Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Nekolik otazek


merlo

Otázka

Zdravim,

poridil jsem si v techto dnech Vitu a mam nekolik otazek:

1. K modelu 2000 (SLIM) jsem nedostal originalni nabijecku. Je treba tuto dokoupit, nebo se da Vita nabijet jakoukoliv nabijeckou urcenou pro telefony?

2. K Vite jsem dostal i dve fyzicke kopie her. Jsou tyto hry s konzoli nejak "svazany", nebo je mozne je bez problemu prodat dal?

3. Je nutne pouzivat ucet Sony k provozu Vity?

4. Je mozne po instalaci hacku tento posleze i odinstalovat (rozumej vratit konzoli do "tovarniho" stavu)?

5. Muze byt hacknuta Vita pouzivana "online"? Nemyslim tim hrani her v MP, ale zda jsou zachovany online funkce.

6. Hrozi za pouzivani hacknute Vity nejaky "ban"?

7. Da se pripadne nejak bezproblemove vymenit nedostacujici baterie ve Vite? Nebo je to proces hodny servisu?

8. Jak jsou na tom ostatni dily? Napr. analogy a tlacitka - daji se pripadne stale nekde koupit a vymenit?

Predem dekuji za odpovedi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
  • Junior Moderators

1) Dá se nabíjet i mobilní nabíječkou, ale nabíjení může být pomalé. Doporučuju zjistit, jestli má nabíječka 5V. Pokud ano, nabíjení by mělo být stejně rychlé jako z originální nabíječky.

2) Nejsou svázané, můžeš je prodat.

3) Není třeba, pokud nechceš chodit online.

4) Ano - přeinstalací stejné verze FW ze stránek Sony. Pokud nebudeš mít permanentní exploit, pak stačí Vitu restartovat.

5) Používání online je stejné, jako hraní MP - v každém případě ano. Sice už Vitu dlouho nemám, ale nikdy jsem s online funkcionalitami neměl problém.

6) Technicky hrozí ban na PSN (já ho ale za 2 roky nikdy nedostal). Pokud nechceš riskovat, doporučuju si vytvořit PSN účet specifický pro Vitu.

7) To záleží na zručnosti, ale upřímně to nic náročného není (viz třeba tady).

8.) Na Aliexpressu/eBay díly najdeš vždycky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mam jeste jeden dotaz a sice, kdyz jsem doted pouzival original 8GB kartu, co vsechno se na ni uklada?

Dostal jsem se k 32GB karte, tak abych vedel, jestli budu muset znova instalovat vsechny aplikace apod. (o hry mi nejde).

Da se to pripadne nejak prekopirovat?

Jinak uz cekam na "SD2Vita", ktera ale dorazi kdovi kdy... 🙂

EDIT1: Tak jsem jiz zjistil, ze aplikace zustaly na 8GB karte. Zajimalo by me tedy, jak je presunout na interni pamet, je-li to mozne.

EDIT2: Narazil jsem na aplikaci "App Manager Plus" - je to vhodny zpusob, jak presouvat aplikace? Je vubec vhodne mit aplikace na interni pameti, vzhledem k budoucimu vyuzivani "SD2Vita"?

Pripadne kdyby byl nejaky pruvodce - uvodnik jak se pracuje na Vite s oddily, budu rad. 😉

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Junior Moderators

S interní pamětí vůbec nepracuj - FAT verze nemá žádnou (když nepočítám systémovou NAND, která není uživatelsky přístupná), Slim má 1GB.

Nejjednodušším řešením je všechno zkopírovat na novou kartu, až ti dorazí - to je popsané v bodě 6) vlákna s PS2Vita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Aha a co takhle presunuti napred na interni a posleze na tu 32GB memory card?

Jestli tomu tedy spravne rozumim, budu pote, co nainstaluji SD2Vita pouzivat vyhradne tu?

Ja se domnival, ze bude lepsi mit ty "core" apps napr na interni pameti a zbytek na SD.

Nebo jakym zpusobem mam ted obnovit svoje zakladni aplikace jako je hencore a vitadeploy na tu 32GB kartu?

Zkratka da se nejak jednoduse "klonovat" memory card?

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Junior Moderators

Podle tématu, kde řešíš tlačítka na Vitě, máš FAT verzi - ta ani tu 1GB interní paměť nemá, takže bys to ani neměl kam přesunout. Žádný benefit bys tím přesunem navíc ani nezískal: u Vity se už na začátku počítalo s tím, že všechno bude na kartě, stejně jako třeba u původního PSP.

A ještě jednou: Zkopírování/duplikování karty je popsané v návodu, jak jsem psal výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu