Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Potřebuju poradit ohledně internetu ADSL O2


brians

Recommended Posts

Zdravím ,

Chtěl bych si co nejdříve pořídit internet od o2 technologie ADSL.

Ale nečekal jsem, že je to tak složité okolo to zapojování a montáž po domě.:cry:

To mi tvrdili nějací zelenáče od o2, že bez kabelu nelze se připojit a mají pravdu?

Řekl bych, že ne....:cheesygrin:

Proto bych potřeboval poradit od někoho zkušeného, kdo se v tom vyzná.

Takže máme přípojku od o2 v domě v přízemí z ulice vede kabel přes okno do obýváku tam je připojen k pevné lince a dál není už kabel nějak rozvýjen tady končí.

A můj otec si vyloženě nepřeje rozvádět dlouhé kabeli po celém domě takže kabelama to 100% nepůjde šlo by to nějak jinak?

Potřeboval bych dostat signál do horního patra.

Šlo by to třeba přes wifi nějaké homepluginy přes elektrickou síť a podobné maličkosti?

Takže, jak na to? a jaké náklady si mám připravit?

PROSÍM POMOZTE SPĚCHÁ...!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi nejjednodušší by bylo někde k tý přípojce hodit wifi-router a ten by to to vysílal po celým domě. Tak do 800,- by ses měl vejít, já kupoval router za 500 a běhá luxusně po celým baráku, i na celou zahradu. Takže asi tak, řekl bych že jiný východisko krom kabelu nebo routeru neni:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi nejjednodušší by bylo někde k tý přípojce hodit wifi-router a ten by to to vysílal po celým domě. Tak do 800,- by ses měl vejít, já kupoval router za 500 a běhá luxusně po celým baráku, i na celou zahradu. Takže asi tak, řekl bych že jiný východisko krom kabelu nebo routeru neni:)

Ten router si budu muset obstarat sám, že u poskytovatele bych se určitě hnul dost z kapsy.

Takže jaký router konkrétně? Je jich celá řada, tak nevím jaký by to měl být.

A co to co bude příjmat signál to musejí být dva ne nebo nějaké přídavné zařízení (třeba wifi klíč nebo něco podobného) co sebere ten šířící wifi signál do mého pc na hoře v patře.

Fakt se v tom nevyznám zatím jsem sem neměl žádnou příležitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky máme O2 ADSL přes pevnou linku. Prostě pevná linka vede do modemu a z modemu to většinou vede buď přes USB nebo LAN kabel do PC.

Pro zapojení více PC nebo notebooků přes LAN kabely, je třeba přikoupit switch (cena okolo 250CZK a opravdu není třeba router protože O2 modem v sobě už většinou má funkci router a dhcp server atp.). Tento pak zapojíš mezi modem a pc přes LAN kabely - max 100m (v pc musíš mít LAN adaptér, což dnes každé nezastaralé pc má). Kabelové rozvody jsou nejlepší, oceníš hlavně v případě že občas kopíruješ větší objemy dat mezi domácími stroji (zde bych zvážil i switch gigabitový cca 1000CZK).

Pro wifi domácí siť je nutno přikoupit nejlépe wifi router (cca 1000CZK) a nastavit ho jako AP (aby dům a jeho malé okolí pokryl zabezpečenou sítí a internetem). Opět jako v prvém případě připojíš router k modemu přes krátký LAN kabel. Pozor může zde být problém se signálem, záleží na tom přes kolik pater signál prochází atp. nemusí pomoct ani větší anténa. Ale mám takovou zkušenost, že když mám AP nahoře v 1.p tak ho chytám i v přízemí i ve sklepě a na zahradě (router v cenové relaci 2000CZK).

Do PC bude pak třeba zabudovat nějaký wireless adaptér, buď wireless PCI kartu nebo wireless přes USB port (cca 300CZK).

Na homepluginy přes elektrickou síť bych se vyprd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jaký router konkrétně?

router:

Asus WL-500gP v2

(s tímhle routerem výborná zkušenost)

a do pc/notebooku toto:

Edimax EW-7318UG, WiFi do USB 2.0,

(ale jen v případě že notebook je starý a nemá wifi/wireless)

ale dá se jistě koupit i levnější zařízení :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

router:

Asus WL-500gP v2

a do pc/notebooku toto:

Edimax EW-7318UG, WiFi do USB 2.0,

ale dá se jistě koupit i levnější zařízení :D

1.) Takže chápu-li to dobře ten router bude připojenej do modemu (ADSL), na který je připojenej o2 kabel z ulice je to tak?

2.) A to druhé připojím do PC (wifi klíč) a bude mi to přijmat ten wifi signál ze spodního patra z toho AP zařízení že?

3.) A bude ten signál dostatečně kvalitní, aby mi ten internet běžel slušnou rychlostí?

Pouze chci ten signál dostat z přízemí do prvního patra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč si od TO2 neobjednáš ADSL WiFi router Huawei pořizovací cena při zřízení ADSL by měla být 1,-Kč

No to je přesně ono takže je adsl a router wifi v jednom, že a pak stačí jenom wifi klíč a signál se mi tak dostane do pc že?

oo ten wifi klíč bude k tomu nebo si ho budu muset přikoupit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.) Takže chápu-li to dobře ten router bude připojenej do modemu (ADSL), na který je připojenej o2 kabel z ulice je to tak?

2.) A to druhé připojím do PC (wifi klíč) a bude mi to přijmat ten wifi signál ze spodního patra z toho AP zařízení že?

3.) A bude ten signál dostatečně kvalitní, aby mi ten internet běžel slušnou rychlostí?

Pouze chci ten signál dostat z přízemí do prvního patra.

1) ano.

2) ano.

3) nejde o internet a jeho rychlost v tomto případě ale o to, jestli se ti ten bezdrát nebude rozpojovat kvůli špatnému signálu, jsou tu dva parametry:

1. síla signálu (nemusí být až tak podstatné - závisí na čisté vzdálenosti od AP)

2. kvalita signálu (dost podstatné - může záviset na okolí, rušení, náladě, kdo ví čemu)

takže podtženo shrnuto pokud nemáte 1m tlustý strop prošpikovaný traverzama a olovem tak opravdu by neměl být problém))

BTW: huhla má pravdu, esi O2 nabízí v akci wifi router tak to ber a pak už jen ten štolverk do pc a jedeš)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já moc USB zařízením nevěřím, pokud máš stolní PC doporučuji PCI kartu, má externí anténu pomocí ní si najdeš nejlepší signál. Co se týká NTB pokud to není nějaká vykopávka měl by mít WiFi už v sobě. V setu se nějaké modemy s USB WiFi klíčenkou dodávaly ale jak to je teď ví asi jenom na TO2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže tenhle adsl + router dodávají ke každému tarifu třeba ten 8MB rychlostí nebo si ho budu muset koupit samostatně?

Prostě při objednání ADSL jim řekneš že chceš Huawei EchoLife HG520i a nakolik by tě vyšel, oni ti nabídnou (plácnu) pokud sepíšete smlouvu na rok je za 495 Kč pokud na 24 měsíců budete jej mít za 1 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jenom taková všeobecná otázka na každý roter lze připojit adsl modem?

no pokud má rozhraní RJ-45 neboli LAN tak ano, ale zde se otvírá otázka správného vnitřního nastavení routeru vs nastavení modemu, obojí lze přes webové rozhraní provést, ale pokud se v tom nevyznáš tak si tím raději nelam hlavu a nech to na O2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak už mi to přišlo domu a pak jsem volal technickou podporu, abych se více informoval a tam mi řekli pokud bych chtěl u tohoto zařízení (Modem Huawei Echolife HG 520i) využívat wifi, tak prej to není na tom modemu aktivováno a je nutné mít zařízení připojené na jednom pc a tam to nastavit.

Tak mi prosím pomoste je skutečně zapotřebí nepřetržitý provoz na jednom pc, abych ten signál mohl přijmat na tom druhém pc?

Nebo ten modem si to nastavení bude pamatovat a stačí ho připojit bez pomocí pc a přijmat signál na mém pc.

Já se v tom moc nevyznám, ale myslel jsem si, že když zprovozním ten router huawei, že už nebude za potřebý mít zapojené pc na nastavení sitě, a že mi bude stačit dokoupit wifi klíč.:cry:

Tak jak to tedy vlastně je???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak chci ten modem používat samostatně bez použítí ještě dalšího pc.

To by mi pak byl nějaký wifi signál úplně k ničemu.

Vždyť já nemužu použít kabeli, proto jsem chtěl využít wifi příjem nikoliv kabeli, tak prosím pomozte hodně to spěchá!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktivaci wifi provedeš přes webové rozhraní routeru.

Manuál máš v PDF na CD, které bylo přiloženo v balení modemu - pokud ne tak stahuj zde

Pro prvotní zapnutí/nastavení wifi je potřeba použít propojení kabelem.

Takže to znamená, že budu k provozu wifi potřebovat ještě jedno PC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, to znamená, že nejprve musíš připojit počítač kabelem a zapnout wifi. Až to budeš mít, tak už se pak můžeš připojovat bezdrátově a nebude potřeba kabel.

A to wifi zapnu jak?

Takže stačí když si objednám toto zařízení a bude mi to wifi signál pak příjmat?

http://interlink.tsbohemia.cz/?cls=stoitem&stiid=60048

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě zadám ip adresu do vyhledávače tam se dostanu do nastavení toho modemu podle návodu to nastavím řekl bych, že už to tam bylo nastavené.

Takže internet mi ani náhodou nefunguje, neboť ten manual mi těžko pomohl.

Nechce to odesílat ani příjmat žádná data z internetu, ale do nastavení modemu se dostanu přes webový prohlížeč v poho.

Tak jsem to tedy zkoušel připojovat i přes kabel a vůbec jsem to nesprovoznil podle té příručky od kravitch jsem o pravdu v nouzi prosím pomozte!!!

Už nevím co stím už se s tím dělám celý den a pořád nic.:cry::cry::cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu