Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS2 free mcboot


Domca

Recommended Posts

  • 1 year later...

Free McBoot nativně 9000x verze umí jen revize co mají bios 2.20 ( 8A, 8B ). Jestli chceš freemcboot rozjet na novějších již patchnutých revizích ( bios 2.30 a vyšší ), je potřeba mít na kartě exploit Fortuna ( funtuna / opentuna) přes kterou se freemcboot zavádí. Rozdíl je v tom, že se freemcboot nenabootuje při startu sám ale je třeba paměťovou kartu otevřít v browseru a poté se vrátit do úvodní obrazovky = aktivuje exploit a nabootuje freemcboot.

nebo použít již zmíněný freeDVDboot

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem zjistil jak je to s tim 1A... je teda jeste novejsi nez hodne zminovana 8C.

Ja mam 79003 a FMBC je OK. Jen jsem si rikal, ze bych si vzal do sbirky i nejakou peknou 90004 🙂 Ale FreeDVDboot se mi nedari vypalit tak, aby mi ho 790004 (bez karty) vzala... - na zkousku.

Takze pripadne 90004 mi pojede, kdyz na kartu nekde dam ten funtuna, ok? Treba udelam upravu na te 79003.

Jedine, co me jeste ted "trapi" ze ze mi OPS2 nebere ISO z LAN (z NASu), protoze zvlada jen SMB protokol v1... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ideální bude, když skrz 79003 s FMCB nainstaluješ funtunu na jinou paměťovou kartou kterou budeš pak používat jen s 9000x modelem.

zde je celkem fajn návod jak a co. akorát místo aby jsi vypaloval freeDVDboot abys nabootoval do ulaunchELF, použiješ již nainstalovaný FMCB co máš na 79003. Poté budeš postupovat jako ve videu a mělo by to být hotové.

Co se týče nahrávání z nasu, tak buď sehnat nějakej jinej NAS co umí i SMB co bere OPL, zkusit sehnat nějakej rozumnej router s USB portem a sdílet skrz ten ( většina SMB umí, třeba TP-Link archer c5.

Existuje i custom protokol co je prý až 4x rychlejší než SMB, ale je to zatím early stage ( UDPBD protokol ).

Hodně stěstí s funtunou. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ja prave myslel, ze bych do 90004 dal vypaleny freeDVDboot a jel z toho, ale kdyz mi ho ani 79003 nevzala tak jsem rad te funtune 🙂 Prosel jsem vsechny 3 a funtuna vypada nejlip 🙂

Ten novejsi SMB protokol musel prijit s nejakou aktualizaci NAS... protoze v minulosti mi to z nej jelo. Vcera jsem s tim bojoval asi 2h a pak jsme zjistil, ze je tam novejsi protokol.

No jeste mam doma starsi NAS od Edinasu, tak kdyztak zkusim ten.

A nebo pres ten Router, muj Asus USB porty ma (a mozna i 3kovy).

Kazdapdne jeste jednou diky za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu