Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Návod na domací výrobu wi-fi antény


Nil3E

Recommended Posts

Předem omluvte pravopisné chyby,návod postupně opravím a obohatím o další fotografie !

Co budeme potřebovat:

  • Plechovku od párku,ananasu či něčeho jiného (nejlepe ta co má průměr 8,5cm a výšku alespon 15-17cm)
  • Plochý wifi konektor (viz obrázek dole) - V každem elektro-shopu za pár korun (ja ho koupil za 21kč)
  • Kousek měděného drátu (tak 0,3m)
  • Centrofix,Vrtačku,Pájku a mužete i Brusku s malým kotoučem.

Pokud chcete o mnohem více zlepšit výkon vaši antény,využijte toto pokud najdete.

  • "Vajíčko" Klasický satelit na příjem TV kanálu,mužete použit starý o jakemkoliv průměru (ja našel jeden zachovalý asi 11let starý na půdě a funguje výborně)

Takhle by měl vypadat ten konektor:

2a.jpg

Plochý,který má 4 závity...Plochý ve stylu čtverečku,na jedne straně z F (Female konektorem).... Takzvanou "Zastrčkou" xD a na druhem měděnou trubičkou na zastrčení měděného drátku.Pozdeji doplním odkazy na eshopy.

Takže pustíme se do práce:

  1. Připravíme plechovku a centrofixem na ní obkreslíme tvar ploché wifi zastrčky,obkreslete si nejlépe i 4 závity. Tento obkres udělejte tak doporučuji tak 28-33mm ode dna plechovky (toto je velmi duležíte) až to obkreslíte,nejlépe vyvrtejte 4 závity vrtačkou a kolečko na konektor precizně bruskou,nebo někoho poproste,mužete pouze bruskou udělat kolečko a zavity poté přilepit montažním či sekundovým lepidlem.Vyvrtejte viz obrázek:
  2. Bez%20n-zvu.png
  3. Nyni použíjeme medeny drátek (dratek nesmí mit kolems sebe gumovou bužírku a musí být velice pevne zamotaný aby se "neroztřepil") a zastrčíme ho do ploché připojky na stranu ze které trčí měděná rulička,co nejlépe drátek prostrčíme a odměříme aby trčelo tak 3cm....Poté drátek ustřihneme a u měděné ruličky ho precizně zastrčíme a přiletujeme: viz muj nákres.
  4. 2a.jpg
  5. Když takovýto konektor uděláme zastrčíme ho směrem medeným dratem do plechovhy (respk. tak aby ten medeny drat trcel dovnitr plechovky).Viz teto oprazek z czfree.net (hlavne si vsimejte dratku uvnitr plechovky: http://sweb.cz/buliznik/ujezdnl1/minizaricfront.jpg)
  6. když máme drátek kvalitne uvnitř plechovky nic nám nebraní konektor něčím upevnit,máme dve ožnosti,navrtat,nebo našroubovat nebo přilepit lepidlem (ja použil montážní lepidlo.) Viz obrázek,jak si muzete vsimnout wifi konektor trci smerem ven z plechovky.
  7. 6a.jpg
  8. Když máme plechovku hotovou,máme v podstate kvalitní wifi antenu ale pokud chceme efektivitu antény ještě mnohem zvíšit je možnost použít "vajíčkový satelit. viz obrázek: (Ja to mám udelano uplne presně a funguje to více než krásně.) Zisk je tak 24-27dB.
  9. Bez%20n-zvu.png
  10. Jednoduše mužete sehnat "vajíčko" za pár korun v bazarech..moc lidi ho dnes již nepotřebuje a jednoduše umístit naši plechovku na rameno "vajíčka) tak aby plechovka směřovala do středu vajíčka (to si vypočítejte co nejlépe (doporučuji drátek nebo špagát) zafixujte plechovku,hlavne ji neprovrtávejte..používejte pásku nebo montážní lepidlo...
  11. Využijte wifi drat,zašroubujte ho do portu na plechovce,vedte ho na ramenu smerem dolu a upevnete páskou: viz obrázek:
  12. Bez%20n-zvu.png

Antena funguje i bez použíti "vajíčka" ale zisk je mnohem horší...Pouze namiřte plechovku směrem vnitřkem na stranu AP...dosah je tak 50-70m kdežto z vajíčkem je mnohem lepší až 4x vyšší.

Podle některých lidi na czfree.net tato anténa s vajíčkem zastane některé drahé anteny za několik tisíc.

Upozornuji že jde o antenu pro 2,4Ghz sítě !

moje anténa,na které mám 10-let podle otce "nepoužitelnou" satelitní antenu sdílim měsic ze sousedy net a jsme naprosto spokojení,vhodne i pro ty co chystají stejně jako já free AP.

Tato anténa dokaže pokrýt opravdu dostatečně velký prostor,

mam jí na půdě a mužu jen doporučit. Pokud vyrobíte dvě takové anténky a použíjete je na obačné strany mužete je použít jako prostorové anteny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4-8km? Saaaakra xD to je jako ten WiMAX nebo jak :D

Tohle by se mozna dalo vyuzit. Zijeme ve starsim byte, kde kabely uz moc ADSLko neutahnou (max. 3MBs). Pokud se nejak domluvime se sousedama, co maj kabel....

Diky za navod!! :)

Takovou dálku bohužel nemužu potvrdit ale na net ze sousedy to mohu a fakt nemohu si stěžovat :)

vysledek 4-8 je velice neadekvátní :D xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak toto urcitě někdy vyzkousim (zatim bez toho "vajicka"... to doma nemam :D)

Edit: myslís ze by to slo tak na 1KM vysílat? nejlépe: nemuzes to zkusit? :)

zde cituju jednoho týka z czfree.net

Jinak Jaha2x je na muj AP pichlej plechovkou od parku nebo ceho, je ode me 400m a ma plnej signal.

Přesněji říct nemužu,zaleží jak si plechovku udelas

btw.: Zapomel jsem doplnit že takové antény nejsou někdy zcela legální xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No stejne když o tom tak přemýšlím... na internet se připojuju na wifinu poskytovatel (2,4GHz) jsem od něj vzdálen +-100m a chytám 60% signálu. Dá se říct že antenu ma vcelku vekou a koupenou nejspis nebude patrit k těm nejlevnějším. Takže zatím tomu nejak nemohu uvěřit, ale počkam ještě jesti to někdo sestrojí a bude to tak nějak fungovat :D.

Edit: eště jedna věc. Může jedna antena zaroven příjmat a zaroven vysílat - být připojená na dva routry (jeden v modu klient a druhy jako AP)

Edit2: proc vlastne nejsou legalni? :) to škodi životnímu prostředí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No stejne když o tom tak přemýšlím... na internet se připojuju na wifinu poskytovatel (2,4GHz) jsem od něj vzdálen +-100m a chytám 60% signálu. Dá se říct že antenu ma vcelku vekou a koupenou nejspis nebude patrit k těm nejlevnějším. Takže zatím tomu nejak nemohu uvěřit, ale počkam ještě jesti to někdo sestrojí a bude to tak nějak fungovat :D.

No,ani moc nejde o to čím to vysílá,spíš o to čím to ty chytáš :D

Nečekejte od toho nejaké zázraky ale za zkoušku to stojí...;)

Pokud chces vysílat daleko,kup si anténu :D

viz:http://czfree.net/forum/showthread.php?s=&threadid=711

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na ten edit 2 : je jasny, ze cim mensi signal a cim min si to s nekym rozpulis, tim lip... Jestli si jeden celej barak bude platit jeden 40-60MB net, a kazdej bude platit kilo. Myslis ze to poskytovatel rad vidi? :D Myslim ze ne :D

Poskytovatele to určitě radi nevidí :D

sousedi maj traffic tak 40-50MB za den,takže ja si na tom akorat vydělám peníze na zaplacení ISPčku a ještě mě něco zybde :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edit2: proc vlastne nejsou legalni? :) to škodi životnímu prostředí?

Nevim o tom ze by to bylo nelegalni. Co je spis problem u nekterych takovych home-made antenek je ze "zaneradi okoli" signalem + u nich nemas dane presne parametry a tim padem si musis dat pozor na limity vyzareneho vykonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne. Zde nejde primo o antenu, ale jde o vyzarovany vykon.. Ilegalni jsou predevsim ruzne zesilovace, prehravani fw, za ucelem vyssiho (silnejsiho) signalu (tim myslim modifikovane fw, diky kterym pak router vyzaruje vice) atp :D

Ale pokud to nekdo neprehani, tak mu nic nehrozi.. Ja mam upravenej ovis a primo Ovis vyzaruje 25dB...

K tematu, dobry navod, mozna nekdy vyuziju.. Jen ten talir se z toho vseho shani nejhure :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne. Zde nejde primo o antenu, ale jde o vyzarovany vykon.. Ilegalni jsou predevsim ruzne zesilovace, prehravani fw, za ucelem vyssiho (silnejsiho) signalu (tim myslim modifikovane fw, diky kterym pak router vyzaruje vice) atp :D

Ale pokud to nekdo neprehani, tak mu nic nehrozi.. Ja mam upravenej ovis a primo Ovis vyzaruje 25dB...

Němel by jsi nějaký odkaz na modifikovane FW pro D-link dl-524?

Hledat jsem zkoušel, ale na tento tip jsem nenarzil :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Němel by jsi nějaký odkaz na modifikovane FW pro D-link dl-524?

Hledat jsem zkoušel, ale na tento tip jsem nenarzil :(

pokud chces pouzivat custom-fw ci Linux,budes potrebovat dobrou kapacitu pameti,takze s D-link dl-524 nemáš šanci na ruzne modifikované firmwary.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 months later...

zdar hoši, aj ja by sem potrebovla takou wifinu potreboval by som to zapojit do notbuku priamo lebo kdyš sem doma tak soused ma wifinu bez hesla a když ja mam zavrete okna tak mi nečaha wifi musim jit bud do zahradi nebo otevrit okno a ted v zime se mi moc neche takže rad si necham poradit a rad by som si vyrobil tu wifinku len ako to pripojim do notasu kokujete kdys tam mam taketo neco http://www.zive.sk/ShowArticleImages.aspx?id_file=367083754&article=277181 z lava to zlte je konektor pre externu wifi antenu ktoru si chcem vyrobt ako to tam pripojim?? a na tom obrazku čo ste davlai se mvy kde je ta prechovka to je čo tam doel pripojene ??? neakey dva kabele su tam pls podarte surne to potrebujem a čo je tam ten konektor wifi ten čo je pisane čo je potrebny na plachovku tak dobre napajkujem ho tam a necham ho len tak tam vysiet anebo ho pripojim do plechovky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 7 months later...

Dobrý den.Tak jsem zkusil si tu anténu udělat.Bohužel nemám žádný signál.Je mi jasné, že jsem udělal někde chybu.Nechám vám obrázek jak jsem anténu vyrobil.Třeba je v něčem jiném chyba než v pravděpodobném špatném sletování nebo našroubování atd..

post-42405-14687155938952_thumb.gif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, jsem zkusil na tu anténu jít ještě jednou ,ale jinak.A našroubovat konektor ze strany a úspěch se dostavil.Ale, abych nepřeháněl ,tak se dostavil,ale žádná sláva to není možná ,takový podprůměr. Co chytám z 12db anténou z 5 čárek čtyři ,tak s vyrobenou anténou z 5 čárek jen jedna. A Vyhledaných sítí jen dvě .Naopak s 12db anténou chytám cca 16 připojených uživatelů v síti mezi nimi jsou ,také poskytovatelé a vysílače asi 5krát.Takže ,nápad je to supr ,ale struktura vnitřku antény by měla být asi jiná ,lepší atd. Možná větší plechovka a silnější drát. Jinak se mi to hodně líbí .Děkuji. :cheesygrin:

post-42405-14687155940011_thumb.gif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu