Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Sony/Police podnikla razii ke graf_chokolo domu!


varinek

Recommended Posts

V podstatě s tebou souhlasím. Šetřit si peníze z kapesného je svým způsobem divné a stále jsou to peníze rodičů, ale. Zase na druhou stranu je velká většina takových, kteří ty prachy prochlastají, prohulí a podobně a pak hry stahujou a v tomhle směru je furt lepší jakože říkat, že si z kapesného "našetřil" na hru. Uživit se sám včetně bytu, jídla atd je trochu dost jinde, to je fakt.

Sice to sem nepatří, ale přeci. Jenom malinko dám svůj názor na kapesné, které si myslím, že spousta z Vás hodně špatně bere a bere to jako něco špatného. Hele, každý někdy dostával kapesný (a pokud ty ne, tak to není úplně v pořádku - pokud tvoji rodiče oba neberou životní minimum a nebo nemáš 8 sourozenců - neber to prosím špatně - nic o tobě nevím a nehodlám soudit, jen je to podle mě zbytečný a nesmyslný extrém). Osobně s kapesným plně souhlasím. Výše kapesného je jen na úrovni žití rodičů. Dám příklad - oba rodiče vydělávají stovky tisíc měsíčně tak dítě logicky nebude dostával 100 Kč na měsíc. Výše je vždy závislá od úrovně sociální vrstvy, ve které člověk žije a není na tom nic divného, akorát takový člověk pak navenek vypadá jako rozmazlený fracek i když vůbec být nemusí. Představ si, že dítě chodí 5 dnů v týdnu na x hodin do školy plus nějaký domácí učení/úkoly a nedostane za to nic - to přeci není v pořádku. Něco dělá, dělá to spoustu roků a aby se tomu mohl věnovat naplno tak většinou nic pořádného pracovního mimo dělat nemůže, alespoň na střední, VŠ už je jinde. Takže za docházku do školy a tu práci co dá do školy má právo něco dostat jako kapesné. Samozřejmě musí být nějaké výsledky - ne propadání, čtyřky a podobně. Člověk musí mít motivaci něco dělat dobře a potažmo peníze jsou tou nejlepší motivací vždy. Zas nechápu rodiče, a i tací jsou, kteří dávají kapesné a pak rozkazujou, co si za to člověk smí koupit a co ne.

Naprosto ale souhlasím a nesnáším tyhle "borce", kteří za každou cenu musí ukázat jak si na tu hru naškudlily z kapesného a musí to vytroubit do celého světa. Až takovej člověk teprve pozná kolik všechno stojí, možná stáhne p.r.d.e.l a bude držet hubu a krok, ale s tím už se nikdo nepochlubí.

To si celkem prestrelil, nutnost platit diteti za to "ze chodi do skoly" je uplne uhozeny jako celej tvuj nazor. Dite za to "nic" nedostane. Dostane vzdelani do zivota, nedela to pro rodice, ale dela to predevsim pro sebe. Jestli jsi tohle za 25 let zivota nepochopil, tak to je bohuzel smutny..... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 141
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Anonymous: Není skoro jedno, odkud má peníze? Ano, má je od rodičů, nejsou de fuckto jeho - ale mohl je místo do her vrazit do alkoholu, cigaret, drog, nějakých blbostí, nebo i pro věci, se kterými pomůže rodičům. Může s nimi udělat téměř přesně to, co ty, který si vydělává sám. Že nezná hodnotu peněz není jeho vina. Taky ti bylo 15-16 ne? A co jsi tehdy dělal? Jestli jsi kouřil, pil, utrácel peníze za tohle, tak pomlč. Pokud ne, omlouvám se. Ale každý jsme byli (nebo jsme) mladí a podle toho jednáme. Až ti bude 50, tak si budeš říkat, co jsi byl za *****a, že jsi vrážel prachy do her.

Když jsem byl úplně malej, pořád jsem si kupoval lízátka, coca-colu a čokoládu. Pak postavičky, kartičky. Pak samozřejmě hračky, pak zase hry, sportovní náčiní atd. Pak si budu kupovat věci do školy (vysoká, ne střední), vlastní zařízení do bytu/domu, auta, a tak dále. Pořád se to posouvá. A to, že ty jsi dál než jiní ti neumožňuje jim nadávat.

Mluvíš, jako by ses narodil už plnoletý a se všemi povinnostmi. Kdyby na tebe někdo vyjel, jako ty vyjíždíš na něj, že nezná hodnotu peněz, taky by ses bránil.

Já se ti přiznám - je mi skoro 16, často pomáhám mnohem starším s různými problémy (hlavně okolo elektroniky), za chvíli budu dělat řidičák na motorku, kterou sme si koupili společně s tátou, rodiče mi financují jídelnu a školu (plus peníze na bus). Samozřejmě mám kapesné, peníze k narozkám atd. Vše si šetřím, a když si i s pomocí brigády našetřím dost, koiupím si třeba hru. Myslím, že znám hodnotu peněz a že vím co dělám. Stojím si za svými názory a nestydím se je přiznat. Táta dělá ředitele menší firmy, takže mám docela dobré zkušenosti (které mi předává, často o tom spolu mluvíme) s různými blbostmi, co lidé s penězmi dělají. Otec zná hodně různých lidí, právníky, účetní, manažery atd, a rádi o tom spolu mluvíme. zajímá mě to, protože vím, že dnes jde pouze o peníze.

Chápu, že tu jsou lidé, kteří neznají hodnotu peněz a bezhlavě kupují co uvidí nebo co chcou, sám pár znám, ale nemusíš házet všechny do jednoho pytle. Navíc, všichni se tu věčně dokola opakujete. Ano, přispíval jsem sem také a právě na sobě jsem to také vypozoroval.

Jestli máš narážky na můj věk - prosím, ale myslím si, že mám už dostatečně dospělé názory na to, abych mohl mluvit s takovým "dospělákem" a životem zkušeným člověkem.

Mimochodem - zajímal by mě tvůj věk, když o nás mluvíš jako o malých dětech :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Speciálně pro sharka1: Tady máš ten tvůj podložený důvod http://www.zive.cz/clanky/sony-zakazuje-linux-na-playstation-3/sc-3-a-151697/default.aspx

http://www.zive.cz/clanky/vedci-se-superpocitaci-z-ps3-se-bouri-sony-zakazala-linux/sc-3-a-152272/default.aspx u nás na univerzitě jsme taky měly 20 kousků a používaly je k výpočtům, hlavně k renderování grafiky. A já teď díky cfw můžu v tom pokračovat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovou jednu poznamku, lidi co si hry kupujou tady urazi lidi co se venujou hacku celkem bezne, ale naopak jsem tu nezaznamenal nikoho kdo by urazel nekoho co si hry kupuje... Tak nevim jak to je.

Neboj, shark1 ti to vysvětlí......

Jinak Anonymous je člověk na svém místě a jeho příspěvky jsou snad to nejrozumější, co jsem tady četl. Kapesné jsem taky nikdy nedostával, živili mě rodiče a měl jsem jen to nejnutnější. Nejsem synem ředitele firmy a rodiče jsou "chudí", pracují ve "fabrice" a o "průměrném" platu přes 20000 k se jim může tak maximálně zdát, stejně jako mě a většině obyvatel republiky. Až se budete muset starat nejen o sebe tzn. budete mít vlastní rodinu, tak si možná uvědomíte, tedy pokud rodiče nejsou zazobanci a nebudou vás dál podporovat nebo vám něco "nespadlo samo do klína", tak uživit rodinu v dnešní době není žádná sranda. Ano, když jsem musel, tak jsem hry kupoval (mám jich asi 30), ale teď z těch "ušetřených peněz" za které jsem si dřív sobecky kupoval hry koupím radši něco manželce nebo dceři a to je podle mě mnohem smysluplnější.... Jasně, jsem zloděj, ale myslím, že každý by si měl zamést před vlastním prahem.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto si teraz zas peknu *****inu napisal :D :D :D

jacomo si uplny vychcanec

a co keby ste si vy pirati kupili konzolu az vtedy ked budete mat aj na hry??

hej vencek tak bež a kup si nějakou hru a potom v dospělosti okousavej dvd a obaly od her a nepiš tady hovna běž třeba na web konzolista a tam se chval jake maš originalky a lez jim třeba do prdele ja tam dostal 2 ban že jsem se zminil o flash tak prosimtě tady se odhlas a val tam lozit do řiti stěma kecama val,val tam kam patřiš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz se musim vazne smat..... jak je vyse napsano....proc sem stale lezete Ti, co maji PS3 legal. Pokud jste proti PS3 hacku, tak ctete Vase temata, co resi legal PS3. Verte, ze taky necumim prave do Vasich topicu, jelikoz me vubec nezajimaji, proc taky :cheesygrin: Pripada mi to, ze Ti legalisti sem lozi jen ze zavisti....postrelena husa - nejvice krici :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz se musim vazne smat..... jak je vyse napsano....proc sem stale lezete Ti, co maji PS3 legal. Pokud jste proti PS3 hacku, tak ctete Vase temata, co resi legal PS3. Verte, ze taky necumim prave do Vasich topicu, jelikoz me vubec nezajimaji, proc taky :cheesygrin: Pripada mi to, ze Ti legalisti sem lozi jen ze zavisti....postrelena husa - nejvice krici :)

jo přimo konzolista.cz a tam at lozi do řiti těm kryplum co davaj bany o zmince a hned uraži jak bych je vyfackal na tom forum všechny do jednoho že frajer tam ma 25 roku a vyfoti si banan a napsal tam že marodi v praci kvuly GT5 tak kde žijem je to v prdeli že ho chytli a zabavily mu všechno a oni tu napišou takhe hovna že tak mu třeba , konečně a podobně tam at si jdou koupit hru a tady at nelezou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hej vencek tak bež a kup si nějakou hru a potom v dospělosti okousavej dvd a obaly od her a nepiš tady hovna běž třeba na web konzolista a tam se chval jake maš originalky a lez jim třeba do prdele ja tam dostal 2 ban že jsem se zminil o flash tak prosimtě tady se odhlas a val tam lozit do řiti stěma kecama val,val tam kam patřiš

sa ani necudujem ze si tam dostal ban

aspon vidno aky ludia chodia na toto forum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sa ani necudujem ze si tam dostal ban

aspon vidno aky ludia chodia na toto forum

dobre ty se seber a padej nepiš tady bež si koupit hry a v duchodu bež do kauflandu a kup si 100 rohliku a použij slovo LACINO jde vidět jaky jsi krypl ty co tu robiš jak nadavaš na nas na warez a podobně mazej na strany typu konzolista kde ti otevřou řit aby jsi tam mohl skočit oni milujou lidi jako jsi ty tak nečekej a běž přivitaj tě ale tady ti budem akorat nadavat a furt něco vysvětlovat tady prostě ze svyma nazorama nepatřiš je mi lito

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D takeho ako si ty tu fakt potrebovali , dalsia ovca do stada ktora mele uplne odveci :D

ja si mozem pisat kde chcem a nebude mi tu kazat nejaky pirat kde mam chodit a pisat:twisted:

LOL , co mate vsetci s tym jedlom ?? povie to jeden a uz to opakujete vsetci ako papagaje :D ::D

Keby asi nemame doma na jedlo tak by som si nekupoval konzolu ani HRY

ale to vy nemate na jedlo ale konzolu musite mat, potom sa tu len hrate na chudacikov... to radsej vy predajte konzolu a peniaze dajte do jedla ked nemate ani na hry. Tak uz prestante trieskat tie kraviny o jedle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D takeho ako si ty tu fakt potrebovali , dalsia ovca do stada ktora mele uplne odveci :D

ja si mozem pisat kde chcem a nebude mi tu kazat nejaky pirat kde mam chodit a pisat:twisted:

bež si ty svoje slova PIRAT použivat někde jinde protože tohle pišou fakt ******i to ma byt jako co na tebe tu přimo čekali přimo na ty tvoje MUDRE slova !!! bež kritozovat někam jinam tady tě nikdo neoceni tak to pochop a když jo tak demence jako jsi ty ja lepši dam penize do řidičaku do jidla a podobně než si koupim hru kterou projedu z 1000G za tyden a pak budu z hladu kousat obal aj dvd což i tak by se nestalo... takže běž si ty mudre řeči nechat jinde nebo nepiš tady do tohodle topicu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si celkem prestrelil, nutnost platit diteti za to "ze chodi do skoly" je uplne uhozeny jako celej tvuj nazor. Dite za to "nic" nedostane. Dostane vzdelani do zivota, nedela to pro rodice, ale dela to predevsim pro sebe. Jestli jsi tohle za 25 let zivota nepochopil, tak to je bohuzel smutny..... :-(

Presne tak. Kapesne je uz z principu novodoba hovadina. Platit diteti za skolu? To preci nemyslis vazne!! Dite preci dela skolu kvuli sobe, ne kvuli rodicum. Nebudu mu preci platit za to, ze si tvori svoji budoucnost. Pokud chce bejt blbecek s petkama a v budoucnu se plahocit pod mostem - at si. Ale preci mu nebudu platit za to, kdyz bude mit vyznamenani a jednicky - nedela to preci kvuli rodicum a kvuli penezum, ale kvuli sobe - a k tomu musi byt dite vedeno. Pokud ma jako motivaci odmenu od rodicu, penize, tak je to proste rozmazlenej spratek. Pokud se nekdo uci kvuli penezum a odmenam od rodicu, tak neco asi neni v poradku - pokud si nedokaze prebrat, ze se uci pro svoji budoucnost.

Ale jinak se zuzkysovym postem souhlasim. Jen to "penize za uceni" se mi nelibi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D takeho ako si ty tu fakt potrebovali , dalsia ovca do stada ktora mele uplne odveci :D

ja si mozem pisat kde chcem a nebude mi tu kazat nejaky pirat kde mam chodit a pisat:twisted:

LOL , co mate vsetci s tym jedlom ?? povie to jeden a uz to opakujete vsetci ako papagaje :D ::D

Keby asi nemame doma na jedlo tak by som si nekupoval konzolu ani HRY

ale to vy nemate na jedlo ale konzolu musite mat, potom sa tu len hrate na chudacikov... to radsej vy predajte konzolu a peniaze dajte do jedla ked nemate ani na hry. Tak uz prestante trieskat tie kraviny o jedle

dej si facku popřipadně hodinu spanku a prober se realita je jinde dneska je IN stahovat hry nikoliv utracet za ne penize za vskutku odflaknuty material

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

facku by si si mal dat ty , lebo v hlave mas akurat tak nasrane

ze "dneska je IN stahovat hry".

Nemam slov :roll:

dobre seber se a padej chapeš nejsi tady zvany host !!! co tu potom dělaš když se ti nelibi co ??? jen ty a banda dalšich hnupu maj nazory jak ty tak obleč se a běž si koupit nějakou hru a neodepisuj mi nechcu tu šiřit OT ale ty tvoje keci taky poslouchat nebudu zajiste maš v PC zakoupeny originalni WinRar či legalni windows nebo taky filmy na blu-ray nebo normal všechno maš zajiste koupene poctivě tak bud lepši tichučko než neco placneš až budeš mit všechno legalni pak se ozyvej ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobre ty se seber a padej nepiš tady bež si koupit hry a v duchodu bež do kauflandu a kup si 100 rohliku a použij slovo LACINO jde vidět jaky jsi krypl ty co tu robiš jak nadavaš na nas na warez a podobně mazej na strany typu konzolista kde ti otevřou řit aby jsi tam mohl skočit oni milujou lidi jako jsi ty tak nečekej a běž přivitaj tě ale tady ti budem akorat nadavat a furt něco vysvětlovat tady prostě ze svyma nazorama nepatřiš je mi lito

Už ho nepeckuj, to nemá zmyseľ.

:D takeho ako si ty tu fakt potrebovali , dalsia ovca do stada ktora mele uplne odveci :D

ja si mozem pisat kde chcem a nebude mi tu kazat nejaky pirat kde mam chodit a pisat:twisted:

LOL , co mate vsetci s tym jedlom ?? povie to jeden a uz to opakujete vsetci ako papagaje :D ::D

Keby asi nemame doma na jedlo tak by som si nekupoval konzolu ani HRY

ale to vy nemate na jedlo ale konzolu musite mat, potom sa tu len hrate na chudacikov... to radsej vy predajte konzolu a peniaze dajte do jedla ked nemate ani na hry. Tak uz prestante trieskat tie kraviny o jedle

Ďakujem, že si vysvetlil čo som po tebe chcel, aspoň si úprimný a to si cením. Ale dovolím si poznámku. Tie posty ktoré následujú sú reakciou na tvoj post v ktorom si napísal dosť podstatných vecí o ktorých sa tento topik točí.

Podstata je v tom, že sa tu stretávajú viaceré názory ktoré sú ovplyvnené aj vekom, životom a sociálnou situáciou. My, čo sme svoju mladosť prežili v komunizme a prakticky až po prevrate sme si dovolili kúpiť to, po čom sme túžili hodnotíme dnešnú sociálnu situáciu inak ako vy mladí. Pochop, pokiaľ borci v tvojom veku majú podobné názory ako ty, je to pre skupinu ľudí ako sme my dosť poburújúce. To nevravím, že sa musíš riadiť podľa nášho učenia. To zasa ne. Môj názor je ten, že hodnotu peňazí človek zistí až keď je postavený pred vážne rozhodnutie prečo ich použiť! Mám na mysli vlastný život alebo povedzme život s partnerom/kou, s rodinou. V tedy skutočne rozhoduješ a pochopíš čo znamená táto hodnota. Nie, keď je tvoj život zatiaľ ovládaný rodičmi.

Keď ťa rodičia vychovali k poctivosti je to dobré a tak to má byť, ale ešťe raz opakujem čo som napísal, nemáš právo písať to čo si napísal a spôsobom akým si to napísal.

facku by si si mal dat ty , lebo v hlave mas akurat tak nasrane

ze "dneska je IN stahovat hry".

Nemam slov :roll:

Pre niekoho IN pre niekoho nie. Inak v budúcnosti sa bude sťahovať všetko od videa, hudby až po hry a to aj legálné. Výrobcom tak odpadnú náklady na vydávanie výrobkov. Do toho smeruje internet a technológie s tým spojené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu