Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Little Big Planet 2


tekken90

Recommended Posts

  • Odpovědi 148
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Jo pokud nepotřebuješ mít nějak animovanej healthbar (v podobě mizejícího srdíčka nebo tak), tak invertovanej Timer s barvou nastavenou na červenou je asi nejpoužitelnější. (nebo stejným způsobem použitej Counter - u něj b mohlo být přesnější počítání).

Mě bohužel verze s timerem napadla až pozdě. Takže jsem to naládoval se slepených malých holokostiček. Jako nevypadá to zle - ale problém je, že to nemizí plynule ale po skocích. Což je třeba **** zrovna u budov, kde člověk má pětinu health baru, má ji pořád, pořád, pořád a najednou z čistajasna bum :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, pracuji na svém levelu. Bude to blbost, pouze mě napadlo, že bych pomocí creatinatoru mohl střílet věci a chodit po nich. Ještě tam hodím počítač času, aby ten člověk věděl, jak dlouho u mého levelu vydržel. Ja vím, je to blbost ale nějak začít musím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není až tak blbej nápad. Na realizování poměrně jednoduchej. Jen musíš nějak vymyslet zajýmavý překážky aby to nebylo úplně o ničem.

Osobně jsem taky levle o emitování předmětů do levelu zkoušel:

http://lbp.me/v/x4yjzn

a na, že jsem to považoval za rychle splácanou krávovinu, tak se to nečekaně setkalo s úspěchem.

Takže věřím, že když necháš hráče mrskat zajímavý předměty, pomocí kterých překoná zajýmavý puzzle, tak se to taky bude líbit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Max96:

Tak já se bojím, že nezpomalíš všechno (bez velké práce)

Ale osobně si mylsím, že jde zpomalit všechno, co se hýbe pomocí moverů a rotatorů. Dáš tomu dvě sady (jednu normálně rychlou a druhou patřičně zpomalenou). A pak aktiovánm určitýho tagu budeš mezi těma dvěma sadama přepínat. Takže se to buď hejbe rychle, nebo pomalu. Prostě to nastavit přes selector a tag senzory by buď aktivovali první nebo druhý výstup. A ten by aktivoval komplet celej další patřičnej mikročip co ovládá pohyb. Oba mikročipy by vypadali úplně stejně. Jen by ty hejbací prvky měli jinou "speed"

Horší je to podle mě, když chceš zpomalit písty a tahací řetězy - u těch myslím dvojitou rychlost nenastavíš (teda nejsem si jistej. Pokud by to náhodou mohlo mít vtup nastavneje na "Speed scale" nebo tak něco, tak by šlo zpomalovat pouštěním slabšího a silnějšího analogovýho signálu).

No a nejhorší by bylo pokud by jsi chtěl zpomalit i sackboye (to asi nemá smysl ne? Smysl bullettime je, že se postava hýbe stejnou rychlostí) nebo sackboty. Tam by jsi asi musel Sackboye nahradit sackbotem (kterýho ovládá hráč a má jeho kostým) a nějak si hrozně pohrát s nižší gravitací (aby padal pomalej), změnou odporu vzducu a případně to ještě odladit, že by jsi i na něj připíchnul nějaký movery, který ten jeho pohyb nějak usměrňujou. Ale to si myslím, že by bylo peklo.

Co jsem v takových levelech viděl, tak ještě bývá zvykem ve stejnou dobu přepnout barevný filtry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Controlinator s maximálním radiusem a zapnutým "automativally enter". Ten má na sobě dva imery - jede hned hráče vyhodí ven a druhej za další 01sec ten contorlinator zničí.

Takže když ho kmakoliv vyemituju, tka to hráče "vcucne" (sedne si do cntorlinatoru) a pak ho to hned vyhodí a zmizí to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tahací řetězy nejsou třeba, to bych použil jen na nějaký záludnější překážky...a sackboti jdou celkem dobře zastavit....dáš na ně gravitační tweaker, nastavíš aby se nehýbali atd.......ale stejně, asi nejpoužitelnější pro takový level ja hráč jako sackbot....napadlo mě totiž, že bych udělal level ve stylu braida......hezky spomalit, zrychlit atd....

a zeptám se...když dám na kontrolinátor zastavit a dám to třeba na objekt, tak když ten objekt uložím jako object a pak ho naemituju, co se bude dít? budu ho i tak moct zastavit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud chceš použít contorlinátor na emotovanejch objektech, tak je třeba použít kombo Transmitor/receiver. Ten vysílač budeš mít někde na pevno a hráč v něm bude sedět. A emitovat budeš ty příjmače. A dokud budou mít nastavenou stejnou barvu, tak ten jedne vysílač bude posílat signály do všech příjmačů najednou.

Nebo teda samozřejmě do toho emitovanýho objetku můžeš zasednout jako do klasickýho contorlinátoru. Ale to není vždycky pohodlný.

Třeba v té mojí RTS měli vlastně úplně všechny objekty na sobě controlinator. A byla tam vždycky spojka AND - takže když to dostalo signál z tlačítka X, tak to ještě prověřilo jestli je v blízkosti tag kurzoru a pokud jo, tak to něco provedlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak z mejch můžeš zkusit třeba tyhle:

Samozřejmě to nejsou pecky jako ty od nejlepších nejznámějších creatorů. Ale třeba ten první se setkal s pozitivníma reakcema. Ty další dva jsou spíš zajímavý z hlediska komplexnosti - ale zábavnost už prej není úplně nejvýš. No a ten poslední už bych dnes uděal o dost líp. To jsem s LBP2 teprve začínal a udělal hromadu chyb při tvorbě. Ale třeba to téma někoho potěší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak z mejch můžeš zkusit třeba tyhle:

Samozřejmě to nejsou pecky jako ty od nejlepších nejznámějších creatorů. Ale třeba ten první se setkal s pozitivníma reakcema. Ty další dva jsou spíš zajímavý z hlediska komplexnosti - ale zábavnost už prej není úplně nejvýš. No a ten poslední už bych dnes uděal o dost líp. To jsem s LBP2 teprve začínal a udělal hromadu chyb při tvorbě. Ale třeba to téma někoho potěší.

Ahoj. Díky... Máš mě v přátelích?. Můj nick georgepr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud by jste nevěděli jaký levely už hrát, tak jsem ve volným čase vytovřil sbírku levelů, který se mi líbí, ale hrálo je hrozně málo lidí (takže je většina lidí ais nezná a ještě nehrála):

http://lbp.me/v/yg60pf

Level obsahuje linky, obrázky a krátký popisky k jednotlivým zajímavým levelům (do začátku je jich tam 30. Další přibudou až zase na nějakou várku narazím.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak portály emituju normálně z creatinatoru. A udělal jsem je úplně blbě. V tý době jsem si ještě myslel že mám jen 8 typů tagů. A nevěděl jsem, že existuje holo materiál. Takže jsou dost špatně navržený.

Gravity gun by měl jít. Jen by jsi musel hrát za Sackbota (tzn aby tvůj Sackboy seděl v neviditelným controinatoru a měl jsi tak přehled o všech zmáčknutejch tlačítkách). Pak by jsi samozřejmě musel mít příjmací controlinator na všech objektech a s těma manipulovat podle toho co hráč mačká a jestli je v blízkosti - řípadně třeba i zkontrolvoat jeslti na něj hráč máš zrovna namířeno.

V zásadě by to nemuselo být tak těžký. Spíš to bude opruz dávat na všechny předměty.

Třeba v tomhle levelu se můžeš podívat, že to jakože jde:

http://lbp.me/v/xkzwr8

I když je to tam jako telepatie bez gravity gunu... ale to už je jen kosmetická záležitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu