PS3 vs XBOX vs PC a všichni berou narážku na jeho značku osobně. Každý má jiné preference proto chápu, že může být pro někoho atraktivní i MSI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Jestli neobjasnis proc, budu to brat jako spam. Fujitsu Siemens mi uz v pohode slouzi cca 8 let. Cca 6 let jede non-stop...

Měl sem Fujitsu aji notes aji Stoláka

Stolák : Byl doma rok , hořela jedna součástka za druhou , každý dva měsíce byl na reklamaci...., hořela furt základovka .

Notes : Po asi půl roce mi začal blbnout monitor, touchpad ani nemluvím sekal se ,že se s ním nedalo nic dělat...

Je možné že sem měl smůlu na kusy , ale moc tomu nevěřím .

EDIT : někdo tu psal HP nebrat kvůli plastům

Osobně mám Paviliona a sem spokojený uživatel , notes už mi i spadnul na zem a jede jako by nic ... Vím že hodně lidí má s pavilionama problémy , hlavně co se týče nabíjení... ale já zatím bez problémi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Příjde mi, že tady mícháte jabka z hruškama. Jeden tady piše, že jeho má kovové panty a HP nemá kovového nic, nehledě na to, že si nedokážu představit, jak může někdo urvat pant. Všechny ntb co jsem měl v ruce měly panty zpracované velmi dobře, (až na asus od bývalky, ten už po měsíci málem vyskočil) Musí se srovnávat ntb stejné ceny. Srovnávat MSI za 20k s HP za 11 je trošku mimo ne? Jak tu někdo srovnával notasy s minulostí, to taky moc nechápu a řict, že se značky zhoršily.Kdysi byly průměrné ntb HP,Thinkpad atd. čistě manažerské a nebo je vlastnila hrsktka vyvolených, stály 3x-4x více než stojí teďka vámi srovnávané ntb, proto bylo u zpracování úplně někde jinde, dneska je má ntb skoro "spotřební zboží". Tyto značky mají stále takové elitní ntb, ale ty jsou cenou úplně někde jinde, ale segment levných ntb je obrovský a tyto značky ho nenechají jen tak ladem. Další tady zmiňoval Toshibu.Ta má vyšší řady taky naprosto špičkové. Nedá se srovnávat značka jako celek, jak to tady děláte, ale vždy konkretní serie za danou cenu. Měl jsem taky dost NTB v rukou a musím říct, že se poslední roky trh hodně vyrovnává, hlavně kdysi katastrofalní Acery, jsou překvapivě dobré. Takto diskutovat nejde, jelikož každý tu druhému cpe tu jeho značku. Ještě ktomu MSI. Ty jejich herní levné ntb, mají HW jako o třetinu dražší kvalitní ntb, to taky o něčem svědčí. Je jasné že MSI, je oproti některým značkám prakticky noname, proto může být cena o něco lepší, ale takto ? Mluvím o tzv. herních MSI, pokud jsou klasické integrovanou kartou, tak většina problému odpadá...To že si někdo koupí ntb a ležímu na stole, to je kapitola sama pro sebe... Názor na MSI mám hlavně z fora notebook.cz, kde ji všichni odborníci kritizují a taky celková zkušenost se značkou MSI, přijde mi že dělají všechno takové low, až na elitní modely, ale přinávám, že každý může mít jiné zkušenosti. Jestli jsem tady urazil MSIáky, tak se omlouvám, k takovým věcem se tady raději nebudu vyjadřovat, jelikož to jsou podobné flamy jak PS3 vs XBOX vs PC a všichni berou narážku na jeho značku osobně. Každý má jiné preference proto chápu, že může být pro někoho atraktivní i MSI.

Ano, taky jsem to tu psal, nejde srovnávat starý s novým...

Ale přes to jak se muže urvat pant u HP (Pavilion myslím dv5 bo tak nějak) vím moc dobře prtože jsem viděl naživo 2 případy... Jeden chodil na vejšku a prostě měl ho všude a furt ho přenášel, ale sám řikal nikdy mi nespadl, přes to jeden pant se zlomil. Druhý připad sem viděl přesně.. HP leži na okraji stolu (zavřené) drkne se do něj spadne nějak tak na přední hranu vše bylo ok, ale pak když se otevřel byl naprost v čudu jeden pant, ne že se todle nemuže stát jiným NTB, ale možná mít ten pant železný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

u kazdy znacky je to kus od kusu..

jak uz tu nekdo psal posledni kusy od aceru nemaj tak hrozny zpracovani... a az na horsi pocit z pantu me prijde ten ntb v pohode...

ja muzu to sami rict o sony ... meli sme od nich notas po 2 rokach (tzv > tesne po zaruce) se rozpadl... na to ze ten ntb stal 40k si myslim ze to nebylo nic extra.. nicmene to uz je dil a zpracovani je zase nekde jinde jak tu psal neis... kazda znacka ma neco + a neco - ..

osobne bych tento topic locknul protoze na vanoce bude kuba vybirat stejne z uplne jinejch modelu ;) takze mi pride trochu zbytecny brat skoro pul roku predem jakej ntb si mam za x mesicu koupit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Fakt už by se na mělo dát do pravidel,že na forum vstupujete na vlastní nebezbečí,protože je to tu samej dement.

takže za

1.) STOP FLAME KURNÍK

2.) Kuba chtěl poradit,ne aby jste se tu dohadovaly,jakej notebook jo a kterej ne (značku).Takhle mu řeknete leda tak h.....Tohle mu vůbec nepomůže...

3.) každej má jinej názor,každej si bude stát za svim,každej bude obhajovat prostě to SVOJE...A s tim se prostě nic neudělá...

Už vidim jak tohle budete ignorovat.V tomhle případě bych vám už dával bany omg...

Jinak osobně bych doporučoval (ne z vlastní zkušenosti,ale z recenzí a tak)

toto :

http://www.alza.cz/asus-k50ab-d132810.htm

Rozjedeš na tom plynule i GTA 4 ,což je na notes dobrý...

tak jestli na tomhle rozjedeš plynule gta IV tak mi řekni proč na mojí silnější konfiguraci to nejede pořádně ani na low

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

ja mam teda zkusenost s acerem diky memu odesel mi tam hdd dale nefunguje leve tlacitko touchpadu, lcd je uz hrozne zazloutle (mam ho cca 2 roky) dale compaq stary asi 9 let ktery v pohode funguje dodnes a nikdy s nim nebyl zadny problem potom este s jednim compaq starym 4 roky uplne v pohode vsechno funguje jak ma, dal s msi ktery mam asi mesic (řada cx600) vsechno funguje v pohode vydrz na baterii cca 1:40, potom rodice maji oba hpcka stara 4 a 2 roky zatim s nima nebyl zadny problem akorat si tata u nej rozbil display nestastnou nahodou:D a kamrad zkusenost s hp pavilion spadnul mu asi z 50 cm a kloub u displaye byl v pr*eli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

V dnešní době je naprosto všechno šunt, v těch továrnách se to šmelí, to je hrozný. Bojím se toho, že přijde doba, že člověku nic nevydrží ani měsíc, jakej je to šunt. Pokud není ten ntb tak 30+ K (a to taky není záruka), tak ta kvalita fakt nic moc. Mám sony za 20 K a už 2x bylo na reklamaci, kámoš sony za 25 K a už taky na reklamaci. Člověk si fakt nevybere. :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
V dnešní době je naprosto všechno šunt, v těch továrnách se to šmelí, to je hrozný. Bojím se toho, že přijde doba, že člověku nic nevydrží ani měsíc, jakej je to šunt. Pokud není ten ntb tak 30+ K (a to taky není záruka), tak ta kvalita fakt nic moc. Mám sony za 20 K a už 2x bylo na reklamaci, kámoš sony za 25 K a už taky na reklamaci. Člověk si fakt nevybere. :?

tak to 30+ je taky hovadina :D Ja mam notebook skoro za tolik a podivej se co se deje... Cim vic do toho vrazis, timhorsi, protoze te to pak bude mrzet. Po reklamaci a vraceni penez jdu do notebooku max 22k - vaio.

prijde doba kdy budeme kupovat no name notebooky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu