Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

emunand a bansafe


thcom

Otázka

ahoj, snazim se tady studovat emunand, chapu to tak, ze se emuluje interni pamet konzole na SD karte,  takze pokud budu mit 2 SD karty jednu s SXOS a emunand a nepujdu online

a druhou s oficialne koupenou hrou a budu hrat online, podle me nema nintendo sanci zjistit, ze pouzivam SXOS

 

nebo se mylim ?

 

 

dekuji TH

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
  • Junior Moderators

Je to trochu jinak: Máš jednu kartu, na které máš možnost spustit CFW a zároveň čistý OFW - nepoužívají se dvě karty. V každém případě je potřeba vytvořit EmuNAND s co nejčistším NAND, to znamená ještě před využíváním CFW rovnou EmuNAND vytvořit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

no ja to myslel tak, abych byl super bezpecny protoze nikdy nevis, zda se jim z toho emunandu nepodari promiknout na zbytek karty

je sance nand nejak vycistit kdyz uz jsem pouzival sxos ?

a jeste pod dotaz. sci je jako image kartridge takze se hra spousti primo ze souboru a nsp se instaluje ? kam do nandu ? to jedine jeste nechapu

 

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Junior Moderators

Na výměně karet absolutně nezáleží, záleží na tom, co jde do NAND: Jakmile jednou zapneš CFW, zápis v NAND už je a je jedno, kolik karet použiješ. EmuNAND tohle řeší právě tak, že izoluje OFW a "nedá mu šanci" nahlédnout, co se děje kolem něj.

Můžeš zkusit použít aplikaci Haku33, která se snaží promazat vše, co jde - osobně jsem jí vyzkoušel a prozatím ban nemám, nicméně jistota to v žádném případě není (osobně si spíš myslím, že je otázkou času, než jej dostanu): https://github.com/StarDustCFW/Haku33/releases/tag/1.4

Kam si .NSP nainstaluješ je na tobě: Buďto přímo do NAND, nebo na paměťovou kartu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Junior Moderators

Ano, NAND je interní flash paměť. To je přesně to, co dělá zmíněná aplikace Haku33 výše, nicméně navíc (oproti továrnímu nastavení) hledá ještě výskyty různých logů Nintenda.

Použít čistou zálohu z jiného Switche nelze, záloha je (kvůli interním klíčům) pro každý Switch unikátní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Junior Moderators

Upřímně by mě zajímalo, jak bys chtěl porovnat obsah dvou různých NAND 🙂 Rozhodně nestačí jen "porovnat soubory a složky", spousta součástí interní NAND Switche jsou šifrované, kam se ani nedostaneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
V 30. 9. 2019 at 15:02, spenat napsal:

Upřímně by mě zajímalo, jak bys chtěl porovnat obsah dvou různých NAND 🙂 Rozhodně nestačí jen "porovnat soubory a složky", spousta součástí interní NAND Switche jsou šifrované, kam se ani nedostaneš.

Zkusil bych na 2 konzolích se stejným FW udělat tovární reset a tím by mi měly vypadnout části, které jsou rozdílné, pletu se? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Junior Moderators

Přečti si ještě jednou poslední část věty, co jsem psal - takhle to prostě nefunguje, kdyby to takhle šlo, dělali by to všichni a Nintendo by nedokázalo rozlišit, kdo má konzoli bez a kdo s CFW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu