Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Nabijeni DualShocku 3


N3xtGeN

Otázka

16 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Přesně. Ať DS3, mobil, nebo notes, vždycky by se měla nechat baterka kompletně vymlátit a pak nabít do plna. Jinak já nabíjím cca 4-5. den, a to upozorňuji, že na PS3 jsem prakticky pořád (hudba, hry, filmy) :). S touhle vydrží jsem převelice spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

baterky které podléhají pamětovému efektu jsou Ni-MHčka.. tam bylo lepší je nechat vybít úplně a pak nabít.. ošem to je záležitost 5 let zpátky..

dneska frčí Li-Ion a u těch je jedno jestli nabíjíte furt nebo když jsou skoro vybité jak už tu někdo psal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
omg, ste uplně mimo, právěže moderní Li Ion se uplnym vybíjením ničí, takže pokud někomu záleží na životnosti, tak aby byl dycky ovladač co nejvíc nabitej..

a formátování baterky taky už dávno neexistuje, to sou akorát lidový pověry

Přesně tak. Moderním Li-ion bateriím úplné vybíjení výrazně ubližuje. Nedoporučuje se jejich vybíjení pod 50% kapacity.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Asi takto:

Ochranný obvod zpravidla hlídá minimální a maximální napětí článku, případně i maximální vybíjecí a nabíjecí proud. Pokud je překročen maximální proud nebo povolený rozsah napětí, obvod článek odpojí. Pro úplnost je třeba se zmínit o nabíjení nových a hluboce vybitých článků. Tyto články se nabíjejí velmi pomalu proudem řádu jednotek miliampér tak dlouho, dokud jejich napětí nedosáhne 2,7 až 3 V. Takové formování článku trvá velmi dlouho, řádově hodiny. Články nelze rovnou nabíjet velkým proudem, mohly by se vážně poškodit. V praxi asi nebudete muset články formátovat. Dva úplně nové články (akumulátor k discmanu a mobilnímu telefonu), které jsem měl možnost změřit, byly dodány již nabité. Elektronické obvody přístrojů napájených akumulátory Li-ion zpravidla zařízení vypnou dříve, než je článek zcela vybit. Poslední pojistkou je ochranný obvod v akupaku.

zdroj:http://www.koclet.estranky.cz/clanky/ruzne/neco-malo-o-nabijeni-nicd_-nimh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Asi takto:

Ochranný obvod zpravidla hlídá minimální a maximální napětí článku, případně i maximální vybíjecí a nabíjecí proud. Pokud je překročen maximální proud nebo povolený rozsah napětí, obvod článek odpojí. Pro úplnost je třeba se zmínit o nabíjení nových a hluboce vybitých článků. Tyto články se nabíjejí velmi pomalu proudem řádu jednotek miliampér tak dlouho, dokud jejich napětí nedosáhne 2,7 až 3 V. Takové formování článku trvá velmi dlouho, řádově hodiny. Články nelze rovnou nabíjet velkým proudem, mohly by se vážně poškodit. V praxi asi nebudete muset články formátovat. Dva úplně nové články (akumulátor k discmanu a mobilnímu telefonu), které jsem měl možnost změřit, byly dodány již nabité. Elektronické obvody přístrojů napájených akumulátory Li-ion zpravidla zařízení vypnou dříve, než je článek zcela vybit. Poslední pojistkou je ochranný obvod v akupaku.

zdroj:http://www.koclet.estranky.cz/clanky/ruzne/neco-malo-o-nabijeni-nicd_-nimh

Jasně. Já nemluvil o tom, že by to tu baterku zabilo. Mluvím o tom, že jí vybíjení pod 50% škodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu