Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Gran Turismo 5


AngerCZ

Recommended Posts

Ursus: Nejasný není termín, ale nejasná je míra a míry, které určuje.. Rychlá změna může být pro někoho za vteřinu, pro druhého za rok (a to vše je ještě k tomu relativní).. Výrazný rozdíl je pro někoho jeden odstavec na víc, a pro druhého to musí být celá kniha.. Skokový přechod je pro jednoho nová možnost (která je pro něj relativně důležitá) a pro druhého to musí být skupina změn, která drasticky mění výsledný produkt.. Prudká změna je pro někoho změna počasí (v závislosti na relativitě), protože dnes bylo celý den pěkně, ale pak se drasticky změnilo počasí, většina lidí to však revolucí nenazve, ale pro mravence, které to vytopilo a musí se stěhovat to revoluční je.. :D Dalším faktem je, že je mnoho možností co revoluce znamená (politická negativní či pozitvní, průmyslová, vědecká). Prostě co je revoluční pro jednoho ještě neznamená, že je revoluční pro druhého, protože ten první má svůj pohled na věc a ten druhý ho může mít jiný.. Pro jednoho je revoluce, když v jednom aspektu zasahuje do zaběhlého tak, že to nazve revolučním. Pro druhého tato změna nic nemění na zaběhlém a revolucí to nenazve.. Praktickým příkladem je customizace vozů a laků ve forze.. Ti co na to mají čas vlastně mají jednu novou zábavu, která je drasticky zasáhla, protože v ní samotné tráví daleko více času, než v samotném hraní předešlého.. Ty, které to však nezajímá je tato drastická změna ukradená a nemohou to tedy brát jako revoluční..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 4,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Ursus: No ono to tak vypadá, ale problém je někde jinde.. V GT5 můžeš otočit volant o 90 stupňu (t.j. 180 rozsah). Ve Forze je to myslím jen 15 stupňů (tj 30 rozsah). No a když vemeš, že je to hraný s volantem a ten člověk to očividně nedává.. Zkus se v autě rozjet na 100 a prudce otoč volant o 90 stupňů.. To co bude následovat je smyk.. No a co intuitivně uděláš, když se do toho smyku dostaneš? Otočíš to na druhou stranu.. To se tu přesně děje a značí to precizní přístup. Pokud jako člověk, kterej řídí šádynu sedneš do R8 a nezkusíš ani pořádně jak auto zatáčí a reaguje na tvé pokyny, vohulíš to na plnej, tak se pak stane přesně to samé co zde.. :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Forza 3 určuje maximální rozsah točení volantu dynamicky. Za to bych ho mezi náma zabil (stejně jako za nemožnost nastavit volný závod). Ale zkoušel jsi někdy třeba rFactor s autem s náhonem na všechny čtyři? Takhle do smyku při tom, jak to točil (vlevo dole jde vidět, jak to točí a kolik měl plynu) mi přijde ten smyk až přehnaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ursus: Rfactor jsem hrál u kámoše s dobrým volantem, ale moc reálné mě to nepřipadá.. Měl jsem možnost se svézt v reálu v Subaru Impreza ´98, Nissanem 350Z a mělo to od reality strašně moc daleko, i když zase ty auta pravděpodobně někde stáhnul, takže třeba prostě jen nebyly udělány dobře.. Tím nechci říct, že by na tom forza byla lépe (má spousty výborných věcí, ale co se týče jízdy, tak to prostě zdaleka není ono.. Rfactor se snaží zase řízení dělat ještě náročnější, než tomu ve zkutečnosti je.. Asi nejpodobnější chování co se her týče mělo Richard burns rally, která je podle mě opravdu něco extra.. Tam to dělá ta vozovka a vše okolo, prostě téměř dokonalé. Ale pocitově byla nejblíže Impreza (i když to byl novější ročník) v NFS Shift.. Ano je to arkáda, ale prostě ten vnitřek a pocit rychlosti, zvuk, když tam auto točíš tak ten zvuk, turbo a šejk je absolutně reálnej. Ovladatelností ta hra ale pokulhává opravdu strašně. Mám pocit, že GT volí takovou střední cestu, na některejch vydejkách (hlavně GT HD concept) jsem viděl ten nádech RBR.. Takže tomuhle dílu GT opravdu věřím..

Tady je to video, skoro jak RBR.

http://www.youtube.com/watch?v=oWV4YXVZDKk

Skoro jak RBR a z reálného světa.. Uvidíme jak to bude v GT5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeniczech: Já měl doma přes rok Logitech G25, takže to nejlepší, co jsem mohl v ruce mít.

rFactor, tam je strašně důležité, kde to člověk stáhne ty módy. Pokud stáhne opravdu kvalitní věci, tak je to úplně někde jinde. Musí se tam dost hledat, případně se připojit k nějaké komunitě ala simracing.cz. Pokud jde o závodní hry, tak rFactor s módy od simracingu.cz považuju za naprostou špičku, na kterou se ostatní nechytají. Ovšem to platí pouze pro online hru! Pokud člověk hledá single, rFactor ho neuspokojí.

Forza 3 má dva základní nedostatky, které spolu úzce souvisí - Microsoft neumožňuje připojit periferie cizích výrobců a Logitechu nedala licenci na vytvoření volantu s Force feedback! Kvůli tomu jízda ve Forze nikdy nebude tak dobrá jako v rFactoru nebo v GT5. Ten pořádný kus oceli v ruce prostě plasťák nikdy nemůže nahradit (a Fanatec je příšerně drahý a ještě to myslím byl limited edition). A druhý problém, který s tím souvisí, je ten, že Turn 10 tak počítali hlavně s gamepadem a proto do hry přidali nevypnutelný dynamický zámek maximálního kroutícího momentu. Je to logické a řekl bych, že i správné, protože ovládat HC simulaci gamepadem prostě nejde (vemme si rozsah analogového sticku a volantu, to je prostě někde jinde). Jenomže tím Forza dost ztrácí.

NfS Shift bych rozhodně nezatracoval. Pocit rychlosti tam je, i když mi dost vadí to rozmazání kokpitu při 220 km/h i míň. Kdo někdy jel v autě 200, ví, že to je totální blbost. Ale NfS je módovatelné a se správnými módy je to najednu simulaci na úrovni GTR a GTR2 (přechozí hry tvůrců) a že tyhle dvě záležitosti platí za nejdny z nejlepších aut dodneška! NfS s módy se tak stává simulací, která navíc velmi dobře vypadá - jak auta, tak tratě. Zejména tratě rozhodně vypadají líp než ty, co jsou zatím k vidění v GT i ve Forze. Problém je, že tohle všechno platí o PC verzi. Kdo má kombinaci notebook + konzole (jako třeba já), ten si jenom povzdechne a svěsí ramena. :(

Richard Burns Rally, jo, to je jednoznačně velmi dobrá hra, kde se auto chová hodně reálně (mimochodem dají se stáhnout ještě módy, které to nakopnou ještě dál). Problém RBR je jediný - je to rally. Já se přiznám, že jsem velký fanda okruhů, ale rally mě nechává chladným.

Koho si tedy vybrat?

Jestli s tím člověk chce jezdit hlavně online, měl by šáhnout po rFactoru, Live for Speed, iRacing.com nebo Race 07 a překousnout horší grafiku za cenu mnohem reálnějšího požitku při závodění.

Pokud chce kvalitní zážitek při singlu a zároveň chce notnou dávku realismu, potom má na výběr docela dost možností - GT5 (GT4HD, GT5P), Forzu (i když tady jsme o schod níž pokud jde o realismus), GTR2 (s horší grafikou), Race Pro (ale zase za cenu toho, že k xboxu prostě není pořádný volant) a NfS Shift pro PC s módy.

Pokud chce arkádu s kariérou, tak už má možností nepřeberně.

Ještě bych rád ztratil slovo o GT5, když už jsme v jeho topicu. Série GT už podle mého není jednoznačným králem, který na hony daleko nemá konkurenci. Má ji a doufejme, že si toho PD jsou vědomi. Protože právě tohle je může nakopnout k tomu, aby ze sebe dostali 101 %. Je možné, že hra bude mít auta dvou typů, že tratě nejsou tak hezké, jak by se slušelo, ale GT přece vždy bylo o něčem jiném. Alespoň pro mě to byla možnost závodit s naprosto nezávodními auty ve velmi dobře zpracované kariéře. Pokud bude mít GT5 opět dobrou kariéru, odpustím téměř cokoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ursus:Ten ukazatel vlevo dole není jak točí volantem,ale síla přetížení.Ten boreček co řídil tu Audinu,za tím očividně seděl poprvé :)

No, nevím, ale zatím ve všech dílech to byl ukazatel plynu/brzdy a zatočení volantu. Jsi si jistý, že to najednou měnili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu