Jump to content
spenat

Čeština do PSP pro CFW 5.50 - 6.60

Recommended Posts

spenat: Původní post od @Martin2412, téma aktualizováno.

Takže, jak jsem slíbil, v jednom z topiců, zveřejňuji zde češtinu do PSP, tato čeština je řešena pluginem s lokalizačním balíčkem (upozorňuji, že já jsem ten plugin nevytvořil, pouze jsem přeložil lokalizační balíček). Čeština nefunguje na FW 6.61 a lze jí využít na max. FW 6.60!

Jak na to?

1) Nejdříve si stáhněte archiv s češtinou s názvem Localizer_v1.2 z tohoto odkazu.

• Pozn.: Čeština je určena pouze pro PSP s verzí FW 5.50 - 6.60. Pokud máte FW 6.61, čeština Vám nepůjde.

2) Soubor .zip rozbalte a soubory localizer.prx a localizer.dat překopírujte do složky seplugins na rootu karty (pokud ji tam nemáte, tak ji vytvořte - na kořeni karty - první složka co se otevře po připojení do PC)

3) Do souboru VSH.txt (pokud ho tam nemáte, tak jej vytvořte) připište řádku:

• Pro PSP Go
    • ef0:/seplugins/localizer.prx 1
  • Pro ostatní PSP:
    • ms0:/seplugins/localizer.prx 1

4) Restartujte PSP, po restartování by jste již měli mít PSP v češtině

Často kladené otázky:

• Pro jaká PSP je čeština určena?
    • Čeština funguje na všech typech PSP.
  • Na jaké firmwary čeština půjde?
    • Čeština jde na všech cfw od 5.50 až do 6.60.
  • Je instalace bezpečná?
    • Ano je, nehrozí žádný brick, protože je čeština řešena jako plugin + lokalizační balíček a nic se nekopíruje do flash0, proto je instalace naprosto bezpečná. Plugin vlastně přesměruje čtení textů ze souborů .RCO uložených na paměti flash0 do souboru lokalizačního balíčku.
  • Kompatibilita s pluginem CXMB (ctf témata)
    • Čeština s tím nemá žádný problém, funguje při zapnutém CXMB a jakémkoliv ctf i ptf tématu.
  • Co není přeloženo?
    • Není přeloženo nastavení Bluetooth (PSP Go), celý Internetový prohlížeč, emulátor PSX, nabídka při zmáčknutí talčítka home (PS) ve hře, překlad je s částečnou diakritikou (jen čárky, bez háčků)
  • Jak přepnu PSP zpět do angličtiny?
    • Úplně jednoduše smažte řádku (ef0)ms0:/seplugins/localizer.prx 1 ze souboru VSH.txt a restartujte PSP