Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

technobuffalo - console wars


medvidek

Recommended Posts

a je to tady pánové.. poslední díl console wars a vítěz jest znám...

http://www.technobuffalo.com/blog/gaming/console-wars-round-12-the-finale ...

-->výtěz opraven na vítěz (:

jsem nějakej ten pátek ze školy a zmátlo mě to od výhry :D omluvuju se za svůj pravopis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, ale njak můžeš napsat "výtěz" ?.

Nicméně, musím jim dát za pravdu, v hodně věcech PS3 poráží X, a naopak X poráží PS3. Osobně, chtěl jsem jít do X360. Ale kvůli Uncharted 2, LittleBigPlanet a PSN free MP jsem šel do PS3. Nelituju toho. Můj pohled je takový - kdo chce kvalitní konzoli, se špičkovými hrami a možnosti za cenu horší kvality sítě a některých multiplat. her, nechť si koupí PS3. Kdo má zájem o online hraní, plno dobrých ale hlavně online her, za pár stovek měsíčně, ať de do X.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, ja mel chvili oboji, ale po E3 u me jasne Move porazil Kinect, exclusivky na PS3 rozdrtili ty na Xko a detaily jako 5x levnejsi DLC na PS3 nebo free MP + Blu Ray atd porazili moznost palenych her na Xku.

Jinak technobuffalo a techhle 12 roundu je uplne vyborny, me to i bavilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč myslíš že mi to asi chybí? PC už mám jen na internet :D. respektive, už na chytání prachu, nefunguje zvukovka a ještě tam mám půljádrovej procesor - naprd. Sem už jen na PS3 a noťasu nebo mobilu. Proto mi chybí L4D :D. Ale Valve řeklo, že možná přeportují starší hry, kéž by to bylo L4D2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak musím říct, že se u toho videa celkem nasměju:D. Že označí za PS3 Fail číslo 1 to, že si nemůžeme přehrávat hudbu při hraní her je fakt trapné, přičemž u Xbox 360 označí za druhý největší fail to, že má pouze DVD média, na které se toho už dnes moc nevleze. Toto srovnávat to je teda fakt sranda:D. Jsem zvědavý, co bude fail číslo 1 u Xka, jestli taky taková nějaká blbost. Zatím mně teda z toho, co uváděl u PS3 za chyby moc nevadilo, ani to, že si musím po stáhnutí nějakého patche nebo dema ještě to demo nebo patch nainstalovat, ani to, že nemůžu při hraní poslouchat vlastní hudbu ( u některých her se to teda ani vůbec nehodí, abych poslouchal hudbu, když buď potřebuji slyšet něco konkrétního v té hře a nebo má ta hra samotná dobrý soundtrack) a ani nejsem nějak nespokojen s on-line službami PS3, i když by určitě cross game chat hodně hráčů ocenilo.

Jo a to s tím, že Sony považuje skoro každé druhé slovo v text chatu za sprosté, to je fakt příšerné:), nemusíte psát ani anglicky, stačí česky si normálně dopisovat a jsou to samé hvězdičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Johny: To je spíš o tom, co jedna konzole umí, a druhá ne, a to je ten fail. Přehravání hudby je snad základ. V menu hry to přehrává vše, při hře ne. Já osobně bych to dost uvítal, mám přece i titulky. Nicméně, pro Xbox je právě velké mínus že má DVD, místo toho je jako multimediální centrum voleno právě PS3 s Blu Ray.

Cross game chat by byl super, uvidíme jestli bude v PS+ nebo free.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, ale i tak se mi zdá, že jsou to u PS3 stejně povětšinou takové menší věci (samozřejmě je to hodně individuální) a u Xboxu 360 jsou to skoro samé závažnější věci, jako je ta malá velikost DVD média nebo to, že často trpěl na PROD. Dnes už naštěstí ne-e.

Osobně si myslím, že by mohli Cross Game chat udělat i zdarma, ne jen pro PS Plus hráče, ale jak říkáš, uvidíme:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda já nevím, ale RROD je v podstatě mýtus - ukažte mi na trhu Xbox staré revize, který tím trpěl? To je dávno překonaná věc, která mimochodem znamenala - bezproblémový servis, vyzvednutí Xboxu až u vás doma (ala Dell servis) a prodloužení záruky na 3 roky. RROD mohl vadit snad jenom flasherům, kteří neměli záruku, jinak vůbec ne. Naopak Microsoft se k tomuhle postavil s koulema.

Placený Live - 1200 za rok? 100 za měsíc? Moc, nebo málo? Je to placené, ale i díky tomu jsou servery stabilní a obecně je online na Xobxu lepší než na PS3.

DVD formát - s tím se dá souhlasit, i když zatím mám pocit, že BR jenom umožňuje nekomprimovat a nedělat si starosti s prostorem, ale moc muziky navíc jsem v tom neviděl.

Celkově vzato TOP 3 faily pro Xbox z mého pohledu 1 fail a 2 blbosti.

Instalace her na PS3 - prkotina, ono je jedno, jestli to bude stahovat a instalovat hned, nebo ve dvou krocích. Mnohem horší jsou patche a nemožnost stahovat/patchovat/instalovat a koukat při tom třeba na film.

Nepřehrávání hudby - taky naprostá blbost, která možná opravdu někomu vadí, ale teda mně rozhodně ne.

A ta komunikace přes PS3? To nemůžu posoudit, to jsem nikdy nezkoušel, takže nevím.

Neříkám, která konzole by měla vyhrát. Ale teda tyhle faily na obou stranách mi přijdou spíše směšné. Kdyby to byly opravdu největší faily obou konzolí, tak si všichni pískáme. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta instalace mi dost vadí. Přešel jsem na konzoli z pc kvůli absenci instalu, a mám to tu opět. Spíš mi vadí ta délka a objem dat, jak bylo řečeno ve videu, kdyby zmenšili objem dat, nebude to vidět.

Nepřehravání hudby: Tady jde o styl a potřeby člověka, to ano, ale v tomhle porovnání šlo o to, co je z technického hlediska splněno. A něco tak jednoduchého, jako hudba, to je docela špatné.

K tomu LIVE - ano, je to levné, ale uznej - mám platit za to, že si budu smět zahrát hru, kterou si koupím za 1600? Jen kvůli nenažrancům z MS? pokud by byl MP zdarma, a Live by ho zlepšoval, ano, ale tohle je vysloveně drzost, chtít peníze za něco, za co už jsem platil.

A RROD: U prvních X 360 to byla rakovina, skoro neléčitelná. I ve videu to bylo, poruchovost byla skoro 55% - každá druhá konzole - to je přeci šílený. PS3 má poměrně jednoduché problémy - přehřívání, mechaniku a tuším procesor v menší míře. Ale tyhle problémy jsou zhruba vyrovnané. Naproti tomu má MS dobrý servis, ale co jsem četl, hodně lidí se to vrátilo třeba omlácený, se zrezlýma konektorama, atd. Nevím co je lepší z pohledu servisu.

A pokud se nepletu, X od verze Jasper už RROD tolik netrpí ne? Nicméně tenhle "Slim" už by neměl trpět vůbec, i když to udělali fakt blbě. Místo přímé ochrany před RROD tam nastaví auto-off při přehrátí. Vyskočí malé okýnko které oznamuje vypínání konzole. A nazdar :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě teda nemožnost přehrávání hudby ve všech hrách hodně vadí... hraju halfa orange box a pustit si do toho např. drowning pool by tomu dodalo koule! nebo heavenly sword .. prostě ta hudba tomu chybí.. !

a vůbec přestaňte tu flamovat .. technobuffalo si myslim že rozhodlo spravedlivě ačkoliv urse spochybňuješ jejich výrok tak to nic nezmění na tom jak na tom dnes obě konzole jsou !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS3 Fail číslo 1 to, že si nemůžeme přehrávat hudbu při hraní her je fakt trapné, přičemž u Xbox 360 označí za druhý největší fail to, že má pouze DVD média, na které se toho už dnes moc nevleze.

souhlasím a jenom dodám, že u PS3 tuhle funkci pravděpodobně nedostaneme, protože MS si to už patentoval a upřímně dost velká škoda, že to takhle neudělal SONY s PS Eye

Ta instalace mi dost vadí. Přešel jsem na konzoli z pc kvůli absenci instalu, a mám to tu opět. Spíš mi vadí ta délka a objem dat, jak bylo řečeno ve videu, kdyby zmenšili objem dat, nebude to vidět.

A RROD: U prvních X 360 to byla rakovina, skoro neléčitelná. I ve videu to bylo, poruchovost byla skoro 55% - každá druhá konzole - to je přeci šílený. PS3 má poměrně jednoduché problémy - přehřívání, mechaniku a tuším procesor v menší míře. Ale tyhle problémy jsou zhruba vyrovnané.

na začátcích PS3 se mi zdálo, že instalace byly hodně rychlý (1GB asi za minutu) ale postupem času jako by se snažili o menší soubory a tím se 1GB instaloval tak 5 minut a to je už trošku otravný

když už uvádíš čísla tak piš obojí - poruchovost Xbox 55% a PS3 12% (+- pár %) takže tenhle problém opravdu nebyl vyrovnaný (v současnosti už to pravděpodobně vyrovnaný je)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlasím a jenom dodám, že u PS3 tuhle funkci pravděpodobně nedostaneme, protože MS si to už patentoval a upřímně dost velká škoda, že to takhle neudělal SONY s PS Eye

na začátcích PS3 se mi zdálo, že instalace byly hodně rychlý (1GB asi za minutu) ale postupem času jako by se snažili o menší soubory a tím se 1GB instaloval tak 5 minut a to je už trošku otravný

když už uvádíš čísla tak piš obojí - poruchovost Xbox 55% a PS3 12% (+- pár %) takže tenhle problém opravdu nebyl vyrovnaný (v současnosti už to pravděpodobně vyrovnaný je)

CO???:D jak si jako MS mohl nechat patentovat prehravani hudby na pozadi???trochu blbost ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlasím a jenom dodám, že u PS3 tuhle funkci pravděpodobně nedostaneme, protože MS si to už patentoval a upřímně dost velká škoda, že to takhle neudělal SONY s PS Eye

Aha, tak to je škoda, že si to Microsoft patentoval. Nevadí mi, že PS3 tu funkci nemá, nicméně bych byl samozřejmě rád, kdybych tu možnost měl. No hlavně, že si sami dají na jejich video o Xbox Live písničku z LBP:D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když už uvádíš čísla tak piš obojí - poruchovost Xbox 55% a PS3 12% (+- pár %) takže tenhle problém opravdu nebyl vyrovnaný (v současnosti už to pravděpodobně vyrovnaný je)

Nepsal jsem čísla u PS3 protože si je nepamatuju, věděl sem že to je asi 15%, ale nechtěl sem šířit blbosti. Ale i tak, vidíš, že to byl rozdíl jako ... Teď je to vyrovnanější, ale podle Eurogamer.cz furt Xbox vede poruchovosti.

To s tim patentem mi přijde taky jako blbost :D.

A ani nevim jak to myslíš s tim PS Eye.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepsal jsem čísla u PS3 protože si je nepamatuju, věděl sem že to je asi 15%, ale nechtěl sem šířit blbosti. Ale i tak, vidíš, že to byl rozdíl jako ... Teď je to vyrovnanější, ale podle Eurogamer.cz furt Xbox vede poruchovosti.

To s tim patentem mi přijde taky jako blbost :D.

A ani nevim jak to myslíš s tim PS Eye.

Myslel to jakože je to škoda, že si to Sony nepatentovala, protože systém Kinect je hodně podobný PS Eye. Když se podíváš na nějaké videa z her na PS2, tak si tam dělal většinou podobné věci, jako ukazovali na E3 u Kinectu. Samozřejmě, že Kinect je vychytanější a můžeš to ovládat i hlasem, což u PS Eye myslím nešlo, ale je to na stejné brdo jako PS Eye.

No, pokud by to nějak chytře vymysleli, tak by ten patent mohli nějak obejít, to je pravda.

Koukni:

http://www.youtube.com/watch?v=lqOQUHStg-M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu