Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak hacknout/flashnout libovolne Wii (softmod pro 4.3)


Anonymous_

Recommended Posts

Ahoj vsem.

Jsem pomerne pokrocily uzivatel na PC, ale na konzolich jsem uplny zacatecnik. Koupil jsem stare, ale funkcni wiicko s jednim ovladacem. Jsem si pomerne jisty, ze dle zde uvedeneho navodu bych to zvladl, ale nejsem si jisty prerekvizitami.

Zjistil jsem, ze mam Ver 3.4E. Mam to tedy nejdrive pripojit na net, nechat to oficialne updatnout (hadam, ze skoncim na 4.3) a pak uz postupovat dle uvedenho navodu?

Predem diky za odpoved!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

> Možná blbá otázka, ale proč nejde použít SDHC karta ,ale jen čistě SD.

Nektere programy na Wii spolupracuji pouze s SD kartami. Napada mne, ze je to kvuli IOSu, ktery pouzivaji a ze ve starsich IOSech byla podpora pouze SD karet..

Ale tim IOSem si nejsem jisty. Nicmene je jiste, ze nektere programy na Wii opravdu funguji jen s SD kartami. (nicmene vetsina uz funguje i s SDHC) Muzes tedy zkusit SDHC, ale pokud budes mit problem, nepis sem driv, dokud nezkusis normalni SD kartu :)

> A pokud mám micro sd lze ji použit s SD adapteru místo čisté SD karty?

Jasne, to neni problem ;-) Take mam microSD v adapteru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

diky moc za navod! Vse probehlo bez jedineho problemu, takze moc diky :)

Jen bych chtel doporucit nainstalovat na sd kartu posledi CFG > stahl jsem posledni verzi odsud http://gbatemp.net/threads/configurable-usb-loader.147638/ a nakopiroval na sd kartu. Po te zacali jit nektere hry, ktere pred tim nesli (Call of Duty 3, Sports Resort) a hlavne se zlepsilo GUI celeho Usb loaderu, je tam ted asi vice moznosti a daji se stahovat obaly primo z nej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

mám problém s instalací. Vše probíhalo OK ale při kroku 3 - v Bootmii mi nejde pohybovat kurzorem abych byl schopen instalovat soubory WAD. Hledal jsem hledal, všechny stránky pročítal a našel pouze odpověď - použijte Wiimod - ale nikde není psáno KAM se mají soubory Wiimodu přesně nakopírovat a jak pak za pomoci Wiimodu onen 3 Bod dokončím !??? Jsem zoufalec, už to dělám několik hodin a NIC. Prosím POMOC!

EDIT: Po 10 hodinách marného boje to vzdávám. Zkoušel jsem dle návodu a rad wiiflow-4.1 - tam jaksi nabídka na instalaci WAD manazeru neni - pak tedy jsem ještě zkoušel Wiimod, ale netuším kam jej nakopírovat - zkoušel jsem jej dát snad do všech možných složek, ale bez úspěchu. Pomůže někdo ? Nebo je to již mrtvé téma!?

Problém je také v tom, že když už tady někdo píše, že měl stejný problém tak pak si jen může další návštěvník přečíst - UŽ JSEM PROBLÉM VYŘEŠIL - DÍKY VŠEM !!! Ale jak toho kdo konkrétně dosáhnul už tady nikde není a tak není divu, že se toto téma pak musí znovu a znovu otevírat. Díky a nezlobte se na mě - jen se to snažím rozchodit, ale marně.

Upraveno uživatelem Majorsoft
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Hledal jsem hledal, všechny stránky pročítal a našel pouze odpověď - použijte Wiimod"

Nevim, proc jsi procital vsechny stranky, kdyz toto je primo v prvnim prispevku, v samotnem navodu.. V sekci "Caste otazky (a odpovedi na ne)" - prave pro takove pripady :) Nepozornost dela hodne

Kam nakopirovat WiiMod? To je myslim logicke. Stahl jsi zip soubor. Rozbal ho a otevri adresar wiimod_v3_2 a v nem adresar card - obsah adresare "card" zkopiruj primo na pametovku (na koren pametovky), tzn. mel by jsi mit WiiMod ve slozce apps na pametovce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo na první stránce je pouze: Nepomůže li použití prvního ovladače použijte wiimod - ale až od Tebe jsem se dozvěděl kam jej nakopírovat a jak se má složka na SD kartě jmenovat. Nejsem v tom mnoho kutý a omlouval jsem se už pro jistotu dopředu, ale stejně muselo dojít k tomu, že někdo dává najevo jak to umí a ostatní jsou diletanti. Pokud by byl návod detailní a 100 % centní, nemusely by tu přibývat otázky. Ale i tak děkuju !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatim se na tuto konkretni otazku jeste nikdo neptal - proto to v navodu neni :)

Nicmene vzdy, kdy se objevi neco, co v navodu neni a melo by byt, tak to do nej pridavam - tzn. pridal jsem tam rovnou i toto a navod by mel byt opet o neco podrobnejsi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak WADY nainstalovány korektně všechny přes wiimod ( 25 a 3 wady ) pak je ale psáno: Stisknete 2 pro nacteni App manazera - to mi nefungovalo - a v menu výběru je jen Apploader - to je položka App Managera ? Nevím kde to spustit korektně - spustím Apploader tam je možnost vybrat "HomeBrew Channel Loader" objeví se možnost Select source device: Wii SD Slot - potvrdím A a další obrazovka nabízí - apps / bootmii / wad / boot.dol / startup.elf / USBLoaderCFG.dol - zvolím "apps" pak HomeBrew Channel Loader - a tam je pak už jen možnost spustit boot.dol - a když tak učiním objeví se pouze /apps/HomeBrew Channel Loader/boot.dol - a tím to skončí - konzole na stisk jakéhokoliv tlačítka na ovladači a nebo na konzoli už nereaguje - a jediná možnost je jen odpojit od elektřiny. Co s tím ?

EDIT: Tak tedy jsem přešel k bodu kdy se má instalovat Priiloader. Spustím Homebrew Channel z nabídky Wii Menu - tam pak když spustím přímo PriiLoader tak bohužel nemůžu opět pohybovat kurzorem - zkoušel jsem tedy spustit PriiLoader přes Wiimod, ale bohužel se stejným výsledkem. Priiloader se sice spustí, ale nejde spustit instalace. Na ovladači stisknu tlačítko "+" a tlačítko "A" ale nic se nestane. Asi to nikdy nedokončím - zoufalost!!! Navíc se mi teď rozpadla čtečka SD karet jak jsem ji pořád zapojoval a odpojoval od PC - nuž tedy musím pro jinou do obchodu....sakr-blé!

Upraveno uživatelem Majorsoft
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm ale dokonalé to jednoduše nejni - napsáno je App Manažer, ale na disku se objeví jen Apploader a to některé lidi může zmást. Teď jsem nakopíroval na SD kartu Priiloader 0.8 beta3 DLE NÁVODU - ale bohužel, když jej spustím přes Wii Mod - tak se sice chvíli něco načítá, ale stránka s volbami - instal / uninstal Priiloader se vůbec neobjeví a obrazovka přejde zpět do Homebrew Channelu - chtělo by to asi podrobný a detailní návod pro pitomce jako jsem já. Například co z toho archivu 0.8 beta3 a KAM nakopírovat.

EDIT: A tak stejná potíž. Nakopíroval jsem na SD kartu Priiloader 0.8_beta3 (tedy jediný který jsem spustil korektně je ve složce Priiloader 0_7 - ale rozjede se i z menu Homebrew Channelu, nebo i přes Wii Mod, ale stejně nefunguje stisknutí +/A - znamená to, že jsem asi skončil. Po dvou dnech strávených s tímto návodem už mě to příliš vysiluje a zřejmě radši budu kupovat originálky....ufffffffffffff..prostě návod velké díry má!!! a nejhorší je že se vše jakž takž podaří, ale přes ten zatrapený Priiloader se nejde dostat. K čemu teda návod je?

EDIT2: Přeskočil jsem bod s instalací Priiloaderu, prostě to nejde udělat ! Zkusil jsem to tedy vynechat a nakopíroval dle návodu App Pack na SDkartu a bohužel. USB loader v něm obsažený se jen zasekne a hotovo. Nicméně na této adrese je ku stažení skvělý

USBLoader GX 3.0 (pack All-in-One IOS249) a ten mi hry rozjede bez problémů.

Upraveno uživatelem Majorsoft
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prostě návod velké díry má!!! a nejhorší je že se vše jakž takž podaří, ale přes ten zatrapený Priiloader se nejde dostat. K čemu teda návod je?

No, ja ti nevim k cemu je, ale kdyz si prectes nejake prispevky dozadu, tak to vypada, ze se to zatim vsem uspesne podarilo, takze tolik asi k diram a k cemu ten navod je...

A nejsmutnejsi na tom je, ze tu mas navod, ja jsem se ti snazil pomahat a skoro mi prijde, ze bys mi nejradeji za to dal facku. Tak se tedy omlouvam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nejsmutnejsi na tom je, ze tu mas navod, ja jsem se ti snazil pomahat a skoro mi prijde, ze bys mi nejradeji za to dal facku. Tak se tedy omlouvam.

Ne na facky rozhodně nedojde. Já jen dva dny marně zkoušel nějakým způsobem instalovat vše dle návodu a nakonec tedy vše funguje, ale PriiLoader se mi bihužel nepovedlo nainstalovat a nevím zda by mi to nemohlo způsobit nějaký "jiný" problém. Jak už jsem psal, hry jedou, tedy zatím jsem zkoušel jen pár z nich, ale rozjelo se vše. Jen je trochu na houby, že není psáno jak přesně PriiLoader nainstalovat když mám problém s ovládáním. Spustil jsem PriiLoader ale ať už přes HBC, nebo přes WiiMod ani jednou se mi nepovedlo instalaci v něm spustit. Chybí prostě nějaký screenshot rootu SD karty - kam přesně onen PriiLoader 8.3 beta nakopírovat. Já tam tu 8.3 betu dal, spustil, ale ani jednou se nespustil. A taky nevím zda tlačítka pro instalaci press +/A - znamená stisknout dohromady, nebo postupně, nebo vlastně jak. Vím, že to zní diletantsky, jsem v tomto směru opravdu diletant, ale teď se snažím aby to pomohlo do budoucna všem, kteří na tento návod narazí a pokusí se o tuto instalaci. Omlouvám se jestli mé předešlé příspěvky působily urážlivě, ale byl jsem z toho celkem vyčerpaný a opravdu naštvaný. Především proto, že kdo měl nějaký problém tak pak napsal - Vše vyřešeno ! ale jak toho dosáhnul už nenapsal a to je chyba. A taky pročítat všechny příspěvky je vskutku únavné a navíc tam lze narazit právě na takovéto příspěvky, které bohužel nepomůžou.

EDIT: Tak tedy jak na to ? STáhnul jsem si PriiLoader 8.3 beta pak ještě PriiLoader 08 beta 4, který by měl konkrétně odstranit chybu nemožnosti pohybovat se kurzorem v menu PriiLoaderu, ale ani jeden se mi nepodařilo spustit. Buďto se rozjede a nejde stejně stisknout žádné tlačítko, nebo hlásí chybu a vrátí se zpět do HBChannelu. Chybová hláška hlásí špatnou verzi systému, ale když mě všechno jede jen ten ZATRAPENÝ PriiLoader nejde nainstalovat !!!!! tak hold nechci měnit verze systému a navíc taky nevím jakou verzi systému to vyžaduje. Pomůže někdo kdo už tímto prošel ???

EDIT2: Hm to se dalo čekat. Kdo už má wii úspěšně Hacknuté neporadí. Tak díky consolisté!!!

EDIT3: Ani po dalším dnu zkoušení nainstalovat Priiloader jsem nebyl úspěšný. Zkoušel jsem různé verze Priiloaderů, synchronizoval ovladače, kopíroval, kombinoval, ale vše bez úspěchu. Pak jsem narazil na návod, kde je psáno, že při instalaci Priiloaderu se musí držet tlačítko "B" a pak teprve stisknout + NEBO A pro instalaci. Nicméně ani jednou se mi prostě ovladač (motion plus) v okně Prilloaderu nespustí.

EDIT4:Tak zdá se, že pomoc se mi zde nedostane. Na jiných fórech jsem taky nic nenašel. Může mi prosím někdo PŘESNĚ říct jak mám nainstalovat Prilloader ? Dle návodu to nejde.

Upraveno uživatelem Majorsoft
Závěr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Zdravím ve spolek, obzvláště Anonymouse :)

zhruba před dvěmi lety jsem podle zdejšího návodu bez problémů upravil naše vlastní Wiičko - od té doby stále v pohodě bez jediné chybičky, a že ho děti moc nenechají zahálet.

Sestře se to tak zalíbilo, že si nyní pořídila svoje Wiičko - naočkoval jsem jí hlavně tím, že hack není problém a že jí to zmáknu.

Dnes jsem u ní strávil tři hodiny a neúspěšně. V pohodě jsem se dostal až do části 3 - Hackování Wii, konkrétně do bodu 7 - WAD Manager. Nemohl jsem hýbat kurzorem. Takže jsem si podle rad zde stáhl WiiMod, verze 3.2, instalace všech wadů (bod 10) proběhla bez chyby. Poté se mi objevila černá obrazovka a konec...

Nedá se udělat nic, zapnutí bez SD, zapnutí s SD, restart, odpojení od elektřiny - nic nepomáhá, vždy po zapnutí naběhne jen černá obrazovka a nic víc...

Prosím o jakoukoliv radu, nerad bych skončil s tím, že jsem zmrvil tři dny staré Wii... :cry:

Mimochodem, neexistuje nějaký "tvrdý reset do továrního nastavení" třeba ve stylu - "stiskni Eject+Reset+Power a drž déle než 30 sekund" apod.?

Upraveno uživatelem rokator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi to lito, ale aktualne mas pouze tyto varianty:

0) Pokud se jedna o starsi Wii s BootMii v boot2, tak nabootovat pres bootmii a obnovit NAND zalohu

I installed BootMii/boot2, but it doesn't come up when I boot my Wii.

Try booting with no SD card inserted. If you see a brief set of flashes from the blue slot LED right after you hit the power button, try a different SD card. Make sure you have a directory named "bootmii" with the "armboot.bin" and "ppcboot.elf" files inside.

If you do not see those flashes, BootMii/boot2 is not installed.

1) hodit na reklamaci (samozrejme ani slovo o softmoddingu... stalo se to samo nebo pri update FW...)

2) Pokud mas NAND zalohu, tak pomerne hard-core flashovani NAND chipu pres Infectus http://www.hacksden.com/showthread.php/72-Wii-NAND-Flashing-Programming-Guide-for-Low-Level-Brick-(Full-Brick)-Repair

3) Pokud nemas NAND zalohu nebo se na to necitis, tak rozprodat Wii na nahradni dily :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, potřebovala bych poradit. Podařilo se mi podle návodu vše dotáhnout až do konce, ale nejdou mi zpouštět hry z externího disku. V jednom USB portu mi to píše že není nalezen disk a když to dám do druhého tak se Wii sekne. Můžete mi poradit kde je chyba? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) disk musi byt kazdopadne v levem portu (pokud je Wii na vertikalne) nebo v dolnim portu (pokud je horizontalne)

2) Zkusil bych disk preformatovat na FAT32, popr. pote na NTFS - nacita se pouze prvni oddil

3) zkusit jiny HDD (staci i treba flashdisk na otestovani)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.mám problém se spouštěním her jako channel z wii menu.vytvořím si wad soubor přes CrapV3.3b,nainstaluji wad a vytvoří se mi channel ve wii menu což je vpohodě ale když ho chci spustit tak naskočí okno na spuštění(kde je nastavení nebo start) a když dám start tak se vrátím do vii menu. díky

tak jsem zkoušel ještě nekolikrat udelat wad přes crap a po posledni instalaci wadu wii nenajede.dostanu se do priiloaderu--co s tím

Upraveno uživatelem kubosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky moc, stačilo vyzkoušet jiný disk. Teď už doma paříme. Nemáte ještě nějaký tip kde všude stahovat hry?

1) disk musi byt kazdopadne v levem portu (pokud je Wii na vertikalne) nebo v dolnim portu (pokud je horizontalne)

2) Zkusil bych disk preformatovat na FAT32, popr. pote na NTFS - nacita se pouze prvni oddil

3) zkusit jiny HDD (staci i treba flashdisk na otestovani)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu