Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Nefunkční obrazovka u PSP


Mazwor

Otázka

Ahoj, stal se mi menší problém a potřeboval bych poradit, zda by šel napravit. Kámošce se podařilo hodit moje PSP na zem, naštěstí se neodřelo, ale o to hůř, nejede na něm obraz. Po zapnutí slyším normálně znělku PSP, možná bych nějak nazpaměť pustil i mp3, tudíž by mělo PSP být po všech směrech v pořádku, jen ten obraz prostě nejde. Nevěděl by někdo, v čem může být problém a zda bych to nějak zvládnul opravit (špatný kontakt a podobně)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

19 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Mno tak to jsi mě potěšil teda...fakt to musí bejt hned základní deska? nemůže být fakt někde nějakej vytaženej drátek nebo nějak podobně?...jinak je to tak, jak jsem říkal. PSP funguje, ani na pohled není poznat, že je rozbitý, jen obrazovka je černá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak jsem se po delší době dostal konečně k tomu PSP a jsem zklamán :(. PSP jsem celé rozmontoval, odpojil kontakty od obrazovky a zase vrátil, ale obrazovka je stále nefunkční. Když jsem na obrazovku koukal ze všech stran, tak jsem nenašel žádnou závadu, která by to mohla zapříčinit. Navíc PSP při pádu spadlo na vrchní hranu (mám i malou prasklinku na tlačítku L), takže není ani tak velká pravděpodobnost, že by vada byla v obrazovce. Ještě zopakuji, že mimo obrazovku jede všechno bez problému (např. MP3 si naslepo pustím a klidně poslouchám :cheesygrin:). Tak co dál? Nevěděl by někdo, co bude v PSP za vadu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak jsem se po delší době dostal konečně k tomu PSP a jsem zklamán :(. PSP jsem celé rozmontoval, odpojil kontakty od obrazovky a zase vrátil, ale obrazovka je stále nefunkční. Když jsem na obrazovku koukal ze všech stran, tak jsem nenašel žádnou závadu, která by to mohla zapříčinit. Navíc PSP při pádu spadlo na vrchní hranu (mám i malou prasklinku na tlačítku L), takže není ani tak velká pravděpodobnost, že by vada byla v obrazovce. Ještě zopakuji, že mimo obrazovku jede všechno bez problému (např. MP3 si naslepo pustím a klidně poslouchám :cheesygrin:). Tak co dál? Nevěděl by někdo, co bude v PSP za vadu?

nemáš něaký pulgin pro usporu? (třeba špatně nastavený pulgin?)

a jinak k tomu tlačítku L :) zde návod na opravu :) : http://console-forum.net/showthread.php?p=834947#post834947

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Nn, nejsem tolik zběhlej, ale pluginy se dávají k těm systémovejm souborům a podobně že? Já jsem do PSP nahrával vždycky jen hry, filmy, písničky a schémata (jen PTF), takže v tom by problém být neměl. Navíc PSP odešlo hned po pádu.

Jo a za návod díky, zrovna včera jsem si ho pročítal :), ale je tam malá prasklinka, takže zatím není třeba měnit ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Nn, nejsem tolik zběhlej, ale pluginy se dávají k těm systémovejm souborům a podobně že? Já jsem do PSP nahrával vždycky jen hry, filmy, písničky a schémata (jen PTF), takže v tom by problém být neměl. Navíc PSP odešlo hned po pádu.

Jo a za návod díky, zrovna včera jsem si ho pročítal :), ale je tam malá prasklinka, takže zatím není třeba měnit ;).

a kntakty u dispalye si kontroloval že? kontroloval jsi je správně? co když k displyi jen nejde žádný prud... myslíl jestly to nevipadlo někde u zdroje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak nevím, jak je zkontrolovat správně, ale vytáhl jsem je a zase zastrčil zpět a nepomohlo. Co jsem se koukal, tak porušeně nevypadaly. Kdyby to bylo u zdroje, musel bych toho asi rozmontovat víc že? nebo to najdu někde poblíž?

Jinak, podle toho, co zde bylo psáno, nemohla by to být teda náhodou vadná základní deska? Doufám, že ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak nevím, jak je zkontrolovat správně, ale vytáhl jsem je a zase zastrčil zpět a nepomohlo. Co jsem se koukal, tak porušeně nevypadaly. Kdyby to bylo u zdroje, musel bych toho asi rozmontovat víc že? nebo to najdu někde poblíž?

Jinak, podle toho, co zde bylo psáno, nemohla by to být teda náhodou vadná základní deska? Doufám, že ne.

já bych řekl že základka bude ok pokud by se neak poškodila tak šance že by jsi mohl naslepo poslouchat mp3 je velmi mizivá ....

tvoje gramatika me rozesmívá :D

a koho ne :D jsem dislektik mou češtinu nemůžeš brát vážně ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jedou i filmy a i hry se pustí, ale bohužel to jen slyším :(. Takže teda věřím, že základní deska je OK. Můžu kdyžtak zkusit, jestli by mi kámoš nedovolil vzít jeho display a namonotvat ho do mýho PSP, to by fungovalo, říkám to správně? Ale jinak už nevím, co s tím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak jsem opět postoupil :D...Dnes jsem si zkusil s PSP zase pohrát (znovu odpojit a připojit display) a už mě nebavilo pořád dokola nasazovat přední kryt, zapnul jsem proto PSP bez krytu a zjistil, že display funguje, ale s velice tmavým obrazem. Při nasazení krytu totiž nic nejde vidět kvůli vrstvě plastu, ale při pohledu na samotný display je slabě vidět, co na něm právě je. Tak co, pomůže to nějak při řešení mýho problému? :) Doufám, že na něco někdo přijdete. Předem díky moc ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

napadá mě jen poškozená pojistka nebo poškozeny přímo podsvícení v displeji ale oboje je hodně nepravděpodobné že by se zapříčinilo pádem, pokud trochu ovládáš práci s mikropájkou můžeš zkusit přemostit pojistku

http://i117.photobucket.com/albums/o63/royginald/ps09-1.jpg pro slim, bod 8 je pojistka

http://i117.photobucket.com/albums/o61/wwwyzzerdd_photos/fusiblegq9.jpg pro fat, bohužel už nevím která z nich to bude, pravděpodobně ta v pravo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

jo tak to přesně vím co s tim je:-) mám ten stejnej problém. Na displeji ti nefunguje podsvícení, ale displej normalně funguje. Když se podívaš na rozdělaný psp tak z displeje vedou 2x skupina drátů (tj. žíly drátů), jedna je o dost tenčí (tj. vedou tam 2draty uvnitř + a -)ty vedou do základní desky a tam je problém protože tam máš urvanej na základní desce tu chujovinu která spojuje zákl. desku s tím drátem od displeje. Viditelně je možná v pořádku, ale není moc kvalitně udělaná a stačí sebemenší pohyb a je urvaná. Tobě drží pravděpodobně jen na kousku, takže do displeje nejde napájení. Taky řeším tento problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
napadá mě jen poškozená pojistka nebo poškozeny přímo podsvícení v displeji ale oboje je hodně nepravděpodobné že by se zapříčinilo pádem, pokud trochu ovládáš práci s mikropájkou můžeš zkusit přemostit pojistku

http://i117.photobucket.com/albums/o63/royginald/ps09-1.jpg pro slim, bod 8 je pojistka

http://i117.photobucket.com/albums/o61/wwwyzzerdd_photos/fusiblegq9.jpg pro fat, bohužel už nevím která z nich to bude, pravděpodobně ta v pravo

Potřeboval bych ještě jednou obrázky těch pojistek. Bylo by to možné? Především pro psp FAT.

Další věc, pokud je tady někdo tak zběhlý víte jaké má být napájení displeje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak už jsem to dohledal, pojistka u PSP FAT je zde:

Tu jsem proměřil, sice se zdála jako OK, nicméně jsem jí přemostil, ale pravděpodobně byl nějaký mikro studeňák ještě přímo v konektoru který pouhým okem nebyl vidět. Nicméně jsem ho pro jistotu taky proletoval a vše funguje jak má.

Otázka chvíle, když pak člověk ví kam má šáhnou ;-)

EDIT: Tak jsem změřil ještě napájení dispeje a je tam nějaký cca 23 V, je to tam dělané přes nějaké násobiče, ale jen tak pro přehled když jsem se na to ptal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu