Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Gran Turismo 5


AngerCZ

Recommended Posts

týpek má dobrý ponožky :D ... ale k věci, z videa toho moc nepoznám tak zítra zkusím stáhnout ;) jenže na klávesnici to bude dost o ničem... možná zkusím napojit na pc dualshock3 abych mohl regulovat plyn atd. protože řídit auta na klávesnici je fakt :censored: ...

ono ani s volantem se několik prvních desítek hodin nebudeš pořádně chytat tohle je fakt nejrealističtější zábodní hra .)

Meridius

souhlasím s tebou a na xku je to jeste horsi jedinny volant který jsem sehnal je od madcatz ale jsem spokojenej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 4,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

ono ani s volantem se několik prvních desítek hodin nebudeš pořádně chytat tohle je fakt nejrealističtější zábodní hra .)

Meridius

souhlasím s tebou a na xku je to jeste horsi jedinny volant který jsem sehnal je od madcatz ale jsem spokojenej

univerzální by měl být ještě tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62961 ale opět samej plast, některá tlačítka hrůza děs umístění, otázka, jak to vlastně kooperuje, když je to univerzální....nemá to FF, ale to asi nikdo nečeká za tuhle cenu, ale je to dvakrát tak drahé, jak levné geniusy...ale na netu se to dá sehnat i za litr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že pokud člověk chce nějakej dobrej volant, tak by měl zplňovat následující.. Pevné uchycení ke stolu, plyn a brzdu na pedálech a v neposlední řadě Force Feedback.. Pokud tyto věci volant nemá, tak ho ani nepořizujte, protože vyhazujete peníze..

raději to nebudu komentovat....

Jinak se potrefená husa samozřejmě ozvala. :D Ale přiznávám, že to byla z mé strany provokace, za kterou se ti omlouvám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja furt neznam definici toho FF co to je ?:D

http://www.xcomputer.cz/mad-catz-xbox-360-mc2-microcon-racing-wheel-d173401.htm ja mam tenhle a spokojeny jsem ma to uchyceni jak ke stolu tak na nohy a chtel jsem ho kvuli tomu prichyceni za nohy nemam totiz pred televizi v pokoji stul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Jeniczech: takto striktně bych to nestavěl. Navíc záleží hlavně na konstrukci vnitřku, co je kovové, co ne. FF je dle mého luxus, který se navíc musí umět nastavit. Jinak je to spíš k nasr*ní. Na hodně her (arcádové závodění, kde se divoce točí s volantem...) se to ani nehodí zapínat. Pokud nemá FF a nemá nějaký těžký chod, tak je zbytečné i to pevné uchycení ke stolu. Navíc to kolikrát ani nejde, ne každý má stolek s takovou hranou, že volant lze uchytit. S pedálama souhlasím, ale u levných volantů to stojí za prd.

Tvoje podmínky splňují jen defacto dva...jeden za 3k a druhý z 7,5k nebo kolik stojí G25 či G27. Ten druhý je úlet...leda, že člověk spí ve formuli nebo závodním kokpitu. Ale beru...někdo to prostě musí takto mít. A ten první je Logitech Driving Force GT Gran Turismo. Ten bych doporučil asi nejvíc. Měl jsem možnost ho vyzkoušet a je to tak akorát pro cokoliv. A hlavně vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja furt neznam definici toho FF co to je ?:D

http://www.xcomputer.cz/mad-catz-xbox-360-mc2-microcon-racing-wheel-d173401.htm ja mam tenhle a spokojeny jsem ma to uchyceni jak ke stolu tak na nohy a chtel jsem ho kvuli tomu prichyceni za nohy nemam totiz pred televizi v pokoji stul

FF=force feedback.....zpětná vazba....v ústrojí volantu jsou serva, která simulují různé události na obrazovce...nárazy, štěrk, odpudivé síly (když zatáčíš), prokluzy kol...vše, co by mohlo mít vliv na chování volantu v reálu. Zjednodušeně řečeno, bude to volantem trhat, škubat, volant se bude protáčet. Není to jen vibrování....to je zase VF=vibration feedback....tam to prostě jen zavibruje, když se něco děje....jak gamepad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Jeniczech: takto striktně bych to nestavěl. Navíc záleží hlavně na konstrukci vnitřku, co je kovové, co ne. FF je dle mého luxus, který se navíc musí umět nastavit. Jinak je to spíš k nasr*ní. Na hodně her (arcádové závodění, kde se divoce točí s volantem...) se to ani nehodí zapínat. Pokud nemá FF a nemá nějaký těžký chod, tak je zbytečné i to pevné uchycení ke stolu. Navíc to kolikrát ani nejde, ne každý má stolek s takovou hranou, že volant lze uchytit. S pedálama souhlasím, ale u levných volantů to stojí za prd.

Tvoje podmínky splňují jen defacto dva...jeden za 3k a druhý z 7,5k nebo kolik stojí G25 či G27. Ten druhý je úlet...leda, že člověk spí ve formuli nebo závodním kokpitu. Ale beru...někdo to prostě musí takto mít. A ten první je Logitech Driving Force GT Gran Turismo. Ten bych doporučil asi nejvíc. Měl jsem možnost ho vyzkoušet a je to tak akorát pro cokoliv. A hlavně vydrží.

Já bych se k tomu také tak striktně nestavěl.. Ale to bych před tím nesměl vyzkoušet desítku volantů, které jsem pak po jedné hře zase vracel až jsem se dostal k DF GT. Pokud člověk chce arkádovky, tak se dá ff vždycky vypnout, ale musíme si také přiznat že většina Áčkových titulů ff podporuje.. Když vezmeš levnější, tak prostě narazíš, protože je kvalita špatná (jak už jsi psal, vnitřek je kompletně z plastů).. Odjedeš pár závodů a hle, volant už ani nedrží ve střední poloze.. U DF GT ti volant vždy při spuštění nastaví střed a rozsah, takže zde tento problém vůbec nehrozí. Takže buď Driving Force GT a nebo dražší (je jich rozhodně více kvalitních než jen G25 či g27). Nic pod touto cenovou relací nehledejte, alespoň co se PC/PS3 týká, protože stačí zdvojnásobit vloženou částku a máte volant na pár let a né na pár měsíců, a pokud je Váš stůl nevyhovující, pak se podívejte po takovém, který vyhovovat bude. Protože buď prostě budete jezdit s volantem a podrobíte tomu trošku prostředí, nebo ho raději nekupujte a používejte Gamepad, který je až do volby DFGT druhou nejlepší alternativou. Bavíme se samozřejmě o PS3/PC.. U Xboxu je volba ještě menší, oba volanty jsou rozhodně horší než DFGT, naproti tomu je Gamepad na X360 pro auta lepší než ten na PS3.. Takže u Xka bych si skoro dovolil tvrdit, že je prakticky jedno, zda používáte gamepad nebo volant, protože výsledky jsou takřka totožné (viz tabulky s časama, které jsou ve forze moc dobře udělané)

Ještě bych doplnil vysvětlení Force feedbacku.. Protože právě tahle věc posouvá hranici řízení na volantu blíže k realitě.. Pro představu u Richard Burns Rally člověk příjde ke klávesnici a auto ustřeluje v každé zatáčce, člověk který řídí v realitě auta není naprosto schopen najít srovnání s realitou.. Gamepad už může vyhovovat některým hráčům, ale řidič stále marně hledá spojitost s chováním vozu. Pak jsou tu Volanty bez FF, kde si hráč poradí slušně, řidič již začíná pociťovat spojitost. A pak je tu force feedback, kde se člověk, který je naprostý laik v prostoru pc her, za to však velmi schopný řidič cejtí jako doma.. Cítí veškeré nerovnosti na povrchu vozovky, každou reakci motoru, přetáčení a nedotáčivost.. Prostě veškeré ty zkušenosti, které získal v realitě může přenést do hry. Na příklad před čtrnácti dnama se u mě stavil kámoš, kterej je naprostej nešika na gamepad, sedl na to, řekl jsem mu, že vůz, který řídí je WRC a že dle toho musí pracovat s plynem a brzdami. Přišel sednul, projel pár zatáček a pak pomalu přidával stejně jako se tomu děje v Realitě.. Takhle bych definoval Force feedback pro uplné začátečníky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to by mne čistě teoreticky zajímalo, který volant je nad G25 nebo G27....cenově i kvalitativně.

Našel jsem ještě levnější od thrustmasteru, vypadá hodně zajímavě http://volanty.heureka.cz/thrustmaster-ferrari-wireless-gt-cockpit-430-scuderia-editon/ a vůbec thrustmastery by ještě mohly být použitelnější než genius....mají jich pro PS3 dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to by mne čistě teoreticky zajímalo, který volant je nad G25 nebo G27....cenově i kvalitativně.

Našel jsem ještě levnější od thrustmasteru, vypadá hodně zajímavě http://volanty.heureka.cz/thrustmaster-ferrari-wireless-gt-cockpit-430-scuderia-editon/ a vůbec thrustmastery by ještě mohly být použitelnější než genius....mají jich pro PS3 dost.

(je jich rozhodně více kvalitních než jen G25 či g27) Myšleno tak, že po DFGT jsou další volanty, které jsou kvalitní (nejen G25 či G27).. Momo, porsche atd. atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.extrastore.cz/index.php?cat=0&idx=251623 jedině tento driving force ex od logitechu..ten taky vypadá zajímavě...Dej odkaz, protože volanty mizí.....on i jeniczech postoval momo, které už se nedá sehnat...

EDIT: tak oprava....momo se sehnat dá, špatně jsem zadal do vyhledávače...ale podle mne je lepší GT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Driving Force Pro vam nic nerika.. to me nerikejte ze se neda sehnat za 1500 coz je cena nove hry a volant je to porad dobrej.

Tak to je model před DF GT.. A máš pravdu, že je také kvalitní. Pravděpodobně bych ho lidem doporučil.. V této cenové kategorii je to nejlepší možná volba..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dival sem se a ten DFP neni lehky tady sehnat coz me docela prekvapilo. Ale urcite se casem na aukru neco obevi.. NOO A SME DOMA! Bylo me jasny ze prodejci z aukra nebudou nejbystrejsi takze misto Driving force pro sem zkusil napsat Logitech volant a hele co me to naslo:

http://aukro.cz/listing.php/search?sg=0&string=logitech+volant

EDIT: hned ten prvni

EDIT2: jeste bych doplnil ze pokud se ta cena nedostane nad 1400 tak ho urcite ber.. jinak ne protoze kolem 2000 uz se da sehnat ten DFGT kterej je o dost lepsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm ten nabouchanej citroen.... to jsem nevěděl že něco takovýho u citroena existuje, to bych do nich neřekl že jsou schopní něco takovýho vymyslet :D počítám že to mají zatím jen na papíře nebo už je nějakej prototyp ? a nebo si to tvůrci GT vymysleli ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm ten nabouchanej citroen.... to jsem nevěděl že něco takovýho u citroena existuje, to bych do nich neřekl že jsou schopní něco takovýho vymyslet :D počítám že to mají zatím jen na papíře nebo už je nějakej prototyp ? a nebo si to tvůrci GT vymysleli ?

tohle auto je pokud vim už nejmíň rok v GT5P a prototyp existuje nejen na papíře, stačí googlit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu