Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Prosba o radu (Ovládač, účty, témy)


Melvin

Otázka

Zdravím všetkých členov,

PS4 je pre mňa niečo nové, takže mi niektoré veci nie sú úplne jasné. Bol by som veľmi rád, ak by sa tu našli nejakí ochotní ľudia a poradili.

1.) Čítal som, že jediný spôsob ako používať DLC ak ste offline je nastaviť konzolu ako hlavnú. Ak máte vytvorených viacero účtov (používateľov) na rovnakej konzole, môžete toto nastavenie urobiť na každom z nich? Našiel som nejaké zdroje, ktoré spomínajú, že sa to týka toho, či máte PS+? Je to tak?

2.) Ak ste na PS3 stiahli tému z jedného účtu, mohli ste ho používať na akomkoľvek účte ste chceli. Je to tak aj na PS4? 

3.) Ako sa dá riešiť častá potreba nabiť ovládač? Mohol by byť pripojený neustále, aby sa nevybíjal, alebo je to zlé pre batériu? Môžete ho odpojiť aj počas nabíjania, alebo sa už musí nabiť úplne, ak sa s tým začne?

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
před 8 hodinami, Melvin napsal:

Zdravím všetkých členov,

PS4 je pre mňa niečo nové, takže mi niektoré veci nie sú úplne jasné. Bol by som veľmi rád, ak by sa tu našli nejakí ochotní ľudia a poradili.

1.) Čítal som, že jediný spôsob ako používať DLC ak ste offline je nastaviť konzolu ako hlavnú. Ak máte vytvorených viacero účtov (používateľov) na rovnakej konzole, môžete toto nastavenie urobiť na každom z nich? Našiel som nejaké zdroje, ktoré spomínajú, že sa to týka toho, či máte PS+? Je to tak?

2.) Ak ste na PS3 stiahli tému z jedného účtu, mohli ste ho používať na akomkoľvek účte ste chceli. Je to tak aj na PS4? 

3.) Ako sa dá riešiť častá potreba nabiť ovládač? Mohol by byť pripojený neustále, aby sa nevybíjal, alebo je to zlé pre batériu? Môžete ho odpojiť aj počas nabíjania, alebo sa už musí nabiť úplne, ak sa s tým začne?

Ďakujem

Zdar
1) -nevim (DLC jsem nikdy nekoupil)
2) -nevim (ikdyž jsem měl ps1, ps2, psp tak pravě v té době, kdy bylo ps3 jsem zkusil xbox360)
3) kup si určitě 2 ovladače  - problém vyřešen (investice se vyplatí)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

1) ano, pokud chceš na jedné konzoli používat hry, DLC, PS+ mezi více účtama, tak musíš konzoli nastavit jako primární pro každý účet

2) ano

3) vzhledem k mizerné výdrži je opravdu ideální koupit druhý ovladač a točit je. Jinak další řešení je koupit dlouhý USB kabel a můžeš hrát při nabíjení ovladače z konzole či nabíječky na telefon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
před 11 minutami, woodstock69 napsal:

1) ano, pokud chceš na jedné konzoli používat hry, DLC, PS+ mezi více účtama, tak musíš konzoli nastavit jako primární pro každý účet

2) ano

3) vzhledem k mizerné výdrži je opravdu ideální koupit druhý ovladač a točit je. Jinak další řešení je koupit dlouhý USB kabel a můžeš hrát při nabíjení ovladače z konzole či nabíječky na telefon.

ohledně toho usb - jo, ale pojebes si 100% baterii v ds. Pak budeš chtít mít pohodlí a komfort a jednoho krásného dne tě kabel od usb bude štvat a vytáhneš ho a ds ti vydrží úplné minimum. Doporučuji vždy nabít do plna a do plna vybít. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

S tím tzv. "přebíjením" akumulátorů to u dnešních zařízení už snad neplatí. Zařízení jsou dimenzována tak, aby si brali potřebný dobíjecí proud jen v momentě, kdy ho potřebují. Jakmile je baterie nabitá na svoji plnou kapacitu, elektronika zařízení ji odstaví od nabíjení. V případě DS4 je to indikováno zhasnutím světla na light baru.

Mám dobíjecící stanici od Sony na současné dobíjení dvou DS4 a mám je tam posazené trvale. Beru jen v momentě, kdy jdu hrát, pak je tam zase vracím. Stejně tak ne pokaždé odpojuji např. mobilní telefon od nabíječky, když je baterie plně nabitá apod. Nepozoruji u těch akumulátorů žádný výrazný pokles na své kapacitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Vďaka za vaše odpovede.

Ja práve dlhý USB kábel mám a nerobí mi problém hrať pri neustálom zapojení, len ma zaujíma, či to batérii nevadí. Keby som to tak robil stále, môže sa to vôbec na batérii prejaviť? To zistíte, len ak ho zase použijete ako wireless, nie? Hlavne mi vadí, že keď mi dá najavo, že sa chce dobiť, som už niekedy pred skončením hrania a ak ho pripojím, bude trvať pár hodín, kým sa nabije. Myslím, že by sa mal donabíjať aj pri vypnutej konzole (stačí, že je v prúde, však?), ale zatiaľ neviem poznať, aký je ten rozdiel, ak sa naňho pozriem (myslím bez zapnutia konzole alebo TV). Zdá sa mi, že svieti stále rovnako, ale berte ma s rezervou, konzolu mám fakt len chvíľu, takže to nemám odsledované. Ak už sa nabíjať začne, asi by ste ho nemali odpojiť, kým sa nenabije, že? S mobilmi sa to robí, ale neviem, či je ten princíp rovnaký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Když konzoli vypneš, ovladač se ti nabijet nebude.. ja konzoli nikdy nevypínám a dávám ji do rest modu.. můžeš tak nabijet ovladače i stahovat updaty ;)

Když se ovladač nabíjí, bliká oranžově.

Jo a jestli budeš používat taky rest mode zkotroluj v nastaveni jestli máš v rest mode povoleno charging a downloading 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ano, muzes. Kdyz si nabijis telefon, tak taky vzdycky cekas do 100% ? 

 

EDIT: Dekuji za upraveni meho prispevku, je dobre vedet, ze se tu upravuji prispevky bez vedomi autora. Ridim se pravidlem na blbou otazku blba odpoved :):huh:

Upraveno uživatelem Manoust
podekovani za upravu :P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Áno, čakám. Na to, či sa telefón má vždy nabiť úplne, alebo nemusí existujú rôzne teórie. Nemám v tom jasno, ale v niektorých veciach je to iné ako s ovádačom,

takže neviem, či na to existuje rovnaké pravidlo. Samotné "môžem/nemôžem" mi moc nepomôže, pretože tu ide o to, či to neškodí batérii.

Mimochodom otázka, na ktorú neexistuje jednoznačná odpoveď určite nie je blbá, ale reakcia na ňu určite byť blbá môže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu