Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Gran Turismo 5


AngerCZ

Recommended Posts

na druhou stranu v které dnešní autové hře si můžeme vybrat z 200 vozů? v žádné,

Já bych nerad rozpoutal flame. Ale jen pro info - Forza 2 = 200 vozů. Forza 3 = 400 vozů (s DLC už možná přes 500) - všechny s interiéry, modelem poškození (jak vzhledu, tka jízdních vlastností až po nepojíznost), tuningem...

GT5 mi nepřijde špaté, ale hrozně rozporuplné. Prostě se piplají s neuvěřitelnými detaily (modely do posledního šroubku poad), ale zase kvůli tomu zapomínají na jiný docela zásadní (a dnes zamozřejmý) detaily.

1 - k čemu je mi 200 modelů do poslendího šroubku, když při jízdě z 3rd person pohledu má auto možná nějakých 400x200 pixelů max? Takže tma žádnej šroub vidět stejně není vidět. Nebylo by lepší místo 200 extra detailních aut mít auta detailní rozumně (při závodu fakt nepoznáš jeslti má brzda 500 nebo 50 polygonů) a ten čas věnovali inteiréům?

2 - Nové video s demonstací neviditelných závodů je taky šílenost. Fakt je v dnešní době problém dát kolem trati aspoń svodidla?

Přístup tvůrců ke GT5 mi čím dál víc připomíná konzoli Wii. Spousta naprosto super nápadů dotažených k dokonalosti (pohybové ovládání). Ale za cenu, že se zbytečně obětovali naprosto zásadní věci na kteér jsou všichni zvyknutí (dva analogy). GT5 je totéž. 3D (na které skoro nikdo nebude mít TV), 800 aut (z nichž většina hráčů využije sotva 100), Dynamické počasí (nevíme zatím co to znamneá - zda déšt a nebo jen kosmetickou změnu osvětelní scény), 200 aut vymodelovanýc hvčetně šrouů (které hraní stejně nejsou vidět). a tyhle cool věci obětovány za cenu chybějících svodidel, chybějících kokpitů, ping-pong destrukčního modelu (dnes už by mohl být last-gen kurňa) jak ve Forze.... A to jso unaopa kvěci, které budou ovlivňovat hru každému v každém závodě.

PD si tu prostě nastavili hodně špatně priority.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 4,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Já bych nerad rozpoutal flame. Ale jen pro info - Forza 2 = 200 vozů. Forza 3 = 400 vozů (s DLC už možná přes 500) - všechny s interiéry, modelem poškození (jak vzhledu, tka jízdních vlastností až po nepojíznost), tuningem...

člověče, tady jsme v ps3 sekci a já tu mluvím samozřejmě pouze o hrách, které vyšly na PS3... ano forza to splňuje, ale ta je nám tu všem jaksi víš kde... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak pokud jsi mluvil jen o PS3, tak to máš pravdu.

Já jen nebral v potaz, že by se ty platformy vylučovali a kdo čeká na GT5, nemohl v mezičase závodit i jinde.

Ale to je fuk, protože to smrdí flamem.

Jak jsem psal. O GT5 se bojím. Protože přes revoluční cool prkotiny pro pár vyvolených (ale uznávám že v reklamě a trailerech budou znít skvěle) zapomínají nebo nemají čas na docela zásadní vlastnosti, kteér se dotknout všech.

narivinu si zodpovězte kolik z vás hru doma pustí ve 3D, budou stahovat real-life replaye, kteér si uloží na okruhu ve svém autě poméc GPS a využijí více než 100 aut? A kolik z vás někde vyjede z trati a narazí do neviditelné zdi, bude chtít zkusit jet v interiéru vozu, nebo mít v rámci simulace co nejvěrnější poškození. případně by si přálo aby občas začlo pršet a simulace se tak posunuli někam dál.

Prostě podivně nastavené priority Polygony Digital.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

glutton presne takle nejak jsem se to snazil vysvetlit bohuzel to vic jak polovina z nich nepochopi.. hlavne ze to bude 3d... (ktery stejne budou hrat az 6 let..) a misto toho aby delali na necem poradne si na sebe vzali moc veci a ani jednu nedotahli poradne do konce... nerikam ze GT v nekterych mezich nebude kvalitni hra... ale za tech X let prace jsem od ni cekal daleko vic..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gluttone, neřekl bych to líp. Mám z toho stejné pocity. Auta tip ťop do posledních šroubků, ale tratě jak GT4 HD. Místo menšího počtu věcí ve stejné kvalitě, podivný dvojí metr. Místo alespoň nějakého interiéru vůbec žádný (ona Forza některé interiéry má vyloženě odbyté a nic moc, ale jsou tam).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplnej souhlas, nak mi tak zacina pripadat ze v revolucnim GT5, ktera ma znamenat prevrat a kde ma bejt vsechno dost zasandich veci vypustili, ktery sou samozrejmy i pro NFS. Proste tam je hrozne moc Ale. To neni dobry ze u takovy hry se spouste lidi toho tolik nelibi. Kokpit atd. by mela byt samozrejmost. Nevim, je to divny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzen editor tratí a počasí pro Gran Turismo 5

Je to cirka rok zpět, kdy jistý insider tvrdil, že se v pátém Gran Turismu objeví editor vlastní tratí. V tu dobu se všichni smáli, jelikož měli pochybnosti o samotné hře, ovšem pravda je taková, že se toto tvrzení stává realitou. Nejenom to, ale i změny počasí! To potvrdil Shuhei Yoshida, prezident uskupení SCE Worldwide Studios, které víceméně dohlíží na všechna mateřská studia patřící čistě pod křídla Sony. Vzhledem k humbuku a nepořádku, který se nachází v informacích ohledně Gran Turisma ale můžeme jen doufat, že pan Yoshida říká pravdu a nežije stále v tom mýtu, o kterém se mluvilo před dlouhou dobou a to ještě neoficiálně. „…. nejen, že Gran Turismo 5 přinese větší počet vozů než předchozí díly, ale bude obsahovat i nové vizuální efekty jako je poškození, noční závodění a počasí.“ Dále jen v rychlosti potvrdil onu možnost tvorby vlastních tratí, přičemž je možné, se na nich budeme moci prohánět i v motokárách, jakožto unikátním vozítku pro průzkum vlastní navržené tratě. Jak již bylo řečeno, vzhledem k informovanosti jednotlivých zástupců Sony bude lepší vyčkat na oficiální tiskovou zprávu.

Osobně jsem na počasí v podání PD hodně zvědavej. hlavně aby bylo dynamický :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to zase tak dramaticky neviděl.. Hodně lidí tu je nervózních a rozumím tomu.. Na druhou stranu je to hra od Polyphony a jen to samotné znamená, že půjde o revoluční kousek.. Jako prostě holt člověk bude jezdit v té dvoustovce (což je dost, málo mě to rozhodně ve Forze 2 nepřipadalo..) a pak ty kousky které člověk má rád stáhne někde v DLC. Stejně to tak plánováno původně bylo, takže holt vše mít nemůžeme.. Na druhou stranu si myslím, že ten rozdíl mezi premium vozy krom cockpitů zase tak rozeznatelný nebude.. Okolí tratí? Jako záleží jak která, protože některé tratě prostě splňují předpisy a nic v jejich blízkém okolí ani v realitě být nemůže a tudíž to ani nemůžeme požadovat ve hře (pokud tedy mluvíme o fanoušcích motorsportů).. V prologu se ale pár věcí v okolí tratě objevilo a spousty měststkých tratí v Trailerech vypadá úchvatně, dovoluji si tvrdit, že jsou rozhodně daleko více propracované než New York ve forze 3.. Dynamický čas a počasí je další věcí, která mě ve forze strašně chybý, prostě je rozdíl jet mugelo ráno a na oběd, je rozdíl ho jet za dobré viditelnosti, v mlze, v dešti.. Prostě si v té dvoustovce vozů musí člověk najít svého koňe, jako ta variace těch zbylejch 8-seti vozů pro mě je opravdu něco.. Co závod, to jiné káry, jiná atmosféra, jinej styl jízdy, živé boxy, Nascary, Formule 1, motokáry, Australská série, DTM, spousty, ale opravdu spousty dalších vychytávek o kterých se již nyní vý, ale taky módu kariery, hraní po sítí atd. atd. o kterém nevíme zatím prakticky nic.. Prostě tohle je závodění a o tom závodění je.. Daleko důležitější je propracovaná Ai, která občas udělá kicks, nejede vždy perfektně stopu, 16 vozů na trati pokud se nepletu, určitá možnost rivality mezi jednotlivími závodníky i jejich stylech řízení a to jsou zrovna problémy, které mě ve forze prostě vadí nebo uplně chybí.. V duchu koutku duše doufám, že se s tím Polyphony vypořádá daleko lépe a taktéž si to přeji i u budoucí forzy.. Každá hra má nějaké blbůstky na vrh a záleží jen na tom, kdo co upřednostní.. Pro někoho je to customizace vozů a pogumování asfaltu za auty prioritou, pro druhé je daleko důležitější celková atmosféra závodu.. A z těch všech informací, které se v průběhu E3 objevily, se u GT jednoznačně jedná o to druhé a o to každému z fanoušků motorsportu rovněž musí jít..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak o tom by se dalo hodně diskutovat. Takové GT PSP nebylo nic moc, rozhodně ne revoluční počin. I 4 byla víceméně předělaná 3, moc nového tam nebylo. Počet aut neberu jako revoluci.

A mimochodem, já nepsal FF, já psal Squaresoft. Když se podíváš na jejich tvorbu v PS1 éře, neustále nějaký nový zajímavý titul. Dnes? Jen chrlení FF a KH pořád dokola, vlastně nic, co by stálo za pozornost.

Nicméně, to jsme odbočili. Měl jsem na mysli jen to, že firma, která "vládne" dnes, nemusí za pár let. Brát už dopředu vše jako pecku, aniž máš hru v rukou, je poměrně nebezpečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Revoluční z mého pohledu byly GT1 a GT2. GT3 jsem přeskočil, GT4 už mi přišlo jako to samé zase o krok dál - rozhodně evoluce, ale revoluce veškera žádná.

Právě GT5 mělo (má) být revoluční - poškození, změna počasí (snad to znamená déšť a ne jen pohyb mraků od jasno po zataženo), noční závody, pohled z vozu. To jsou pro mě ty hlavní devízi hry.

200 aut samozřejmě není málo! Jde jen o to, jak dobře budou rozprostřeny napříč celým spektrem značek. Pokud mám 200 aut ve Forze, tak to jsou ale výběrové kousky, nenajdu tam od jedné značky 50 a od druhé 2 (no, dobře občas jo, ale snad víte, jak to myslím). Dá se předpokládat, že GT5 počitá auta tak, jak to vždycky PD počítali - tedy jedna značka v pěti úpravách podle síly motoru a nějakého detailu = 5 aut. Pokud bude premium dobře rozděleno mezi nejrůznější auta, bude to fajn. Já se teď bojím, aby 6 nebyly motokáry, 5 formule 1, 12 nascary, 20 GT1 a GT2, 50 Nissan a 1 Veyron, 1 Zonda, 1 Ferrari... Když to takhle dopadne, bude to opravdu průšvih jako hrom. Pokud to bude rozumně rozprostřeno (rovnoměrně), tak to nakonec člověk zkousne a PD to odpustí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nanaki: Souhlasím s tebou v tom, že GT PSP není nějak revoluční i když podobné závody na PSP asi pravděpodobně nejsou. GT3 bylo revoluční oproti GT2 hlavně z důvodu grafické stránky hry PS1 a PS2 jsou výkonově někde jinde.. Skoro stejný rozdíl byl mezi GT3 A GT4 (které dostalo z PS dvojky grafiku kterou snad nikdo ani neočekával).. Spousty, ale opravdu spousty dobře udělaných tratí, spousty kár, foto mód atd..

GT 1 Recenze:

GT 2 Recenze:

GT 3 Recenze:

http://www.youtube.com/watch?v=Li9ArKS-knQ

GT 4 Recenze:

Faktem prostě je, že každej kousek byl revoluční, speciálně v době, když si srovnával s konkurencí, kde prakticky žádnou neměl, všechny pokusy byly jen vtipem a snad jediným kouskem, který byl alespoň trochu srovnatelným byla Forza 1 (která se objevila v období GT4), ale GT4 prostě byla několika násobně našláplejším, monstróznějším králem.. Konkurence schopná byla až Forza 2, která hlavně co po všemožných úpravách vozů, multiplayeru a po grafické stránce v tomto ohledu předběhla GT 4.. V mnoha ohledech mu ale nestačila, stejně jako nestačí Forza 3.. Zejména mluvíme o výběru tratí (hlavně jejich kvalita a zábavnost) a několika násobně většímu výběru aut. Tolik asi z historie..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nanaki: Revoluční je velmi nejasný termín.. Pokud očekáváš od revolučního přístupu třeba to, že místo aut se bude jezdit na koních, pak to chápu.. :D (neber to nijak zle) Ale mluvíme tu o žánru, který prakticky Polyphony vytvořila a prostě pokud je rozsáhlost hry třikrát větší (včetně evropských a amerických aut, což pro mě znamenalo opravdu velkou revoluci), grafika ve trojce třikrát lepší než ve dvojce, a grafickej skok mezi GT3 a GT4, která běžela v 1080i a byla opět dvakrát detailnější (speciálně v době, kdy PS2 už údajně jen dojížděla a očekával se nástup nextgenu..) je revoluční. A to nemluvím o věcech, které ve hře postupně přibývaly.. Natož pak o věcech které mají do GT 5 namířeno. Zde se jedná pravděpodobně o největší revoluci nejen v historii této série. Prostě je faktem, že pro někoho je revoluce něco jako rozdíl mezi 2D a 3D, a pro někoho jsou revoluční sebemenší detaily hry, které se do té doby neobjevily.. Záleží prostě pouze na tom co já (jako fanoušek motorsportu) považuji za revoluci a co za ní považuješ (jako fanoušek motorsportu) ty.. Debata je bezpředmětná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, vylepšená grafika je, to je evoluce. A vzhledem k přechodu na nový systém navíc evoluce dosti očekávatelná.

Revoluční jsou pro mě nové možnosti, nové věci. Víc aut, víc tratí, lepší grafika - to je evoluce. Dobrá, ale evoluce.

Pro mě by revoluční bylo ale i to, kdyby se soupeři v GT naučili konečně jezdit. To je věc, kterou Forza má vyřešenou od prvního dílu a je to hlavní důvod, proč jsem nakonec nelítal ve Forze 1 mnohem víc hodin než v Gran Turismu 4. Byť obě konzole byly připojeny k TV zároveň a DVD krabičky ležely hned vedle sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, PD vytvořila žánr závodních simulací, aspoň na konzolích. O tom se nehádám, to opravdu revoluce byla, hra byla ve své době zjevením. Jenže další díly už toho zase tolik nepřinesly. Ano, obsahovaly stále více a více obsahu, ale to se tak trochu čekalo. Navíc to stejně potom dopadá tak, že máš auto XYZ '00, XYZ '01, XYZ '02, apod. Jo, jasně, ono zní skvěle "máme 1000 aut", a škoda jen, že je normální smrtelník moc nerozpozná. Stejně tak grafika, ji sice pěkné, že se tvůrci budou vytahovat, že jejich auta mají každé milion polygonů, když si toho ve hře nijak extra nevšimneš.

I já, když jsem viděl poprvé GT3 v akci jsem řekl "wooow", asi jako každý. Jenže pak jsem začal hrát zjistil jsem, že se hra hraje vlastně stejně jako předcházející díly. Blbá AI, gumová auta, apod. Když jsem hrál GT4, už tam nebylo ani to "woow", zase tak moc se graficky neliší. Je lepší, ale ne tak výrazně. A pořád se hrála stejně (blbě).

Mimochodem, je poměrně zajímavé, že zmiňuješ 1080i mód, když PAL ho neměla... Pouze Japonská a Americký. No nic.

Neříkám, že GT5 bude špatná, to ne. Ale jestli to bude revoluce, kdo ví? Nezapomeň, F3 existuje a je hodně kvalitní. GT5 bude pravděpodobně o něco lepší, ale trochu pochybuju, že tak, aby se dala označit jako nějaká revoluce.

Když jsme už u toho, pro mě je hra "revoluční", když se nějakým významným způsobem zapíše do vývoje her, nebo žánru. Typickým příkladej je třeba Wolfenstein 3D (víceméně první 3D akce), Ultima Online (jedno z prvních významných MMORPG), Diablo (Diablovky, ehmm), Counter Strike a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nanaki: Já bych definoval mojí revoluci v tom, že hra musí předčít má očekávání.. A tento pocit jsem u všech čtyřech dílů GT měl (včetně NTSC verze v 1080i na PS2). To, že to nemá evropa neznamená, že se to nestalo.. U Forzy jsem ten Wow effect bohužel nikdy neměl.. Forza 2 přinesla výborně propracovanou modifikaci a docela dobře pořešenej multiplayer. Nicméně laťka grafiky ve srovnání s konkurencí byla mizerná (PGR3 a GRID prostě byly někde jinde, zase ale postrádaly to co měla forza) Forza 3 relativně dohnala konkurenci, momentálně co se týče motorsportu nic lepšího než forza 3 není, ale wow effekt to rozhodně nebyl.. Pro mě patří mezi revoluční tituly všechny ty, které si vyjmenoval.. A však mezi revoluční tituly i v tvém měřítku rozhodně patří i GT (Granturisma, ehmm), protože bez nich by nyní na trhu nic takového v takovém měřítku asi nebylo. To co asi ty považuješ za revoluční titul by se spíš dalo nazvat klasikama, které definovaly žánr. Pro mě je revoluční titul takový, který je buď tím, které si vyjmenoval a nebo takový který se drží v určitém žánru a přez to vše je schopen ohromit a předčít konkurenci prakticky ve všech směrech, což je prakticky daleko těžší, než vytvoření relativně nového žánru. Pomocí několika evolučních a revolučních novinek, podpořených růstem komplexnosti, množství a kvality ve hře se tak vytvoří revoluční titul, který posouvá pomyslnou laťku výše.. A GT5 posouvá tu laťku seksakramentsky dál, když jako první auta vůbec bude na konzolích ve 3D a ve kvalitě, která i bez něj pravděpodobně přesahuje konkurenci..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno, co jsi napsal, já řadím právě do kolonky "evoluce", z důvodů, které tu už padly, snad žádná firma neudělá pokračování graficky horší, než předchozí apod. GT zcela nepochybně řadím do revolučních her, psal jsem to.

I s Forzou víceméně souhlasím, i když musíš uznat, že F3 nasadila laťku dost vysoko a pro GT5 nebude zase tak jednoduché ji překonat. Neříkám, že to nezvládne, ale už to nebude ve stylu GT, pak dlouho nic a apk ostatní, jako tomu bylo v minulosti.

Z tohoto posledního příspěvku ale nebývám dojmu, že my vlstně mluvíme o tom samém, jen tomu dáváme jiné názvy. Když si prohodím slovam "evoluce-revoluce" podle toho, jak to chápu já, musím s tím souhlasit vlastně bez podmínky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, je to slovíčkaření. Ona revoluce ale není nejasný termín. Stačí se podívat do slovníku a bude tam: "rychlý, výrazný, skokových přechod, prudká změna". Naproti tomu evoluce je "vývoj, postupné vylepšení". A to se týká většiny dílů GT, ale to je opravdu jenom o slovech. Rozhodně to neubírá sérii GT nic z jejich zásluh.

Jinak Forza 2 myslím vycházela více méně zároveň s PGR4 dokonce. Ale neřekl bych, že měla o moc horší grafiku. Grid ten je někde jinde celým grafickým podáním. Osobně se mi Forza 2 líbila, stejně jako celá série. Co mě ale na ní štvalo a co má GT mnohem, mnohem lepší, to je kariéra - množství závodů, hezká mapka místo menu, možnost kupovat ojetiny, prostě tohle je věc, kterou jsem poprvé ochutnal v GT2 a zaslintal jsem. A od těch dob jsem nenašel jinou hru, která by mi něco takového poskytla. :( Další věc je, že Forza 3 konečně v rámci své evoluce dospěla do fáze "jsem důstojný konkurent, se kterým je potřeba počítat". Ale má zase své mouchy, za které bych zabíjel - ani mi tak nevadí, že i na expert mód se zaplou manuální spojkou hra asistuje s řízením (omezuje maximální rozsah otočení volantu), štve mě nemožnost připojit Logitechové volanty (ten jejich Driving Force pro Xbox mám, ale to je bída), štve mě (a to teda neskutečně hodně, protože je to nepochopitelně dementní) nemožnost si nastavit parametry volného závodu - obtížnost, auta soupeře, počet kol!!! To lze obejít nastavením multiplayeru (pokud máte Live Gold, který já nepěstuju).

Ehm, to jsem se dostal jinam, než jsem chtěl. Tak zpět - zkrátka Forza je porazitelný soupeř, má mouchy. GT nemusí být dokonalé, aby ji porazilo. Ale aktuálně se docela bojím, aby mi GT sedlo, protože zatím jsem naposledy měl v ruce GT5 2010 demo (Nord a Mercedes) a zaplakal jsem nad AI. Přitom ta je pro závody klíčová. Na té by měli makat jak šroubi. Stejně tak dvojí metr na obsah ve hře mi vadí - kdyby tam bylo všeho řádově míň, bude to lepší, než dvojí metr. I 100 aut by mi stačilo, kdyby to byly fajn kousky a byly udělány stejně dobře. No a poslední věc - hodně se starají o auta a flákají tratě. Spritové stromy ze dvou spritů, nic moc textury, neviditelné zdi. Tratě vypadají taky jako GT4 HD. :( Snad to ještě opraví, ale pochybuju. :( A to pro mě bude asi největší zklamání - tratě a AI.

Mimochodem je tady ještě jeden hráč na poli pořádných závodů NfS: Shift na PC s módy z toho prý dělá GTR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu