Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PSX hry na více CD - co dělat, když to po mě chce vyměnit CD :)


atry

Recommended Posts

..udelal sem to podel tohodle navodu http://forums.maxconsole.net/showthread.php?t=41057&page=4

..a jede mi to v pohode...ikdyz chce si to s tim pohrat a asi hlavne to pochopit - to mi trvalo nejdyl :)

:arrow: do psp sem dal plugin "swcheat" (a hlavne ho nezapomente zapnout v recovery menu)

:arrow: nepouzival sem ten emulator na PC ale sehnal sem si 100% save od ty psx hry

:arrow: prevedl ho do formatu *.mcr

:arrow: prejmenoval sem ho - pokud "id hry"(druheho CD!!!) je : SLUS-00776 potom se to prejmenuje na : slus_00776-0.mcr (id hry zjistite pomoci swcheatu, ktery zapnete dlouhym stiskem "select". kdyz ste kdekoliv ve hre)

:arrow: prejmenovanej save nahrajete do seplugins(nebo oeplugins)/swcheat/mc/

:arrow: spustite druhy CD a spustite swcheat(dlouhy stisk select) a jdete do "manage memory cards" - "load memory card 1 from memory stick" - dole by se melo napsat OK

:arrow: vyskacete z swcheat (exit - return to game!)

:arrow: a v menu hre najedete na LOAD - mel by se nacist save

(kterej ste stahly z netu...pokud to napise wrong version, tak mate rozdilnej region psx hry a saveu a musite najit jinej)

:arrow: nakonec to pres menu hry ulozte - SAVE aby se to regulerne ulozilo do vasich saveu(ta pozice nactena pomoci swcheatu)...

...no nevim jestli to je dost srozumitelny :)

...delal sem to u hry HEART OF DARKNESS a funguje to...u her na vic CD to bude asi slozitejisi

...jeste je moznost tu cast kdy to po vas chce vymenit CD "odehrat" na PC pomoci emulatoru - napr

TOHODLE

...ale to musite mit neupraveny ISO, ktery spustite na kompu, nactete svuj save tesne nez ot po vas chtelo CD2 v pocitaci dojdete na misto "vymeny disku" - v emulatoru date druhy ISO a ulozite...

...potom ten save prejmenujete podle vyse zmineneho zpusobu a nactete v psp pomoci swcheatu

savy sezenete treba TADY

a do formatu .mcr je prevedete TIMHLE

..takze da se to zvladnout :) ...timto dekuju simon862k, kterej ten navod napsal, ja sem se tu jen pokusil ho prepsat pro nas cesky mluvici :)

_____________________________________________________________________________________________________________________

Jajar: No myslím, že bych to takhle přeložený mohl zvládnout . Jen takový detail: když jsi si stáhl ten 100% save, tak jak si nahraješ např. pozici ze začátku druhého CD?

Atry:..no to je mozna trochu problem...

..u nektery hry kdyz mas 100% save, tak si pak muzes v nakym menu vybrat "odkud" nebo kterej level chces hrat (takhle je to prave u HOD, kde sem to delal)...to je asi idelani stav

..ale chapu ze sou mozna hry - nevim naky RPG - kde se to muze pokazde odvyjet jinak ta hra a clovek si vytvari vlastni postavu atd - tady by asi cizi save byl na prd...

..tak tady bych to udelal pres ten emulator na PC - neni to o nic slozitejsi - jen je problem, ze clovek musi mit i puvodni psx ISO (coz sem ja u HODu nemel)

..snad je ten "navod" trochu pochopitelnej...kdyz by byl zajem tak to rozepisu jeste podrobneji a udelam specialni topic s navodem...

..vsem preju hodne stesti a pevny nervy ..ja uz s tim chtel taky seknout ale nastesti sem to dotah do konce...a ted kdyz uz vim "jak na to" tak to neni ani tak tezky

Jajar: Takže jen se ujistím, jestli jsem to pochopil správně:

Mám hru Abe's Exoddus a dostal jsem se nakonec prvního CD -> těsně před koncem si hru uložím pomocí swcheat. Na PC v emulátoru si pustím ISO prvního CD, nahraju save (přeskočím převáděcí procedury, s tím se nějak poperu), dohraju ho, vložím ISO druhého CD, hru si uložím, save převedu zpět do formátu pro PSP, v PSP pustím EBOOT druhého CD a pomocí swcheat si nahraju save. Mohlo by být?

Každopádně určitě dík za předchozí návod

Atry: ..jj.takhle by to melo bejt..ja sem tenhle postup nezkousel ale presne to takhle popisoval - tam kde sem to cet(nahore sem dal odkaz..a uz predtim ho sme nekdo dal)

..este pro upresneni..(jak by to asi melo bejt)

-dostanes se tesne pred misto kde to bude chtit druhy CD

-ulozis hru v psp (normalne ve hre pres menu - SAVE)

-pak spustis swcheat a des do toho "manage mem.cards" - a das treba "save mem.card 1 to mem.stick"

-po tomhle by se ti mel v psp v seplugins/sw cheat/mc vytvorit save, kterej se bude jmenovat podle "id" ty hry

-tenhle save by mel normalne jit spustit v tom pc emulatoru a az v pc "vymenis cd"(nactes druhy iso) tak to do tohodle zase ulozis a jen by se to melo dat zpet do direktorare "swcheat"

..jediny na co se musi dat pozor je to pojmenovani...musi to mit nazev podle toho "id" ty hry...

..nekdy maj obje CDcka stejny a nekdy jiny...(u toho heart of darkness ma kazdy jiny)...musi se to proste menovat jako to 2CD, aby si to naslo a identifikovalo si to jako save pro sebe ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super! Tenkrát jsem se na toho Abe's vybodnul (už nevím, z jakýho důvodu), ale už dlouho se k němu chci vrátit, takže tohle mi znovu oživí celou tu proceduru :) . Dokonce je to i s mýma všetečnýma otázkama a Tvýma odpověďma, což by snad měli pochopit i ostatní :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu