Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak na video v XVID4PSP


tekken90

Recommended Posts

8854879dfcb5d536.jpg

Hodně lidí má potíže s převáděním videa v tomhle programu tak sem udělal takovej malej návod jak na to :D

Potřebujete Win XP SP2, .NET Framefork 3.0 a Direct 9.0c

1) Stáhněte si program..verze 4.115, Net Framefork a Drirect 9.0c (pokud je nemáte)

XviD4PSP 5.034 full - zatím poslední verze programu

http://dl.qj.net/dl.php?fid=244153

XviD4PSP v4.115 (full) - podle mě nejlepší verze programu ;)

http://dl.qj.net/dl.php?fid=14293

Framework

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=70848

Direct 9.0c

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=77BC0499-19D0-46B6-A178-033D9E6C626B&displaylang=en

Verze 5.0xx musí být používána s dekódérem YV12, který je například součástí kodeků Klite Codec Pack, XviD codec, nebo DivX codec. Aplikace využívá jádro AviSynth pro dekódování a úpravu souborů. AviSynth je součástí FULL verze Xvid4PSP, ale může být instalován i samostatně.

2) Zapněte program

3) Dejte open a vyberte film kterej chcete převíst

8854879df9b9fb00.jpg

8854879df9beae23.jpg

3) Teď si nastavte pokud chcete např. jen část z filmu tak pomocí tlačítek Set start a Set end..pak dáte Ok

8854879df9c017c5.jpg

4) Nastavte Codec (já osobně dávám Quantiser Extreme=nejlepší kvalita ale taky dlouho než se to převede..záleží na vašem PC ;))

Pokud dáte např. 3-pass ultra počítejte s tím že vás čekají 3 průchody...takže až vám bude odpočítávat čas tak to bude 3x a ne jen 1x !!!!

Taky si nastavte Save path - cesta kam se vám soubor uloží.

Vlevo nahoře si nastavte FW pro který konvertujete. Rozlišení dejte samozřejmě 480x272 nebo pokud chcete 720x480 ale to je podle mě přehnaně moc

pokud noupoužíváte Quantiser tak si nezapomeňte nastavit Bitrate videa..optimum je tak 512...a ještě bitrate zvuku ..postačí 128 ;)

8854879df9c0f285.jpg

5) Titulky (Subtitles)- stačí na horní liště přepnout na advanced a nahrát si titulky....pokud máte titulky ve stejné složce jako film a se stejným názvem tak je xvid4psp automaticky nahraje sám.

8854879df9c1ec90.jpg

6) teď dole klikněte na Ok

Do fronty úkolů vám přibyde vaše video. teď už stačí jen nastavit prioritu kterou si můžete během konvertování měnit a stačí dát Start a čekat :D

8854879dfcb3a2c3.jpg

8854879dfcb52957.jpg

kdykoliv můžete dát pauzu nebo konvertování vypnout.

optimální nastavení pro film

Video bitrate: 512 kbps

audio: 96 - 128 kbps

Rozliení: 480x272

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 154
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Tak ja s timto programem taky nemam vcelku zadny problemy .. teda az do ted.

Nainstaloval jsem si Windows Vista Ultimate a pote taky Xvid4psp a video mi prevadi uplne v pohode az na to ze kdyz uz to mam a uklada vysledek na urcene misto tak nahodi hlasku error a nic se neulozi.

Nemate s timhle problemem nekdo nejaky zkusenosti ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
Tak ja s timto programem taky nemam vcelku zadny problemy .. teda az do ted.

Nainstaloval jsem si Windows Vista Ultimate a pote taky Xvid4psp a video mi prevadi uplne v pohode az na to ze kdyz uz to mam a uklada vysledek na urcene misto tak nahodi hlasku error a nic se neulozi.

Nemate s timhle problemem nekdo nejaky zkusenosti ?

S Xvid4PSP jsem míval taky spoustu problémů, nakonec kvůli němu ani nepřešel na Vistu :-)

Takže: Nějaké kodeky nebo filtry v systému máš? Xvid4PSP si sice potřebné knihovny do systému kopíruje, ale... člověk nikdy neví. Alespoň před nějakou dobou byla ffdshow nezbytnost pro jeho funkčnost. Ffdshow tam máš? (Na Vistě mi to taky na nějakém tomhle dialogu padalo, ale nedokázal jsem se s tím vypořádat).

Taky může být problém s tempy (v Documents and Settings (Users)). Tam jsem musel mazat nějaký (poškozený?) temp, jinak crashoval muxer.

EDIT: milux: ten problém "sorry error" by snad měl být právě s tím tempem, pokud se nepletu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele tekku ja sem s timto programem dost casto konvertoval ale u nejakych filmu mi pri konvertovani napsalo "sorry error" tak v cem je problem pls porad...

no vypadá to na nějakou chybu :D:D...takhle ti fakt těžko poradím ;)

edit: aha moneytoo asi ví :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
asi trosku hloupy dotaz,ale kam zkonvertovane video nakopirovat do psp? predtim jsem pouzival psp9video a ten to specielne prejmenoval a pak se to akorat nakopirovalo do MP_Root/100ANV01 a video v psp jelo... tady mi ho nejak nechce nacist v psp.

musis video ve formatu mp4 kopirovat do ms0: VIDEO ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu