Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

zakon o hrach


luklkluk

Recommended Posts

heeeeej, pokud vim, tak je nelegalni je sirit za financni obnos. Stahovani je sice taky nelegalni, ale kdo ti muze co rict, ze (pokud to dal nesiris a nenechas si za to platit).

Byt tebou, tak to neresim, protoze --- a to je dost halda --- i FLASHKARTY jsou nelegalni. ALE!!! Jelikoz vyrobci a prodejci je siri SAMOSTATNE (tj. bez media, na kterem by se mohli objevit ROMky) jsou vlastne legalni - samostatne totiz NIC NESVEDOU (schvalne, kdo z vas si poridil kartu a mel v zakladnim baliku pametovku a CD se softwarem? :D )

Takze je a neni, ale presny zakon ti nereknu (zkus se mrknout na netu, urcite ho tam nekde najdes)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjednodušeně - stahovat můžeš, to je jenom prasárna, šířit nesmíš. (vsuvka - proto bacha na torrenty, tuhle jsem se bavil s pár advokátama (v hospodě, ne pracovně:)) a říkali, že když na to přijde, tak se to a) poměrně dobře dohledává a b) poměrně špatně obhajuje)

Teoreticky bys asi obhájil staženou ROM, od které bys měl originál, jako "záložní kopii".

Flashkarta jako taková asi vzhledem k českým zákonům nelegální není (nebo na základě čeho je?), můžeš na ní koneckonců spouštět jenom volně šiřitelnej homebrew. Na druhou stranu jejím používáním vždycky porušuješ licenční smlouvu s Nintendem.

edit:

hele, hezkej link k věci:

http://www.nds-gear.co.uk/legal.shtml

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem trochu pocetl... Zkuste taky, je to docela zajimave...

http://computerworld.cz/aktuality/BSA-I-pouhe-stazeni-nelegalniho-softwaru-z-internetu-je-trestne-3752

http://david-dede.blog.cz/0802/stahovani-hudby-a-filmu

http://www.zive.cz/clanky/myty-a-povery-rozplette-sit-autorskeho-zakona-ii/sc-3-a-146422/default.aspx

A ted otazka pro zvidave... CO JE TO VLASTNE TEN SOFTWARE?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Software

pokud to je to, co tam popisuji, tak ROMka vlastne ani neni software :D viz dalsi dva odkazy

http://cs.wikipedia.org/wiki/Nintendo_DS --- odstavec DSTT - flashkarta pro Nintendo DS

http://cs.wikipedia.org/wiki/ROM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zajímavý sledovat, jak tu přibývají příspěvky:). Jsem si ale jistý, že ať už je to legální nebo ne, tak to nezmění nic na tom, že stahovat se bude pořád. Osobně bych si klidně hry kupoval, ALE ne za 1000,-/titul. Rád podporuji lidi, kteří pracují na tom, aby se ostatní parádně užívali a bavili ať už je to u hry nebo čehokoliv jiného, ale pokud bych chtěl mít všechny mé oblíbené hry ORIGINAL tak u studenta jako jsem já to není možné :(.

Proto asi jako ostatně všichni tu, mám flash kart, kde stačí počáteční investice a potom si stačí užívat. Trochu je mi to i líto, ale věřím, že si to způsobili sami cenovou politikou v naší zemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy nevím - ty odkazy jsem nečetla, ale pokud vyloučíme hudbu a filmy, které pro svou potřebu mít můžeme tak:

Vlastnit cokoliv stažené smíme jen ve chvíli pokud k tomu doma máme i originál. Pokud mám doma 5 originál her a k tomu je mám na microsd na flash kartě tak nedělám nic špatného. Můžu si totiž udělat zálohu pro vlastní potřebu, třeba 20 záloh když budu chtít, ale nesmím je šířit dál. Nevlastním-li ale originál, nesmím mít ani zálohu na kartě. Toto je podle mě zákon.

Další šíření je samozřejmě úplně nelegální v jakémkoliv případě a samozřejmě torrenty jsou nejhorší, protože ve chvíli co stahuju i rovnou šířím dále, tak proto.

Co se týče flash karet - to podle mě není vůbec nelegální prodávat - svým způsobem je můžu používat na přehrávání hudby/filmů, či si vytvářet a stahovat homebrew hry. Přímo karta jako taková žádné zlo není. Zlo je až ve chvíli, kdy ji spojím s microsd a dám si tam nelegálně staženou hrou.

K těm zmiňovaným cenám. Ano, je to tak - nemáš na hry, správně by jsi hrát neměl. Taky nemůžeš nelegálně vklouznout do letadla a letět na dovolenou na Mauritius pokud na to nemáš!

Třeba ceny her pro PS3, Xbox360 jsou docela v pořádku a nemám s nimi problém si je kupovat. Ale hru pro Nintendo říkám klidně veřejně bych si nikdy za peníze nekoupila (mluvím o nových hrách z CZ obchodu)! Jsou to tak nehorázně přemrštěné ceny, že je to prostě moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy nevím - ty odkazy jsem nečetla, ale pokud vyloučíme hudbu a filmy, které pro svou potřebu mít můžeme tak:

Vlastnit cokoliv stažené smíme jen ve chvíli pokud k tomu doma máme i originál. Pokud mám doma 5 originál her a k tomu je mám na microsd na flash kartě tak nedělám nic špatného. Můžu si totiž udělat zálohu pro vlastní potřebu, třeba 20 záloh když budu chtít, ale nesmím je šířit dál. Nevlastním-li ale originál, nesmím mít ani zálohu na kartě. Toto je podle mě zákon.

Další šíření je samozřejmě úplně nelegální v jakémkoliv případě a samozřejmě torrenty jsou nejhorší, protože ve chvíli co stahuju i rovnou šířím dále, tak proto.

Co se týče flash karet - to podle mě není vůbec nelegální prodávat - svým způsobem je můžu používat na přehrávání hudby/filmů, či si vytvářet a stahovat homebrew hry. Přímo karta jako taková žádné zlo není. Zlo je až ve chvíli, kdy ji spojím s microsd a dám si tam nelegálně staženou hrou.

K těm zmiňovaným cenám. Ano, je to tak - nemáš na hry, správně by jsi hrát neměl. Taky nemůžeš nelegálně vklouznout do letadla a letět na dovolenou na Mauritius pokud na to nemáš!

Třeba ceny her pro PS3, Xbox360 jsou docela v pořádku a nemám s nimi problém si je kupovat. Ale hru pro Nintendo říkám klidně veřejně bych si nikdy za peníze nekoupila (mluvím o nových hrách z CZ obchodu)! Jsou to tak nehorázně přemrštěné ceny, že je to prostě moc.

Stahovat hry (filmy,hudbu) můžeš kdykoli i v jakém koli případě i pokud nemáš originál (nevím kdes nato došel) stahování filmů,her,hudby, je naprosto legální to neni žádné piráctví nebo tak něco, nelegální je už to, pokud tu hudbu,hru nebo film vypálíš kamarádovy, nebo ho někam uploadneš, to si officiálně porušil zákon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stahovat hry (filmy,hudbu) můžeš kdykoli i v jakém koli případě i pokud nemáš originál (nevím kdes nato došel) stahování filmů,her,hudby, je naprosto legální to neni žádné piráctví nebo tak něco, nelegální je už to, pokud tu hudbu,hru nebo film vypálíš kamarádovy, nebo ho někam uploadneš, to si officiálně porušil zákon.

Legální je stahovat, pro vlastní potřebu, pouze audiovizualní díla. Vše je ostatní je porušování zákona. Žiješ v mylné představě ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty romky nejsou obhájitelné ani v případě, že vlastníte originál. K tomu, abyste totiž vytvořili romku (jako zálohu) musíte obejít ochranu, která je ovšem nedílnou součástí softwaru jako celku. To už je narušení softwaru, jeho dílčí změna nebo úprava a to už legální není.

Problém se záložní kopií je, že máte možnost ji vytvořit, pokud neporušíte výše uvedené věci, ale nemáte právo ji vlastnit, takže se jí nemůžete domáhat. V praxi tak sice existuje možnost vlastnit záložní kopii, ale skutečně si ji pořídit lze jedině u děl nechráněných jakýmikoliv ochranami. Tedy u minima her (například adventura A Vampyre story mě tak napadá z poslední doby, ta je bez ochrany, nebo český Inquisitor).

Holt s hrami je potíž. Kdyby to u nich fungovalo jako u audiovizuálních děl, není problém, jenomže lobbisté herního průmyslu byli silnější.

Ale vůbec nejvíc smutno mi je, když se podívám na ceny DS her ve Velké Británii a u nás. Nedávno jsem byl v Electroworldu a tam prodávali za 1 200,- to, co u nás je normálně za 400,- a v Anglii cca za 150,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stahovat hry (filmy,hudbu) můžeš kdykoli i v jakém koli případě i pokud nemáš originál (nevím kdes nato došel) stahování filmů,her,hudby, je naprosto legální to neni žádné piráctví nebo tak něco, nelegální je už to, pokud tu hudbu,hru nebo film vypálíš kamarádovy, nebo ho někam uploadneš, to si officiálně porušil zákon.

Nauč se nejdříve číst a pak odpovídej.... stačí první moji větu si pořádně přečíst aspoň dvakrát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ilegalni stahovani (a uzivani tohoto obsahu) filmu a hudby pro vlastni potrebu je legalni. Neplati to ale o software - ten se nesmi ani stahovat a to v zadne forme - uz jenom vlastnit cast autorsky chraneneho kodu je ilegalni a pravne postihnutelne (a to ho ani nemusite dal uploadovat, instalovat, nabizet za penize nebo crackovat.. proste to staci mit u sebe a nemit od toho fakturu o zaplaceni..).

Takze Penthaler a par dalsich (namatkou Dawer64) tu pisou pekne hovadiny - hra je samozrejme software, romka to same, takze je to samozrejme ilegalni i stahovat (oproti hudbe a filmum)...

Uz jasne? Neni treba se hadat/dohadovat. Rikam fakta :D

Zajimavy, pravdivy, dobry koment je od Ursuse ;) Doporucuji precist.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice je třeba crack nelegální používat (o tom žádná debata), stejně tak romky mít na kartě, ale upřímně bych chtěla vidět policajta, který by dal pokutu potažmo pak člověk šel do vězení v případě, že by ke každé záloze softu/hry atd měl originál v šuplíku... Úplně legální to není, ale rozhodně si myslím, že by se takový skulinka v zákoně našla a ten člověk by vyšel čistý. Mám takový pocit, že o tom jednou psal Hulán(pokud ho znáte, nevím) na svém webu... zkusím to najít.

To ale není rozhodně zdejší případ, kde se pouze stahuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějakej policajt by asi pokutu nedal nejspíš by ani nic takovýho nehledal, ale v případě, že by třeba Sony udělala zátah na kopírování her, tak si myslím, že by ta kopie neprošla ani s originálem v šuplíku. U her co nemají ochranu je to něco jinýho tam asi neni problém zálohovat pro vlastní potřebu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vratim se jeste k flashkartam, s otazkou, ktera urcite stoji za zamysleni... Ackoli samostatne neni nelegalni, a je urcena pro spousteni HB aplikaci a her, ktere jsou FREE...

PROC NINTENDO VYTVORILO FW 1.4 PRO DSi? V nem preci zakazalo funkcnost JAKEKOLI FLASHKARTY a tim zamezilo pristup i k pouzivani Homebrewu...

(odpoved je jasna - zamezit piratstvi - ziskat penize pro sebe a vyvojare her, ktere jinak ztraci u kazde nezakoupene ROMky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vratim se jeste k flashkartam, s otazkou, ktera urcite stoji za zamysleni... Ackoli samostatne neni nelegalni, a je urcena pro spousteni HB aplikaci a her, ktere jsou FREE...

PROC NINTENDO VYTVORILO FW 1.4 PRO DSi? V nem preci zakazalo funkcnost JAKEKOLI FLASHKARTY a tim zamezilo pristup i k pouzivani Homebrewu...

(odpoved je jasna - zamezit piratstvi - ziskat penize pro sebe a vyvojare her, ktere jinak ztraci u kazde nezakoupene ROMky)

Oficiálně není možné na DS spouštět jakýkoliv jiný software než ten homologovaný Nintendem. Tedy i homebrew jsou v podstatě "nelegální". Navíc flashkarta umožňuje pirátství. Takže to máme důvod pro zamezení a žádný pro nezamezení. Výsledek je jasný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu