Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak hacknout/flashnout libovolne Wii (softmod pro 4.3)


Anonymous_

Recommended Posts

No pochopitelne tam musi byt ta SD karta s nakopirovanym CFG Loaderem - jak jinak by jsi chtel spoustet ty hry z toho HDD...

Pak jen pres backup manager v pocitaci pripojis ten HDD a nakopirujes na nej ty ISO hry (skrze backup manager), pak HDD pripojis k Wiicku do USBcka bliz k hrane (ke kraji), pak spustis homebrew channel (mel by byt na druhe obrazovce, hlavni stranky Wiicka) a v nem by jsi mel mit CFG Loader (pokud jsi postupoval dle navodu a mas ho na SD karte nakopirovany a SD kartu ve Wiicku) - ten spustis a v nem by jsi mel mit sehnam her na HDD...

Jinak "nejde mi to" je spatna specifikace problemu... Kdyztak rozepis, kde presne mas problem (zobrazi se ti nejaka chyba nebo kde konkretne je problem)?

EDIT: aha... takze spustis homebrew channel, v nem spustis CFG Usb loader a v nem vidis seznam her na HDD? Nebo se ti ani nespusti ten CFG Usb loader?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsi opravdu provedl kroky 1,2,3 a 4, tak jen udelej

"4) Posledni krok - zkopirovani homebrew aplikaci na SD kartu (vcetne USBLoaderu)" (tedy pouze ty dva kroky v nem)

a nakopiruj hry na HDD pres krok 5 a melo by vse byt v pohode :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wii je nove (2 dny) a jako darek mym dracim detem pod stromek. Proto jsem mel trosku bobana, kdyz jsem se rozhodl pro hack. Nastesti se ukazal tento navod jako dostatecne srozumitelny a postup snadno proveditelny.

Drobny postreh s hacku: Wii neni pripojeno k inetu a [!] zadny problem s MAC nebyl zaznamenan

Po hacku mi pri spousteni WiiMP - Media player vyhodil hlasku o nepodporovane verzi IOS. Po asi 2 potvrzenich se ale nakonec spustil.

Jak je to se ctenim beznych CD- DVD po hacku? CD s mp3 to nenacetlo s hlaskou, ze je aktivni nejaka ochrana AHBPROT.

Jak je to s obnovenim NAND zalohy pri bricknuti Wii?

Diky za skvely jednoduchy navod - good job

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predne gratuluji, ze se vse povedlo :)

ad cteni beznych CD/DVD po hacku: Wii ma pouze laser s vlnovou delkou pro DVD, takze CD vubec cist neumi, uz z vyroby. A DVD precte jen originalni hry (je tam chip, ktery to hlida a blokuje jakakoliv jina DVD) - na starsich Wiickach ten cip nebyl, respektive nebyl tak prisny a tak se daly prehravat i treba DVD filmy... Na nejnovejsich wiickach to nelze a mechanika tak slouzi jen pro originalni hry (pokud si ji neprecipujes - ale to je blbost docela; proc to delat ;) ). Filmy, hudbu, PSX hry, programy, zalohy her atp. tak muzes poustet "jen" z SD karty a z externiho HDD/flashdisku (proste "jen" pres USB). Bez HW upravy se s tim neda nic delat AFAIK.

Pro obnoveni NAND musis mit sanci se dostat do bootmii. Kvuli ochrane neni mozne na novejsich wiickach instalovat bootmii primo do Boot2 sektoru, ale pouze do IOS - tzn. aby se spustilo Bootmii, stale musi byt schopne nabootovat IOS.. Pokud je IOS rozkopany tak, ze nejde nabootovat, tak se zakonite nespusti ani Bootmii a tak nelze obnovit NAND... Za normalnich okolnosti neni duvod, aby se to stalo - riziko jsou pouze instalace WADu, novych cIOSu atd. V zadnem pripade proto nemazat jiz nainstalovane WADy. Na netu jsou i navody, jak zmenit vzhled hlavni nabidky Wiicka - je to ale silene rizikove, obvzlast na Wiickach bez Bootmii v Boot2...

ad. pripojeni k netu: takze jsi instaloval bez Wiicka pripojeneho k netu a vse jelo? Tzn. toto neni pravda http://console-forum.net/tema/131109-jak-hacknout-flashnout-libovolne-wii-softmod-pro-4-3?p=1170929&viewfull=1#post1170929 ? (ja osobne si myslim, ze pripojeni k netu neni treba a ze ten clovek v tom linku proste jen nezadal nebo zadal spatnou MAC na hackmii webu... ale radsi bych si to overil)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, ♥♥♥♥♥♥uju prispevek #2, u me nebyly zadne problemy.

Diky za doplnujici info o DVD mechanice a Bootmii, takze ani dal nic nebudu zkouset.

SD chci nechat jen jako systemovou "zalozni pamet" pro usery, takze veskery provoz pozenu skrze USB a WI-FI (az to pripojim do vnitrni site, doufam ze se mi podari nejake sdileni pres SMB - NFS to asi neumi co? :) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted sem si procital navod a narazil jsme na toto (tim spustite zalohu na pametovou kartu (potrebujete alespon 600MB volneho mista na SD karte) to se asi v haji :( budu muset sehnat tu 1gb pametovku no :)

Ja se omlouvam ale asi neumim číst nebo nevim uz ale psal si mi at nedelam NAND zalohu a ja to cetl at udelam :party: asi jsem se malo vyspal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji za navod,

koupil jsem holkam k vanocum WIIcko a chtel jsem pro ne vice her. Sel jsem presne podle navodu a povedlo se. Diky.

Mam vsak (protoze jsem uplny wii amater) dva dotazy.

1. Verze WII byla 4.3E , po hacknuti je 4.1E - je to normalni ? stahoval jsem vse z odkazu dle navodu tak nevim.

2. Spoustet hry mi jdou ale ty co maji IOS bud IOS56 nebo IOS55 nejdou. (je to videt v wiibackupmanageru uplne na konci)

Byl bych moc vdecen za radu protoze u wiicka nebyly hry motion play a sports resort a ty prave bych rad pro moje mensi deti zprovoznil.

Orinox.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) to je normalni, take to tak mam :)

2) v nastaveni USB Loaderu lze menit pouzity cIOS pro hru (pozor, cislo cIOSu neodpovida cislu IOSu!), vyzkousej ruzne a pod nekterym se to urcite chytne, pripadne zkus jeste GX USB Loader misto CFG USB loaderu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priznam se, ze nevim proc to tak je (tedy zpusobuje to ta instalace wadu ze slozky system menu 4.1 evidentne, ale nevim z jakeho duvodu se to dela) - dulezite ale je, ze to funguje. Navic funkcnost originalnich her nezavisi na verzi System menu (tzn. neexistuje, ze by hra vyzadovala napr.: 4.3 E...), ale na verzi IOSu a v tomto navodu se nainstaluji vsechny, vcetne toho nejnovejsiho - tudiz timto navodem se spusti vsechny hry, takze neni co resit :) A navic v system menu 4.3 neni nic noveho, oproti 4.1...

Suma sumarum, je to uplne jedno ;) Z nejakeho duvodu to tak je a dulezite je, ze takhle to funguje (overeno vice, nez tisicovkou lidi) ;) takze neni duvod to delat jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je ale hloupe srovnani ...

Bez instalace 4.1 system menu wadu usetris presne 3 stisknuti tlacitka - to je to, o co ti jde?

A nechci vyznit hnusne, ale ten navod delal mauifrog (viz. zdroj) a ten se svymi 8k posty myslim vi co dela :) A 1581 thx pod jeho tutorialem dokazuje, ze to dela spravne :) Tipuju, ze ta instalace tech 4.1 WADu bude mit nejakej smysl a nebude tam jentak pro srandu - kdyz se podivas na posty toho cloveka, tak je videt, ze tomu rozumi. A neber si to za zle, ale jaksi mu verim vice, nez tobe, jelikoz on je v komunite tak trochu znamnejsi. Kdyby delal hovadiny, tak uz mu to urcite nekdo napsal a nebyl by ten jeho navod tak znamy a oblibeny...

Nicmene, jestli chces opravdu pomoci, tak napis co konkretne vynechat, respektive tvoje navrhy na vylepseni navodu - co je podle tebe "spatne" a co by jsi delal jinak? A rovnou tve tvrzeni obhaj a napis duvody, proc to ma byt tak, jak myslis ty :)

Btw - myslim, ze jsou tve sluzby zbytecne, kdyz si to aktualne zvladne udelat kazdy sam jen za pomoci sveho pocitace. Myslim, ze vic polopate ten navod jiz napsat nesel... Je zbytecne Wii nekam posilat - pokud ti Wii lidi neposilaji a mas svuj navod, pak ale nechapu, proc jsi ho tu sam nezverejnil jiz driv a proc jsem to musel udelat ja (zvlast kdyz ty tomu tak rozumis) ;-)

EDIT: a abych pravdu rekl, jsem dost alergicky na lidi, co nic sami neudelaji a akorat plivaji na cizi praci... Pokud chces pomoci, tak mas napsat navrh na vylepseni a ne hloupe psat, co je blbost a co je spatne atd. Misto tvych 2 spam-postu (ktere jsou uplne o nicem a nejsou nijak prinosne), co akorat offenzivne napadaji tento (plne funkcni) tutorial, jsi tu mohl napsat jeden, ve kterem by jsi srozumitelne napsal, jak to delat lepe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno trosku jsme ulitli v offtopiku :) ale budiz tohle posledni co napisu :) (tak trosku mimo misu)

Proti zabakovi nemam absolutne nic :) protoze odvadi skutecne dobrou praci... me spis na tomhle tvem tutorialu stve ze si lidi mysli ze je to muj navod (ano jen za dnesek mi napsalo 5 lidi ze jim tam neco nejde...neco nevyskocilo...neco se neukazalo...neco nerozbalilo...neco neslo stahnout...neco neco neco...) a ja jim odpovidam ze to neni muj navod ze ja si je pisu sam ... presto jim s tim pomaham a stoji me to dost casu... proto jsem reagoval podrazdeneji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu