Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Gran Turismo 5


AngerCZ

Recommended Posts

  • Odpovědi 4,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Musel jsem se opravdu smát, když jsem ty nadpisy v herních emazích viděl.....Můj názor je takový, že to má možnou spojitost s JB a z velké části i marketing. Za měsíc na hře už nic nezmění, nevymyslí a že by udělali nějakou zásadní krpu, které by si před tím nevšimli? Nebo nějaká prkotina, kterou by mohli odstranit patchem? Stejně než se lidi rozkoukaj, co v tom GT5 vlastně všechno je, tak by to ubastlit mohli.

Sony se prostě bojí o svoje peníze narvané do hry, která se dělá pomalu stejně dlouho jak tři díly FM na xbox 360. Je to podle mne trapné. Perfekcionismus PD, který nejspíš spousta lidí ani nedocení, protože kdo by chtěl využít všeho, co ve hře je (někdy možná.....bude), tak u toho musí sedět zatraceně dlouho a nehrát pomalu nic jiného. Samozřejmě, že to vyjde do Vánoc, protože kdyby ne, tak to už klidně může vyjít až na PS4. Nestihnout vánoční trh=průser. Opravdu mi to hlava nebere....pomalu před rokem se hlásalo, že hra je hotová a může vyjít kdykoliv. Dost lidí říká, že už to ten měsíc vydrží....no..já říkám...jen aby to byl jen ten jeden měsíc.

Ještě tak přemýšlím.....ta hra už podle mne musela jít do lisovny...Vzhledem k objemu předobjednávek, které teď určo vrcholí. Vždyť je proboha necelé tři týdny před původním datem vydání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musel jsem se opravdu smát, když jsem ty nadpisy v herních emazích viděl.....Můj názor je takový, že to má možnou spojitost s JB a z velké části i marketing. Za měsíc na hře už nic nezmění, nevymyslí a že by udělali nějakou zásadní krpu, které by si před tím nevšimli? Nebo nějaká prkotina, kterou by mohli odstranit patchem? Stejně než se lidi rozkoukaj, co v tom GT5 vlastně všechno je, tak by to ubastlit mohli.

Sony se prostě bojí o svoje peníze narvané do hry, která se dělá pomalu stejně dlouho jak tři díly FM na xbox 360. Je to podle mne trapné. Perfekcionismus PD, který nejspíš spousta lidí ani nedocení, protože kdo by chtěl využít všeho, co ve hře je (někdy možná.....bude), tak u toho musí sedět zatraceně dlouho a nehrát pomalu nic jiného. Samozřejmě, že to vyjde do Vánoc, protože kdyby ne, tak to už klidně může vyjít až na PS4. Nestihnout vánoční trh=průser. Opravdu mi to hlava nebere....pomalu před rokem se hlásalo, že hra je hotová a může vyjít kdykoliv. Dost lidí říká, že už to ten měsíc vydrží....no..já říkám...jen aby to byl jen ten jeden měsíc.

Ještě tak přemýšlím.....ta hra už podle mne musela jít do lisovny...Vzhledem k objemu předobjednávek, které teď určo vrcholí. Vždyť je proboha necelé tři týdny před původním datem vydání.

Tak já bych řekl, že tahle hra je důležitá snad pro všechno spojené s PS3.. Tj. její úspěch pomůže 3D, Sony tedy uchytí své 3DTV na trhu. Dalším velmi podstatným faktorem je fakt, že pokud GT5 uspěje, tak pravděpodobně rozhodne jednou pro vždy konzolovou válku. Je to současně i chytrej marketingovej krok, lidi jsou už tak nedočkavý, to co bude následovat v den prodeje? To si raději ani nechtěj představit. Já jsem naprosto přesvědčen, že takovej boom snad herní trh ještě nezažil, ať už pude o prodej samotné PS3, tak i o hru jako takovou. Je jedno, kam až to posunou, ale faktem je, že Vánoce jsou ten nejpozdější možnej termín. Možná je datum odsunuto z důvodu předobjednávek, které veškerá očekávání předčily a tak se prostě a jednoduše nestíhá. Těžko říct..

Každopádně pro mě z toho vyplívá, že přeci jenom sáhnu po F1 abych to dlouhé čekání do vánoc zkrátil. Každopádně jsem si jistej, že GT 5 o Vánocích vyjde, protože je zde moc věcí, které je s tímto faktorem propojených a v případě nevydání GT5, tím bude trpět daleko více divizí v Sony

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konzolová válka se hodně přeceňuje. Je možná důležitá pro internetový svět, ale pro vydavatele, nebo výrobce konzolí ne. Ti jdou po penězích a nějaké druhé, nebo třetí místo je opravdu nezajímá. Co se stane, když PS3 konečně překoná v prodejích MS? Nic, že?. Cynik by teď poznamenal, že beztak konzolová válka už byla rozhodnuta před dlouhou dobou a Sony ji opravdu nevyhrálo.

IMO docela přeceňuješ schopnost GT prodávat konzole, to by možná platilo na začátku cyklu, ale ne po čtyřech letech existence. Nepochybně nějaké konzole prodá, ale dost pochybuju, že jich bude tak moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jeniczech: Mno, aby jsi se nedivil. Podle mne existuje poměrně značné procento lidí, kteří dnes zrušili předobjednávku. A už jsou tak otráveni neustálým čekáním, že si to prostě koupí normálně, až to bude. Tím nevylučuju, že až bude stanoveno další datum....že objednávku obnoví. Ale po tomhle hodně nestandartním odkladu těsně před vydáním bych o tom i pochyboval. Značné procento lidí podle mne i znejistělo, zda půjde skutečně o výbornou hru, když je kolem ní stále jen opar toho, jak se vylaďuje. Když už je defatcto x měsíců hotová. Toto zrovna za chytrý marketing po pěti letech a pevně stanoveném datu, které tu bylo x týdnů (měsíců??)...nepovažuju.

Co se týče toho boomu. Mno.....kdo PS3 chtěl, tak ji má a kdo ji nemá, skutečně ji bude kupovat kvůli GT5? Kvůli jedné jediné hře, která ho případně zajímá? Jaká je podle tebe cílová skupina, pro kterou je GT5 určena hlavně a pro kterou je neustále odkládána a vylaďována do detailu? Mainstream to určitě nebude. Běž se podívat na PC fóra...kdyby to byl skutečně takový tahák....rozebírali by to napříč platformami. Přitom tam GT5 nemá ani thread.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nanaki: Však si na mě vzpomeneš.. :D A to, kdo tu pomyslnou válku konzolí vyhraje nebo momentálně vede je pro obě firmy samozřejmě důležité.. :D To je jako tvrdit, že je Mcdonalds jedno, zda je úspěšnější než KFC, důležité je jen to kolik prodá hamburgerů, nebo souboj Coca-Cola a Pepsi (mimochodem, kde je dneska Pepsi).. :D Konkurenční souboj je právě to, co ty technologie posouvá dál, obě firmy se neustále mediálně masírujou.. :D Pokud je jedna věc hodně úspěšná, pak se daleko lépe prodává zákazníkům. No a pokud se podíváš na prodejnost, pak ti musí být více než jasné, že se těch pár milonů konzolí díky GT5 určitě prodá.. :D Díky téhle hře má Sony šanci předstihnout Microsoft. Díky téhle hře má Sony šanci dostat ještě více Bluray přehráváčů (PS3) a 3D televizí do domácností.

Meridius napsal: Co se týče toho boomu. Mno.....kdo PS3 chtěl, tak ji má a kdo ji nemá, skutečně ji bude kupovat kvůli GT5? Kvůli jedné jediné hře, která ho případně zajímá? Jaká je podle tebe cílová skupina, pro kterou je GT5 určena hlavně a pro kterou je neustále odkládána a vylaďována do detailu? Mainstream to určitě nebude.

Tak samozřejmě mnoho lidí očekává GT5 a konzoly chtějí kupovat právě kvuli této hře (i já jsem si PS3 nekoupil hned, ale až minulé Vánoce, protože jsem GT 5 očekával na jaře), cílová skupina je podle mě hodně široká, 1000 aut je něco, co přiláká jak velklé fanoušky, tak naprosté neznalce.. Vánoce spojené se snad pozitivními recenzemi dokážou také divi. Polovina komunity u Forzy hovoří o přechodu na PS3, hlavně z toho důvodu, že de o fanoušky, kteří už nevydrželi čekat na GT5 ( i já mezi něma byl, hrál jsem až do nedávna). Asi z toho důvodu si myslím, že GT5 dopadne nad veškerá očekávání. Trvanlivost této hry je uplně někde jinde, než zbytek možná až na výjimku u forzy, ale pořád má forza jen třetinový obsah, nehledě na to, že singl už jen podle toho co je napsáno bude zdaleka lepší než u Forzy 3..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3d není důvod, proč by si někdo PS3 kupoval....na to zapomeň. Kdo nehraje hry, má mnohem lepší alternativy. A řekl bych, že i levnější. Sice tam ten 3d přehrávač bude, ale 3d televizi v současné podobě....to je hi-end a ještě nějaký rok bude.

Já také nepíšu, že si 3D může dovolit standartní uživatel, ale na trhu se uchytí lépe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přirovnání k MCD není příliš přesné. Když jíš u něj, nebudeš jíst jinde. Ale u konzolí to neplatí, když firma prodá konzoli, má zisk a je jí už celkem jedno, zda si koupíš i jinou. Ale celá debata je beztak akademická, ani MS, ani Sony už vyhrát válku nemohou, ta má jiného vítěze a to se už nezmění. A válka o druhé místo působí až zoufale směšně.

Na prodejnost se právě dívám. Nebudu věřit tomu, že jedna dokáže prodat přes 4 miliony konzolí, to je šílené a nepovedlo se to žádné hře. Teoreticky by se to mohlo povést někdy na začátku generace, kdy by se objevil podobný "must have" titul. Ale ne v době, když už je trh poměrně nasycen. Vždy platí pravidlo, že pár let od vydání konzole už neexistuje titul, který by byl nějak výrazně "system seller". Nedokázalo to Halo, nedokázala to FFXIII, a nedokáže to ani GT5.

Blu-ray? To bylo možná důležité před lety, dnes je k dostání všude a levněji.

3D TV? Ta se rozšíří až cena klesne na přijatelnou úroveň pro "masy", dřív ne. A to si vem, že HDTV se začalo prodávat docela nedávno, těžko předpokládat, někdo, kdo si koupíl před dvěma roky HDTV, si dnes poběží koupit 3D TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nanaki: líp bych to prostě nenapsal. Copy that.

Myslím, že docela dobrý marketingový tah by byl, kdyby se zároveň s vydáním GT5 zlevnila i konzole samotná, protože celej bundle bude stát k 9k a to je pořád pro někoho dost na to, aby si to koupil jen kvůli jedné hře. To by ta hra skutečně musela mít naprosto neuvěřitelná hodnocení. A muselo by se jednat o mainstream titul a to podle mne GT5 není. To je třeba uncharted 2, nebo GOW 3, killzone atd.....ale GT5 určitě ne. To se snaží být především simulátorem. Závodní hry obecně nemusí bavit každého...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlob se na mě, ale Halo je od začátku přehypovaná série, žádnej díl nebyl nic jiného než lehký nadprůměr. No a série Final Fantasy? Ta je určená pro opravdu uzké spektrum. Tj. Rpg hráče a to ještě ty, kteří snesou šachovej způsob..

GT4 By March 2010, Gran Turismo 4 had shipped 11.05 million copies.

FFX? Final Fantasy XIII had sold 5.75 million copies worldwide

a halo 3? Halo 3 had sold 5 million copies worldwide

Už chápeš o čem hovořím? A to nemluvím o tom, že by výsledky, kterých GT4 dosáhla měli být násobeny z důvodu několika násobně menšího trhu, než je tomu nyní..

Nebudeme o tom dál diskutovat.. Já Vám říkám, že GT5 bude atakovat hranice Modern Warfare 2 na PS3.. Protože tolik kolik se prodalo Final Fantasy XIII se klidně může prodat za první měsíc :D (samozřejmě tomu zase tolik nevěřím, ale nedivil bych se)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jeniczech: to jsou hry, které se prodávaly kdy? Před x roky, před x roky byla úplně, ale úplně jiná situace....xbox neměl šanci, ps2 byla jediná slušná konzole.

Grand Theft Auto: San Andreas 17.33 mil. kopií na ps2 to je zase příklad z tehdejší doby.....

Gran Turismo 5 Prologue (4.65 mil. kopií) Osobně si myslím, že to daleko od tohoto čísla nebude. Bude to samozřejmě minimálně toto číslo nebo +- někde okolo....max bude záležet na spoustě faktorů, ale já tipuju tak 5 - 6 mil. kopií. Bude to prodejní hit, ale prodejnost xboxu to nedožene. To by se musel přestat prodávat úplně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že měníš argumenty, jak se ti to zrovna hodí. Nicméně, Halo 3 se neprodalo 5 mil, ale 11.18 mil kusů. Jestli je hra přehypovaná, nebo ne, není smysl debaty, tou jsou prodeje.

FF se sice prodávala méně, ale pořád se jedná o velice známou sérii, která v minulosti dokázala prodávat konzole hodně dobře.

S velikostí trhu si moc nehraj, celkový objem se sice zvětšil, ale objem trhu Playstationu naopak dost výrazně klesl. PS2 byl hegemon, který neměl rovno, PS3 na tom tak dobře není.

Nikdy tady nezpochybil prodeje hry, ta se bude prodávat dobře, 10 mil. kusů celkem určitě dá. My jsme se ale bavili o prodeji konzolí. A tam prostě 4.5 mil kusů (nebo kolik je potřeba k překonání Xboxu) prodaných na Vánoce kvůli GT5 nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nanaki: Však uvidíme.. :D Nicméně rozhodně neměním argumenty.. :D Jen vy se mě pořád na něčem snažíte nachytat.. :D Rozmluvil ses tady o halo a FF a já jsem ti na to jasně odpověděl fakty, že jsi zrovna zvolil špatnej příklad. Ovšem s tím haló si měl pravdu, zkopčil jsem špatnej řádek. Přes to vše tvrdím, že je halo čistej nadprůměr, kdežto GT5 bude elita ve svém oboru. Je to hra, na kterou čeká snad každej fanoušek aut a ti co váhají, čekají na výsledky recenzí. Jakmile však bude GT5 venku, tak se objeví něco, co se na trhu her snad ještě nestalo.. Je to moje predikce, stejně jako byla moje predikce to, když jsem před půl rokem tvrdil, že na Vánoce si člověk bude moci pořídit 3DTV za 20000 korun.. a neměl jsem pravdu, dokonce už nyní se prodává Samsung za 23000 a naprosto stejné reakce byly i tenkrát na tenhle odhad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím argumentem jak tady někdo psal, že hra už musí být v lisovně, je pravda. Z vlastních zkušeností, kdy na univerzitě lisujeme desítky, ne milióny jako v tomhle případě a lisování trvá klidně 2 týdny, pak si vezměte odesílání distributorům a je vám jasné, že pokud chtěli vydat 2. listopadu, už to v té lisovně být musí... pokud o tom odložení nevěděli už mnohem dřív. Je to další podpásovka a já se rozhodl, že si GT5 jak jsem byl přesvědčen že si toho 2. listopadu koupitm, tak nekoupím, půjdu do toho z druhé ruky třeba až za rok. A nemyslím si jak píše Jeniczech že by měl být z toho nějaký herní bum, z dalších zkušeností můžu říct, že PC hráčům je to uplně u zadku, dokonce většina ani neví, že má být nějaké GT5, XBOX obdobně, jen pár jich závidí, tak jedině zbývá obecenstvo PS3, které bylo ale už tolikrát zrazeno, že tu bude určitě panovat nějaká ta pachuť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pff. Já se ale nebavím o tom, jak je která hra dobrá, nebo ne. O to tu nejde. Kvalita hry nesouvisí až tak s prodejem, i spousta průměrných her se dokáže prodat hodně dobře a spousta skvělých a kvalitních her se prodává blbě. My se tady ale bavíme o prodejích a tam prostě Halo exceluje, to nepopřeš. I u FF se čekalo mnohem víc a tím pádem měla ty konzole prodávat. Žel nestalo se tak (a hra byla pěkně blbá, ale to je jiná věc).

Ale pořád. Já nezpochybnil kvalitu GT5. Ta hra kvalitní bude, a bude se i prodávat. Ale nebude prodávat konzole, na to vyšla (mno, vyjde) moc pozdě.

Stejně tak je sice super, jak tvoje predikce vycházejí, ale pořád nechceš pochopit jednu věc. 23k korun obyčejný člověk nedá za věc, když si koupil před pár lety novou HDTV, ona mu totiž pořád slouží dobře a pár let sloužit bude. Ono totiž beztak 3D obsahu pro normálního člověka není, pár filmů a pár her. A pokud neprodáš produkty normálnímu člověku, neuspěješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono hlavně 3D, je hodně moc přeceňované, hlavně když váš vlastní mozek si všechno sám do 3D přepočítává, a nějaké 3D televizory a k nim brýle akorát ještě tenhle věm se snaží rozšířit, což je mozek ale proti tomu :D jako nějaké 2 hodinky u toho sedět fajn, ale třeba celý den apod. jak věřím, že jsou někteří schopni, chudáci, ti budou trpět. Já osobně jsem hodně proti 3D, jako zpestření je to fajn, ale to že kolem mě proletí nějaký pták mě fakt neudělá :D Kašlu na 3D, jdu ven tam je toho 3D dost :D No tohle už je hodně OT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nanaki: Já akceptuju tvůj názor, ale nestotožnuji se s ním. To samé jako s MW2, také se čekal určitej úspěch, ale né to, co následovalo.. Rozhodně né to, že se prodá takové množství kusů za jeden týden. Válka i auta sou věci, které ke hrám patří a věřím, že pokud se dělají dobře, tak de u obou dosáhnout úspěchů. MW2 už to dokázala, a GT5 ji bude následovat.. A pokud se bude GT5 dařit tak jako MW2, tak se těch konzolí sakra prodá.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba jen to, že bude ve hře letiště z Topgearu a Stig? Jako už jen tohle zařídí v UK takovej úspěch, že si to každej fanoušek tohohle pořadu pořídí (i když zatím nemá PS3). V USA to bude zase nascar, kterej je tam nejnavštěvovanějším sportem (myšleno diváku na jednu akci).. Myslíte že každej fanoušek vlastní PS3?? :D V japonsku se ke každé hře prakticky prodávají konzole (vtip.. :D), v evropě to bude Rally a F1.. Prostě tahle hra útočí na každého, kdo má rád auta. Ale v jedno věřím určitě, že je v ČR spousta lidí jako ty Nanaki, kteří nejsou schopní soudně porovnat, co je prodeje schopné. Já jsem žil v UK pár let, mám tam přátele s kterými se pravidelně vídám. Stejně jako spousty přátel v US.. Každej z nich má x360, protože je zatím lepší.. Ale s příchodem s GT5 slyším jen jedno.. Must have title.. :D

Nanaki: Od tebe konkrétně očekávám.. Až bude měsíc GT5 na trhu, tak sem na tohle fórum přijdeš a řekneš, jendo.. Seš frajer.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu