Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS3 Jailbreak - všechny otázky SEM!


tekken90

Recommended Posts

ahoj,

můžete mi prosím poradit, kde se teď vyplatí JB nebo Teensy koupit? Abych nekoupil nějaký zmetek.

a pak jsem se chtěl ještě zeptat zda koupit JB nebo Teensy. někde jsem tu četl, že s Teensy mám možnost update do budoucna a jiných vychytávek, to prý s JB ne.

Děkuji za info.

Teensy je novší lacnejší variant JB. V budúcnosti by mali prísť čipy s podporou vyšších firmwarov od 3.41. Ale na tom sa tiež pracuje. Pokiaľ to nevydajú nema zmysel sa tým zaťažovať. Osobne používam teensy a nemám žiadny problém. Dôležitý je hlavne HEX súbor ktorý čip používa.

Vidím, že niektorí prenos cez FTP stále nerozchodili.

FileZilla FTP: Prenos cez sieť mám nastavený takto:

- Ethernetový kabel z PS3 mám pripojený priamo do pc nie do routra alebo niečomu podobnému, v manuále k PSku je návod ako pripojiť kabel

- môj internet sa pripája cez klasicky DSL modem a v nastaveniach mám toto

25iw3o7.jpg

- pri prvom pripojení musíte použiť použiť manuál a to settings-->Network Settings--->Internet Connection Settings--->stlačte X----->a zvoľte nie Easy ale Custom a postupujte podľa manuálu, na konci si to vyžiada test pripojenia a je to

- keď prebehne pripojenie skúste internet browser v PS

- keď internet funguje je vyhráno, na pripojenie FTP musíte použiť FTP server http://pshax.cz/?p=342

- vypnite konzolu a nabootujte cez JB alebo to čo používate

- cez install package nahrajte FTP server

- choďte do system settings---> system information a zistite aktuálnu IP (pri každom zapnutí FTP si to treba overiť)

- zapnite FTP server, nabehnú červené čísla, ale nič nestláčajte nechajte to vysvietené tak ako to vidíte

- zapnite FileZillu na pc a zadajte IP konzoly, uživateľské meno "FTPD12345" a Heslo "1234567890" a vykonajte spojenie

- nabehnite do zložiek a začnite prenášať súbory

- hry sa ukladajú primárne pri FTP do /dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ

- každá hra je pod iným ID tzn. že napríklad pri hre Mafia to bude následovné: /GAMEZ/BLESxxxx(ID hry- Mafia 2= BLES00521), ID hry nájdete v súbore PS3_DISC)/PS3_GAMES (složka nemusí obsahovať PS3_UPDATE a PS3_DISC)

- väčšinou hra pri rozpakovaní už obsahuje složku ktorá nesie názov ID hry, myškou to chyďte a presuňte do /GAMEZ ----> začne sa presúvanie

- rýchlosť je celkom prijatelná 5,75GB súbor trvá približne 5-10 min.

- keď sa hra presunie, na konzole kde do teraz svietili červené písmená stlačte X a ukončite aplikáciu

- vôbec netreba vypínať konzolu a znova urobiť boot, ten bol urobený pri zavadzaní FTP, môžete rovnou pokračovať ďalej cez BM atď. atď. a hrať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde bys bral IP adresu? No treba si ji tam rucne vytukas? No ma jeden vstup - na 1 kabel 1 vstup.. Kolik by jsi chtel vstupu? :lol:

A k te filezille. Dejte si Upravit -> Nastaveni -> Spojeni -> Casovy limit v sekundach: a dejte tam 0 Pak dejte Upravit -> Nastaveni -> FTP -> Udrzuj spojeni FTP -> Zasilat prikazy udrzujici spojeni... - filezilla pak bude posilat noopy, aby vas to neodpojilo.

Tak ani tohle vůbec nepomohlo, prostě u mě ta FileZilla za žádnou cenu nic nepřenese - mám Win 7 64bit.

Ale ten prográmek WinSCP šlape jako hodinky. Najednou vše bez problémů! Díky každopádně i tobě za tipy!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dulezita je prave aktualni IP adresa v PS3. Jmeno a heslo nezadavam a port by mel byt 21, ale bez portu mne to taky tusim funguje. Pokud Filezilla hlasi, ze je prekrocen casovy limit, zkus pres prave tlacitko mysi v PS3 vytvaret adresare a do nich kopirovat jednotlive soubory (samozrejme tak, aby to na PS3 vypadalo uplne stejne jako v PC). Tech souboru neni tolik, aby to znamenalo nejaky vetsi problem ...

Osobne jsem ale Filezillu vymenil za WinSCP. Je pro me prehlednejsi a spolehlivejsi.

WinSCP opravdu pomohl - najednou vše na 100%. Takže pokud má někdo podobný problém, tak ať neváhá ten WinSCP vyzkoušet..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete mi někdo poradit, kam mám ukládat hry pro inter. hdd? cesta /dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ/ID HRY nějako nefunguje...psgrove 1.1 managery je jedno, testoval jse jak om tak i bm a nic...proste mi to nechce ty hry zobrazit

Složku /GAMEZ nevytváraj ručne. Ja som to urobil tak, že som skopíroval na interné HDD nejakú originálnu hru. Pri kopírovaní si PSko samé vytvorí túto složku. Podobnú chybu som urobil aj ja a hry potom nefungovali.

nemohu rozběhnout kopírování přes FTP do ps3. Mám to zapojené přes router!
Čo zadávaš za IP? Inak kabel pichni priamo do pc nie do routra. Ty sa potrebuješ spojiť s PSkom priamo. Na to nepotrebuješ router. Kabel slúži na prenášanie súborov medzi dvomi zariadeniami, ale nie je to internet. Aby FTP PSko našla potrebuješ presnú IP PSka a pred každým prenosom doporučujem sa mrknúť do systém settings--->systém information. V mojom nastavení stačí pozrieť iba posledné 3 číslie. Ostatné sa nemení.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu