Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

HDR


mizo

Recommended Posts

Je to jak pise kolega vylepsuje pouze barvy, navic zalezi i na Tv ty levnejsi rekneme kolem 20 000 tis maj hdr da se rict jen papirove ..Taky ted budu kupovat novou tv a co jsem letmo studoval tak kvalitni 4k s HDR a nizkym input lagem vyjde na 50 000+ coz je celkem masakr..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že jsou to jen barvy. Ale právě tam nevidím žádný rozdíl. Koupil jsem si kvůli tomu i lepší HDMI kabel, ale je to pořád stejné. Je to nejlevnější telka s HDR :), nečekal jsem žádnou extra kvalitu, ale aspoň něco.

Nevíte jestli se dá někde otestovat zda je ta TV opravdu HDR kompatibilní s PS4?

Případně kdyby mi někdo poradil jakou TV koupit do 15 tisíc, nemusí být HDR, ale aby byla opravdu dobrá na sledování sportu a hry. Velikost 43 a více palců. Já se v tom vůbec nevyznám. Přečetl jsem, že je super mít HDR a asi jsem se napálil. Tuhle můžu ještě vrátit, tak bych ji klidně vyměnil.

 

Díky všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zkoušel otcův Samsung a byl jsem hotový. je to 42 myslím, ale až do 800Hz. Můžeš kmitat jak chceš a obraz stále jak břitva, něco podobného jsem měl u jedné LG, kterou jsem vrátil kvůli input lagu a vzal jinou. Tento samsung neměl ani při 800Hz pozorovatelný inputlag. Přeloženo do herního jazyka se to chová jako kdyby hra běžela v 60 fps a víc. Model ti zjistím až za ním pojedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem asi hodku prolezal ruzna fora a odpoved byla vice mene stejna, za tyhle penize nic slusneho nesezenes, kvalitni hdr tv zacinaji uplne nekde jinde..Jedina zajimava tv na kterou jsem narazil byla tahle Samsung UE55KU6072 (je i 43 uhlopricka UE43KU6072) na hry se zda dobra nizky input lag, 4k takze se da vyuzit i pripadne na ps4 pro a to hdr by tam melo jit znat..Ja nad ni celkem uvazuju ale chci aspon 55 :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky uvažuji o levnější 4k, ale ony mají panel 50Hz a v elektroworldu, když jsou vedle mírně dražší jsou na tom dost špatně. Výsledek u hraní by mohl být ještě horší, protože když se mi takový obraz při hraní rozmaže, tak už to bude do očí bijící. Chtěl jsem ať mi to hodí na  ps4 a přímo říkali, že to nebude nic moc. Byl to nějaký model okolo 15k, nevím který, jen jsem tam tak prolotěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, mirai_trunks napsal:

HDR může být omezeno jen na konkrétní hdmi výstup. nemášněkde v nastavení TV možnost deep color zapnout? Bych počkal na další generaci

 

 

Tohle pomohlo! Když jsem psal na podporu LG, tak mi řekli, že je to na všech HDMI povoleno automaticky. Teď jsem se podíval do nastavení a všude to bylo vypnuto.

Zatím nemám čas otestovat, jak to vypadá, ale aspoň vím, že to funguje :)

před 12 hodinami, torres napsal:

Ted jsem asi hodku prolezal ruzna fora a odpoved byla vice mene stejna, za tyhle penize nic slusneho nesezenes, kvalitni hdr tv zacinaji uplne nekde jinde..Jedina zajimava tv na kterou jsem narazil byla tahle Samsung UE55KU6072 (je i 43 uhlopricka UE43KU6072) na hry se zda dobra nizky input lag, 4k takze se da vyuzit i pripadne na ps4 pro a to hdr by tam melo jit znat..Ja nad ni celkem uvazuju ale chci aspon 55 :)

 

 

Díky, vyzkouším jí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten 50hz panel jsem prehlidnul, pro nekoho to muze bejt problem.. v tehle cenove relaci proste musis udelat nekde kompromis, bud v tom panelu, ciste jen papirovem hdr, nebo tragicky input lag ..a jeste k tomu panelu na ps4 jede drtiva vecina her jen 30fps a nebo sotva drzi stabilnich 60fps viz bf4 takze 50hz muze bejt v pohode.. prakticky k tomu nepotrebujes panel 60hz+ protoze ti to stejne neda vic jak 60fps..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to je trochu složitější. Panel 100Hz, pokud je to kvalitní tv, ti neroztrhá obraz třeba konkrétně při synchronizaci města v Assassin creed, tam to je markantní. Chodil jsem s PS4 a zkoušel kde to šlo. Obrazově v sociální cenové kategorii je jednoznačný vítěz LG, jenže ten input lag je tragédie. V herním módu je to už dobré a jde to i když 48ms je ještě dost. Samsung má IL v pohodě, ale ty levné panely na pohyb nejsou vůbec, na to jsem si několik dnů zvykal. Pokud byys nehrál GTA, Mafia, Auta , tak na vše jiné LG, nepopsatelná krása za pár kaček a na ty hry s rychlou reakcí si to přepneš a jde to.  Právě uvažuji o LG 6107, kde to má v herním 34 a 37ms 1080/4k. A na zbytek pohodových 70ms...online nehraju, takže mne to netlačí. 

Je tam použitelné HDR a věřím, že LG to ještě víc zdůrazní a bude to až pastelkoidní. U LG mi vždy spadne huba, to se týká jen levné kategorie. Jasně že Bravia ji rozseká se vším všudy. Ta Lg má panel 100Hz, pokud nelžou , jinak 60Hz:biggrin:. Do samsungu 50Hz už nejdu, to raději znovu do LG s lepším input lagem, jen abych ji druhý den nevracel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha no ja se v tv uplne nevyznam hraju na monitoru protoze tak nizky input lag jinde skoro nesezenes.. vychazel jsem z toho, ze je to prave stejny jak u monitoru, kdyz ti hry jedou na 60fps tak ti je 100hz monitory k nicemu, protoze trhani se ti obevy pri velkym prekroceni obnovovaci frekvence 100fps se ti bude na 60hz trhat a tak..   docela by me zajimalo proc je to u tv jine..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestihl jsem ani napsat a tv je doma

edit: Lg6107 42 palců

Opětovně Lg nezklamala, všude barev a blbin, nastavení milion

edit2: Plná podpora HDR10 a Deep color, kterou nemá žádný Samsung v této cenové kategorii, input lag při 4k 34ms, takže pro PS4 PRO perfektní řešení. Assassin creed Black flag po upscalingu do 4k a v režimu HDR vypadá jak remaster z na PS5 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 veci. Zaprve HDR musi podporovat i samotna hra, takze jestli si koupite ps4pro a HDR TV, tak to hned neznamena, ze to HDR ve hre mate. Ta druha je, ze pri prepnuti do HDR se dost zvysi input lag, takze jak tu pises nademnou tech 34ms, tak to je mozna tak bez HDR + ten AC  neni v HDR.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stav se a uvidíš. HDR které bude podporovat PS4 ti input lag nezvýší, jelikož to nijak mimo konzoli nevypneš a HDR u  AC používám to, které mi input lag zvýší na 70ms a dělá ho TV. Možná jsme si nerozuměli. 

edit: input lag zvyšujujou funkce Tv, pokud pojedeš v game mode, tak je povoleno HDR a Deep color v rámci input a sníží se přepočet z 1200Hz na nevím kolik, ale je to znát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslim si. Pokud to HDR zapnes v TV, tak mozna ti to udela neco s obrazem, ale prave HDR to nebude. Proc by potom vyvojari vydavali patche pro hru aby HDR podporovala ? viz treba zde http://www.zing.cz/novinky/33702/deus-ex-mankind-divided-prvni-hrou-podporujici-hdr-na-ps4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě že to nebude to  HDR které bude děláno vývojářem , ale takový krásný ojeb, který zrovna LG umí velmi přebuřit a naštěstí to jde korigovat ve třech stupních. HDR pro hraní musí TV podporovat a tu podporu musí mít uvedenou. Tahle to má a využiju ho za měsíc

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uh6100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu