Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Gran Turismo 5


AngerCZ

Recommended Posts

  • Odpovědi 4,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Rash: to je ten gran turismo volant ? já ty volanty neznám podle těch vašich zkratek Gt27 atd. co tu furt píšete :D

Avenger: to je sice pěkný ale já jsem antitalent na tyhle věci, vůbec nevím co to hdm měnič je :D mohl by jsi mi vysvětlit polopatě v čem je to těžší ? zkus mi to vysvětlit jak blondýně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ještě poslední k tomu tématu, klasický manuál a automat jako takový mají zcela odlišnou konstrukci, u planetovky se jednotlivé stupně řadí pomocí dalších spojek a brzdných elementů (je to pěkná sračka :-) na vš jsem se toho napočítal) a je složitá i výrobně..a protože se řadí bez přerušení výkonu (u manuálu přerušuješ tok výkonu když sešlápneš spojku a rozpojíš motor od převodovky) je tam hydrodynamický měnič který se skládá ze 3 poměrně hmotných částí (čerpadlo, turbína a reaktor s volnoběžkou a přemosťovací spojkou) a ten díky působení dynamických sil na olej který rotuje tak přenáší výkon bez přerušení, je to složité, pokud tě to zajímá tak zkus pohled na netu nějaké animace jako howstuffworks nebo něco obdobného..prostě a jednoduše je to konstrukčně složité a hmotné, proto se přechází na dvojspojky, které jsou na tom váhou lépe... jinak já proti automatu nejsem, u nějaké silné nafty bych si dokázal představit jen automat a také si ho do přístího auta pořídím ale teď jezdím jen pro radost takže rád kvedlam a diktuji motoru co má dělat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automaticka prevodovka je o vesmir tezsi nez manualni, myslim ze to neni tezky pochopit proc, kdyz si ta prevodovka musi vsechno resit sama.

Ale rikat ze automat je pro lenochy nebo holky je myslim nesmysl. Kazdy ma rad neco jineho a nekdo bere moderni auto jako spotrebni zbozi a kdyz chce jezdit do prace a z prace pohodlne proc ne.

A navic, pokud denne pojedete v deseti autech, budete skakat z jednoho auta do druhyho, kde dislova spojka zabira o 90% procent jinde nez benzinova a jinak se chova a budete jezdit skrz ty nejhorsi zacpy na Prazske magistrale tak vam garantuji ze date zivot za automatickou prevodovku, fakt neni nic horsiho. Takovy dny nesnasim :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rodier: GT5 prologue v podstatě není plnohodnotná hra... je to takový velký demíčko ;)

Primátor3: no já to stejně nechápu :D v čem je jako automatika těžší ? přece jen šlapete na plyn a brzdu a to je vše.. u manuálu musíte při přeřazení pustit plyn, šlápnout na spojku, zařadit, pustit spojku a přidat plyn... daleko těžší (složitější) než u automatu kde zařadíte drive a pak celou cestu jen šlapete na plyn jak je libo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2wrout: to urcite, ale konkretne u Renaultu u novych aut je ten rozdil obrovksej a proste si na to musis zvyknout i kdyz umis ridit. U benzinu to je plynuly ta spojka kdezto u dislu to kopne skoro na zacatku. Spojka u dislu je hodne tuha. A v zacpach je tohle uplne nejhorsi. Jinak krome automatu se jeste dela Quickshift a ten ja moc nemusim.

2canava: samozrejme ze vahove :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Primátor: Tomu, kdo umí řídit, je jedno jestli vystřídá 100 aut denně, kde zabírá spojka a jestli nafta nebo benzín :D

tak potom ses asi super man..

znam minimalne 2 lidi co delaj ridice profesionalne... a je to znat... (proste neni to prijemny... si pokazdy zvykat na jiny auto... ale jinak ano jde to...) spis se tim snazim rict .. ze to neni tak uplne pravda protoze i profi i lajk proste pozna rozdil mezi dieselem a benzinem.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to neni ani tak o tom jestli je to benzín nebo nafta, i když u nafty to dělají větší přenesitelné momenty.. to je normální že si člověk musí zvykat, doma mám možnost střídat E46, civica 6g a mazdu 6 a všechno benzíny a všechno zcela odlišné, civic má citlivej plyn až hrůza a spojka zabírá na pár milimetrech, e46ka má tupější plyn(dělá to hodně vedení z podlahy narozdíl od japonců) a spojka má široký záběr a šestková mazda má spojku jako beton na můj vkus... vždy když přestoupim z E46ky kde je to více tupé do civicu tak mi tam nechtěně lítají otáčky nad 5tis a občas mi to i chcípne než si zvyknu, nezávidim tomu kdo to střídá, to bych byl taky rád za automat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu