Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Gran Turismo 5


AngerCZ

Recommended Posts

jakube: To je právě ono, čekal jsem na GT5 a byl jsem rád, že tu byla Forza 2 a 3.. Nyní je tu však něco co je v takové kvalitě a rozsahu, že se něčeho takového u Forzy dočkáš možná za těch 5-6 let.. A proč bych na to čekal, když to tu je.. Tak to prostě je. Nemá cenu si nic nalhávat.

Edit: Až zase jednou dorazí Forza, která to natře GT5, tak budu moc rád a určitě si jí pořídím..

Nyní je však čas slavit, protože se na nás řítí takovej titul, kvuli kterýmu si lidé budou brát dovolené, volanty už se teď prodávají trojnásobně.. Prostě karneval motorsportu se blíží.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 4,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

myslím že lepší forza tu bude dřív jak za 5 let (není to GT :D ne jen popichuji) já netvrdím že neBUDE lepší ale je to daný vývojem...kdyby se forza dělala taky celou dobu tak by třeba byla ještě lepší ale tohle nemužem vědět :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím že lepší forza tu bude dřív jak za 5 let (není to GT :D ne jen popichuji) já netvrdím že neBUDE lepší ale je to daný vývojem...kdyby se forza dělala taky celou dobu tak by třeba byla ještě lepší ale tohle nemužem vědět :)

To je všechno možné, a jak říkám.. Skoro bych byl raději, kdyby se na Forze makalo 5-6 let.. Protože to co by dorazilo po tom by byl zase jeden velkej skok.. Třeba Forza 3 mě svím obsahem strašně zklamala.. Protože rozdíl mezi Forzou 1 a 2 byl obrovskej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlasím alespon jsme se shodli :D :) ja se na dalsi forzu samozrejmne tesim :) a kdyby mi nekdo pujcil ps3 a gt zahral bych si ale kvuli tomu si ps3 kupovat nebudu :) navíc teď vyjdou hry jako F1,WRC,dirt3 takže závdní tituly budou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaké hry tam budou.. Ale pouze tituly jako Forza a GT jsou ty, které člověka budou bavit déle než dva večery..

Tak toto už je perla, na kterou musím reagovat. "Nějaké hry?" A že jen GT dokáže zabavit víc než dva večery?

No, to komentovat moc nebudu.....ale můžeš mi prosimtě napsat, co je na grafice GT5 v době Dirtu 2, NFS shift, tak dechberoucího? Vymodelovat realisticky vypadající auto už zvládne každý vývojář. Fyziku a ovládání aut z žádného videa nepoznáš, okolí tratě a tratě samotné jsou graficky úplně normální (stromy jsou tvořeny dvěma plackami, co jsem si všiml) až bych řekl, že průměrné.....když auto narazí do dřevěných bednění, tak se odrazí a jede dál....(jsem zvědavej, jak to bude s fyzickým poškozením, ale úplná sláva to opravdu podle mne nebude).....a to samozřejmě platí i pro poškození okolí. Myslím, že úplně stejně se bude chovat třeba i plachta nebo síť u tratě nebo balík slámy. Prostě pevná kostka....nebo placka.

http://www.gtplanet.net/stunning-gt5-gameplay-video-night-racing-at-la-sarthe/ zde je video z nočního závodu, mrkněte na první 4 auta v replayi a pak na ta další...zatímco první čtyři mají pořádné kužely světla, ostatní mají jen slaboučkké pecičky....že by limitace PS3?

http://www.gamersyde.com/stream_gran_turismo_5_tgs_laguna_seca-17201_en.html tady šílené kostičkované stíny v interiéru....

GT5 je obří, co do možností....ale ať tu nikdo netvrdí, že je to grafická špička.....je to směšné...stejnětak je směšné porovnávat téměř rok starou hru s tímto titulem.

Jedna věc by mne zajímala....nesleduju GT5 úplně detailně....ale budou tam přírodní okruhy případně tratě? Myslím krom rally, kde se to tak nějak předpokládá.....prostě klasické ježdění navoněnou károu horskými průsmyky a cestičkami např.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto už je perla, na kterou musím reagovat. "Nějaké hry?" A že jen GT dokáže zabavit víc než dva večery?

No, to komentovat moc nebudu.....ale můžeš mi prosimtě napsat, co je na grafice GT5 v době Dirtu 2, NFS shift, tak dechberoucího? Vymodelovat realisticky vypadající auto už zvládne každý vývojář. Fyziku a ovládání aut z žádného videa nepoznáš, okolí tratě a tratě samotné jsou graficky úplně normální (stromy jsou tvořeny dvěma plackami, co jsem si všiml) až bych řekl, že průměrné.....když auto narazí do dřevěných bednění, tak se odrazí a jede dál....(jsem zvědavej, jak to bude s fyzickým poškozením, ale úplná sláva to opravdu podle mne nebude).....a to samozřejmě platí i pro poškození okolí. Myslím, že úplně stejně se bude chovat třeba i plachta nebo síť u tratě nebo balík slámy. Prostě pevná kostka....nebo placka.

http://www.gtplanet.net/stunning-gt5-gameplay-video-night-racing-at-la-sarthe/ zde je video z nočního závodu, mrkněte na první 4 auta v replayi a pak na ta další...zatímco první čtyři mají pořádné kužely světla, ostatní mají jen slaboučkké pecičky....že by limitace PS3?

http://www.gamersyde.com/stream_gran_turismo_5_tgs_laguna_seca-17201_en.html tady šílené kostičkované stíny v interiéru....

GT5 je obří, co do možností....ale ať tu nikdo netvrdí, že je to grafická špička.....je to směšné...stejnětak je směšné porovnávat téměř rok starou hru s tímto titulem.

Jedna věc by mne zajímala....nesleduju GT5 úplně detailně....ale budou tam přírodní okruhy případně tratě? Myslím krom rally, kde se to tak nějak předpokládá.....prostě klasické ježdění navoněnou károu horskými průsmyky a cestičkami např.

1) Takže začněme u prvního bodu. Takže mě chceš tvrdit, že si Shifty hrál stejně tak dlouho jako Forzu? :D Pochybuju.

2) Nezlob se na mě, ale hrál si GT5 Prologue? Už tam je grafika daleko lepší než u Dirtu 2 a NFS Shift, modely aut v GT5 prologue jsou nejpreciznější. Co se týče stromů, tak je možné že jsou to jen dvě placky, ale s texturama, které vypadají úchvatně (stejně jako všechny další textury ve hře. To jak si hra poradí s nárazama od bariér se uvidí, ale nevidím důvod, proč by tomu mělo být jinak než u GT4, kde sis nárazem do bariér uštědřil naprostou ztrátu kontroly nad vozidlem.

3) Světla zatím nejsou tak dokonalé a buď se vyřeší a nebo ne. Rozhodně však takhle daleko nikdo jinej není.. Takže ukazovat na tento problém je skoro až směšné.. :D

4) S Čímž narážím na čtvrtý bod, tj. problém se stíny v cockpitech, který už se v nejnovějších ukázkách odstranil.. A nejen to, dále se v cockpitech nacházejí reflexe prostředí a ty zmíněné stíny také reagují naprosto věrohodně v závisloti na směru slunečního záření..

5) GT5 Prologue je pořád grafickou špičkou a to i po tom, kdy vyšli tituly jako Forza 3 a NFS Shift. Na PC momentálně není nic, co by se dokázalo po grafické stránce vyšplhat na úroveň vyšší než Grid a Dirt (které běží na stejném engine) dále pak Shift, který prostě není ani zdaleka tak uhlazený jako Prologue.. Na Shiftech jsou krásné cockpity, ale i zde už na videjkách zahlédneš ještě větší kvalitu u GT5.

Závěrem, pokud si nehrál GT5P, tak pak chápu tvé stanovisko, pokud si ji však zkusil, tak moc dobře víš, že je po grafické stránce stále špička a u GT5? :D Podle těch informací, obrázků, videí už je nyní jasné, že tahle hra jde co po Grafické stránce zdaleka nejdál..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ke GT5 uvažuji o koupi volantu, ale nějak se nemůžu rozhodnout jestli koupit G25 případně G27, a nebo stačí DF GT? je v tom velký rozdíl? chybí spojka a řadící páka H, pak bude rozdíl v použitých materiálech, jak je to u DF GT s odporem pedálů? je to podobné jak u G25?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WarDog: Tak DF GT řízený odpor pedálů nemá.. Je tam prostě tuhá pružina a tím to hasne. Výhody a nevýhody.. G25 a G27 mají již zmíněnou spojku a H řadící páku.. Ale to může být pro některé i docela mínus.. Hlavně z důvodu toho, že pokud chce člověk řídit auta, která by si v realitě možná mohl dovolit, pak je G25 a G27 jasná volba.. Pokud se však dostaneme k autům, které už mají paddles na volantu, nebo řadičku na způsob up and down je výhoda G25 a G27 okamžitou nevýhodou.. U G25 a G27 máš najednou spojku uplně k ničemu. Naproti tomu paddles jsou na DFGT malá, ale zde si člověk může trochu pohrát, udělat si je a je po problému.Takže by se dalo říct, že zde je to tak nějak padesát na padesát (záleží čistě na tom, co je v tomto směru prioritou pro tebe). Zpracování je lepší u G25 a G27, ale Driving Force GT na tom rozhodně není nijak špatně. No a k výhodám Driving Force GT.. Možnost různých nastavení brzd, trakce atd. během jízdy (pokud jej automobil nabízí), je něco, co člověku může pomoci vyhrát závod. Takže je opravdu těžké říct který z těchto tří.. U mě vyhrál faktor ceny, protože v některých Albertech seženeš DFGT za neuvěřitelných 1500,- ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky premyslim nad volantem, ale popravde ho nemam kam dat, takze mozna zkusim splasit nekde tu srandu s tou sedackou. Mate nekdo dobrej typ na volant se spojkou a radici pakou?

ah vidim prispevek nademnou, ehm existuje volant co ma vsechny tyhle vychytavky? Tedy padla, spojku i radici paku, popr ze se da treba spojka vypnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě, ta cena mě odrazuje, to jsem si taky říkal že takovéty lepší auta mají pádla :) Za 1500? no to bych se mel jit podivat do alberta :D normalne to stoji kolem 3 nebo tak nejak ne?

tak ve Zlíně v albertě nemají :( Nechcete mi ho někdo koupit? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jeniczech: videa jsou z TGS...2010 (které končí dneska?), tak že by PD vydali nějaké video, které máš jen ty? Tady sis neuvěřitelně nasr*l do krku. Ale zase nevylučuju, že jde o nějaký bug třeba konkrétně u tohoto vozu. Ale viděl jsem to i v dřívějších videích, což potvrzuješ. Zbytek jsou tvé subjektivní dojmy a pocity, argument žádný. Obsahově to bude bezesporu pro určitou skupinu lidí špička....velká skupina lidí možnosti ani nevyužije. Musel bych u toho sedět pořád. Graficky to bude hezké, ale ne špičkové. Dělaly se kompromisy kvůli výkonu PS3, prostě to jde vidět. Je velká škoda, že toto nevyjde na jiné platformě....zejména na PC. Kde by se dalo na grafice zamakat mnohem mnohem víc. Ale souhlasím s tím, že toto může v rámci konzolí někomu vyrazit dech.

A pro tvou informaci....shifty jsou opravdu hratelné desítky hodin. Nevidím na tom nic divného.

Co s těma přírodníma okruhama....jsou přítomny či nikoliv?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeniczech

ted jsem se kouknul jak si psal ze GT a F jsou jedinný závodní hry na dýl jak 2večery

v Dirtu mám asi 50hodin

v gridu 40hodin

to je vic nez dva vecery

WRC,DirT3,F1 u nich jsem si 100% že mě zabaví na několik desítek hodin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GT je nejlepší závodní série a to už od začátků na PS One, kdo hrál tak ví. PS3 jsem si vlastně koupil jen kvůli téhle hře a nemůžu se dočkat, zima bude dlouhá:bash:

to Meridius: grafiku PS3, XBOX a PC nemůžeš srovnávat, hry které jsou dělány na všechny platformy se většinou graficky nevyrovnají hrám dělaným jen pro PS3. A PC vlastně nemůžeš do toho ani tahat, bo za 7 000,- bych chtěl abys sestavil PC, které by se vyrovnalo PSku včetně B-R, WiFi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bezdrátový, to je good, ale zrychlovat a brzdit páčkama na spodu volantu na místo řazení, to je docela pitomost.( PODLE MĚ )

přesně tak taky bych to nebral, protože na těch páčkách nepůjde beztak regulovat plyn a sílu brzd... a jestli si rád řadíš sám tak to by bylo taky celkem nepraktický natahovat palec na X nebo O :P

EDIT: já taky uvažuju že si k tomu pořídím volant a na tý tvý stránce se mi zalíbil tenhle jen o 800,- dražší i s pedálama a řadící pákou ;)

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71522 ale nevím jestli ho gt podporuje xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu