Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Potřebuju poradit ohledně internetu ADSL O2


brians

Recommended Posts

Funguje internet, když se připojíš přes kabel? Ten manuál ti měl pomoct s nastavením wifi. Podařilo se ti zapnout wifi? Pokud není ten router od výroby vadný, tak stoprocentně někde děláš chybu.

OO zatím jsem to vyskoušel po kabelu až to zprovozním po kabelu, tak

pak přijde na řadu wifi.

Potřebuju veškeré nastavení, abych věděl jak to mám správně nastavit slyšel jsem, že je to někde na internetu, tak nevím nemužu to najít prosím pomozte.:cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechce to přijmat vůbec žádná data, akorát se data odesílaj a nepřijmám vůbec žádna data... Jinak by se www stránky už načítali!!!

Na to jsi přišel jak?

Koukal jsi na status ve web-rozhraní routeru, případně jednoduší kontrola led-diod na routeru?

Tak by si měl zjistit jestli se router připojil do internetu. Podle toho se dá hledat dále závada..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to jsi přišel jak?

Koukal jsi na status ve web-rozhraní routeru, případně jednoduší kontrola led-diod na routeru?

Tak by si měl zjistit jestli se router připojil do internetu. Podle toho se dá hledat dále závada..

Ty led diody všechny svítí.

A v tom routeru nastavení se vůbec nevyznám, jak to mám poznat, že je internet připojen?

Podle těch diod?

A ty data, že nejsou žádná příjmána jsem zjistil tak, když jsem se koukal do síťového připojení a tam jsem kliknul na síťovku, na které to adsl mám připojené.

A tam jsou hodnoty odeslaných a přijatých paketu takže odeslaných je výšší hodnota a přijatých zkoro žádná možná strašně malá dám příklad: 100 paketů odeslaných a přijatých 10 paketů takže fůj strašně málo.

Co s tím teda?:roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není možné, že by mě O2 službu ještě nezaktivovalo?

Vůbec nevím co se děje jako...

Proč se nemužu úspěšně připojit?.

To není jednou, abych si nepořídil něco a fungovalo to na 100% to se mi ještě nestalo co se týče internetu tam vždycky byli nějaké problémy, ale tady to už pro mě je konečná už nevím, jak dál :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není možné, že by mě O2 službu ještě nezaktivovalo?

Vůbec nevím co se děje jako...

To by si měl poznat právě podle těch led diod na routeru, případně přes to webové rozhraní.

koukni do manuálu, co tu již někdo dával jako odkaz. Na str. 5 nebo 6 máš význam jednotlivých kontrolek. Měla by tě zajímat INTERNET a DSL.

DSL by mělo ve správném případě svítit nebo možná pomalu blikat. To by mělo znamenat, že linka je v pořádku a není problém třeba na tel. kabelu.

Druhá kontrolka INTERNET by měla svítit, pokud je internetové spojení OK. Případně blikat pokud se přenášejí data.

Pokud vidíš počet přenesených paketů na sítovce v kompu, tak to nic neznamená. Resp. znamená to komunikaci pouze mezir routerem a PC. A ta bude fungovat i když je internet nekativní.

Druhý způsob jak to zjistit je přes to webové rozhraní. Je tam záložka status. Položka ADSL STATE ti napoví jestli je router připojen do internetu nebo ne.

Opět viz manuál str.12 nebo 13.

Pokud toto zkontroluješ měl by si již vědět kde může být problém a podle toho pokračovat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pleteš jablka s hruškama, trochu do toho vnes světlo.

Funguje ti NET přes kabel?

Pokud ti nefunguje NET zaloguje se do rozhraní modemu a basic WAN setings se podivej zda mas nakonfigurovane pristupove udaje Encapsulation PPPoE LLC, VPI 8, VCI 48, usser name O2 pass O2, authentification CHAP.

Pokud máš vše správně nastavené a ve statusu budeš mít od ISP přidělenou IP adresu, a nepojede ti net zavolej do O2.

WiFi není služba od TO2 je to funkce modemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem vyskoušel wifi klíč a našel mi ten router od O2

Síla signálu: je dobrá

Rychlost : od 36 MB/s

Volal jsem na infolinku tam se mi snažili pomoci najít problém.

Zkoušeli to po příkazový řádek až po webový prohlížeč.

A problém zjistil až po zadaní jednoho příkazu a jedné IP to se vůbec nehlásilo vůbec žádná odezva jenom to psalo: vypršel časový limit žádosti, tak mi řekl, že ty poznatky co ode mě nasbíral předá svým kolegům a ty se tím budou nějak zabývat prí mě vyrozumí telefonikcy do 36 hodin, tak uvidíme jak to dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu