Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Problém při flashování


mesan

Otázka

20 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
Zdravím všechny flashery, mám problém s jednou mechanikou.

Původní klíč mám vyčtený. Ale po nahrání nového firmwaru mechanika stále nečetla pálenky. Tak jsem nahrál jiný firmware. Ted jsem dospěl k tomu že mechanika se sama nevysune a jungleflasher píše, že ji nevidí.

Nicméně nahrát origo firmware mi také nejde, vždy mechanika vrátí chybový status. Místo 0xD0 nebo jak, to vrací třeba 0xFF nebo i jiné. Když dám erase(smazat firmware) tak to také vrátí chybový status stím že to nejde.

Poradí prosím někdo?

Třeba jak z té mechaniky udělat to co na začátku?

Také mě zajímá když flashlou mechaniku flashnu a nevyčtu znova klíč jestli ten úplně původní klíč z origo firmwaru stačí na obživení.

Prosím poraďte a nekamenujte mě tu. :-)

Sice chybějí základní informace jak píše Sterner Regnix, ale odhadnu, že to je liteon semi-brick tj nereaguje na eject atd.

- Připoj ho normálně k napájení, otevři manuálně tray (musí být úplně vysunutý)

- v jungleflasheru si připrav první záložku (source, target atd se správným klíčem) abys mohl pak rovnou zapisovat

- v jungleflasheru dej klasicky liteon erase,

- odklikej následující okna yes/yes

- hned jak začnou naskakovat tečky vypneš a zase hned zapneš napájení mechaniky

a měl by ses dostat zpět do vendor modu a můžeš zapisovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
čím napajíš ( zdroj ) mechaniku ?

přes molex ze zdroje a Xecuter CK3 Lite. Pak už jenom sata kabel do desky z mechaniky. Mam tu i Xecuter X360USB pro

ten jsem zatim nepoužíval nějak mi přes to USB nechteli být vidět mechaniky a nevím k čemu mi je dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
novy db flashol fat liteony na fw 02510C, by som si aj podpis upravil, kebyze sa nezmenili pravidla :) teraz mi to nepovoli

fw najdes tu: http://dopice.sk/Gc

Ach taj tak proto jsem tomu nerozuměl. Aspoň jsem zase o krok dál a vím že ten jungle ukazuje správně :-) Jinak normálně dám do source vyčtené klíče a do target dávám 02510C FW stejný jako v tvém linku z iextreme. Mám pak likat i na spoof source to target? Nebo to je jenom že chci původní klíče nahrát na mechaniku? Ale stejně ať zkouším co zkouším mi to hodí chybu při lite on erase. Mechanika vysunutá připojená přes Xecuter CK3 Lite a satakabel na desku PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ach taj tak proto jsem tomu nerozuměl. Aspoň jsem zase o krok dál a vím že ten jungle ukazuje správně :-) Jinak normálně dám do source vyčtené klíče a do target dávám 02510C FW stejný jako v tvém linku z iextreme. Mám pak likat i na spoof source to target? Nebo to je jenom že chci původní klíče nahrát na mechaniku? Ale stejně ať zkouším co zkouším mi to hodí chybu při lite on erase. Mechanika vysunutá připojená přes Xecuter CK3 Lite a satakabel na desku PC.

Ty máš doma X360USB Pro a flashuješ nějakým obskurním chipsetem z desky ? Hned ho vybal, uvidíš, že vše půjde mnohem líp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

to spíš vypadá na špatně vložený klíč. Ještě zkontroluj jestli:

- máš poslední jungleflasher 0.1.85(257)

- máš dobře source a taget firmware, v obou stejný klíč který odpovídá mechanice a target je správná verze fw (02510c)

Pokud ani to nezabere, pak zkus ještě znova klíč vyčíst z mechaniky a nepoužívat původní uložený dummy.bin ale tento jako source

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Všechno jak píšeš sedí ale stěmi shodný klíčemi jsi mě zarazil. Když načtu do targetu ten firmware tak skočí key myslím FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF mám pak kliknout na spoof source to target aby se to shodovalo? Nebo k čemu přesně slouží spoof source to target? (Myslel jsem že k nahrání původníhockey který mám v source.

Možná se hluboce mýlím ale omluv mě snažím se tomu přijít na kloub :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

FFFFFF je špatně, to není skutečný klíč - když otevřeš source firmware kde máš správnou zálohu klíče, bude to číslo vypadat jinak a objeví se ti hned jak ten firmware otevřeš, pak otevřes target, tam je jen fffffff a dáš právě to "spoof source to target" což to ten správný klíč prokopíruje do target firmware takže pak bude v obou těch okýnkách. Jeslti tam máš klíč FFFFFF tak to to jít nemůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu